Nenavadno vedenje čebel/ Uporaba homeopatije pri čebelah

Posebnosti v ekološkem čebelarjenju, ali tudi imenovanem biološkem čebelrajenju ali tudi organičnem čebelarjenju.

ModeratorCOLON volk

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 44891Odgovor Fizikalec
Po Nov 15, 2010 6:50 pm

Ja jaz pa še nisem imel primera, da bi propadle zaradi premalo meda upoštevajoč, da stanje ne traja 1 mesec ampak 2 tedna čebele prenesejo BP tudi,če jih "osušiš" Padanje na tehnici je takoj alarm, dviganje lete pa "oh saj je donos" in to je tisto kr zavede marsikoga. Jaz pač točno vem kdaj je vaga v nuli in kdaj je meja dosežena lani pa sem se naučil tudi kdaj je treba stočit tudi, če ni polno. Tudi jaz tega nisem verjel zato sem pač se naučil po daljši poti na žalost. To ne moreš doseči nekje na mestu, kjer pač teren odlično poznaš oziroma tisti čas sploh medenja nimaš.
In sma tam "različni rezultati" zato NIKOLI ne moreš zapisat, da puščanje meda je kao edino koristno, ker v določenih pogojih je uničujoče. Jaz ne trdim, da je to narobe ampak opozarjam, da v določenih primerih je to lahko velika napaka. Kako bo kdo ravnal pa je njegova stvar lahko se uči na drugih napakah lahko pa pač na svojih.
Jaz sem lahko čisto tiho in mi ni treba nič napisat pa razlagat samo nisem takšne sorte moj namen je pomagat vsakemu samo odločat pa jaz ne morem namesto njega. :wink:

Iz slik boš znal kaj razbrati čez nekaj let trebutno ti še ne gre torej ne veš kakšne bi morale biti brade konec avgusta????? :shock:

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 44910Odgovor volk
To Nov 16, 2010 12:59 pm

Marsikdaj nas unese, kolega cebelar je bil lani presenecen, ko je moc druzin padala, pa je oznacil zalego, in ugotovil,da zaradi pomanjkanja cvetnega prahu, cebele zrejo lastno zalego(zerke). Njegova ugotovitev je pomenila preko 200 druzin, ki so sle na zimo zelo zelo slabe. Sicer jih je prezimil, in se izvlekel, ampak napake ne bo vec ponovil.

Jaz iz preventivnih razlogov ob pregledih gnezd oznacujem zalego, tako da vsaj na povprecje vem kaj se dogaja.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 44913Odgovor klopotec
To Nov 16, 2010 1:56 pm

volk napisal/-aCOLONMarsikdaj nas unese, kolega cebelar je bil lani presenecen, ko je moc druzin padala, pa je oznacil zalego, in ugotovil,da zaradi pomanjkanja cvetnega prahu, cebele zrejo lastno zalego(zerke). Njegova ugotovitev je pomenila preko 200 druzin, ki so sle na zimo zelo zelo slabe. Sicer jih je prezimil, in se izvlekel, ampak napake ne bo vec ponovil.

Jaz iz preventivnih razlogov ob pregledih gnezd oznacujem zalego, tako da vsaj na povprecje vem kaj se dogaja.
V čem pa je storil napako?

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 44918Odgovor volk
To Nov 16, 2010 4:35 pm

Napako je naredil, ker je rabil en mesec,da je ugotovil,da so cebele brez dovolj velikih kolicin cvetnega prahu. Resil je zadevo z beljakovinskim dodatki, ampak izguba avgustovske generacije cebel pomeni velik rizik za zimovanje. Za cebele je potreben obcutek, pa se te unese. Cebelam je pac potrbno omogociti optimalne pogoje, pa se vrag pride na obisk....Danilo je lepo napisal, kako pomembna je kolicina zalege pozno poleti, pozorni moramo biti pa se na to, kaj se z zalego dogaja, ce se sploh vali. Cebele so namrec kanibali. V ekstremnih razmerah spijejo lastno zalego.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44919Odgovor Fizikalec
To Nov 16, 2010 4:59 pm

Jasno, da "uničijo" zalego, če nimajo optimalne možnosti vzreje lete. Recimo ni hrane, ni CP ni vode (ja tudi voda) vzrejajo jo, če so dnevni donosi enaki porabi oziromas da vsaj tolko prinesejo kot porabijo. Druga zadeva je koliko imajo prostora in najslabše je slabo medenje-basanje plodišč. Če pride pa še varoja, pomanjkanje CP pa je rezultat znan. Tudi, če je preveč varoje čebele sesuvajo zalego to je verjetno marsikdo opazil?
V vsaji družini je določeno št. čebel, ki so sistemski uničevalci ali takozvani "štih probarji" pač odkrivajo zalego preverjajo kaj je narobe oziroma ali je sploh kaj narobe. Če degeniraramo kako družino oziroma vzredimo matice od družin, ki so k temu močno nagnjene je težava namreč imamo preveč čebel, ki uničujejo zalego itd..itd.. veliko reči je tu...

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 44921Odgovor levstek008
To Nov 16, 2010 5:27 pm

....se bom samo na hitro oglasil glede vode. Ja vsekakor je voda pomembna, a najbolj me pa je fasciniral zadnji mesec. Ta mesec so porabile toliko vode, da sem preverjal če slučajno posoda ne pušča... Vedno kadar sem jih obiskal( skoraj vsak dan) so čebele visele na tistem robu in lizale vodo...Res neverjetna porabe vode. Pa ni take izrazite suše! Sem bil prepričan da sedaj, v novembru ni take sile za vodo.... pa je bila!! Kar visoke temperature in nadpovprečna aktivnost terja svoje!
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 44949Odgovor klopotec
Sr Nov 17, 2010 10:42 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONNoja strokovnjaka, ki z homopatijo zdravi HG bi pa nujno potrebovali, da nebi kurili in žveplali ČD. Človek ki to zna in obvlada bi zagotovi prišel na lestvico med prvi 10 najbogatejših na svetu o tem ni dvoma. Tako ozdravitev bi vsak definitivno bil pripravljen masno plačat celo država bi primaknila procente, da ne plačuje odškodnin za kurjenje. Vštevši, da je spora HG sposobna preživet 100 let v medu in satju, da jo ni možno kr tako uničit sem jaz takoj za, da se take strokovnjake aktivira in aktivno vključi v Slovensko veterinarsko stroko.
Bog ne daj, da dobim HG samo jaz takoj plačam strokovnjaku 15.000€ če jo lahko ozdravi brez, da kaj debatirama in še debelo napitnino mu dam.
Fizikalec a mogoče poznaš veterinarja Mecilošeka? Iz tvojega konca je.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44950Odgovor Fizikalec
Če Nov 18, 2010 7:31 am

Ne žal ne poznam....

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 44951Odgovor klopotec
Če Nov 18, 2010 9:13 am

Janževec napisal/-aCOLONPozdravljen Zlatko!

Glede "čudnega" obnašanja čebel in po opisu drobirja na naletnih deskah panjev se mi nekako dozdeva, da gre za rop. Če imam prav, potem spomladi s svojimi, tudi "čudnimi", pripravki za višanje vitalnosti čebel ne boš imel kaj početi, ker v praznih panjih verjetno ne bodo učinkovala ravno najbolje.

Če bi bil tvoj opis čebelarjenja čez leto vključno s krmljenjem in spremljanjem zimske zaloge temeljitejši, bi ti lahko napisal kaj več. Tako pa se ponovno dokazuje stara modrost, da se pri oskrbi čebel "odkrivanje tople vode" praviloma ne obnese ravno najbolje in da na tem področju kakih velikih skrivnosti več ni.

Glede homeopatije pri čebelah je pa verjetno tako kot pri ljudeh. Če že ne koristi, verjetno tudi škodi ne preveč. Človek ima pred čebelo sicer to prednost, da je zavestno bitje in že sam občutek, da homeopatija koristi ima lahko pozitivne učinke. Vsaj za določen čas. Pri čebeli je glede tega samozavedanja malo drugače in tudi varoja se zagotovo kar požvižga na vse te homeopatske zvarke.

Ti sicer lahko na svojem malem koščku zemljice ravnaš skrajno ekološko, vendar to tvojim čebelam ne daje kake velike koristi, ker rabijo zelo veliko več prostora kot jim ga nudi tvoja mini kmetijica.

Predlagam ti, da naslednje leto svojo homeopatsko doktrino daš v kot in se pri čez letni oskrbi čebel zatečeš k starim dobrim in preverjenim doktrinam oskrbe čebel in rezultati bodo veliko bolj vidni pa še čebele bodo zadovoljne.

Lepo te pozdravljam!
Tole kar bom napisal, ni namenjeno temu, da bi Janževca in ostale, ki homeopatijo zavračajo, vlekel za jezik in se z njimi kakorkoli konfrontiral.

Ni mi dalo miru pa sem se malo razgledal naokoli, ugotovil pa povsem nasprotne stvari. Namenjene so tistim, ki jih stvar zanima v pozitivnem smislu. Kaj bodo počeli s tem je pa njihova stvar.

Homeopatija je tu med nami in jo veterinarji uspešno uporabljajo. Tudi v Pomurju. Zdravila, ki jih dobivajo iz Švice in mislim da Nemčije so razvita predvsem za toplokrvne živali, za insekte pa je vse skupaj še na začetku in še veterinarju, s katerim sem govoril niso znana. Povedal mi je, da ga od čebelarjev za možnosti uporabe še nihče ni vprašal, vendar se mu zdi stvar zelo zanimiva, Zavod pri katerem dela je kupil program Radar, ki je baza podatkov simptomov in znakov ter ustreznih zdravil za veterino. Stal pa je 7ooo EUR. To je neke vrtse Materia medica v elektronski obliki. Homeopatijo ta zavod pri živalih zelo uspešno uporablja. Kljub temu, da živali pač, kot je napisal Janževec, ne morejo verjeti v uspešnost in pri njih tudi PLACEBO ne more delovati.

Varoja pri čebeli no boilezensko stanje, gre za pršico. Zato sem veterinarja vprašal, ali se homeopatija pri toplokrvnih živalih uporablja tudi za odpravo podobnih zajedalcev in se uporablja. In to uspešno.

Do sedaj je nekako veljalo, da homeopatija nima stranskih učinkov. (neželjeni stranski učinki so tudi razlog, da se iščejo pristopi brez kemije).
Stranski učinki se po njegovih besedah lahko pojavijo in sicer v primeru, ko se uporabi napačno zdravilo. Pri homeopatiji je namreč prav natančnost zelo pomembna. Približno pravo zdravilo lahko celo v začetki potlači simptome, potem pa na drugi strani udari ven primarna bolezen pa še kakšna druga., ki je čakala na svojo priložnost. Tako nekako glede stranskih učinkov, če sem ga prav razumel. Vsekakor pa se homeopatija v veterini hitro širi.
Čebelarji ki vas homeopatija zanima, ne rabite se bat, da vas bo kdo imel za čudake. Razen Janževca in še kakšnega zadrtega zagovornika uradne medicine in veterine.

Morda še to. Ravno v teh dneh, ko sem se malo razgledoval za tem, je bila žena v stiku s sodelavko. Njen otrok je zbolel za eno precej neprijetno zadevo in bi moral na eno precej neprijetno operacijo. Ker jo je to skrbelo se je obrnila na homeopatinjo, ki je pred kratkim zadevo pozdravila brez operacije, torej brez maltretiranja otroka.

Čebele res nimajo samozavedanja, kot pravi Janževec. Vendar v tem primeru to očitno ni njihov minus.
So pa na boljšem, ker nimajo težav s tem, da bi sprejele nekaj česar zaradi svoje omejenosti ne razumejo.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 44952Odgovor levstek008
Če Nov 18, 2010 10:02 am

Ne vem....lahko me imate za skeptika, ampak jaz temu bolj malo verjamem. Ta homeopatija pri čebelah je tako nezanesljiva stvar, da si ne morem privoščit 10-ali več letnega raziskovanja o vplivu le-te. Načeloma je tako, če bi se slučajno na neki družini pojavili pozitivni učinki bi to seveda takoj razglasili kot velik uspeh.....za neuspeh pa je vzrokov dosti, ponavadi samo mi nismo krivi.

Tudi pokojni dr.Drnovšek je bil velik pristaš alternative pri svoji bolezni. Pa je na koncu le opozoril javnost naj le zaupajo medicini! Neki znanki se je pojavila oteklina v dojki- namesto da bi z enostavnim kirurškim rezom odstranila ta skupek podivjanih celic, se je odločila da odide v Kolumbijo, ker so baje neke energiske piramide al nekaj takega, skratka da bo ona sama poštimala......na koncu žalosten konec.

Ko sem imel možnost poslušat dr. Rodoljuba Živadinoviča, al pa predavatelje na Apimondiji letos septembra v Ljubljani je(dohtarje iz celga sveta) bil skupni imenovalec naslednji: Zellloooo velik spekter unčikovin vsebujejo VSI čebelji produkti. To vidim tudi na lastnem primeru!!

Seveda pa je nesmiselno pričakovati, tako kot je omenil Živadinovič, da če moški popije 2-3decilitre alkohola dnevno, da mu bo cvetni prah pomagal pri zmanjševanju povečane prostate na starost..... tako čudežen pa že ni!!
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 44980Odgovor mg
So Nov 20, 2010 8:19 pm

Alternativo je ustvarila konvencionalna medicina. Tako kot alternativna zdravila pri čebelah - konvencionalni način čebelarjenja. In to v izgovor lastni nesposobnosti zdravljenja.

Zato da lahko na koncu s prstom pokaže stran od sebe.

Problem bolnikov - hudih, je v tem - ko jim uradna medicina ne more več pomagat oz. jim sploh ni pomagala (samo prikrivala je bolezen), se bolniki v skrajni sili obrnejo na alternativo. Največkrat že prepozno. Tako kot se je g. Drnovšek in še kdo. Tudi sam sem imel prijatelja, ki se je žal prepozno obrnil na alternativo.

Da ne bomo mi s svojimi čebelami prepozni. Zakaj se pa čebelarji sploh obračajo k alternativi, če je uradna veterina in stroka tako učinkovita in uspešna ????
lep pozdrav

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov