Varoja in eterična olja

Posebnosti v ekološkem čebelarjenju, ali tudi imenovanem biološkem čebelrajenju ali tudi organičnem čebelarjenju.

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
valterp
PrispevkovCOLON 167
PridruženCOLON To Apr 28, 2009 2:02 pm
KrajCOLON okolica Celja

Varoja in eterična olja

OdgovorCOLON # 42589Odgovor valterp
Pe Jul 09, 2010 10:14 am

Pred časom sem zasledil, da se lahko pomaga čebelicam proti varoji tudi z eteričnimi olji. Zanima me katera olja so primerna in pa kako se jih uporablja. Vem, da je že bilo nekaj napisanega o tem, vendar pa ne najdem povezave do tistega mesta. Hvala za pomoč.

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 42590Odgovor kravzlj
Pe Jul 09, 2010 10:20 am

Hej!

Google Schoolar : essential oil varroa . To poskusi, če znaš angleško. Drugače naj bi se uporabljalo sivkino olje, rožmarinovo. Sivkino menda škoduje čebelam, sam pri svoji uporabi tega nisem kaj preveč zapazil. Hudega padca varoj pa tudi ne, mram preverit dnevnik.
Drugače sedaj delam nekaj poizkusov s varojo in et. olji, in bom lahko kasneje kaj več povedal.

lp Luka
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

valterp
PrispevkovCOLON 167
PridruženCOLON To Apr 28, 2009 2:02 pm
KrajCOLON okolica Celja

OdgovorCOLON # 42591Odgovor valterp
Pe Jul 09, 2010 10:41 am

Angleško mi ne gre preveč dobro, tako da mi to na žalost ne pomaga veliko. Zelo vesel bom, če boš objavil na forumu svoje izsledke. Bilo je enkrat o tem govora že na tem forumu, samo ne najdem teh povezav.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 42596Odgovor levstek008
Pe Jul 09, 2010 4:53 pm

Okoli 80% eteričnih olj je sintetizirano, če ne celo več... Olje sivke... kaj mislite koliko dobite olje pri destiliranju sivkinih cvetov...al pa matirine dušice( timol kot glavna unčikovina)???

Bi rabil tone cvetov, da bi kaj dobil, tako pa kumaj za čajčk naberemo...

Lp Matej

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov