Točila za med 2

Rubrika za prosto razpravo in za prispevke z žaljivo vsebino z avtomatskim brisanjem vsakih 30 dni
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 52424Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 11:44 am

Uuuf zoprno delo nekak se mi organizacija ne zdi prava??? Kje pa točiš, v čebelnjaku ali satje transpostiraš?
In zakaj ne najemaš pomoč zatočenje? Recimo na uro te stane pomoč cca 4-5€ in v 10 urah je to 50€ napram toni meda, ki je vredna cca 4000€ je to ničen strošek?
Kako imaš rešeno odkrivanje satja? Koliko časa porabiš za to?

Gregor
PrispevkovCOLON 116
PridruženCOLON Ne Dec 26, 2004 8:16 pm

OdgovorCOLON # 52425Odgovor Gregor
To Jan 03, 2012 12:11 pm

Morda res ne delam prav ma če vzamem ven sate jih morem odpret in ne morem drugih ven jemat.
Dejstvo je pa tudi to da doma delam v klimatiziranem prostoru z muziko včasih še v pozno noč. Pomoč ne pride v upoštev preden jim razložim kaj čem met me že mine!!! Mislim pa da bi lahko izbolšal odkrivanje satja ker noža še ne uporabljam, nekako nimam spretnosti.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 52426Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 12:17 pm

Ja toči se od ene 8 h zjutraj tam do ene 19 zvečer (če se nam zelo da) drugač smo fertik tam do ene 17 h .

Klimatiziran prostor pa je res zlata vreden. Samo meni ne prenašanja 2 ton satov iz čebelnjaka na prikolico in nato iz prikolice v prostor in nato praznih 700 kil iz prostora na prikolico in nato še v čebelnjak. Saj menda nisem fizični delavec?

Radijo in muzika pa? Saj menda nisi resen?!

PS
Kupil sem avtohladilnik (da imam spodobno klimo)
Zadnjič spremenil 1, dne boriss, skupaj popravljeno 0 krat.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 52427Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 12:19 pm

Torej vržeš ven 3-4 panje, odkriješ za dve polnjenji, napolniš točilo in prtisneš gumb greš delat naprej. Moja žena odkriva za 12 satno točilo, ga servira in še ma čas vmes počit. Tud čebelnjak je lahko klimatiziran ni nobena umetnost in noč je za spati pa sexat ne pa delat :D :D :D Odkrivanje z nožem je edini način, da si dovolj hiter seveda z tapravim nožem drgač nimaš kaj iskat z poštenim delom. Tu sedaj pride razlika v ceni na enoto pridelka. Za odkrivanje pa nimaš kaj razlagat, ko ni žene imam jaz eno sorodnico 58 let staro pa folga???????? Pač eno osebo to naučiš in gre samo ne vsakič drugo tisto je res poden. Če nekoga plačaš mora zadovoljit potrebam dela amen.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52428Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 12:23 pm

A čas ki ga porabiš za BV prekladanje satov pa ni nič vreden?

Gregor
PrispevkovCOLON 116

OdgovorCOLON # 52429Odgovor Gregor
To Jan 03, 2012 12:49 pm

Vsaka sekunda je pomebna! Ponavadi ko poberem polno satje ven grem itak domov na kosilo ali večirjo, peljem tudi satje ki ga po kosilu in počitku stočim.
Tako da ni več kot pol ure za prekladanje, verjamem pa če bi točil pri čebelnjaku ali prikolici bi bil prisiljen delat hitrejše in bol učinkovito.
Mogoče čez ene 10 let pridem na vajin sistem pol se bom pa tolku po glavi kaka m... sem bil.

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 52430Odgovor dobje
To Jan 03, 2012 12:51 pm

boriss napisal/-aCOLON NA srečo se večina čebelarejv z mano ne strinja - pa imava z Danilom veliko manj konkurence na trgu.
S tem se pa strinjam, da se je težko s teboj strinjati, da je pa to večina je pa hudo
boriss napisal/-aCOLONA čas ki ga porabiš za BV prekladanje satov pa ni nič vreden?
Jaz ne merim ćas porabljen za delo s čebelami za merjenje v denarju
čebele imam rad
boriss napisal/-aCOLON

Radijo in muzika pa? Saj menda nisi resen?!
Koliko besed za nepotrebno govorjenje, tudi to je čas in denar

Pozabljamo, da obstajamo tudi manjši čebelarji, ki ne rabimo velikih točil, pa svoje delo z veseljem opravimo

Predlagam, da odprete nov podforum kjer boste veliki mojstri med seboj se dogovorili, kaj je primerno za kontejnerje,
mi manjši pa si bomo smeli izmenjati probleme ki nas tarejo, ne da se bo kdo smejal ali nas podcenjeval.

Vili

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52431Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 1:04 pm

DObje nisi razumel bodice.

Dejstvo namreč ej da muzika kot kategorija zaradi katere bi jaz vozil domov je BV argument. Komot daš radijo v čeblenjak pa to poslušaš kar tam.

In to ime ful malo popčeti z "velikimi " in "malimi". Ima pa prav zelo veliko početi z kmečko logiko.

In meni ti deluješ malo čudno. Kot da bi morali hobi čebelarji (kar vsi po vrsti) delati nerodno neučinkovto in predvsem BV. Kot da jim en bi smel povedati kje delajo BV stvari - samo zato ker sem velik.

In pozabljaš da je zelo vleiko hobi čebelarejv OSTALO hobi zato ker tega niso nikoli obvladali. Ko tole berem se držim za glavo. to so osnove razsti čeblearstva. Dokler tega ne obvladaš ne moreš iti naprej.

In zelo vleiko hobi čeblearjev bi zraslo - če bi to oblvadalo pa ne - ŽAL. Med drugim tudi zato ker ti onemogočaš pametno razpravo!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 52433Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 1:13 pm

Gregor napisal/-aCOLONTako da ni več kot pol ure za prekladanje, verjamem pa če bi točil pri čebelnjaku ali prikolici bi bil prisiljen delat hitrejše in bol učinkovito.
Mogoče čez ene 10 let pridem na vajin sistem pol se bom pa tolku po glavi kaka m... sem bil.
Pri čebelnjaku ali prikolici? Narobe dela se V čebelnjaku nič pri in, če boš rabil 10 let, da porajtaš sistem potem ne boš uspešen lih. Satje od panja k točilu,med iz točila v sod in potem z sodom na prikolico. Pa ni to lih najboljši sistem obstaja še kaj boljšega ampak tale deluje in 2 človeka na dan nardita en kontejner.

UPAM ne razumeš tudi ti najinega pisanja kot Dobje in sploh moj namen ni, da te žalim ali krkoli skušam samo prikazat, da sprobaš kaj lažjega pa hitrejšega. Če mpa smatraš mto kot slabo pa kr napiši boma tiho....

Gregor
PrispevkovCOLON 116

OdgovorCOLON # 52435Odgovor Gregor
To Jan 03, 2012 1:32 pm

Če bele imam na prikolicah po 20AŽ na različnih lokacijah pa tudi v čebelnjakih ki so narazen vsaj 5km. V čebelnjakih nimam prostora za točilo pa še en čebelnjak imam dvignjen 4m od tal zaradi medveda. Vem groza ma nikoli si nebi mislil da bom kdaj imel več kot 10 panjev zdej jih je okoli 100 in je počasi konec romantike. Moj uspeh to pač ni in za hobi to tudi pričakujem!
Zelo zelo pa cenim vajino (B. in D.) znanje in način.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 52436Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 1:38 pm

Ja sej sodelujem plodno kr zate ne morem trdit, ti si tipičen (oprosti) "zagrnjen star čebelar", ki niti pod razno ne dovoli druge vere. Saj se noben ni pritožo, da naj neham pisat ali, da noče tega brat. V kolikor bo dosti pritožb jaz sem komot tiho sem že davno rekel. Nehaj pobirat delčke postov in sicirat. Odgovori na napisano z argumenti v čem nimam prav pa se bom strinjal. Jaz ti vse pokažem in dokažem nič ni skrito in nič ne skrivam. Od tebe kakega poštenega nasveta (kot admina foruma) bi moral strokovno zadeve obvladat in argumentirat. Da pa je argument imam čebele rad pa ne delam za denar je taka oslarija, da te s..t stisne. To sem že davno napisal ne glede na to kolk panjev maš, če ves med potalaš zastonj, pa CP pa propolis potem mi lahko rečeš, da delaš zato, da maš čebele rad drgač pa neumnost. Jaz jih tud mam rad drgač nebi delo z njimi pa ne se dal pikat :D
Meni je tud fajn, ko naložim kontejenr, pelam lepo (če gre vse kot treba), če ne pač rešujem težave in ob polnih sodih potem še lepše. Lepo mi je ko se sedemo v avto gremo za čebelami spotoma kaj vidimo itd..itd...itd..

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 52437Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 1:43 pm

Gregor napisal/-aCOLONČe bele imam na prikolicah po 20AŽ na različnih lokacijah pa tudi v čebelnjakih ki so narazen vsaj 5km. V čebelnjakih nimam prostora za točilo pa še en čebelnjak imam dvignjen 4m od tal zaradi medveda. Vem groza ma nikoli si nebi mislil da bom kdaj imel več kot 10 panjev zdej jih je okoli 100 in je počasi konec romantike. Moj uspeh to pač ni in za hobi to tudi pričakujem!
Aha pa smo v tem grmu kerem zajec tiči. Saj smo vsi tako začeli ah sej bom mel 10 pol pa 30 več pa jasno da ne ampak kje je konec? Šel si malo predaleč preden bi NUJNO moral sistem menjjat. Da ne boš mislil jaz te OBČUDUJEM na tak način servirat tolk čebel vsaka čast. To je ornk delo in ornk časa porabiš tvojih 100 pobere večkot moji 3 kontejenrji zaslužek pa je manjši. Jaz mam tud čebele za Hoby imam še službo, da ne boš mislo :D razen za sina dajejo plačo tko, da jaz 400 panjev serviram ob službi...

Gregor
PrispevkovCOLON 116

OdgovorCOLON # 52438Odgovor Gregor
To Jan 03, 2012 1:56 pm

Ej smo si zbrali hoby...
Dokler imam dorro službo pa doma malega sinka bo tako z rahlimi izbolšavami v tehnologiji. Ko bom pa imel malo več časaaaa... bom pa seveda spremenil način in bo to seveda nekaj čisto drugega.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52443Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 2:09 pm

SPAM!

PA iz konteksta si vzel ven bodico in jo izoliral in neredil sranje.

Po mojem (pa še katerem) mnenju bi morali začetniki malo več ubogat dobre nasvete (od mene slabih ne dobijo - kaj ap od tebe?) - učenje na svoji koži je dragooooooooooooooooooooooooo.
Zadnjič spremenil 1, dne boriss, skupaj popravljeno 0 krat.

podlasca
PrispevkovCOLON 132
PridruženCOLON So Dec 19, 2009 8:00 pm
KrajCOLON Radomlje

OdgovorCOLON # 52444Odgovor podlasca
To Jan 03, 2012 2:09 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
Gregor napisal/-aCOLONČe bele imam na prikolicah po 20AŽ na različnih lokacijah pa tudi v čebelnjakih ki so narazen vsaj 5km. V čebelnjakih nimam prostora za točilo pa še en čebelnjak imam dvignjen 4m od tal zaradi medveda. Vem groza ma nikoli si nebi mislil da bom kdaj imel več kot 10 panjev zdej jih je okoli 100 in je počasi konec romantike. Moj uspeh to pač ni in za hobi to tudi pričakujem!
Aha pa smo v tem grmu kerem zajec tiči. Saj smo vsi tako začeli ah sej bom mel 10 pol pa 30 več pa jasno da ne ampak kje je konec? Šel si malo predaleč preden bi NUJNO moral sistem menjjat. Da ne boš mislil jaz te OBČUDUJEM na tak način servirat tolk čebel vsaka čast. To je ornk delo in ornk časa porabiš tvojih 100 pobere večkot moji 3 kontejenrji zaslužek pa je manjši. Jaz mam tud čebele za Hoby imam še službo, da ne boš mislo :D razen za sina dajejo plačo tko, da jaz 400 panjev serviram ob službi...

Ejhej, Fizikalec, ja ti jih imaš za hobi,pa po službi jih servisiraš, pa sin ti jih pomaga pedenat, pa žena ti jih pomaga rihtat, pa mislim da imaš tud hčerko(nisem sigurn), pa gotov kj tast, pa una gospa k jih ima 58 let,pa gotov še ene par k jih nisem naštel.....

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52445Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 2:14 pm

Podlasca,

Prav veliko pa o ornk čebelarjenju ne veš? A ne da?

Slučajno vem koliko Danilo dela in kdaj dela in kdaj ne, in koliko pomočnikov ima in kdaj jih ima ..... - res nimaš pojma!

Marko P
PrispevkovCOLON 247
PridruženCOLON Ne Mar 07, 2010 4:25 pm

OdgovorCOLON # 52449Odgovor Marko P
To Jan 03, 2012 3:30 pm

Zanimiva debata,
meni vsaka informacija od večjih čebelarjev prekleto prav pride,
če bi imel čebele samo za hoby bi imel 3 panje,
kot študentu so mi čebele prispevale vsak mesec še eno
štipendijo zraven, sedaj je manj časa vendar nikoli se ne ve.
Kako točite v čebelnjaku, da čebele ne pridejo zraven, ločena
soba, šotor, ?

Lp

Marko P.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 52451Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 4:10 pm

Madona 2 ure me ni pa je kup postov. Kr se čebel tiče so izključno moje delo, da mi kdo ne pomaga pa nikoli nisem rekel. Pr točenju jaz pa žena jasno sedaj, ko je sin končal šolo bo on tudi, da lažje zadihamo. Nadalje žičenje satnikov itd..je žena poleg pa sin in polnjenje medu tudi jasno, da ne morem niti nočem sam delat. Vse družine uredim, pregledam in dodam satnice SAM. Narejence delam, sin samo panje gor panje dol torej vsi posegi v panj so moje delo. Vsa organizacija je moje delo takorekoč sem direktor pa ornk fizikalec v eni osebi. Prevoz je moj torej kamiona drugi ne vozi zaenkrat upam kdaj bo kdo, da meni nebo tolk treba.
Hčerke žal nimam :D imam pa še enega sina v 2 razredu osnovne šole tale mi žal še ne more pomagat :D
Delo v panjih je samo za eno osebo, če delata dva potem mora drugi meti "svoje" čebele. Sin žal zaenkrat ne kaže te ljubezni :D prvič se dokaj boji :shock: pa tudi zateče mu ob piku ornk.
Pa sicer to niti ni važno cilj vsega je ORGANIZACIJA in oprema za delo samo to dvoje ti da možnost za izničenja št. porabljenih ur. Da pa do tega prideš pa rabiš velikoooo znanja in tega je težkooo dobit. Saj jaz Borisu tud nisem verjel, da je kaj možno pa kdaj pa kdaj sem vstrajal pr svojem samo dokazal mi je vedno, da gre drgač. Ni on človek, da prepričuje nekoga načeloma reče prav in gre dalje. jaz sem se naučil in tega kr je rekel ali napisal razbrat kaj treba narest kajti on nikol ni ODLOČAL kaj moram in kaj ni treba.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 52452Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 4:13 pm

Marko P napisal/-aCOLONštipendijo zraven, sedaj je manj časa vendar nikoli se ne ve.
Kako točite v čebelnjaku, da čebele ne pridejo zraven, ločena
soba, šotor, ?

Lp

Marko P.
Nič od tega samo okna navzgor morajo biti (odprta na 0,5 cm) pa ometalnik, moja žena dela v kratkih hlačah pa majici jaz načeloma tudi odvisno od situacije, rokavic nikoli klobuka nikoli.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 52453Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 4:19 pm

urosvrb napisal/-aCOLONDobje daj mir, ker tvoje mnenje se totalno razlikuje od mojega pa sem tudi majhen začetniški čebelarček. Ne posplošuj svojega mnenja na vse nas.
Ko sem ta topic začel brati sem zvedel od g. seražina in g. bedeka ogromno koristnega praktičnega znanja. PS: fizikalec 400 družin maš, to ni hobby to je kar druga služba pa govori kaj hočeš ;)
Urosb načeloma lahko tako smatraš, če nebi zaposlil sina bi najbrž sedaj službo pustil. Sem invalid III kategorije (zato tudi rabim opremo dobro) namreč imam določene telesne težave ampak nekak vstrajam, ker nebi rad sam dal odpoved. Mogoče bom kdaj tehnološki višek? Drugo pa je služba ni težka plača pa je jasno zanič torej tisti Borisovo bo kr držalo kr je napisal.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52454Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 4:20 pm

PA stranskih oken (na stenah) ne sme biti. In okna na gor ne smejo imeti temnega okvirja.

Novinka
PrispevkovCOLON 250
PridruženCOLON Če Jan 13, 2011 2:01 am

OdgovorCOLON # 52457Odgovor Novinka
To Jan 03, 2012 4:36 pm

Dobje, mislim, da boš moral počasi ti končat, ker ne vidim, da bi se kdo s tabo strinjal. Kdor pride sem gor kaj vprašat rabi odgovor, ne pa nekoga, ki bo igral razsodnika, kdo naj kaj napiše pa v kako vljudni obliki.
Jaz sem še med tistimi zelenci, ki temo beremo, spremljamo in se iz nje učimo.

Na srečo sem v živo videla Danilovo točilo pa še marsikaj drugega. Takrat se mi je zdelo, da je to res rezervirano za redke, zdaj pa vedno bolj spoznavam, kako pomembna je dobra organizacija, če hočeš bit uspešen. Za novinca je to še toliko bolj pomembno, da štarta na pravi način, ne pa da mora čez par let cel sistem zamenjat. Poznam marsikoga že, ki se je zarekel, da ima 10 panjev dovolj... pol pa je bila vedno želja še po več, samo organizacije ne prave. Ravno o tem je tu govora... da je treba prej premislit. Ne bom ponavljala. Saj vsi vidimo, kateri prispevki nam dajo snov za razmišljanje. :D

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52459Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 4:48 pm

ŠE moje mnenje o "vljudnem" prepričevanju.

Dokler sem bil samo vljuden je večina vzela to kot da ne mislim resno: kot neka informacija ki jo vzameš ali pa tudi ne pa si lahko še vedno uspešen.

Žal na žalost to ni res. So stvari ki jih lahko vzameš in SI uspešen ali jih ne vzameš in NISI uspašen.

Jaz ne znam biti vljuden in nazorno pokazati kaj je TREBA posnemat da si uspešen. Pojap akaj napišem malo ostro - kdor razume kaj sme hotle povedati prav - kdor se sprenevad pa tudi prav - menije vseeno - tako kot je Danilo rekel - povem kar je prav nato pa vsak sam odloča o sebi.

Mene se tudi da hitro utišat - res mi ni treba učiti v mali šoli - to delam dokler mi paše. ČE mi nau pasalo več pa ne bom!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 52460Odgovor Fizikalec
To Jan 03, 2012 4:57 pm

urosvrb napisal/-aCOLON. Če boste ta točila 12s še delali, imate iz moje strani ziher naročilo.
Če boš priden dobiš letos lahko kako v najem za poskusno obratovanje menda bom mel eno viška razen, če usposobim še eno ekipo za točenje ali pa premični točilni kontejner tam bom nucal dve... :wink:

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52461Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 5:00 pm

Zadnja smo delali 2006 letos spet naslednja bo pa še kdaj ali pa nikoli več - to sam bog ve.

Marko P
PrispevkovCOLON 247
PridruženCOLON Ne Mar 07, 2010 4:25 pm

OdgovorCOLON # 52470Odgovor Marko P
To Jan 03, 2012 6:11 pm

boriss napisal/-aCOLONPA stranskih oken (na stenah) ne sme biti. In okna na gor ne smejo imeti temnega okvirja.
Se mi je zdelo, ker mi sedaj včasih vdirajo v hišo 100m stran (na kostanju).

V čem je fora temnega okvirja?

Lp

Marko P.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52471Odgovor boriss
To Jan 03, 2012 6:14 pm

Vidijo ga: :D

ČE nima roba ga ne vidijo pa ne vedo od kod so priletele ven in okno deluje kot begalnica.

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 52472Odgovor urosvrb
To Jan 03, 2012 6:16 pm

[quote="Fizikalec"][quote="urosvrb"]. Če boste ta točila 12s še delali, imate iz moje strani ziher naročilo.[/quote]

Če boš priden dobiš letos lahko kako v najem za poskusno obratovanje menda bom mel eno viška razen, če usposobim še eno ekipo za točenje ali pa premični točilni kontejner tam bom nucal dve... :wink:[/quote]

To bi blo fantastično! Če bo viška se spomni, pa tudi sam bom zdaj ziher dregnil. hvala :D

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 52475Odgovor urosvrb
To Jan 03, 2012 6:36 pm

Zmenjeno!!!

M&M
PrispevkovCOLON 112
PridruženCOLON Če Jan 20, 2011 4:15 pm

OdgovorCOLON # 52478Odgovor M&M
To Jan 03, 2012 7:16 pm

Boris in Danilo,
kaj če bi vidva organizirala kakšno praktično delavnico na svojem čebelarstvu. Vidva bi mela delo opravljeno, mi zelenci bi pa videli, kako se stvari streže :)

Hvala vama za vse informacije, ki jih pišeta!

Lp,
Matjaž

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov