Aspirin

Arhivirane teme 2006
Uporabniški avatar
Jaka Gašper
PrispevkovCOLON 111
PridruženCOLON Po Mar 06, 2006 9:05 pm

Aspirin

OdgovorCOLON # 18790Odgovor Jaka Gašper
To Mar 07, 2006 4:55 pm

Prijatelj mi je povedal, da če na čebelji pik nanesemo zdrobljen aspirin (takoj po piku čebele) baje rana ne zateče...Ali ima kdo kaj izkušenj s to, ali katero drugo rečjo ?
lp

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 18801Odgovor FRANK IZ KANADE
Sr Mar 08, 2006 2:14 am

Najbolj siguren nasvet zoper zateklini je - da tako delamo da nas cebele ne opikajo...

Tole o Asperinu pa se nisem slisal. Najbolje pa je da se izognemo oteklini je da odstranimo "stinger" u najmanj 15-tih secundah! Tako da je strup minimalen.
Na mesto pika pa lahko je najbolje namestiti led, zavit u krpo. Lahko tudi naredimo zavbo z malo "baking sode," (nimam pojma kako se temu prasku pravi po domace!) in vode. Dobi se tudi Antihistemin zavba in pa aerosol ki se na pik posprica...
Ce te pa picijo u vrat ali pa okoli ust, je pa najbolje da se gre k dohtarju - kajti otekline na teh mestih pa lahko nesrecneza zadusijo.

Kdorkoli se boji oteklin, je pa po moje ze do neke mere alergicen in se mu ni treba zajebavati z domacimi arcnijami. Najbolje je da se gre k doktorju, kajti le tej vejo za kaj se res gre!

Tudi vsak cebelar bi pa moral imeti pri sebi to zoper- Anaphylexis napravco, za prvo pomoc! Nikoli ne ves, kdo lahko pricaplja okoli vogla in ga usekajo... In ce je tvoje stojisce nekje za deveto goro se pa takojsna pomoc tezko najde!!!

Te fotke o cebelarjih u kratkih hlacah in brezrokavnih ali pa celo nobene srajce je pa mogoce zelo "maco" za kaksno frajlico ki nas preko plota opazuje, a ne? Ko pa se cebelce razpizdijo - pa to ni vec hecno! In se nikoli ne ves kdaj tudi nas ta alergija zagrabi...???
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
anton_zor
PrispevkovCOLON 578
PridruženCOLON So Maj 08, 2004 5:47 pm
KrajCOLON Lesce
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 18809Odgovor anton_zor
Sr Mar 08, 2006 1:23 pm

Piki so včasih tudi nadležni. Ugotavljam , da imate kar hude čebele. Sam sem pri čebeljnaku največkrat kar res v kratkih hlačah in brez srajce. Pa stem nimam večjih težav. Hudih družin pa se ponavadi kaj hitro rešim. Najboljši način je , da se zamenja matico pa je takoj družina krotka.
Da pa oblažiš neprijetnosti se dobi na trgu gel SOVENTOL Proizvajalec KNOLL AG lUDWIGSHAFEN. Nemčija.
Zastopnik za Slovenijo
Knoll AG , podružnica Knol Ljubljana Dunajska 22 Ljubljana.
Indikacije Seventol je namenjen zdravljenju srbeža, srbečih kožnih obolenj( kot npr. koprivnice) Pikov žuželk, sončnih opeklin , opeklin meduz, poškodb zaradi mraza ter lažjih opeklin.
Poizkusiti ni greh.
Vse ostale ugotovitve si lahko ogledate na moji domaÄŤi strani:
http://www.cebelarstvo-zor.tk
http://www.cebelarstvo.bled.eu.org

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 18813Odgovor FRANK IZ KANADE
Sr Mar 08, 2006 4:45 pm

Tale o hudih cebelah pa tudi mene malo bega?
Letos sem imel namen da si nabavim par Ruskih druzin - samo za poizkuse z varoo. Ve se da so Ruske, iz regije Primorsky, pravzaprav vase - kranjske cebele! So pa zelo mile ????
Toda ko sprasujem okrog mi pa vsi svetujejo da naj jih pustim pri miru!
Tudi cebelarski inspektorji mi pravijo da jih je skoraj nemogoce pregledovat!

Takoj ko vzdignes pokrov - ti se u obraz zazenejo! Ko pa sem se pozanimal na univerziteti za kmetijstvo so se mi pa samo posmehovali...
Baje so pa ze tudi te u zadnjih sestih letih toliko krizali da so ze te tako hude kot pa Afrikanke!!??

Vidis Tone, clovek bi si mislil da bi se kaj naucili po prejsnjih slabih izkusnjah???
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
Jaka Gašper
PrispevkovCOLON 111

OdgovorCOLON # 18885Odgovor Jaka Gašper
Pe Mar 10, 2006 9:58 pm

Vem da obstajajo neka zdravila ki ublažijo pike... :) Sam sem nekoč "preživel" malo hujši napad, ko me je pičilo okoli 7-9 čebel...Takrat se spomnim, da me je kar pošteno dušilo.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 18903Odgovor divji cebelar
So Mar 11, 2006 12:30 am

WazzzZup napisal/-aCOLONVem da obstajajo neka zdravila ki ublažijo pike... :) Sam sem nekoč "preživel" malo hujši napad, ko me je pičilo okoli 7-9 čebel...Takrat se spomnim, da me je kar pošteno dušilo.
Prijatelj in ti to imenuješ hujši napad ???? Ko me piči 7 do 9 čebel si tega niti ne zapomnim.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 18909Odgovor Kočevski med-ved
So Mar 11, 2006 1:47 pm

Divji, verjetno je kolega mislil na hujši napad po varianti zdravstva.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Jaka Gašper
PrispevkovCOLON 111

OdgovorCOLON # 18911Odgovor Jaka Gašper
So Mar 11, 2006 6:15 pm

hja.. zame je blo to največ... sploh. Morda nisi dovolj pazljiv pri delu :D da te vedno opika toliko čebel... če bi računal povprečje na leto ... morda 3 pike... res da spet nimam toliko čebel, pa vendar... Pridejo dnevi ko si popikan, in so dnevi ko ti ni nič..

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 18913Odgovor Kočevski med-ved
So Mar 11, 2006 9:22 pm

Divji čebelar, ali poznaš stare slovenske pregovore:
Kdor zna s čebelami ravnati, ni treba pika se mu bati.
Pameten čebelar se varuje čebeljih pikov.

Drži se tega. Tudi jaz se tega držim, če se le morem. Tudi meni se še zaenkrat ni bati 20 pikov. Toda..... :Neeee Čuvajmo se, zdravje je le eno.
Pa brez nepotrebnega komentarja prosim.
LP
Koèevski med-ved

bogdan
PrispevkovCOLON 493
PridruženCOLON Pe Apr 09, 2004 10:10 am
KrajCOLON Ajdovscina

OdgovorCOLON # 18915Odgovor bogdan
Ne Mar 12, 2006 1:10 am

Meni se je enkrat zgodilo, da so me ornk nažgale. Bilo je prvo leto mojega čebelarjenja. Ko sem jih ometal s sata kostanjevega medu - nekaj časa sem jih ometal s sata, potem z roke, potem sem sat odložil in.... tekel. Bilo je kot v burleski... :lol:

Bil sem zaščiten, a rokavice so bile tanke, vrtnarske, in ko sem jih snel, so bile kot ježek - želo pri želu. Domnevam, da sem prejel več kot trideset pikov, večino v levo roko. Zato je ta nekoliko zatekla in srbela, kakšnega drugega učinka na počutje ni bilo. Reakcija na pik se je pokazala šele drugi dan: po celi levi strani telesa (kjer pikov ni bilo) sem dobil izpuščaje, kot opekline. :? :shock:
Takoi dogodki lahko povečajo občutljivost na pike in se z njimi ni hecati, se strinjam, Branko...
Naj medi, kjerkoli ze si...

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 18918Odgovor divji cebelar
Ne Mar 12, 2006 8:22 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONDivji čebelar, ali poznaš stare slovenske pregovore:
Kdor zna s čebelami ravnati, ni treba pika se mu bati.
Pameten čebelar se varuje čebeljih pikov.

Drži se tega. Tudi jaz se tega držim, če se le morem. Tudi meni se še zaenkrat ni bati 20 pikov. Toda..... :Neeee Čuvajmo se, zdravje je le eno.
Pa brez nepotrebnega komentarja prosim.
Bom pač spoštoval tvojo zapoved in ne bom dodal nobenega komentarja.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 18919Odgovor Kočevski med-ved
Ne Mar 12, 2006 8:37 am

Bom pač spoštoval tvojo zapoved in ne bom dodal nobenega komentarja.[/quote]

Divji jaz sem samo prosil brez nepotrebnega komentarja.
Ti kar komentira :lol:
LP
Koèevski med-ved

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 18921Odgovor divji cebelar
Ne Mar 12, 2006 9:41 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONBom pač spoštoval tvojo zapoved in ne bom dodal nobenega komentarja.
Divji jaz sem samo prosil brez nepotrebnega komentarja.
Ti kar komentira :lol:[/quote]

Uporabniški avatar
anton_zor
PrispevkovCOLON 578
KrajCOLON Lesce
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 18922Odgovor anton_zor
Ne Mar 12, 2006 10:05 am

En majhen nasvet, saj pri meni to običajno uspe. Ko odprem panj in če se zakadijo puste čebele , tedaj ga pustim odprtega , da se te čebele izletijo skozi okno ven. Potem se pa kmalu umiri ,da se lahko dela z njim. Pike se pa sčasoma tudi navadiš in jih kasneje niti ne porajtaš več. Ko te piči , prvi trenutek to čutiš , potem pa ne nič več.
Z ometanjem pri točenju , pa tudi nimam težav. Ko vzamem sat ven, ga potem kar ometem skozi okno , na mrežo , da ne popadajo prvi trenutek na tla . V čebeljnaku skoraj ni čebel , da bi nagajale.
Kako to zgleda pri nakladalnem panju pa na vem , nisem še to videl, razen po pripovedovanju čebelarja v Avstriji , ki jih izpihuje z zrakom, kar iz cele naklade naenkrat.

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 19296Odgovor FRANK IZ KANADE
Po Apr 03, 2006 5:27 pm

Za te ki jim piki delajo nadlege, (posebno tej - u glavo) imam pa domaco/naravno stvar, ki bo pike omililo...

http://weeds.cropsci.uiuc.edu/images/Br ... antain.jpg

Natrgate si list ali dva, jih zmeckate, (najbolje jih je stolct z kamnom) in pritisniti na cebelje pike...
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 19300Odgovor carniolan
Po Apr 03, 2006 7:25 pm

FRANK IZ KANADE napisal/-aCOLONZa te ki jim piki delajo nadlege, (posebno tej - u glavo) imam pa domaco/naravno stvar, ki bo pike omililo...

http://weeds.cropsci.uiuc.edu/images/Br ... antain.jpg

Natrgate si list ali dva, jih zmeckate, (najbolje jih je stolct z kamnom) in pritisniti na cebelje pike...

To je sirololistni trpotec (Plantago Major)
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

Uporabniški avatar
ZBIL82
PrispevkovCOLON 18
PridruženCOLON Ne Mar 26, 2006 9:20 am
KrajCOLON Roga?ka

OdgovorCOLON # 19309Odgovor ZBIL82
To Apr 04, 2006 7:16 pm

Ravno danes sem slišal da si en čebelar pomaga z listi od peteršilja, ki jih zdrobi in z sokom maže po predelu pika.
Sam še nimam izkušenj.
Lep pozdrav!
Aleš

Halon
PrispevkovCOLON 13
PridruženCOLON To Maj 02, 2006 10:27 pm
KrajCOLON Topolšica

OdgovorCOLON # 20582Odgovor Halon
Če Jun 29, 2006 1:26 pm

Sem imel v nedeljo čebelji krst.
Za prvič 6 pikov, eden od teh pod oko. Stari čebelar pravi, da si pomaga z mrzlimi obhladki ali pa da na krpo malo kisa.
Sem to poskusil in ni bilo oteklin le malo rdeče.
Zjutraj sem pregledal sate in se zaščitil, popoldan pa sem hotel spustiti par čebelic ki so ostale med mrežo in vrati panja. Ko sem z metlico hotel odstraniti čebele mi je padel krmilnik dol in so me takoj napadle. (star AŽ panj)

Uporabniški avatar
anton_zor
PrispevkovCOLON 578
KrajCOLON Lesce
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 20587Odgovor anton_zor
Če Jun 29, 2006 6:01 pm

Čebeljnih pikov se sčasoma navadiš , in potem niti ne porajtaš več. Da pa laže in bolj temeljito pregleduješ je pa dobro , da se zaščitiš.
Halon , z metlico ni najbolj primerno nad čebele. Bolje si je nabaviti gosji per , poizkusite ne bo vam žal.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 20600Odgovor divji cebelar
Pe Jun 30, 2006 6:51 am

Halon napisal/-aCOLONSem imel v nedeljo čebelji krst.
Za prvič 6 pikov, eden od teh pod oko. Stari čebelar pravi, da si pomaga z mrzlimi obhladki ali pa da na krpo malo kisa.
Sem to poskusil in ni bilo oteklin le malo rdeče.
Zjutraj sem pregledal sate in se zaščitil, popoldan pa sem hotel spustiti par čebelic ki so ostale med mrežo in vrati panja. Ko sem z metlico hotel odstraniti čebele mi je padel krmilnik dol in so me takoj napadle. (star AŽ panj)
Stroka priporoča na mesto pika dati nekaj bolj toplega , ker se strup tako prej razkroji, kot če damo nanj kaj hladnega. Poizkusi tako in bolečina ter oteklina bosta prej minili. Vse se na tem svetu spreminja in tako tudi medicinske doktrine. :D

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
PridruženCOLON Po Maj 22, 2006 10:08 pm
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 20602Odgovor Mici
Pe Jun 30, 2006 10:37 am

ja, do podobne ugotovitve sem prišel sam. sicer se sam nebi spomnil dati kaj toplega, se mi je pa zazdelo da hlajenje ni prava rešitev prvi trenutek po piko. zadeva je bila namreč da kmalu ko sem dobil čebele, me je ena ljubica pičila naravnost pod oko, v lice. to se je zgodilo nekje okoli poldne. mesto pika sem hladil kakih 15 minut in tisti dan je izgledalo da ne bo nič. nasledno jutro sem pa komaj videl na tisto oko (pa še bratrančeva birma je bla) in je bilo zelo neugodno, oteklina je do večera precej uplahnila a čez noč se je spet ojačala, tako da sem bil dva dni ko kak.... kakorkoli že, iz tega svojega primera sem prišel do "ugotovitve" da s hlajenjem le zavremo razkroj, torej prestavimo razkroja strupa, s hlajenjem tako vsi vemo da se večina kemičnih in drugačnih reakcij zavre, prestavi, nikakor pa ne prepreči.

vse po vrsti pa se mi zdijo ta "zdravila" bolj kot blažev žegen. vse deluje nekako tako kot placebo zdravila (zdravila ki to niso), če vrjameš potem deluje. naše stare mame nihče na tem svetu ne bo prepričal da osel za brušenje kose nima nečesa v sebi da izniči strup. zdaj si pa lahko mislite kako je s tem. sam sem prepričan da so nekdaj dajali osla gor zato ker je bila pač edina "hladna" stvar pri roki. kako si pa to razlagajo drugi....

začetnik
PrispevkovCOLON 39
PridruženCOLON Pe Maj 06, 2005 9:28 am

OdgovorCOLON # 20603Odgovor začetnik
Pe Jun 30, 2006 2:26 pm

Zdravo!

Po lanskem napadu čebel v času kostanjeve paše sem fasal cca.10 čebel in doživel anafilaktični šok. Sreči se imam zahvaliti, da sem preživel.
Sedaj se zdravim v alergološki ambulanti, kakor še nekaj čebelarjev.

Zdi se mi, da so zgoraj našteta zdravila zgolj "placebo efekti".
Za blažje reakcije, proti pretirani oteklini priporočam antihistaminik Claritine - http://www.lekarnar.com/Alergije/Claritine-tablete/ - ki se ga dobi v lekarni brez recepta.

Za v izogib močnejšim reakcijam, pa si pri zdravniku priskrbite SET ZA SAMOPOMOČ , ki je sestavljen iz tablet FLONIDAN 2x10 mg in MEDROL 2x 32 mg.
Če se po piku pojavi alergija je treba to takoj vzeti skupaj s čimveč vode.

Lep pozdrav!

mj

Občutljivost na čebelji pik

OdgovorCOLON # 21449Odgovor mj
Pe Sep 22, 2006 8:59 pm

Lepo pozdravljeni!

Moj prispevek ni prav v duhu debate o alergiji na čebelji strup kot zadnja možnost za v "kišto" kot pravi Frank, ampak zgolj na oteklino, kot posledico pika.
Nekje sem prebral, da je v strupu eden od vitaminov, mislim da A, ki povzroči oteklino. Ker so vitamini občutljivi na temperaturo okoli 60 stopinj Celzija, je možno oteklino preprečiti s segrevanjem pičenega mesta. Sam sem to poskusil in poseg se je obnesel. Čebela me je pičila pod oko in vedel sem, da bom dva dni hodil okoli otečen in napol slep. Odstranil sem želo in vzel malo večji žebelj, ki sem ga na hitro našel. Na vžigalniku sem ga segrel morda celo malo preveč in ga pritisnil na pičeno mesto. Malo me je speklo ampak otekline ni bilo, le mala pikica od pika se je poznala.
Kar se tiče hlajenja pičenega mesta z oslo ali ledom pa je le preprečevanje strupu pot naprej ker se žilice stisnejo in učinek je veliko manjši od segrevanja. To pomaga proti oteklini, ne vem pa kako bi bilo to uspešno pri ljudeh alergičnih na čebelji pik. Vem, da niso vsi piki insektov enaki in čebelji strup ni enak po sestavi sršenovemu ali osjemu.

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21488Odgovor Pike
Pe Sep 29, 2006 10:28 am

Mj
Bom ob prvi priložnosti to poizkusil vendar tega ne bi nikakor počel na otrocih, ker je načeloma pri ljudeh, ki niso alergični na čebelje pike opeklina bistveno bolj boleča in dolgotrajnejša od posledic čebeljega pika.

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 21492Odgovor FRANK IZ KANADE
Pe Sep 29, 2006 4:33 pm

Alergija do cebeljih pikov ki cloveka napade iznenadoma pa je lahko povzrocena z zdravili ki jih uzivamo.
Neka zdravila proti krvnemu pritisku se ne sme niti vzeti z sokom "grape fruta" ! Kaj sele z pikom cebel. . . .

Je pa dognano da kdor bo imel opravka s cebelami za vsaj 48 ur preje ne zauzije nobene rcnije proti bolicinam... ( Ibuprofen, Tylenol, Tylenol X,itd...)
Pravijo da razlicne sestavine u zdravilih negativno reagirajo z cebeljim strupom ( beri razlicnimi sestavinami cebeljega strupa)
Zato tudi slisimo da kaksen clovek/ cebelar kar iznenada dobi alergicen napad - ki je lahko samo enkraten - ce pa clovesko telo nakopici prevec anti strupnih snovi se pa ta reakcija lahko ponovi in je pogosto vsakikrat bolj nevarna ker telo ob vsakem cebeljem piku naredi novo kolicino proti - strupa.

Oprostiti pa mi morate da sem tole tako "po domace" povedal. Zal pa ne vem bolj strokovnih domacih besed. Le-te vam pa lahko dohtar razlozi ob vasem naslednjem obisku...

Z drugimi besedami: Ne gre vsakokrat za alergicno reakcijo ( to vam lahko samo doktor dokaze) Gre za reakcijo z zdravili ki jih zauzijemo in nam niti na misel ne padejo.
Stalno nam trobijo da ce zauzijemo vec razlicnih rcnij, je treba uprasat lekarnarja ce je to OK.
Nobeden pa nas nikoli ne opozarja - da ne mesamo zdravila s strupom. . . . ! ?
Regards,
Frank

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov