kar tako nekaj

Rubrika za prosto razpravo in za prispevke z žaljivo vsebino z avtomatskim brisanjem vsakih 30 dni
BUTTON_POST_REPLY
boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

kar tako nekaj

OdgovorCOLON # 52051Odgovor boriss
Pe Dec 16, 2011 8:33 am

Po dolgem pogovoru z Dobjetom ter njegovi izjavi (med drugim) "Če bi te hotel bi te že odstranil, tako kot mi je že mnogo čebelarjev predlagalo" in temeljitem premisleku (zgornja izjava namreč kaže da sem moteči element na forumu) sem se odločil da jaz pa že ne bom moteči element.

Torej če kdo rabi kakšno informacijo od sedaj naprej velja isto kot prej - na mojem forumu.

lp

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 52052Odgovor klopotec
Pe Dec 16, 2011 8:40 am

Ja, saj tako pač mi razmišljamo. Nihče ne sme odskakat preveč levo desno gor dol. Lepo se moramo božat pa si prikimavat, potem je vse v redu, sicer pa, te bomo odstranili, te bomo dali na hladno pa take.
Škoda. Meni je tvoje razmišljanje v marsičem tuje, ampak daleč od tega da bi bil do tebe nestrpen in da bi mislil da si nekoristen. Povsod se da kaj dobrega najt.
Ja kje pa je tvoj forum?

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52053Odgovor boriss
Pe Dec 16, 2011 9:04 am

Gregor
PrispevkovCOLON 116
PridruženCOLON Ne Dec 26, 2004 8:16 pm

OdgovorCOLON # 52055Odgovor Gregor
Pe Dec 16, 2011 9:05 am

Če je to res bo ta forum ogromno zgubil, že tako sem dobil občutek da le malo kdo pove kar misli! Očitno ne smemo mislit drugače, kaj pa še da bi to tudi povedali!

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

Re: kar tako nekaj

OdgovorCOLON # 52057Odgovor dobje
Pe Dec 16, 2011 10:13 am

boriss napisal/-aCOLONPo dolgem pogovoru z Dobjetom ter njegovi izjavi (med drugim) "Če bi te hotel bi te že odstranil, tako kot mi je že mnogo čebelarjev predlagalo" in temeljitem premisleku (zgornja izjava namreč kaže da sem moteči element na forumu) sem se odločil da jaz pa že ne bom moteči element.

Torej če kdo rabi kakšno informacijo od sedaj naprej velja isto kot prej - na mojem forumu.

lp
Res sva se pogovarjala in prosil sem borissa, naj nam pomaga in konstruktivno sodeluje ter pomaga graditi ta forum naprej.

Mogoče pa tale Andrejev prispevek tudi kaj pojasni
http://www.slovenski-cebelarji.com/foru ... 5a7b#52054

Strani, ki jih pišemo, so vidne svetu in forum je odprt in veliko pomoč mladim in starejšim, manj in bolj izkušenim. zato naj ima nivo, ki ga zasluži!
Raje si pomagajmo kot nagajajmo

Vili

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 8:27 pm
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 52059Odgovor Andrej-Admin
Pe Dec 16, 2011 11:48 am

Moje mnenje je jasno....

Nisem čebelar, gledam pa drugače...

Pred časom sem gledal film o obdobju po Apartheidu v južni Afriki...
Tam so belci naredili ogromno grozodejstvev, tudi na nivoju nacistične Nemčije...

Po spremembi oblasti so zaprli samo resnično največje zločince, ostali so se morali izpovedati, priznati pred svojci, pred svetovno javnostjo...

Za Evropejca, vajenega maščevanja je to NOROST, ker hočemo vsakega linčati...

V filmu je stari možakar - črnc povedal, da kdor STORI slabo, stori slabo vsem, toda tudi sebi največ... ONI TO RAZUMEJO, zato lahko OPROŠČAJO....

Po drugi strani, če narediš DOBRO, narediš največ dobro vedno SEBI....

Kje je največja toplina v središči SONCA ali daleč proč?

Sonce ne reče SEM SONCE, zato svetim....

Kdor to RAZUME, bo POSTAL SONCE Slovenskega ČEBELARSTVA in bo znanje POSREDOVAL mlademu rodu TUDI ZASTONJ!

Razumi kdor more....

Če pa bo vsak iskal 100% profit, ne bo nič...
Resnico imate pred NOSOM, v nesebičnosti vsake čebele!

Andrej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52060Odgovor boriss
Pe Dec 16, 2011 12:27 pm

ČE mislite da jaz MORAM pregledati knjigo s 300 stranmi in narediti pregled kakšne vse neumnosti so notri (tako se tole od Andreja bere - pa en proispevek prej tudi od enega drugega) ZASTONJ.

In če hkrati mislite da moram paziti kaj govorim (in kam pišem - pa hkrati nihče ne zna napisati nič konstruktivnega proti mojim razmišljanjem) da koga ne bom užalil - imate resen problem - sami s sabo. JAz tako ne mislim kaj resnega več tu napisati.

Niste resni.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 52061Odgovor Andrej-Admin
Pe Dec 16, 2011 1:23 pm

Zato pa je Slovenija v krizi, ker vsak vidi samo sebe....

Je čas SPREMEMB ZAVEST....
Čas ONE MAN BAND je preživel... hočemo ali nočemo.....
Čebelja družina je višek socialnosti, zato je tudi tako uspešna....
Važen je rezultat družine, ne posameznika..

Andrej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 52062Odgovor boriss
Pe Dec 16, 2011 1:27 pm

V vsaki čebelji družini vsaka čebela da vse kar ima in tudi DOBI vse kar imajo druge.

Tole tvoje Andrej pa zgleda kot enosmerna cesta. Jaz ne grem po njej.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 52063Odgovor Andrej-Admin
Pe Dec 16, 2011 1:58 pm

Boriss

Dokler boš gledal samo za svoj žep, boš vedno sam, žal....
V psihologiji se temu reče EGO.... ALI TO PRIZNAMO, ALI NE.. ŽAL
Da pa bi SLOVENCI stopili skupaj, se pokazali SVETU, to pa ne?
Zame je to napačno, da ne rečem še kaj hujšega. Z ljudmi s katerimi sodelujemo po svetu živijo v mestih po 5,7, 30 milijoni ljudi in ne razumejo Slovenske vzvišenosti...
Jie mi je lih pred dnevi rekel, da ljudje v Pekingu morajo sodelovati, da so navajeni.. to jim omogoča preživetje

Ko pa boš deloval v skupnosti, ti bodo DARILA padala z "neba"
Ko boš ZMOGEL mladim dati znanje KOT DARILO, boš prejel ZLATO.
POPOLNOMA ISTO velja za VSE IZKUŠENE čebelarje... Pomagajte mladim čebelarjem, tudi brez profita!

Odločitev je vedno samo VAŠA!

Andrej

lakotnyk
PrispevkovCOLON 51
PridruženCOLON Če Okt 27, 2011 12:35 am

OdgovorCOLON # 52064Odgovor lakotnyk
Pe Dec 16, 2011 2:17 pm

Nesmiselno je kogar koli izločat...

Obenem pa je nesmiselno hodit na forume če svojega znanja nočeš delit z drugimi, ampak se samo napajaš iz napak, oziroma naslajaš na napakah drugih ljudi.

Seveda pod črto ni nesmiselno, ker dobiš kakšno novo znanje. Torej je nepošteno da znanje pobiraš, deliš ga pa ne.?

Ampak če "vse že veš", potem samo izgubljaš čas... ker je čas denar, potem ne samo da nič denarja ne dobiš, še izgubljaš ga??

Kar se tiče tiste knjige, pa nihče ne pričakuje od borissa da bo šel delat recenzijo knjige, lahko pa če ti kaj iz glave pade ko si prebral napišeš in pokažeš s prstom.

Če bi rad pa zaslužil, sem prepričan da recenzijo knjige lahko kot članek prodaš kakšni reviji, ali časopisu. pa dobiš denar.

Škoda pa se mi zdi da se brez strokovnega pregleda izdaja kakršno koli literaturo.

lep pozdrav
peter
Liberté, égalité, fraternité

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 52066Odgovor Andrej-Admin
Pe Dec 16, 2011 2:55 pm

Lahko se pripravi E-Knjigo

recimo takole
http://val-klub.si/revija-bogastvo-zdra ... ember-2011

Če kdo želi, ima res OK tematiko, bi lahko šlo v januarsko, ali fenruarsko številko Bogastvo Zadravja.
Če pa date glave skupaj, lahko uredim, da imate vsak mesec en članek

Revija izzide v 10 000 komadih, ker pa gre po salonih, zdrv. domobvih itd prebere veliko več ljudi. Jaz uma mvsak mesc cca 3 strani o vodi itd..

Ste ZA?

Sedaj pripravljamo še nekakšno vseslovensko povezavo VAL, ki bo povezovala vse take dejavnosti, promovirala itd...
Smo v fazi priprave formalnih postopkov.

Če se organizorate, bi potem vnaših okvirih oglaševali, promovirali zadeve, gre se za generalno promocijo tudi tega kar počnete ČEBELARJI
Leta 2004 sem naletel na gluha ušesa, upam, da bo sedaj drugače....

Pa še to... FREE je

Kdor je ZA naj se mi oglasi...
Tudi tukaj
https://www.facebook.com/andrej.keber
http://val-voda.si/

Bodite fajn:=)

Andrej

Novinka
PrispevkovCOLON 250
PridruženCOLON Če Jan 13, 2011 2:01 am

OdgovorCOLON # 52072Odgovor Novinka
So Dec 17, 2011 12:39 am

:shock: Kakšne neumnosti pa so to??? Se ne čudim Borisu, da se umika.

Kdor išče, ta najde. Samo moraš vedet, kaj iskat. Tudi jaz sem se znašla na tem forumu brez pojma o pojmu. In iskanje (tudi googlanje) me je samo privedlo do odgovorov, ki sem jih želela. In ravno od Borisa in Danilota sem prebrala največ koristnega. Mi niti v knjižnico al pa knjigarno ni bilo treba stopit. Tako da ne reči, da ta ali oni ne deli z drugimi svojega znanja. Ja, takim, ki hočejo vse na pladnju v obliki knjige pa res ne. Zakaj pa pravzaprav??? Zase ima znanja dovolj, da uspešno čebelari z nadpovprečnim številom družin za slovenske razmere, potem se pa še daje na voljo na svojem forumu. Vam mar ni prilepil bližnjice?

Dajte malo brat pa razmišljat nooo!

lakotnyk
PrispevkovCOLON 51

OdgovorCOLON # 52075Odgovor lakotnyk
So Dec 17, 2011 2:40 am

googlanje te je pripeljalo do odgovorov ki si jih želela... no tolko o internetu kjer se dobi vse, lahko tudi napačne odgovore. točno o temu gre reč, kako lahko nekdo loči seme od plev če se ne spozna? saj dobiš na isto vprašanje 100 odgovorov torej tudi takega ki ga sam želiš.

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 52078Odgovor Novinka
So Dec 17, 2011 9:14 am

lakotnyk napisal/-aCOLONgooglanje te je pripeljalo do odgovorov ki si jih želela... no tolko o internetu kjer se dobi vse, lahko tudi napačne odgovore. točno o temu gre reč, kako lahko nekdo loči seme od plev če se ne spozna? saj dobiš na isto vprašanje 100 odgovorov torej tudi takega ki ga sam želiš.
V vsakem primeru je treba ločevati zrna od plev, tu ti še ena knjiga več ne bo pomagala. Sem pač imela čas veliko brati in sem ugotovila, kdo piše iz izkušenj in kdo kar nekaj na pamet. Malo zdrave kmečke pameti pač. :wink: Če malo prebereš moje prve prispevke lahko vidiš, kako sem začela in kdo mi je znal svetovati. Ni mene mentor poiskal ampak jaz njega. Prvo pravilo vsega pa je, da moraš pri sebi razčistit, kaj želiš od svojega čebelarstva in kakšen sistem boš izbral. Za eko ali nakladno čebelarjenje bi morala pač poiskat drugega za pomoč. Bodimo rajši srečni, da izkušeni čebelarji sploh delijo svoje znanje in izkušnje z nami in to povsem zastonj!!! Beseda HVALA se tu na tem forumu zelo redko uporablja, to je žalostno. Raje veste, da najsposobnejši grejo ne da bi vedeli, koliko so že komu pomagali :roll:

lakotnyk
PrispevkovCOLON 51

OdgovorCOLON # 52088Odgovor lakotnyk
So Dec 17, 2011 10:32 pm

Če zaupaš v "zdravo kmečko pamet"...

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 52090Odgovor Fizikalec
So Dec 17, 2011 10:36 pm

Andrej-Admin napisal/-aCOLONBoriss

Dokler boš gledal samo za svoj žep, boš vedno sam, žal....
V psihologiji se temu reče EGO.... ALI TO PRIZNAMO, ALI NE.. ŽAL
Da pa bi SLOVENCI stopili skupaj, se pokazali SVETU, to pa ne?
Zame je to napačno, da ne rečem še kaj hujšega. Z ljudmi s katerimi sodelujemo po svetu živijo v mestih po 5,7, 30 milijoni ljudi in ne razumejo Slovenske vzvišenosti...
Jie mi je lih pred dnevi rekel, da ljudje v Pekingu morajo sodelovati, da so navajeni.. to jim omogoča preživetje

Ko pa boš deloval v skupnosti, ti bodo DARILA padala z "neba"
Ko boš ZMOGEL mladim dati znanje KOT DARILO, boš prejel ZLATO.
POPOLNOMA ISTO velja za VSE IZKUŠENE čebelarje... Pomagajte mladim čebelarjem, tudi brez profita!
A si ti mal ven padel ali kaj? Kaj pa je kdo komu ne internetu zaračunal ali kjerkoli kr se čebelarstva tiče? Vsak je dobil vse servirano ne samo napisano še foto pa video pa ne vem kaj še vse do malne načrta za izdelavo česa. Ne more pa nobe zahtevat, da nekdo bere 300 starni debelo knjigo kjer je res veliko neumnosti. Vse ostalo pa je vsak dobil in tudi lahko videl, če se je potrudil kam prit pogledat. Plačano pa dobijo tisti, ki prek ČZS predavajo (10-30 panjičkarji) in pač je to samo puljenje proračunskega denarja eekta pa malo ali nič.

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 52092Odgovor Novinka
So Dec 17, 2011 11:25 pm

lakotnyk napisal/-aCOLONČe zaupaš v "zdravo kmečko pamet"...
Ja ne vem, kaj ti pričakuješ. Da bo kdo drug namesto tebe mislil? Preden vprašaš je pač treba vedet, kaj te zanima, da lahko dobiš konkreten odgovor. Na tem forumu ne boš dobil 100 konkretnih odgovorov, tako da ne bo tako težko izluščit pravega. Razen če boste vsem, ki bi znali pomagat, vzeli voljo, da se sploh še oglašajo. Meni je tako že vseeno. Se mi zdi, da se nekaj brezveze vtikam. Jaz sem zase našla odgovore in tudi vem, na koga se lahko obrnem po pomoč.
Vi pa vsak po svoji presoji, kakor komu paše...

lakotnyk
PrispevkovCOLON 51

OdgovorCOLON # 52097Odgovor lakotnyk
So Dec 17, 2011 11:49 pm

jst nič ne pričakujem... razen mogoče tega da v knjigah ki jih kupujem ne pišejo neumnosti.

glede zdrave kmečke pameti pa je šlo bolj za sarkazem. ker kot je splosno videt, bi prej rekel da kmečka pamet sploh ni zdrava, če bi bila, potem bi ble reči malo drugačne in mislim da vas mnogo tukaj ne bi jokalo da čebele nimajo kaj nabirat.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov