Plesen

Arhivirane teme 2006
Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

Plesen

OdgovorCOLON # 22717Odgovor Misko
Po Nov 27, 2006 4:02 pm

Pozdrav!

Nisem vedel kam naj temo dam pa sem jo uvrstil sem!
Doma v enem AŽ panju se je pojavila plesen (Nisem odpiral vendar se voha in po lesu se tudi vidi plesen!)
Sedaj me pa zanima kaj naj storim? Čebele je imel v lasti moj dedek ki je preminil 11dni nazaj sedaj pa hočem jaz nadaljevati!

Kaj mi je za storiti?
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

divji trot
PrispevkovCOLON 213
PridruženCOLON Sr Okt 25, 2006 2:41 pm

OdgovorCOLON # 22720Odgovor divji trot
Po Nov 27, 2006 6:28 pm

Misko malo več napiši. Kako in s čim so čebele zapažene ? Za kakšen panj gre ? Je to 9 satar ali 10 ali 11 ali pa celo le 8 satar? Ima panj medišče in je to zaprto ali odprto? Kje je panj postavljen ? To. da sedaj panj tako "švica" je lahko tudi slab znak.
Lepo te pozdravljam!

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 22721Odgovor Misko
Po Nov 27, 2006 6:33 pm

Čebele so bile zapažene s papirjem! Gre za 10 satni AŽ panj! Panj ima medišče samo nevem če je zaprto ali odprto ker se ne vidi nisem pa hotel odpirati preden se posvetujem! Panj je postavljen v čebelnjaku!
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

divji trot
PrispevkovCOLON 213

OdgovorCOLON # 22722Odgovor divji trot
Po Nov 27, 2006 6:48 pm

Misko napisal/-aCOLONČebele so bile zapažene s papirjem! Gre za 10 satni AŽ panj! Panj ima medišče samo nevem če je zaprto ali odprto ker se ne vidi nisem pa hotel odpirati preden se posvetujem! Panj je postavljen v čebelnjaku!
Edino kar lahko sedaj storiš je, da takoj zamenjaš moker papir s suhim. Večkrat zamenjaj papir in daj čebelam čim več miru. Označi si ta panj in mu spomladi posveti posebno pozornost. Ker ni preveč mrzlo, vzemi baterijo in posveti v plodišče ter poglej koliko ulic čebele zasedajo in če so mogoče celo na mreži pitalnika. Ko boš na novo zapažil s suhim papirjem, odpri na vratih panja obe loputi. Zgornjo in spodnjo ter pusti odprto. Če vrata nimajo loput, pusti vrata kakih 2 cm odprta.

Ko boš vse to naredil pa nam poročaj kako je stanje.
lepo te pozdravljam!

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 22725Odgovor Misko
Po Nov 27, 2006 8:11 pm

Papir sem zamenjal vendar je bil čisto suh panj pa je znotraj tako moker da kaplja! Pogledal da zasede 4-5ulic. Lupute sem odprl! Nevem samo čebele zelo čudno brenčijo nevem kako naj povem vem samo da ne enokomerno! Medišče je prazno vendar na morem še matično rešetko zapažiti ker zgoraj ni čebel!
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

divji trot
PrispevkovCOLON 213

OdgovorCOLON # 22731Odgovor divji trot
To Nov 28, 2006 6:38 am

Boštjan te čebele imajo neko težavo. Ti je znano kdaj in kako je tvoj ded zatiral varojo ?? Sigurno imaš v bližini kakega dobrega čebelarja. Pokliči ga in naj zadevo pogleda in ti pomaga. Če nobenega takšnega ne poznaš, nam zaupaj odkod si in mogoče je kateri od članov foruma doma kje v bližini in ti bo lahko pomagal.
Lep pozdrav!

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 22733Odgovor Misko
To Nov 28, 2006 7:39 am

Kako je zatiral varojo nevem oz. mislim da je nikoli ni :roll:
Grem danes do enega znanca pa ga bom vprašal če ma kaj časa da to zrihtava!
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 22734Odgovor zver
To Nov 28, 2006 8:05 am

pozdravljeni,

vidim da si z okolice ali p celo iz MS, ta vikend se vračam v Prekmurje in ti rade volje pregledam situacijo. Mladim čebelarjem je pač potrebno pomagati.

LP Zver

NA PM imaš moj mobitel.
tij se samo fèi

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 22756Odgovor Misko
Sr Nov 29, 2006 7:19 pm

Danes sem zapažil medišće da toplota ne bo šla gor! NArahlo sem tudi spodaj ven potegnil mrtvice! Se je pa panj že začel sušiti po tistem ko sem odprl vrata!
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 22758Odgovor Kočevski med-ved
Sr Nov 29, 2006 8:49 pm

Misko napisal/-aCOLONDanes sem zapažil medišće da toplota ne bo šla gor! NArahlo sem tudi spodaj ven potegnil mrtvice! Se je pa panj že začel sušiti po tistem ko sem odprl vrata!
Predlagam ti da pustiš čebele pri miru in počakaš da ti pogleda ta panj Zver.
Skupaj bosta gotovo našla vzrok. Predvidevam, da ima tvoja čebelja družina še zalego in zaradi šumenja greje le zalego. Namreč zadnje dni se je ozračje ohladilo in čebele v takih družinah porabijo več hrane za kurjavo oziroma gretje zalege. Zato tudi bolj zatohel in rosen panj
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 22768Odgovor Misko
Če Nov 30, 2006 4:29 pm

Zver upam da ne boš razočaran sva že z enim od tukajšnjih čebelarjev pregledala panj! Tako da se vidimo drugič :D
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 22769Odgovor Kočevski med-ved
Če Nov 30, 2006 4:35 pm

Ker sem bolj firbčne sorte na nenavadne dogodke me zanima kaj sta našla s kolegom.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 22770Odgovor Misko
Če Nov 30, 2006 4:39 pm

Opazila sva da je družina brez matice panj je dobil vlago ker je bilo pri žrelu polno mrtvic ter polno smeti in so bila zadnja vrata čisto zadihtana!
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov