Ose v hotelu za divje čebele

Namenjeno objavi vseh tistih, ki resnično potrebujejo takojšnjo pomoč družbe in vseh prijateljev.
BUTTON_POST_REPLY
Rabraminca
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON To Jun 10, 2014 12:14 pm

Ose v hotelu za divje čebele

OdgovorCOLON # 65310Odgovor Rabraminca
To Jun 10, 2014 12:17 pm

V upanju da mi bodo gnezdile divje čebele z zdaj čebelnjak zavzel mlade in majhne ose. Kako naj ravnam da se znebim os. vljudno prosim za pomoč.
Lp
Branko z Jesenic

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 65311Odgovor bostek
To Jun 10, 2014 1:58 pm

če že hočeš. past za ose, kamor čebele ne gredo...
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 65313Odgovor tedi
To Jun 10, 2014 3:28 pm

Brez os, mravelj, muh in ostale nam nadležne golazni , bi se že zdavnaj v lastnem dreku utopili. Če te ne napadajo ali nisi alergičen na njihov pik jih pusti pri miru. So koristne čistilke in inšpektorice. Če vidiš , da hodijo v panj tam kjer naj bi bila straža , pomeni , da si za tisto leto opravil in moraš samo še pospravit.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

Rabraminca
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON To Jun 10, 2014 12:14 pm

OdgovorCOLON # 65327Odgovor Rabraminca
To Jun 10, 2014 9:18 pm

a je možnost, da pridejo tud čebele ali naj vsa debla zažgem? Sem prvič hotel nekaj dobrega nardit, bom še malo počakal koliko časa pa traja ko osa zalima luknjo? prosim za nasvet. A sem morda prenizko dal debla? Pa sem ravno zato posadil cvetnice in Ajdo da le čebele bi prišle?

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 65328Odgovor tedi
To Jun 10, 2014 9:58 pm

Spoštujem tvoje napore, da privabiš koristne žuželke. V dobro vseh letečih bitij se boš moral še kaj naučiti. Upam da nisi zamenjal os s čebelami samotarkami. Čebele samotarke zadelajo luknjo v katero so nanosile c. prah in nanj zalegle jajčece. Podobno se obnašajo ose stekleničarke. Te lovijo pajke in nanje zaležejo jajčece. Po vseh naporih je sežig tega kar si ustvaril NAJSLABŠA možna izbira.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov