Rentabilnost letvičnega čebelarjenja

Posebnosti v ekološkem čebelarjenju, ali tudi imenovanem biološkem čebelrajenju ali tudi organičnem čebelarjenju.

ModeratorCOLON volk

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 37578Odgovor Fizikalec
Pe Dec 11, 2009 9:18 am

Divji tokrat se s tabo popolnoima strinjam z razliko, da tam raspis "tehnična pomoč čebelarjem" je bila ravno napisana za male tudi tiste do 40 panjev torej to ne drži, da se ne moreje za neka sredstva prijavit.
Vse ostalo pa sam davek sploh ni problem, ko iskoristiš vse pravne možnosti, ki so ti ponujene davek sploh ni problem.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 37579Odgovor divji cebelar
Pe Dec 11, 2009 9:45 am

[quote="Fizikalec"]Divji tokrat se s tabo popolnoima strinjam z razliko, da tam raspis "tehnična pomoč čebelarjem" je bila ravno napisana za male tudi tiste do 40 panjev torej to ne drži, da se ne moreje za neka sredstva prijavit.
Vse ostalo pa sam davek sploh ni problem, ko iskoristiš vse pravne možnosti, ki so ti ponujene davek sploh ni problem.[/quote]
_________
Danilo se strinjam s tvojo dopolnitvijo. Vendar so zneski, ki jih "mali" čebelar lahko dobi iz tega naslova tako mali, da skoraj ni vredno omembe. Zaradi tega nisem te možnosti niti omenjal. V ostalem pa se s tabo strinjam.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 37580Odgovor Fizikalec
Pe Dec 11, 2009 10:39 am

No zanemarljivi ravno niso odvisni pa so od tega kolikor ima čebelar denarja, da investira in potem zahteva nazaj recimo točilo za 2000€ bo pač dobil 50% vrnjeno razen DDV seveda pa, če izpšolnjuje pogoje.
Jaz se do sedaj nisem prijavlajal na nobven raspis pa najbrž tudi ne bo, zakaj bi se dalo debatirat....

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 37582Odgovor volk
Pe Dec 11, 2009 12:45 pm

Potem bo treba iskati drug razlog,zakaj cebelarji napisejo 39 panjev,ne pa 41.Vsekakor se pojavi nad 40 panjev razlika o birokraciji.

Glede subvencij,subvencije vedno naredijo nekaj dobrega,vendar velikokrat prinesejo obcutek pretiranega nadzora.

Glede financ v cebelarskem sektorju.Zavedanje cebelarjev v ameriki,kjer so placani,da pripeljejo cebele,pa v sloveniji,kjer je treba skoraj prosjacit za prostor.Ja zavedanje cebelarjev je sila drugacno.In cebelarji v sloveniji se sami dajemo v podrejen polozaj,v ameriki nekdo ne pripelje cebel,ce nima zagotovila,da ne bo v obdobju cvetenja skropljeno z biocidi,v sloveniji pa prosjacimo glede tega.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 37583Odgovor Fizikalec
Pe Dec 11, 2009 12:53 pm

Ja Volk Amerika v marsičem drugem ni primerljiva z nami kaj šele v čebelarstvu je skoraj nemogoče primerjat to.
Čebele v SLO so sorazmerno dobro poseljene povsod je kdo z par panji. Tako velikih kompleksov, da bi rabili opraševanje pa tudi nimamo v nobenem primeru ni mogoče delat vsporedne primerjave.

Logično je, da nobeden ne bo prijavil 41, če je pač meja 40 za to, da ne plačaš nič. :D Kontrole so minimalne in nihče tega ne preverja pa tudi težko je preverjat.
Kr se subvencij tiče ali razpisov pa imaš povsem prav za najmanj 5 let si nakoplješ nadzor, se za določene zadeve obvežeš itd...če pa bi bile subvencije na panj potem bi se zadeve malenkostno začele popravljat.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 42779Odgovor klopotec
Če Jul 22, 2010 9:42 pm

volk napisal/-aCOLON Glej,sam imam na stojiscih cebele,ki v plodiscih same gradijo satje.Na prevoznih enotah si tega zaenkrat ne morem privoscit.Vsekakor pa prisegam na strokovni pristop.Torej ne na besede,pac pa na podatke.

.
Glede na to, da imaš na stojiščih čebele, ki same gradijo satje me zanima, zakaj to in kakšne so tvoje izkušnje s tem.

Lepo te pozdravim v tropske kraje in ti zavidam, ko ti kokosi kar sami padajo v naročje.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 42804Odgovor klopotec
Ne Jul 25, 2010 9:56 am

klopotec napisal/-aCOLON
volk napisal/-aCOLON Glej,sam imam na stojiscih cebele,ki v plodiscih same gradijo satje.Na prevoznih enotah si tega zaenkrat ne morem privoscit.Vsekakor pa prisegam na strokovni pristop.Torej ne na besede,pac pa na podatke.

.
Glede na to, da imaš na stojiščih čebele, ki same gradijo satje me zanima, zakaj to in kakšne so tvoje izkušnje s tem.

Lepo te pozdravim v tropske kraje in ti zavidam, ko ti kokosi kar sami padajo v naročje.
Volk res te prosim za tvoje izkušnje s čebelami, ki si same gradijo satje.
Verjetno si spregledal moje vprašanje. Sem na začetku in so mi vse informacije izkušenih zelo dobrodošle.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 43427Odgovor klopotec
Po Avg 30, 2010 5:45 pm

klopotec napisal/-aCOLON
klopotec napisal/-aCOLON

.

Volk res te prosim za tvoje izkušnje s čebelami, ki si same gradijo satje.
Verjetno si spregledal moje vprašanje. Sem na začetku in so mi vse informacije izkušenih zelo dobrodošle.
Še nekrat bi prosil, da nam opišeš svoje izkušnje. Ali pa sem preveč anonimen? Lahko tudi na zsebno pošto, če je problem v tem.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 43430Odgovor mg
Po Avg 30, 2010 7:27 pm

Ni problem v tem, ampak to sploh niso Volkove čebele (na satih ki so si jih čebele same zgradile), nego čebele njegovega brata. Tako mi je odgovoril, ker sem ga tudi jaz spraševal o tem.
lep pozdrav

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 43431Odgovor klopotec
Po Avg 30, 2010 7:44 pm

mg napisal/-aCOLONNi problem v tem, ampak to sploh niso Volkove čebele (na satih ki so si jih čebele same zgradile), nego čebele njegovega brata. Tako mi je odgovoril, ker sem ga tudi jaz spraševal o tem.
In v čem je problem da ne odgovori? Ne razumem.

S takim veseljem sem čakal, da bom zvedel nerkaj iz prve roke, pa ništa. Molk.

No Volk bodi dedc pa sam povej kako je s tem.

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 43454Odgovor volk
To Avg 31, 2010 11:59 am

Kaksne so izkusnje z naravnim satjem.
Bom bolj skop,takole je,letos imam tudi sam nekaj druzin,ki same gradijo satje.Velikost celic je okoli 5 mm(pod 5,1).Varoja ravno tako odpada,kot v drugih druzinah.Kar pomeni,da nekega hudega vpliva na razvoj varoje nima.
Sem pa odlocen drugo leto napraviti precej rojev,ki bodo sami gradili vosek.Vedno bolj se mi namrec dozdeva,da je v voscinah toliko ostankov,da cebele zmecejo precej zalege ven iz celic.Vsaj razvoj druzin na lastnem vosku je hitrjsi,kar nakazuje na slab vpliv satnic.
Dajte,ce imate kaksna bolj podrobna vprasanja,jih napisite,sm spregledal vasa vprasanja.Se opravicujem.
drugace je pa tako da imam precej dela,ker nekaj prenavljam ,pa se precej druzin je na skr bi....
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 43461Odgovor klopotec
To Avg 31, 2010 12:59 pm

Hvala Volk. Začetek je očitno vzpodbuden. Seveda pa v eni sezoni ni mogoče pričakovati čudežev.

Lepo da si odgovoril.

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144
PridruženCOLON Ne Jan 01, 2006 9:52 pm

OdgovorCOLON # 43462Odgovor sauc
To Avg 31, 2010 2:10 pm

volk napisal/-aCOLONKaksne so izkusnje z naravnim satjem.
Bom bolj skop,takole je,letos imam tudi sam nekaj druzin,ki same gradijo satje.Velikost celic je okoli 5 mm(pod 5,1).
Ali med EKO spada tudi plastična osnova ? (premazana z voskom)

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 43475Odgovor volk
To Avg 31, 2010 7:57 pm

Glej,mam pod kozolcem en kup plasticnih osnov,tako,da ti svetujem,da jih ne kupujes.
Prvic,gradijo ji le roji,ali pa res mocne druzine na mocnih pasah.Plastike se je sploh dobro izogibati,ze v vosku imamo dovolj sranja in ostankov,plastika jih pa kar pije,plus tega sama izloca marsikaj.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 43489Odgovor urosvrb
Sr Sep 01, 2010 11:35 am

[quote="sauc"][quote="volk"]Kaksne so izkusnje z naravnim satjem.
Bom bolj skop,takole je,letos imam tudi sam nekaj druzin,ki same gradijo satje.Velikost celic je okoli 5 mm(pod 5,1).[/quote]

Ali med EKO spada tudi plastična osnova ? (premazana z voskom)[/quote]

Spada samo pod pogojem da ni noter klora.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 43492Odgovor Odisej
Sr Sep 01, 2010 12:27 pm

Tole pa ne bo držalo.
Med EKO spada le vosek (satne osnove) iz kontrolirane ekološke proizvodnje.
Demeter pa zahteva nekaj več: gradnjo satja brez osnov. Kar seveda zna vsaka čebela :D . Prav nič posebnega.

Lep dan vsem.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 44431Odgovor mg
Če Okt 21, 2010 12:34 am

Zanimivo, da čebela po tolikih letih gradnje satov na satnih osnovah, še vedno zna graditi satje brez osnov. Da ne omenjam plastičnih osnov (nekje sem videl dograjeno satje - plastično). Kar je čebela delala miljone let, človek sfiži v par letih.

Da ne omenjam iz česa je plastika. Sem spada tudi parafin, ki ga vrli trgovci z voskom in satnicami veselo primešavajo v satne osnove.

Nenazadnje, kakšni ostanki so od starega - pretopljenega satovja v vosku in s tem v satnicah in satovju - maternici čebel.

Mogoče iz človeškega zornega kota to sploh ni nek problem. Je kar navajen plastike in raznih umetnih mas. Kaj pa čebelice, ki se rodijo v tem sr.... . Ki so miljone let navajene naravne maternice. A bi se človek v takih pogojih rojevanja (plastične maternice, oz umetne z ostanki nekih strupov), normalno razvijal?
lep pozdrav

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov