Naravno satje ter varoja

Posebnosti v ekološkem čebelarjenju, ali tudi imenovanem biološkem čebelrajenju ali tudi organičnem čebelarjenju.

ModeratorCOLON volk

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 51769Odgovor Fizikalec
Sr Dec 07, 2011 6:42 pm

Seveda je GSO dokaj veliko v naravi dokler ne začno sadit kake koruze pa ogrščice pa še česa bo to še znosno. Če uvedejo masovne poljščine je pa adijo bo treba med označevat vsebuje CP GSO bla bla bla

Matias11
PrispevkovCOLON 30
PridruženCOLON So Dec 03, 2011 4:50 pm

OdgovorCOLON # 52050Odgovor Matias11
Pe Dec 16, 2011 1:05 am

Dajte mi prosim poučiti, katera GSO rastlina raste na ozemlju Slovenije.
lp
M

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 52056Odgovor urosvrb
Pe Dec 16, 2011 9:19 am

Tu maš GSO v sloveniji:

http://stres.a.gape.org/GSO/gso.htm

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 52058Odgovor Odisej
Pe Dec 16, 2011 10:19 am

lakotnyk
PrispevkovCOLON 51
PridruženCOLON Če Okt 27, 2011 12:35 am

OdgovorCOLON # 52065Odgovor lakotnyk
Pe Dec 16, 2011 2:20 pm

ali od vseh tisti kultivarjev koruze ki jih vsako leto posadijo v gornji radgoni za kmetijski sejem, niti eden ni gensko spremenjen?
Liberté, égalité, fraternité

Matias11
PrispevkovCOLON 30

OdgovorCOLON # 52073Odgovor Matias11
So Dec 17, 2011 12:44 am

Oj.
Sem vse pregledal, a iz navedenega se ne vidi nič konkretnega.
GSO v laboratorijih. To verjamem.
Ne verjamem, pa da bi GSO rastlina rasla v naravi.
Slišal sem za GSO okrasne ribice, ki se svetijo v temi in baje tudi neka trava za gof igrišča je lahko GSO spremenjena.
Prav tako pa se govori še za neko norveško smreko.
Za sedaj še ni nevarnosti za naše čebele oziroma med.
To pa je bistveno.
M

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 52086Odgovor FRANK IZ KANADE
So Dec 17, 2011 6:08 pm

Matias11 napisal/-aCOLONOj.
Sem vse pregledal, a iz navedenega se ne vidi nič konkretnega.
GSO v laboratorijih. To verjamem.
Ne verjamem, pa da bi GSO rastlina rasla v naravi.
Slišal sem za GSO okrasne ribice, ki se svetijo v temi in baje tudi neka trava za gof igrišča je lahko GSO spremenjena.
Prav tako pa se govori še za neko norveško smreko.
Za sedaj še ni nevarnosti za naše čebele oziroma med.
To pa je bistveno.
M

Jaz pa ne verjamem da je tole res kar berem? Ne verjames da GSO rastline obstojajo/rastejo - so u kmetijstvu ze krepko cez vsaj 20 let, kar jaz o tem pisarim?
(Upam da so me danes moje sive celice zapustile? Saj ta kemoterapija mi ravno sedaj vzema tazadnje lase) :?
Pa ne vem kaj berem? :) :(

Ne vem kje si bil do sedaj? Mogoce pa lahko sam prav za NJIH delas? Madonca, saj vsak otrok ze najmanj 20 let ve vse o GSO zadevah! Povej mi da se motim in da ne znam vec brati. . .

GSO kmetijski pridelki so na trgu ze dooooolgo casa in Monsanto ze ima u svoji domeni ze prav vse rastline ki naj bi bile cloveku koristne. Saj je neka drzava u Europi prav pred nekaj letih ustanovila neki poseben FUND kjer so u gori (pod zemljo) zgradili nekaksno zaklonisce kamor niti jedrska bomba ne more usekati????! Tam pa so zbrali in shranjujejo vsamogoca semena za vsak slucaj - ker so strokovnjaki sveta zdruzeni u mislih da bodo GSO zavzele vso oblo! Ta semena pa bodo bodocim generacijam pri roki, ce naselijo neke nase bliznje/daljne planete kjer se bo clovestvo zacelo znova. Zapustili bodo tole naso usrano/zasrano oblo in zaceli znova, saj cloveska pozresnost in lakomnost po denarju je ze itak na zemlji vse zasrala in unicila.
Pri nas, tudi na bliznjem in daljnem Vzhodu se ze par desetletij bijejo bitke z temile GSO pridelki ki ze vsaj dvajset let tudi ogrozajo autohtone rastline - KER SE KRIZAJO in tako izpodrivajo autohtone vrste, kar po nekaterih predelih sveta (Mehika, Juzna Amerika, celo u ZDA ze in tudi Kanadi) ze izpodrivajo, ce ze niso popolnoma izpodrinile nekatere autohtone vrste pridelkov in celo izpodrivajo, se krizajo z pleveli, ob cestah. Sedaj imamo tukaj celo "SUPER" plevele!
Indijski kmetje ze leta in leta delajo samomore, ker se samo z ubijanjem/umiranjem lahko resijo "kontrakta" z Monsantom, Bayer-jem, BSAF in njim enakih. Monsanto je Indijcem pred mnogimi leti obljubil, da, ce gojijo GSM sladki crompir in bombaz - lakota bo iz tega sveta izbrisana! Poleg tega pa so jim tudi obljubili veckratne, visoke zasluzke z prodajo teh pridelkov.
Niso pa kmetom povedali da morajo po podpisu kontrakta z Monsantom potem kupovati samo semena od njih. Prodajati pridelke samo nazaj - NJIM po njihovih zeloooo nizkih cenah! Ne smejo niti pobirati semena od svojih pridelkov, tako kot so do takrat tamkajsnji kmetje poceli na tisocletja. Ko pa je leto prislo naokrog, pa so kmetje doznali da pridelki niso bili tako visoki/bogati in da je bila cena za nova semena tako nabita da sploh niso zmogli kupiti eno pest semen, kaj sele da bi vso svojo zemljo zasejali.
Tako, lakota pa seedaj se 1000 X vecja, ker niso smeli nic sejati na svoji zemlji, razen GSO semena od Monsanta.
Tisti ki niso zmogli placati, tem je pa Monsanto zacel zajemati zemljo in jih brcnil na cesto. Da se pa posamezniki izognejo izgube ubogega koscka zemlje, pa se sedaj tamkajsnji kmetje ubijajo - samo da potem lahko druzina obdrzi kar ima. . .

To pocne Monsanto tudi u ZDA in tukaj u kanadi. Ko podpises papirje in enkrat zasejes GSO pridelek - potem se krog zakljuci in ni WAY OUT! Imajo te za jajca!
Cetudi naslednje leto nic ne posejes, rastline se same zasejejo, Monsanto policija (tako jih tukaj imenujejo) pa se vsako leto siba okoli njiv in kontrolira kaj raste? Ce najdejo samo eno GSO rastlino - tudi krizanko! lahko najdejo tudi pri sosedu, ki nikoli ni sejal, potem pa te sodijo, za infringement/krsenje,krajo (copyrite) njihovega semena. In tudi tukaj kmetom plenijo zemljo, ker veckrat kot ne, jim sodnija nabije tako visoke kazni (posebno se ce je parcela in kmetija dobra) da jih navaden kmet, kaj sele kmet ki ni nic posejal, ker ne zmore kupiti zelooo dragih semen! Torej, ne zmorejo placati kazni - serif pa pride in zamljo zapleni (z posestvi in masinami vred - VSE GRE!)

Glede skode do cebel?
Seveda jim GSO rastline ne ugajajo ker so:

PRVO; enolike, nimajo kvalitete u pelodu in medicini!

DRUGO; so prepojene z nionikotoidi in cebele morijo, ce jih ne umorijo takoj pa jim zbegajo orientacijo in revice se ne znajo vec vrniti domov!

Pa se veliko bi lahko nastel, bom pa koncal, ker to ze nekih 20+ let vsako leto ponavljam. . . . . .

Beri:

http://www.google.ca/search?sourceid=na ... +in+Europe

http://thewatchers.adorraeli.com/2011/1 ... on-europe/
Regards,
Frank

lakotnyk
PrispevkovCOLON 51

OdgovorCOLON # 52089Odgovor lakotnyk
So Dec 17, 2011 10:35 pm

frenk... v sloveniji, v sloveniji govorimo... zaenkrat pravijo slovenske oblasti da jih pri nas še niso posadili. če jim verjamemo je pa druga stvar.
pa ne se sekirat, šparaj živce!

pozdrav

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 52093Odgovor mg
So Dec 17, 2011 11:26 pm

Že brez GSO nam čebele umirajo (zaradi drugih strupov, onesnaženega okolja, varoje....), če nam podtaknejo še GSO smo zapečateni.
lep pozdrav

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 52094Odgovor FRANK IZ KANADE
So Dec 17, 2011 11:39 pm

Nic mi ne gre na zivce. Napisal sem zato ker smo ze parkrat govorili prav o Sloveniji. Ja, imate GSO tudi u Sloveniji. Saj je Slovenija clanica EU - kdo pa si misli da imate poseben stalez in da se EU direktive vas ne dotaknejo???? :?
Regards,
Frank

lakotnyk
PrispevkovCOLON 51

OdgovorCOLON # 52096Odgovor lakotnyk
So Dec 17, 2011 11:47 pm

no ja frenk sej dovoljeno je, sam je treba prvo na ministrstvo dat prošnjo, in kot je razvidno iz tam kot kaze se noben ni dal prošnje. :P

Matias11
PrispevkovCOLON 30

OdgovorCOLON # 52100Odgovor Matias11
Ne Dec 18, 2011 12:31 pm

FRANK IZ KANADE napisal/-aCOLON Jaz pa ne verjamem da je tole res kar berem? Ne verjames da GSO rastline obstojajo/rastejo - so u kmetijstvu ze krepko cez vsaj 20 let, kar jaz o tem pisarim?
(Upam da so me danes moje sive celice zapustile? Saj ta kemoterapija mi ravno sedaj vzema tazadnje lase) :?
Pa ne vem kaj berem? :)

Frenk pozdravljen.

Vem, da imate v Kanadi na poljih veliko GSO rastlin. Bil sem presenečen, da imate celo GSO LAN.
Pa tudi vsa USA je polna GSO in da ne govorimo o Argentini. Monsanto uničuje Azijo s t.i. zlatim rižem.
V EU so Slovenija, Grčija, Italija, Madržarska striktno proti GSO. Tudi Francija je spremenila svoje stališče in se sedaj tožari z Monsantom. Pa ni samo Monsanto. Tu je še Singenta, pa BASF in dosti drugih.
V Sloveniji imamo drug problem. Gre pa za krmo in ne rastline, ki rastejo.
Vsaj 80% vse soje, ki se uvozi v EU in torej tudi v SLO je gensko spremenjene. To pojejo krave, prašiči in kure.
V EU je uradno dovoljeno gojiti samo eno vrsto koruze in nič drugega. To imajo na Češkeš in veliko v Španiji, Poljskli
Množičnega pojava gojenja GSO rastlin torej v EU ni. (Razen naštetih držav).
Še vsa sreča, da je sodišče v Nemčiji dalo prav čebelarjem v primeru onesnaženja medu s pelodom GSO koruze.
To je pomenba zmaga.
V EU se še kar branimo vašega Monsanta.
Kako je pa drugod po svetu, je pa problem.
Bomo videli.
Pozdrav v Kanado.
M

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 52102Odgovor Fizikalec
Ne Dec 18, 2011 12:41 pm

Tu se pojavi pa drug problem, država članica kjer koruzo gojijo torej iz slo komot od tam seme nabaviš in ga posadiš? Bo kdo opazil to, če boš ponucal za lastno krmo živalim? Po moje nebo čebele iz okolice bojo nosile CP GSO in čebelar o tem nebo imel pojma. Če mu to nekje nekoč po nesreči ugotovijo pa nič kriv nič vedel najebal do nebes. Kako pa koga bo lahko tožol za povračilo stroškov? Kdo razmišlja o tem kakšne težave lahko dobi čebelar nevede?
Pa da sedaj nebo kdo reko, da to ni možno, nabavlja se vse živo od FFS do stvari za tretiranje varoje do semen. Po moje bo bodočnost zeeeeloooooo zajebana.

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 52108Odgovor FRANK IZ KANADE
Ne Dec 18, 2011 6:20 pm

Matias11,

ne oporekam nic temu, kar si napisal, saj to so verjetno vasi uradni papirji? Oziroma nekaj kar je uradno nastimano za vas, Slovence, ce ze ne vse EU narode?
Kar sem pa jaz napisal, je pa to, kar se u resnici dogaja po svetu. Kaj kmet ima na njivi posajeno ali pa z cim gnoji in sprica, to je pa nekaj posebno drugega, kot pa kar je nakracano na uradnih papirjih, ali pa kmetovih belezkah, mar ni tako?
Saj si lahko za vzgled vzamemo kar cebelarstvo samo. Vse mogoce se uporablja, se iz drugih drzav sverca, samo da se kaksen usran Euro/dolar prispara. U kmetijstvu pa je konkurenca se hujsa in zasluzek mnogokrat vecji, ce se nekdo posluzi/zagrabi in poseje kaj "boljsega," kaj ne?

Pri nas nam pa u casopisih in TV novicah povedo, kar precej, kar se dogaja tukaj in se bolj pa nasim pase ko kaj 'umazanega' odkrijejo pri vas, u Europi.
Ne morem si pa predstavljati, kako to, da se u EU vse zna malo bolj skriti? Pa se po sodnijah se skoraj nobenga ne vlece? Tamkajsnji narod je malo prevec zaupljiv u svoje vlade, njihove kadre, odseke ki te reci furajo.
Madonca, tukaj so sodnije tako polne teh zadev, da moras cakati deset ali pa petnajst let preden se kaj odresi.
Ja, imamo tukaj tudi veliko uredb in zakonov katere bi jaz lahko u neskoncnost nakladal.
Imamo tudi zakon, da se ne sme GSO prodajati u zivilih za ljudi. Ce je pa u kaksni konzervi kaksen GSO pa je treba kar z velikimi crkami to na nalepki oznaciti! (nekako tako kot gre pri vas vse u zivalsko krmo? Nekaj podobnega mesetajo tudi tukaj. A je res tako???? :? )
Ravno pred par tednih pa je nekdo od Monsanta, BASF, Sigente ali kdo ve od kod, malo potegnil strikce na eni pomembni lutki u nasi vladi in ta lutka pa je takoj ukinila vso inspektorsko kontrolo cez nalepke na nasi pakirani hrani u stacunah!
Preje so inspektorji dnevno obiskovali stacune, proizvajalce hrane in pregledovali nalepke, ter seznamovali kaj je u tej hrani. Nasih ali pa Ameriskih niso dosti jezdili, so pa dosti glavobolov poceli Kitajcem, Indijcem in tem vzhodnim, tudi Juznoameriskim ticem ki znova in znova iznajdujejo nacine, da se zasrana in celo strupena hrana izvaza u Severno Ameriko. Nabijajo jim tako visoke tarife, da se nobenemu pri zdravi pameti ne izplaca izvazati - toda tejle tici pa sibajo u razne siromaske Europske drzave, tam premestijo nalepke in od tam pa spet k nam. Pa da ne citram samo vas, EU, tudi Australija in Nova Zelandija nam sedaj sibata oporecene reci iz Vzhoda.
Kriminalci so pa vedno vsaj par korakov pred oblastmi, nima veze kako strogo se pregleduje! Nima veze kaksne zakone in uredbe dnevno vlade tiskajo. Biznis je biznis in le-ta gre svojo pot in spotoma nabira/vlece z sabo gore denarja. Nic in nobeden ne bo in ne zmore nic postoriti, da bi se te reci vsaj do neke mere kontroliralo.
Tako, kaksna on od kod ta hrana prihaja?
Kaksen je njen izvor, "safety factor" in se in se. . .

Pa upam da imas vsaj slikco u mislih, katero ti zelim narisati?
To lutko, u nasem federalnem parliamentu, njega pa je opozicija u parliamentu skoraj fizicno napadla, ga lincala - zaradi te poteze!
Pa kaj ko pa je potem se nas Prime Minister priskocil na pomoc in povedal, da se to rec mora ukiniti, ker drzava financno ne zmore vec, zaradi globalne situacije katero zadnje case povzroca prav EU. Pa to je pac drugacna zgodba, mar ni? Zgodbica katero lahko zacnemo prezvekovati kaksen drug dan?

Tako, sedaj pa bodo lahko tukaj delali isto kot delajo Kitajci, Indijci, Argentinci (tudi Srbi ze celo leto posnemajo!). Prodajal se bo umeten med, se bolj odkrito kot se sedaj.
(Od 76 vzorcev vzetih pred kratkim u sloveniji - 56 le-teh ni imelo u takorekocem medu nobenega peloda!? To samo pomeni da je med umetno narejen, ni nikoli bil u satu ali pa cebele videl!)
Tudi nasa hrana bo lahko sedaj imela u konzervi marsikaj.
Kot Kitajci? Tam u konzerve celo tlacijo razne zdravju nevarne kemikalije da jim jih ni treba sibati u razna podjetja, kjer jo pod velikimi stroski/ceno nekam "porazgubijo?" Beri; vrzejo polne sode u morje, zlijejo u reke, gozdove in potoke. Zakopljejo u privat parcelah, ponoci in u velikem dezju da se jim sledi zakrinkajo, itd, itd... Predvsem se to porazgublja po privat drzeci zemlji in narodnih parkih, saj, ce se kaj slucajno odkrije, pa je potem ta lastnik zadolzen za ciscenje in ga kaj takega ze bakrotira preden mu sporocijo kaj bo za ciscenje kostalo/zaracunano....

Ne da se vec nobenemu nic verjeti, razen ce clovek ne vidi na lastne oci. Pa se takrat imajo tipi take trike u rokavu, da sploh popolnoma vsakogar prevarijo, kadarkoli se jim to zdi primerno.

LP u domovino.
Regards,
Frank

Matias11
PrispevkovCOLON 30

OdgovorCOLON # 52111Odgovor Matias11
Ne Dec 18, 2011 7:48 pm

Frenk.
Se kar strinjam s teboj. Za dolar ali evro, bi se marsikdo prodal.
No sam sem optimist in v Sloveniji je več kot 90% ljudi proti GSO.
Tako je tudi v večini drugih držav EU.
Pomembno je, da vsi enostavno opazujemo, kaj se dogaja v okolici nas in se pravočasno obveščamo o takšnih pojavih. Zato ste pa tudi vi v Kanadi odkrili tistega v vašem parlamentu.
V Sloveniji se je letos odkrilo kar nekaj ponarejenega medu in pa tudi olivnega olja.
Dokler nas politiki ne prodajo, se bomo uspešno branili.
Slišim, da je tudi v Kanadi in USA sedaj že veliko ljudi, ki se bori proti takšnim zlorabam in potvorbam.
Bolj se bojim Azije, kjer so ljudje revni in bi se res prodali za dolar.
Kapital pa te ljudi izkorišča.
Tam ni pravil in predvsem hrana in pa zdravila iz tistega konca sveta so lahko zelo problematična.
Na tem našem spletu je nekdo napisal, da je cena 1 tone medu iz Kitajske samo 1800- 2000 $. Kilogram torej samo 2$.
Tu pa ni logike. In tudi v naših trgovinah se najde med, ki je za polovico cenejši od domačega. Nekdo dobro zasluži.
Slovenija je majhen trg in če je pravi interes pri pravih ljudeh, se to območje da kar dobro kontrolirati.
Seveda pa brez optimizma ne gre.
M

lakotnyk
PrispevkovCOLON 51

OdgovorCOLON # 52115Odgovor lakotnyk
Ne Dec 18, 2011 11:33 pm

logika je ker je delovna sila zastonj... če bi meni dali sužnje za delat postavim katero kol firmo gor in nardim biznis za dol past.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov