GOZDNI MED IN PREZIMOVANJE

Arhivirane teme 2006
MaP
PrispevkovCOLON 76
PridruženCOLON Sr Maj 24, 2006 9:16 am

GOZDNI MED IN PREZIMOVANJE

OdgovorCOLON # 21395Odgovor MaP
To Sep 19, 2006 8:11 am

Skoraj vsi, ki kaj svetujejo v zvezi z zazimljanjem čebel, opozarjajo na nevarnost zazimljanja čebel na temnih medovih.

Bega me naslednje: Kako (so) se s tem spoprijele čebelje družine v naravi, ko so bile v gozdnih duplih, ko so imele za prezimitev sam gozdni med? Ali so take družine pozimi odmrle ali pa sedaj nekaj narobe delamo ali razmišljamo???

LP
MaP
Ne moti me, da kradejo moje ideje, moti me, da nimajo svojih (Nikola Tesla)

imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

Letos se bo pokazalo

OdgovorCOLON # 21396Odgovor imker
To Sep 19, 2006 9:10 am

medišča so polna mane, čebele so tam, kjer je medila hoja oslabele.
Mislim, da je predvsem pomembno kakšna bo zima.-če imajo čebele preko zime dovolj izletnih dni, so problemi manjši.

Uporabniški avatar
EMIL
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Ne Avg 08, 2004 11:10 am
KrajCOLON Okolica Kranja

Sredina novembra

OdgovorCOLON # 22399Odgovor EMIL
Sr Nov 15, 2006 2:58 pm

pri nas blizu letališča Brnik v senci 16stopinj Celzija.Čebele letajo,kakšna prinese tudi cvetni prah,v glavnem pa stikajo.
Lp

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 22400Odgovor Kočevski med-ved
Sr Nov 15, 2006 3:49 pm

Danes me je klical čebelar iz Vipave. Čebele so se začele med sabo ropati. Večina je to tihi rop komaj da zazna. Sprašuje me kaj narediti.
Iz svojih izkušenj vem da se ropanje med družinami začne predvsem zato ker so nekatere družine slabe, ali so celo napadene z varojo. Take družine so nekam živčne in celo braniti se ne znajo. Vedno sem na napadenih družinah našel vzrok. Včasih se v kakšni družini pozabi zamenjati stari izčrpano matico in tudi taka čebelja družina je v tako topli jeseni kakršna je letos lahka zaloga kake močne družine.
Mislim da sem kar dovolj nakrmil s sladkornim sirupom. Tako da nebi smel biti problem glede zimske hrane.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
EMIL
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Ne Avg 08, 2004 11:10 am
KrajCOLON Okolica Kranja

Rop

OdgovorCOLON # 22401Odgovor EMIL
Sr Nov 15, 2006 4:40 pm

Pri meni se je tehtnica malo dvignila,toda na žalost zaradi ropa sosednjega panja.Napadeni panj sem zaščitil takole:zmanjšal vstopno odprtino s peno,v odprtino pa porinil tulec od toaletnega papirja,na naletno letev pa položil peno,namočeno v kis.Roparice si niso upale v tak panj.Danes je že tretji dan od tega mojega poizkusa i nekako deluje.Verjetno pa tak panj do pomladi lahko reši le mraz.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 22403Odgovor Kočevski med-ved
Sr Nov 15, 2006 5:43 pm

Tudi jaz mislim, da je edino mraz, ki bi bil zelo potreben prava stvar.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Jaka Gašper
PrispevkovCOLON 111
PridruženCOLON Po Mar 06, 2006 9:05 pm

OdgovorCOLON # 22405Odgovor Jaka Gašper
Sr Nov 15, 2006 6:45 pm

Meni so lansko jesen vse izropale... celo po vrsti :roll: Tako, da sem letos rekel, da če se bo kaj podobnega dogajalo, da najbolje da čebele odpeljem stran, drugače se ne da ustavit...Priprta žrela so bol švoh... :D nekaj je pa vseeno

Uporabniški avatar
anton_zor
PrispevkovCOLON 578
PridruženCOLON So Maj 08, 2004 5:47 pm
KrajCOLON Lesce
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 22410Odgovor anton_zor
Sr Nov 15, 2006 10:13 pm

Pri meni tega problema ni bilo še nikoli-jesensko ropanje. Mogoče je res vzrok tudi tako toplo vreme. Je pa vedno tudi 10 % družin ki niso tako močne ,res je imam vedno le mlade matice . Stare največ 2 leti, mogoče je katera dobra tudi 3. Letijo kar dobro čez dan, cvetnega prahu ni. Vidim jih pa na grojzdju ki je še ostalo tu pa tam kak grojzd.
Res pa je , da na gorenjskem nimamo tako toplo kot pravite.
Vse ostale ugotovitve si lahko ogledate na moji domaÄŤi strani:
http://www.cebelarstvo-zor.tk
http://www.cebelarstvo.bled.eu.org

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 22412Odgovor Kočevski med-ved
Sr Nov 15, 2006 10:20 pm

Danes je bilo v Prekmurju 20*C in ni vrag da ob tej vročini nebo vse zunaj. Kaj hočemo vremena skoraj nemoremo spremenit.
LP
Koèevski med-ved

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 22421Odgovor dobje
Če Nov 16, 2006 12:18 pm

Pozdravljeni!
Prihajam ravno od čebel.Mislim, da se nič posebnega ne dogaja pred panji. Čebele vzletavajo, tu in tam kakšna še prinese cvetni prah in stičejo okoli. Ko sem odprl čebelnjak, so takoj priletele in silile v čebelnjak. Menda vohajo kakšen meden sat.
Pozdravljeni in lep dan Vam želim
Vili

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov