HSC satje

Posebnosti v ekološkem čebelarjenju, ali tudi imenovanem biološkem čebelrajenju ali tudi organičnem čebelarjenju.

ModeratorCOLON volk

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
PridruženCOLON Po Maj 22, 2006 10:08 pm
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 27763Odgovor Mici
Pe Mar 28, 2008 9:53 am

Divji, me vi malo zajebavate ali orng? Ne vem kaj vam ni jasno pri moji objavi, vse je izpeljano pravilno, brez zavajanja, zdaj pa povejte kaj točno vam ni jasno, da poskusim razčistiti. Mogoče vas mede to, ker izgleda bolj kot monolog?
Zadnjič spremenil 1, dne Mici, skupaj popravljeno 0 krat.
Kdor veliko ve, malo verjame.
Slika

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 27764Odgovor Fizikalec
Pe Mar 28, 2008 10:05 am

Gospodje tole pisanje včeraj je zašlo na tako nizki nivo, da je hujše od otroškega vrtca.
Predlagam (čeprav nisem admin ali moderator), da nehamo z tem. Ko nekdo odpre neko temo in v kateri od nas kdo napiše svoje mnenje naj lepo napiše, da NE želi nasvetov čebelarjev, ki imajo drugačen način, tehnologijo in realizacijo dela. To ga ne zanima in pač hoče experimentirati in delati drugače ekonomika pa ga ne zanima. Z veseljem bomo tiho, če pa koga drugega kaj zanima pa nas tako ali tako kot, do sedaj lahko kontaktira na PM. Počas bo na moji osebni pošti več napisanega (uporabnega) kot na forumu kjer bi moralo bit. Zavedat se treba, da so tu čebelarji katere zanima malo več kot to o čemer se tu prepiramo. Žal si ne upajo nič napisat javno, ker bojo enako ožigosani kot je Boris pa Divji pa moja malenkost......
Saj nikomur ne vsiljujemo našega mnenja ali načina dela torej zakaj je vsakič vik pa krik, ko se kateri oglasi?

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 27765Odgovor davca
Pe Mar 28, 2008 11:06 am

Res je, da bi mnogokrat rada kaj vprašala, pa si ne upam, ker ste me že prvič, ko sem se oglasila, izkušeni čebelarji "zatolkli". Morda v povprečju čebelarji nismo več pubertetniki in si ne dovolimo tona, s katerim komunicirate z nami nekateri dolgoletni čebelarji. V življenju smo že marsikaj izkusili, pa tudi znamo nekaj.
Na Luninem netu prebiram stare forume, v katerih ste se oglašali vi, gospod Danilo. Takrat ste bili še prijazni, vljudni, zdaj pa vam je nekaj skočilo v glavo. Kaj? Morda je kriva velika količina panjev, ki jih imate? Ali pa ste se tako zelo dobro ujeli z zajedljivim divjim čebelarjem in ste šele zdaj pokazali svoj pravi obraz. Morda spada to v tisti del čebelarstva, ko postanejo čebelarji pobiralci medu in trgovci.
Lep pozdrav,
Neda Šiška
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 27766Odgovor Fizikalec
Pe Mar 28, 2008 11:39 am

Še zmer sem isti kot sem bil mrbit pa si se ti spremenila preveč pa tega ne opaziš? Še vedno vsakemu pomagam samo nimam volje, da vse to napišem lepooo, pa slovnično pravilno, pa bog ne daj koga užalim in zna bit, da se bere bolj "arogantno" :roll:
V kolikor nebi hotel pomagat tega foruma nebi nikoli bilo pa verjetno je še kje kaj kar nebi bilo. OD vsega tega jaz nimam čisto nič in bi lahko mirne duše poslušal glazbo ali pa igral kako igrico računalniško :wink: Da ne omenjam tel. klicev katere nisem nikoli zavrnil ( ne tebi ne komorkoli) in sem vsakemu poskušal pomagat. V bistvu pa je tako še vedno se učim, imam pa tudi nekaj "učencev" kateri se učijo od mene. Če poenostavim za to delo jaz nisem plačan (niti tega ne zahtevam) torej, če me učenec razume in naredi kaj mu svetujem potem je zadeva obojestransko zadovoljiva. Če me nekaj vpraša, mu povem ali pride pogledat potem pa naredi po svoje je zadeva zaključena. Tak "učenec" ni dozorel, da mu lahko svetujem-pomagam in je še v skupini, ki ni dorasla tega ranga (mrbit se spet sliši arogantno). Pri meni je bilo kr nekaj članov tega foruma, nobenega nisem odslovil, vsak je lahko vse videl in vse izvedel NIČ ni skrito. Za marsikaterega sem svoje obveznosti preložil, da sem mu ustregel in NOBEDEN ni odšel brez dobre Prekmurske gostoljubnosti!!
Vse to ostaja in se ne spreminja problem je le, da je razlika dela, načina razmišljanja zelo velika med nama. To kr delaš ti pri čebelah sem jaz prerastel zdavnaj, kar delam jaz pa je zate "nesprejemljivo" zato se ne morema "ujet" v razmišljanju in načinu dela. Vse to kar jaz pišem se enim zdi nemogoče in neizvedljivo. Problem je, ker vsak izmed vas, ki tako misli, ne pozna opreme, tehnologije, načina in organizacije dela.

O vsem tem bi lahko debatirala v nedogled pa nebi bilo koristi to kar napišemo eni in se ne strinjamo z mnenji nekoga je lahko samo v razmislek začetniku. Vsak mora vedet kaj hoče, ko sem jaz spreminjal tehnologijo prevoza sem pogledal več načinov tega sistema. Obšel sem 3 ČM in na koncu sem se odločo za sistem, ki je enostavnejši, hitrejši, cenejši. Če dodam ravno Boris Seražin je bil tisti, ki me je napotil, da grem še tja in tja in NIKOLI ni rekel, da naj uporabim sistem katerega ima on. Enako je bilo pri dozirki videl sem njegovo, videl sem kaj ponuja Logar in videl sem kak dela Kropivšek. Od vsakega sem dobil informacije kako je naredil in kaj je naredil spet sem se odločil SAM in samo JAZ. Sprejel sem vse argumente in protiargumente torej sem za vse napake ali uspehe odgovoren sam. Enako velja za vse tule sodelujoče vsak mora dobit vse informacije odločit pa se mora SAM kaj bo sprejel ali zavrgel. Ko debata preide v prepričevanje kdo ima prav in kdo ne je poslanstvo tega foruma izgubljeno.

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 27768Odgovor igorv
Pe Mar 28, 2008 4:04 pm

Tudi sam sem od lanske jeseni skoraj dnevno v kontaktu z Danilom in toliko, kot mi je svetoval on in toliko kot mi je z nasveti in vsem ostalim pomagal, mi ni v čebelarstvu še nihče. Z njegovo pomočjo sem tudi veliko napredoval v čebelarstvu, od njega sem kupil tudi njegovo prevozno enoto, pod njegovim "mentorstvom" in Seražinovimi navodili, ki mi jih je poslal, sem si izdelal 9 satarje za rezervne družine, itd., tako da kar se njega in njegovih nasvetov tiče "kapo dol".

Z g. Seražinom se še žal nisva srečala, izmenjala sva si maile, kjer mi je g Seražinin poslal navodila za izdelavo 9 satarjev (pa še to nisva kontaktirala preko tega foruma), imam pa namen ga enkrat poklicat in se pri njem oglasit (upam, da me bo sprejel)...

Tako, da kar se njih dveh tiče še enkrat "kapo dol". Razumljivo pa je, da se včasih razjezita (oziroma če štejem zraven še Divjega, razjezijo), če nekateri postavljate (lahko če hočete tudi postavljamo) ena in ista vprašanja na tak ali drugačen način, ne da bi prej pogledali, če se je na tem forumu že kdaj o tem razpravljalo, ali pa bi vzeli v roke kako literaturo...Res je da je lažje iti po liniji manjšega odpora, vendar pa jih razumem, če morajo npr. 10 odgovarjat na enaka vprašanja... Razumljivo je tudi, da se ne pustita vsakemu kritizirati (vsaj tistemu, ki je po znanju daleč za njima). Znanje posameznika pa se po njegovem pisanju na forumu da zelo hitro ugotoviti...

Da ne pozabim, pri lanskoletni nabavi matic mi je pomagal tudi Dobje...

Drugače pa bom rekel takole, res je kot pravi Danilo da večji čebelarji čebelarijo čisto drugače kot manjši čebelarji zato tudi uporabljajo različne tehnologije. Razlika pa se pojavlja zaradi časovne omejenosti (če bi npr. Danilo z 250 družinami uporabljal enako tehnologijo kot nekdo z 10 panji me zanima kdaj bi z raznimi deli končal?!) in seveda predvsem ZNANJA, ki ga vsak posameznik obvlada.

Pa lep pozdrav!

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 27769Odgovor dobje
Pe Mar 28, 2008 10:13 pm

Frank je bil kregan! Res je hudo narobe, če ste mirnega Franka spravili ob živce. Kaj čemo: resnica boli.
Ali tale podforum nima naslova o čemer govori Frank.
Eko čebelarjenje
Posebnosti v ekološkem čebelarjenju, ali tudi imenovanem biološkem čebelrajenju ali tudi organičnem čebelarjenju.
Iz prispevkov pa je nastal svinjak in ne nekaj, kar naj pomaga vsem čebelarjem.
Denarja s prispevki ne bo, prijaznost se pa po plačilu konča!!!! :haaaaaaaaaaa
To sem tudi sam občutil. :nicjasno
Če bi bilo vse to v košu, bi bilo slabo, tako pa- navali narode!!!

Pa pojočo travico naj kdo vzame!! :!:

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON Sr Okt 31, 2007 1:41 am

OdgovorCOLON # 27770Odgovor Mungos
So Mar 29, 2008 12:55 am

boriss napisal/-aCOLON
Mungos napisal/-aCOLON

PS: Komaj čakam odgovore komplexaša
:rezakla :rezakla :rezakla :rezakla :rezakla :rezakla :rezakla :rezakla
Ko s eboš za to opravičil dobiš citat literature kjer piše kako s eHG prenaša.

lp
DOBRO BORISS OPRAVIČUJEM SE

In ti moram povedat da te cenim več kot si predstavljaš i to sploh ni bilo za tebe.

Tebi govorim ker vidim da veliko veš o čebelah in tudi vidim da tvoji postovi i tvoje kritike ne predstavljaju tebe v tem pogovoru/postu. Pregledam vse tvoje prejšnje poste in vidim kdo si in kako reagiraš. Ne vem kdo te je ob živce pa niti pomembno ni.

Ma na koncu je pomembno da nimam rad vojno, politiko, nacionalnosti in kreganje in tukaj sem za prijazen klepet o čebelah in ostalem.

Život je prekratak da bi ga trošio na svađu

Resnično upam da se bomo vrnili na temo plastike v panju.
LP

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 27772Odgovor boriss
So Mar 29, 2008 9:33 am

Mungos napisal/-aCOLON.....

Svatite to kako hočete jer se ovdje čita između redova i selekcionirano ili selektovno.

.....
Nisam tip kojem smeta da mi kažu i lično šta im smeta jer očekujem klepet/ raspravu o pčelarstvu. Ideja je da se razmjene mišljenja a ne da se usklade ali neki pate od toga da njihovo mišljenje bude ono pravo. Moje nije pravo čim mi to pokažete činjenicama ja ču preuzeti vaše. Nisam tvrdoglav samo mi pokaži.

Knjiga sam pročitao desetke ali stvarno nisam ni u jednoj našao o grabeži i truleži i boriss imaš pravo jer je sama logika da se dotikom prenosi bakterija. Koliko god sam pročitao i koliko god imam iskustva ja ču razgovarati i sa manje iskusnim i sa više iskusnim bez vrijeđanja.

....

Pa Boris nisam tražio biti pametan ali nisi mi opet dao niti jedan post u kome se pominje grabež i trulež.

Nisi naveo niti jedne knjige koje ja možda nisam čitao ili i ako jesam nisam obračao pažnju na to.

....

To što sam rekao za Franka, i opet ću ponoviti, čovjek nije kompleksaš i j......

Za slovenščino se ne bom več opravičevao/izvinjavao pa kako ga ko uzme.

...
Živjo.

(citat sem malo skrajšal da ne zavzame preveč prostora)

Čitanje med vrsticami je normalno. Vsakemu ki kaj bere se ob branju porajajo občutki. Če nočeš da bi se to dogajalo na način ki tebi ni všeč pač piši tako da bo nedvoumno. (nisi edini ki tako piše).

Mene pa zelo moti če nekdo napiše mojo osebnostno karakteristiko (ta se vedno začne "on je .....". Hkrati pa me čisto nič nemoti če mi nekdo napiše " Tvoje mnenje je nesprejemljivo ker....".

In če nisi opazil je frank pisal na prvi način. Ko pe je zadevo "začinil" z delitvijo iz druge svetvone vojne pa je sodu izbilo dno.

In v bistvu sem razočaran, da večina piscev ni sposobna nadgradnje svojega pisanja na drugi način. (to si ti v tem prispevku naredil - do zadnje vrstice kar je pokvarlio prav ves vtis ki si ga prej naredil).

Morda citat od FRANKA

"Isto gre za g.Serazina. On me ne zali toliko, ker od njega se ve kaj se bo dobilo? On se ne spreminja kot kamilion - samo je spostovanja/obcudovanja zeljen in mogoce ga on tudi kje dobi?"

Tipičen predstavnik ON JE.... V bistvu je to način kako s ena smrt skregaš?

In po mojem menju sodeč po stavku ki g aje divji citiral frank še vedno goji zamere iz 2 svetoven vojne (žal).

Ja pa še ena stvar me moti. V bistvu je vsem jasno da smo nekateri za tradicionalno čeblearstvo. Predstavniki tega smo vsaj trije Danilo, Drago in Boris. OStali ste pa za eko čeblearjenje. V bistvu ko nekdo napiše da ima eko grupa prav napiše da tradicionalisti nimamo prav. In je sprenevedanje, da to ni letelo tudi name. (oprosti če ti nisi tega pisal - izgleda da odgovarajm vsem po vrsti (spet)).

Sedaj p ak bolj zanimivi temi.

Praviš da si prebral desetke knjig. Izgleda, da ne pravih (v bistvu v vsej poplavi knjig, kiso na trgu je zelooooooo težko dobiti dobro knjigo).

JAz še vedno prisegam na Sodobno čebelarstvo I in II. Izdana sta bili tam okoli leta 1955. Verjento je v naših krajih to prva knjiga ker je navedeno da se HG prenaša z ropom. To sicer ne morem preveriti (ker jo nimam:

ZAte pa sem našel tri citate. PRvi je knjiga ki je "okleščena kopija" sodobnega čebelarstva

PČELARSTVO; Nakladni zavod Znanje zagreb 1982. stran 557 pod sliko.

Nato (ena malo bolj zanič knjiga)
Od čebele do medu; Založba KMečki gals 1998 na strani 98 v desnem stolpcu.
pa še

Bolesti i štetočine pčela; Nolit Beograd 1988; stran 39 nekje na sredi strani.

potem pa sme pregledal še Umeljičevo (vse obsegajočo) knjigo Pčelarstvo in me je kar šokiralo kako slabo je tam opisana ta bolezen. Res ni čudno da nisi naletel na to pri svojem študiju.

Ja imam kaka 2 m čebelarskih knjig doma :wink:

saj slovenščino pa pri tebi sploh nisme kritiziral. Pišeš veliko bolej kot marsikateri rojen Slovenec. Kritiziral sem jo samo pri enem prispevku. Za katerega pa sumim, da je pisan v žargonu današnje mladine. Torej bi tudi lastniku prisodil tam do 25 let. Vsi ostali prispevki so slovnično dovolj pravilni.

Čeprav moram prizanti da pri Dobjetu velikokrat sploh ne vem kaj je napisal (njegov zadnji prispevek). In potem se čudite če nekdo bere med vrsticami.

lp

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON Sr Okt 31, 2007 1:41 am

OdgovorCOLON # 27774Odgovor Mungos
So Mar 29, 2008 10:12 am

Hvala Boriss za podrobno pojasnilo in zdaj mi je jasno zakaj nismo brali iste knjige. Nalašč sam se izogibal knjigam ki so starejše ker mislim da vse gre naprej pa tudi čebelarstvo a posebej medicina i vse knjige katere sem bral so mlajše od 1994 l.

Preštel sem in 22 knjig so mlajše od 2000 in ne mislim nobenega prizadet ker bere stare knjige, Lahko bi tudi jaz kakšno starejšo prebral

Pri nas še vedno obstajajo čebelari kateri delajo po stari šoli in nekateri so zelo trmasti čeprav imajo moje spoštovanje zaradi več decenijske iskušnje. Ko delam s takšnimi ne smem povedati kaj sem bral po internetu. HAHAHA

Več stvari sem prebral na internetu in ti povem da nisem videl nikjer.

Umeljiča sem bral a mislim da sem nekje videl i PČELARSTVO; Nakladni zavod Znanje zagreb 1982. Poiskal bom sigurno.

Še nekaj o plastiki v panju. Interesantno je da v Kanadi dovolijo plastiko v eko čebelarstvu a to je preveč neverjetno da ne bi verjel. Če vemo kako med zgrize nekatere snovi kot so aluminij, železo in ostalo ima logike da so panji plastični a točila nerjaveča.

Če kdo tega nima pa plastika v panju mu je najmanjši problem. Plastika še najmanj pride v med pa se da premislit o tem.

HVALA in LP

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 27775Odgovor boriss
So Mar 29, 2008 10:53 am

Žal o knjigah imam jaz ravno obratno mnenje kot ti. Sodobno čebelarstvo je temelj vsega kar rabiš za uspešno oskrbovanje čebel. Res je, da so šli časi naprej in da v današnjem svetu obstaja novejše znanje, kai pa ga je zelo težko pridobiti in še bolj težko selekcinonirati - da dobiš res tisto kar je zlata vredno.

Ponavadi na forumih in mailing skupinah dobiš zelo selekcionirano znanje - ki ima po definiciji eno past. NI vse obsegajoče. Tako da ti resno priporočam

PČELARSTVO; Nakladni zavod Znanje zagreb 1982.

Kot osnovo za nadgradnjo znanja.

Moje stališče je da se moraš učiti pri enem Učitelju. In ko obvladaš njegov način čebelarjenja je potrebno nadgraditi znanje z drugimi učitelji. In na žalost je tako da otrok v vrtcu ne more vzgajati doktor znanosti (pa četudi ima ustrezno smer) to preprosto ne gre za to rabimo vzgojiteljice.

Ob naših začetkih smo se naučili knjigo Sodobno čebelarstvo II na pamet in smo kar delali po njej (100 % sledenje teh navodil) (začeli smo leta 1978 - 20 let po izdaji te knjige).

Zanimivo v drugem letu čebelarejnja smo imeli za 30 - 60 % boljše čeblearske uspehe kot naši sosedje. In to merejeno po vse vidikih čebelarjenja.

In tega smo se držali celih 10 let in v vsem tem času smo imeli vedno boljše uspehe kot sosedje.

Šele po tem obdobju smo počasi začeli dograjevati znanje v smeri kamor smo sedaj prišli. Ugotavljam, da za vsak element čebelarjenja čebelar rabi vsaj 5 let.

Pri tem so elementi:
1. Oskrba čebel
2. prevozi in točenje
3. prodaja.

Po 15 letih pa s ezečneš ponovno učiti na začetku. torej začneš spet z oskrbo čebel. Jaz sem naredil 2 kroga in sedaj sme na začetku tretjega.

Vsak krog je vveliko veliko bolj zahteven kot prejšnji. Zato p apride velikokrat do nerazumevanja ko kaj napišem na forum kar sodi v drugi ali celo tretji krog. Večina čebelarejv ki to bere tega ne razume.

Pred dvemi leti ko je danilo osnoval ta forum, je bila njegova "beseda sveta". KArkoli je napisal je bilo malo nad nivojem poslušalca - in razumeli so se izredno.

POtempa je danilo naredil v dveh letih preskok za 2 stopnice in sedaj g apol ljudi ne razume več :D.

KAr pa se stare šole tiče - jaz sem zanjo dokler ni dokazano da je novo boljše. Samo na žalost me še nobena knjiga ki je bila izdana zadnja leta ni preričala.

Kar pa se eko ali naravnega (organičnega?) čebelarjenja tiče pa je žal tako, da so za to napisana pravila. In v teh pravilih 1000 % (vsaj v Evropi) ni dovoljeno plastično satje.

Kaj se meni "zdi", da je bolj ali manj čisto je čisto drug problem. Če si EKO potem se 100 % držiš navodil - drugače pa nisi EKO!

In isto je tudi z organičnim čebelarjenjem.

(to vprašanej sme imel na izpitu za Čebelarskega mojstra - in takrat bi skoraj pogrnil na tem vprašanju - potem pa sem to malo naštudiral!)

lp

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 27776Odgovor dobje
So Mar 29, 2008 2:53 pm

Z borissom se strinjam v tem, da je najboljša knjiga pisana v slovenskem jeziku zame bila in je še Sodobno čebelarstvo I in II izdani 1955 in 1958. Pri tem upoštevam nova spoznanja.
Glede jezika pa: Frank je profesor za veliko tistih, ki pravite, kako obvladate jezikoslovje, oglejte si svoje krace!
Dobje se ne sklanja. Dobje, Dobjeta etc. :nos

Predlagam, da se vse teme, ki niso vezane na Eko čebelarjenje prenesejo v koš!
Frank zasluži opravičilo! :D

Lep pozdrav- pričakujem nadaljevanje v košu! :ples

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 27777Odgovor Misko
So Mar 29, 2008 7:28 pm

Se strinjam da je knjiga Sodobno čebelarstvo med boljšimi predvsem zato ker je vse napisano podprto tudi z slikovnim gradivom tako da je primerna tudi za začetnike. Nato pa še malo prebereš kakšno novejše gradivo da spoznaš nova spoznanja na področju čebelarjenja pa si na konju.
Potem pa še stopim v kontakt z našim dobrim znancem Danilom pa je uspeh neizbežen :D

Zdaj pa nazaj k temi.
Zanima me predvsem zakaj bi silil čebele na manjše celice? Jaz si pojem eko predstavljam kot da pustimo čebele da delajo tako kot same najbolj vejo ne pa da jih potem silimo na večje/manjše celice.
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 27781Odgovor FRANK IZ KANADE
So Mar 29, 2008 9:56 pm

Misko napisal/-aCOLONZdaj pa nazaj k temi.
Zanima me predvsem zakaj bi silil čebele na manjše celice? Jaz si pojem eko predstavljam kot da pustimo čebele da delajo tako kot same najbolj vejo ne pa da jih potem silimo na večje/manjše celice.

En gospod iz Belgije si je ze pre nekaj vec kot 100 leti izmislil da si bo naredil "super cebelo!" Z njim se je u europi zacelo uvajati u panje 5.4mm satno osnovo in po drugi svetovni tudi na nasi strani velike luze.

Imas prav dajte pustiti cebelam da si delajo kot jim pase in to je pa SC -male celice! Cebele u divjini izdelujejo vec vrst naravnih celic. Od 4.3mm pa do 6.00mm in se tudi vecja.
5.4 pa ni naravna. Ste jih za zadnjih sto let "silili" na vecje ni jih pa treba siliti nikamor. Samo pusti jih pri miru pa bos videl kaj si bodo cez nekaj let izdelale?!
Regards,
Frank

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 27782Odgovor bloop
So Mar 29, 2008 10:09 pm

Malo se bom vmesal upam da brez zamer, :) mislim da ni pravilen izraz SC. Ker ce se postavimo v vlogo cebel, bi to ponovno pomenilo siljenje cebel na neko velikost. Prej na veliko sedaj na majhno.

Morda bo za razmisljat o NC :) natural cell :) oz. naravne celice ali pa morda poimenovano VCPZ :) velikost celice po zelji :).

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 27787Odgovor FRANK IZ KANADE
Ne Mar 30, 2008 12:20 am

boriss napisal/-aCOLON[quote="mungos]

Svatite to kako hočete jer se ovdje čita između redova i selekcionirano ili selektovno.

Moj odgovor:
Prav to je velik problem z njim. Stalno vlece nekej - kdo ve od kod?

ON, (Boris) pise:
(citat sem malo skrajšal da ne zavzame preveč prostora)

Čitanje med vrsticami je normalno. Vsakemu ki kaj bere se ob branju porajajo občutki. Če nočeš da bi se to dogajalo na način ki tebi ni všeč pač piši tako da bo nedvoumno. (nisi edini ki tako piše).

Odgovor:
Ti pa vsaj priznas? ! Za tebe je seveda normalno? Ni pa za ostale prebivalce tega sveta....

On pise:
Mene pa zelo moti če nekdo napiše mojo osebnostno karakteristiko (ta se vedno začne "on je .....". Hkrati pa me čisto nič nemoti če mi nekdo napiše " Tvoje mnenje je nesprejemljivo ker....".

Odgovor:
Vi, mi ,oni... Jaz, ti on; Njega, njemu, njim; On, njega, njemu, on, pri njemu, z njim. . . . Ti je spet izbilo dno iz soda?

Tako kot jaz pisem - jaz to pisem namerno! Torej ne mi pricat neke kozje molitvice. Kot sem ze parkrat omenil se pac pocutis da ti vsi morajo zadnjico poljubit? Ce pa ti cakas kaj slicnega od mene, bos pa moral doooolgo cakati in ti kar sedaj povem: "Ne bos docakal! Se ne bo zgodilo!"
Ne bom ti razlagal zakaj se tako pise, kot ti ni vsec. Ce si tako pameten kot zelis da te drugi vidijo, potem bi pa ti to ze zdavnaj moral pogruntati!?

On pise:
In če nisi opazil je frank pisal na prvi način. Ko pe je zadevo "začinil" z delitvijo iz druge svetvone vojne pa je sodu izbilo dno.

Odgovor:
Ne vem zakaj te WWII tako zbada? Saj nisi takrat niti bil na popku oznacen?!
Nisem in nimam namena da tole crvivo konzervo na novo odpiram, toda me pa moti da to tvoje "branje med vrsticami in da citiram tvoje besede:

On pise:
"Čitanje med vrsticami je normalno. Vsakemu ki kaj bere se ob branju porajajo občutki."

Jaz:
Ce te ob citanju mojih kracarij tejle tvoji obcutki prevec obvladujejo? Prosim, napoti se lepo domov, mogoce imas tam koga ki ti te obcutke lahko zadovolji - ne jih pa siliti meni pod nos!
Tejle tvoji obcutki so zelo zavajujoci, ce ne celo zelo zaljivi in popolnoma laznivi!
Ne vem kako so ti tvoji obcutki prinesli DRUGO SVETOVNO VOJNO pod tvoj nos?
Jaz sem bil takrat, takorekoc, sem rastel iz dojencka u fantka. Se vsega zelo dobro spominjam, toda nimam pa cez drugo svetovno popolnoma nic!
Nisem bil na eni strani - niti na drugi!
Ti bom pa se enkrat povedal! (Sem ze nekajkrat in se ti ne posveti? Je to s tabo naraven pojav, ali pa nameren? Ce bi bil nameren bi znal biti malo problematicen - raznasati lazi po svetovnem mediju!?)

JAZ SE ZE NA TEM FORUMU VELIKOKRAT REKEL DA MI TARDECI - KOMUNISTI - Niso prevec pri srcu! SI DOJEL? KAPIS?

Ne briga me WWII - samo KOMUNISTI me pa se! Ker jaz se danes nosim njihove rane! Tudi naso lastnino so nam po vojni pograbili in me ne vidis tam da bi si jo probal nazaj prilastiti.?
Moj cebelnjak se danes stoji doma! (Tardeci pa vse to danes imajo!?)
Tudi 285.000 nemskih mark so mi leta 1963-64 ukradli! Si me kdaj slisal jokat o tem? Tak denar je bil takrat "kar nekaj." Se danes ni macji kaselj!
Pa se to: Nikoli me se nisi slisal/bral da bi o njih kaj javno razpravljal! (razen sedaj.)
KAJ TE TUKAJ MOTI ?

Ves, mene pa zelo moti to, da ste mi za skoraj dvajset let u mojo glavo in glave vseh Slovencev to vaso Komunisticno doktrino butali - O kateri vsi prekleto dobro vemo, da ne obstaja, da ne more, da je bila ze u samem zacetku obsojena za propad!
(Sem jim tudi u vojnem zaporu u ZAGREBU - NJIM -osebno, skoraj celo leto pripovedoval da jim ne bo dolgo slo. Da bo enkrat vse slo dol po cevi, u skretu!
Mar ni?)

Kar pa sploh ne razumem je pa tudi to, da doma in tudi tule na forumu, zelo radi klatite po sedanji vladi? Celo EU - taka kot je, vam ne pase?!
Imate sedaj to, za kar vas je srbelo!
Vlado ste si pa sami izvolili - tako da imate kar vam sodi in ste si vse sami na grbo nagnetli!

Se in se, ti lahko o cem povem - toda moja zelja je samo to, da me za BOGA MILEGA pustis pri miru.
K.... me briga ce imas milijon panjev! Ce cela EU trka na tvoja vrata in te prosi, da jim odpres oci in jih blagoslovis z tvojo cebelarsko mojstrovino. . . .
(Tukaj dajejo na univerzitetah tudi mojsterske papirje in to tudi onim ki cebele se nikoli niso videli u zivo.)
Torej pozabi da so ti "krono na glavo" nataknili in ponizaj se in sptopi iz teh tvojih visokih oblakov in sprehodi se malo med navadnim ljudstvom. . . .

Nehaj si pa izmisljat nekaj o meni, kar ni res. Sem ti ze nekajkrat rekel da spreglej moje kracarije. Nobeden te ne sili da jih beres. Saj si celo zgoraj napisal da sem te z "on je" tako zeloooo smrtno uzalil?
Ves, kar k... me briga kaj si mislis, kasne obcutke imas/dobis ko beres moje pisanje, itd.
SAMO ZA BOGA MILEGA PUSTI ME PRI MIRU! KAPIS!!!!

CE SI RDEC to je tvoj problem! Tvoji casi so zasli in ne se na mojo ramo jokat!
Pa ne zavajat ljudi po moji domovini in celem svetu, da sem jaz kdo ve kaj iz druge svetovne. (Si nekaj o tabelih in ta rdecih blebetal)

Ves, je bilo kar lustno ko te tukaj par let ni bilo, si se sopiril na onem drugem forumu? Pa tudi tam so kmalu zaznali, kdo in kaj si. Tvoje kraljevanje tam je bilo kratko ali pa se je korito prehitro izpraznilo?
Kaj te se sedaj matra, da nisem sprejel vaso ponudbo in se takrat prikljucil vasemu forumu?
(Skoraj sem se, toda ko pa sem izvedel da si bil ti tam, nekaksen "porivac," pa ni dovolj konjev na svetu in ne denarja, da bi me lahko tja potegnilo)

Tako, upam da je tole kraj tele zajebancije. Vajin drek se mi je nakopicil skoraj do brade in ce ga se par vilic vrzeta, vama pa kar sedaj povem da ce mi gre cez brado, mi pa okus ne bo prav nic pasal in bom zacel pljuvati.

Tukaj povem se enkrat:
NIKOLI NISEM IMEL KAJ ZA, ALI PROTI Z DRUGO SVETOVNO! KOMUNISTI SO SE MI KAR POSTENO IN KRVAVO POD KOZO UDRLI - IN NAJ JIH VSE POCASI KAR HUDIC VZAME.
IN TUDI CEZ VASO VLADO NIMAM NIC PROTI IN MI SE NA GLAVO NE PADE DA BI CEZ NJO/ NJIH KAJ SPREGOVORIL IN BOG-NE-DAJ - CELO UDRIHAL !

Tako! Cel svet je prica, da sem ti spet povedal o cem in zakaj se gre!

Mi smo klepetali o plasticnih satih. Rubrika je ECO in nas pa prav nic ne briga kako in kaj ti izvleces izmed vrstic - samo ne pa pisati o tem kar ni in nikoli ni bilo - RAZEN U TVOJIH CUSTVIH IN MISLIH !

Ce si pa mislis da se te bom prosil ali pa, Bog-ne-daj, se ti opravicil - se pa kar posteno motis! Jaz nisem nobena "pusy" in nikoli nisem bil in nikoli ne bom!

Je pa samo eden kateremu se jaz opravicujem ali pa ga prosim. Ta je pa BOG sam in edini.

AMEN !

Morda citat od FRANKA

"Isto gre za g.Serazina. On me ne zali toliko, ker od njega se ve kaj se bo dobilo? On se ne spreminja kot kamilion - samo je spostovanja/obcudovanja zeljen in mogoce ga on tudi kje dobi?"

Tipičen predstavnik ON JE.... V bistvu je to način kako s ena smrt skregaš?

In po mojem menju sodeč po stavku ki g aje divji citiral frank še vedno goji zamere iz 2 svetoven vojne (žal).

Ja pa še ena stvar me moti. V bistvu je vsem jasno da smo nekateri za tradicionalno čeblearstvo. Predstavniki tega smo vsaj trije Danilo, Drago in Boris. OStali ste pa za eko čeblearjenje. V bistvu ko nekdo napiše da ima eko grupa prav napiše da tradicionalisti nimamo prav. In je sprenevedanje, da to ni letelo tudi name. (oprosti če ti nisi tega pisal - izgleda da odgovarajm vsem po vrsti (spet)).
lp
[/quote]

Tukaj pa si lahko ogledate kako dobro bere med vrsticami in ujema dejstv iz samega zraka - z njegovimi custvi. . . .
Regards,
Frank

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 27788Odgovor FRANK IZ KANADE
Ne Mar 30, 2008 12:57 am

bloop napisal/-aCOLONMalo se bom vmesal upam da brez zamer, :) mislim da ni pravilen izraz SC. Ker ce se postavimo v vlogo cebel, bi to ponovno pomenilo siljenje cebel na neko velikost. Prej na veliko sedaj na majhno.

Morda bo za razmisljat o NC :) natural cell :) oz. naravne celice ali pa morda poimenovano VCPZ :) velikost celice po zelji :).

Bloop,
Ne bo nobene zamere.

Po raziskavah sodec so cebele zelo nezadovoljne na velikih celica, LC. Ker jih njihova velikost, (so za priblizno polovico vecje kot bi morale biti) To pa jih zelo moti ker se varoa lahko skrije na njihovih telesih in jih cebele ne morejo iztrebiti s svojimi nogami. Se in se se o tem lahko govori.
Imamo pa LC, Velike celice, SC pa NC, itd.
SC je ena NC je pa spet ena druga zadeva in obe imata pa svoje mesto u eco/organicnem/naravnem (ne vem kaj nekdo lahko se to imenuje?) cebelarjenju.

Velikost celice po zelji, VCPZ - ce tako zelis je pa tudi prav in je pa to samo mozno z strani cebel - ne pa cebelarja.
Ko so cebele na svoje, u divjini, so pa vsi njihovi sati po VCPZ formatu.
Regards,
Frank

bloop
PrispevkovCOLON 746

OdgovorCOLON # 27789Odgovor bloop
Ne Mar 30, 2008 7:28 am

Frank razumem to.
Samo toliko, da se ne bi narobe razumelo tisti VCPZ, sem si pac namislil sam, ker se mi zdi, da bi pac bilo najbolje da si cebele izbirajo same velikost celic kakrsne si same zazelijo.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 27790Odgovor divji cebelar
Ne Mar 30, 2008 7:55 am

Vir literature v kateri avtor - priznani strokovnjak s področja zdravstvenega varstva in bolezni v čebelarstvu - navaja, da je eden med osnovnimi načini prenosa hude gnilobe lahko tudi rop ali zaletavanje čebel v drug panj:

Dr. Dušan TODOROVIČ, BOLESTI I ŠTETOČINE PČELA, izdala družba NOLIT Beograd, leta 1988, zbirka Poljoprivredna literatura

Vsekakor ena daleč najboljših knjig s področja bolezni čebel, zalege ter zajedavcev čebel, ki je bila kdaj ( po mojem najbolj skromnem vedenju ) izdana na področju nekdanje Jugoslavije. Oceno "najboljša" pa ji dodajam zaradi tega, ker je pisana v izredno poljubnem jeziku strokovno prirejenem razumevanju in uporabi povprečnega čebelarja. Zelo nazorno in podrobno so opisani znaki bolezni, ki jih mora čebelar znati opaziti, razlike v znakih in med posameznimi boleznimi ( da se bolezni ne zamenjajo ) ter navodila za čebelarjevo preventivo kot tudi kurativo.
In je tudi ena redkih knjig, ki kar celo poglavje posveča boleznim matic kar se pri nas zelo zanemarja in imajo velikokrat čebelarji prav zaradi tega težave pri oskrbi čebel. Posebej še vzrejevalci matic bi to knjigo morali zelo dobro poznati.

Tako, da ne bo dvomov, da v strokovni literaturi to ni razčiščeno. In prav pri tem vprašanju se avtor ob svojih ugotovitvah sklicuje tudi na ugotovitve tako zahodnih kot tudi ruskih strokovnjakov in raziskovalcev.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 27794Odgovor boriss
Ne Mar 30, 2008 10:38 am

Frank:
Žal mi je, da so te zaprli.
Žal mi je, da se ti je zgodila krivica.
Žal mi je, da ne maraš komunistov.
Žal mi je, da ne znaš odpustiti.
Žal mi je, da me ne poznaš.
Žal mi je, da širiš laži o meni.
Žal mi je, da ne veš nič o moji politični pripadnosti.
Žal mi je, da ne veš kako sem si prislužil mojstrski naziv na katerega sem ponosen.
Žal mi je, da mi pripisuješ neresnice.
Žal mi je, da ne poznaš mojih razlogov za odhod s tega foruma.
Žal mi je, da ne poznaš razlogov za ustanovitev drugega foruma.
Žal mi je, da ne veš zakaj sem sodeloval z ČZS.
Žal mi je, da ne veš zakaj sedaj z ČZS sodelujem najmanj kot je možno.
Žal mi je, da živiš tako daleč da ne poznaš resničnosti v Sloveniji.
Žal mi je, da nas ne razumeš.
Žal mi je, da se ne znaš pogovarjati.
Žal mi je, da me žališ.
Žal mi je, da vlečeš politiko v prvi plan.
Žal mi je, da se tako težko pogovarjaš argumentirano.
Žal mi je, da tudi ti bereš med vrsticami.
Žal mi je, da me pri branju prevevajo občutki.
Žal mi je, ker sem lomljenje kolen ponesel v čas druge svetovne vojne. Res nisem vedel, da je bilo to malo kasneje.
Žal mi je, ker še vedno hočeš lomiti kolena.

Lp

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 27796Odgovor dobje
Ne Mar 30, 2008 10:51 am

boriss napisal/-aCOLONFrank:
Žal mi je, da so te zaprli.
Žal mi je, da se ti je zgodila krivica.
Žal mi je, da ne maraš komunistov.
Žal mi je, da ne znaš odpustiti.
Žal mi je, da me ne poznaš.
Žal mi je, da širiš laži o meni.
Žal mi je, da ne veš nič o moji politični pripadnosti.
Žal mi je, da ne veš kako sem si prislužil mojstrski naziv na katerega sem ponosen.
Žal mi je, da mi pripisuješ neresnice.
Žal mi je, da ne poznaš mojih razlogov za odhod s tega foruma.
Žal mi je, da ne poznaš razlogov za ustanovitev drugega foruma.
Žal mi je, da ne veš zakaj sem sodeloval z ČZS.
Žal mi je, da ne veš zakaj sedaj z ČZS sodelujem najmanj kot je možno.
Žal mi je, da živiš tako daleč da ne poznaš resničnosti v Sloveniji.
Žal mi je, da nas ne razumeš.
Žal mi je, da se ne znaš pogovarjati.
Žal mi je, da me žališ.
Žal mi je, da vlečeš politiko v prvi plan.
Žal mi je, da se tako težko pogovarjaš argumentirano.
Žal mi je, da tudi ti bereš med vrsticami.
Žal mi je, da me pri branju prevevajo občutki.
Žal mi je, ker sem lomljenje kolen ponesel v čas druge svetovne vojne. Res nisem vedel, da je bilo to malo kasneje.
Žal mi je, ker še vedno hočeš lomiti kolena.

Lp
Žal mi je, ker sem grešil!
Mislil sem, da bomo naprej v košu!?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 27797Odgovor Fizikalec
Ne Mar 30, 2008 10:56 am

Dobje, če imaš status ADMINA (piši Andreju pa ti ga ziher da pa še moj blagoslov imaš) zreži temo in jo prestavi v koš in nehaj težit z košem....je tako vseeno kjer kdo koga žali!!
Tvoj prvi stavek pa ne omenja koša šele drugi? :shock:

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 27951Odgovor Mici
Pe Apr 11, 2008 11:41 am

understudy napisal/-aCOLONHi Mici,

I know you afre going to find this hard to believe but I got the HSC shipped out today. I have had to fight with the post office and my credit card company because they they tried to bill me the same in voice 8 times. It has been a hair pulling event.

Now Slovenia won't take a box with an overall measurement that exceeds 79 inches through standard post. Now if it came DHL or Fedex no problem but that would require that I cough up way to much money.

So after fighting with the Post Office you are getting your HSC. In two boxes......The packages should arrive in about 8-10 days.

Take care. Smiley
neverjetno :) , po samo ene 2-3 mesecih ubadanja, bom že dobil HSC, ampak vem da bodo še na carini bog si ga vedi kaj komplicirali. No, pa da kar vsa vprašam, kako je z davkom na kmetijske zadeve, če sploh čebelarstvo spada v kmetijske zadeve? Pač, prosim, če kdo kaj ve o tem, če mi lahko prosim pove.
Slika

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 27957Odgovor FRANK IZ KANADE
Pe Apr 11, 2008 7:04 pm

Mici,

Je vse tako kot sem ti ze rekel. Placas po tezi in pa po velikosti skatle. Tudi z moje strani bi bilo tako - samo da bi te pa kostalo dvakrat vec - ker bi slo u Kanado. Carina in davek, potem prepakirat in poslat naprej.

Tukaj pa placamo 15% davka in 13 % davka po vrednosti "kontenta" paketa. Plus, ker ti Fedex ali pa UPS to prinese do praga - kar pa ni prevec poceni...
Verjetno bodo zahtevali isti davek kot da si to kupil doma?
telefoniraj jim, ti bodo pa povedali....

(Jaz sem se pa malo bal Da te bodo "oskubili?"

Regards,
Frank
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 27969Odgovor Mici
Po Apr 14, 2008 3:12 pm

v bistvu ne, plačaš samo po teži, edino pač škatla ne sme presegati standardnih mer, preprosto je niso hoteli sprejeti, no, verjetno bi jo, če bi jo obtežil za dodatnih 20 kil :) ampak dejansko je ista cena, 2 x 10kg ali pa 1x 20kg, tako da...
jah..carina+davek...le upam lahko, da ne bodo preveč komplicirali zaradi računa.
Slika

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 27970Odgovor FRANK IZ KANADE
Po Apr 14, 2008 5:27 pm

Verjetno so pa amerikanci malo spremenili svoj postni biznis? (Nisem ze cez celo leto nic od tam nabavil)
Tukaj u Kanadi se pa placa po tezi, (eno placilo) in pa po velikosti kiste/skatle. (drugo placilo)
Po velikosti pa imajo ze nastavljene dolocene mere in pristojna placila za vsako.
Po velikosti pa se mora placati ker kista je lahko prazna? To pa ne pomeni da ce nimas teze da bo potovalo zastonj!?
Velikost skatle/kiste tudi pomeni zavzemanje prostornine u tovornjaku kontainerju ali pa avijonu.
Torej, tezja je - vec se placa!
Vecja je - vec se placa!

Prazna je, minimalna placa za tezo, toda placas pa po velikosti/prostornini katero ti dajo u najem da ti ta skatla tam cepi u prevozu.
Upam da sem se zadovoljivo izrazil...?
Regards,
Frank

bloop
PrispevkovCOLON 746

OdgovorCOLON # 28040Odgovor bloop
Sr Apr 23, 2008 4:29 pm

Po zadnjem pregledu, cebel se odkrito lahko vprasam, kaksen namen ima kupovati razlicno veliko osnovo za satnice, ko pa cebele zazidajo kljub vsemu po svoje.
Med enim od pregledov sem jim dodal lanski izdelan sat. Lani je sluzil kaksni rundi zaleganja/izleganja in tudi na koncu skladiscenju medu. Ob zadnjem pregledu, pa sem lahko videl da so si cebele celice na njem poljubno preuredile, predvsem v obliko in velikost trotovine, kljub temu da so imele na razpolago tudi gradilni sat.

Sam se strinjam, da naj cebele gradijo satje/celice kot jim najbolj ugaja, ampak vsaj po tej sliki, to tako pocnejo tudi sedaj in bi res bilo zanimivo videti ali bodo tam ko jim bom dal na razpolago zidanja poljubnih celic, gradile res kaj manjse/vecje.
Ce ze sedaj razdrejo in povecajo celice ko jim to pase, bi bilo za pricakovati, da to naredijo tudi tam, ko/ce jim mera "podlage" ne ugaja najbolj.

Trotek0
PrispevkovCOLON 15
PridruženCOLON So Jan 17, 2009 5:09 am
KrajCOLON Pame?e

OdgovorCOLON # 32614Odgovor Trotek0
Ne Jan 25, 2009 1:00 am

Jaz pa sem mislil, da je ta Boris najbolj pameten :), sedaj pa vidim, da je za v vrtec. Ups, pisati zna torej ni tako mlad, kam bi ga kaj poslali, da se bi zresnil oz. pričel trezno oz. pametno misliti ??????

Boris, GO GO GO, samo kam je pa vprašnje????

lp.

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 32618Odgovor Misko
Ne Jan 25, 2009 9:29 am

Pa daj zakaj zbadaš? Kdo je sedaj za vrtec?
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 51186Odgovor dušans
Pe Nov 18, 2011 11:05 pm

Mimogrede sem naletel na tole raziskavo:

http://www.apidologie.org/index.php?opt ... 08138.html

Zdaj pa res ne vem, kje se me glava drži in koga naj še resno jemljem.

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 51188Odgovor FRANK IZ KANADE
Pe Nov 18, 2011 11:52 pm

Ne vzemi si tole razisakvo prevec resno, saj se je o tej zadevi ze ogromno pisalo na nasi strani luze.
Ta raziskava je bila enostranska in celo susljalo se je o izplacilih? Je pa bilo vse zelo povrsno in amatersko narejeno, menda samo na eni ali pa dveh druzinah ki so cepele na stojiscu z nekimi par dukati normalnih druzin z velikimi satnicami/satnimi osnovami.
Pa se dosti drugih reci je zelo tecnih in nobeden tega ne vzema resno.
Cebelarjenje samo, naravno, nam pove resnico, saj tukaj ze na tisoce cebelarjev - z tisoci in tisoci druzinami, ze mnoga leta uspesno cebelari brez vsakrsnih kemij ali zvarkov.
Drugim pa druzine vsako leto padajo ali pa izginjajo, nam/tem pa ne!
Regards,
Frank

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov