Predavanje v Gradzu

Rubrika za prosto razpravo in za prispevke z žaljivo vsebino z avtomatskim brisanjem vsakih 30 dni
BUTTON_POST_REPLY
imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

Predavanje v Gradzu

OdgovorCOLON # 39928Odgovor imker
So Mar 06, 2010 12:27 pm

....o čebelarjenju ma manjših celicah je bilo na simpoziju poklicnih čebelarjev v februarju. Upam, da je bil kdo prisoten in se bo oglasil!!!
Jaz ne bi rad vec seznanjal člane tega foruma o teh raziskavah, ker sem potem tarča tako primitivnih napadov, kot je je name stresel naš slavni kolega iz Kanade, kar se redno dogaja, čeprav sam pravi, da ima samo dva zmrznjena panja in varoe se ni videl. Mi pa se ze skoraj trideset let borimo s to nadlega!
Čeprav nisem bil nikoli ne nasprotnik ne zagovornik cebelarjenja v majhnih celecah, povedal sem le izsledke raziskav institutov, nazadnje ameriskega,ki pa niso po godu našim anonimnežem, kot bi bila to njihova pogruntacija. Zakaj napadajo mene, ne vem! Spopadejo naj se z instituti in naj se ne znasajo nad mano.
Presojati Slovenijo izpred časa 60-tih let, ko so na tiste ,ki so bezali čez mejo streljali, pa je zelo zaostalo. Teh mej ni več...
Mislim, da nas ni treba pošiljat v Srbijo, saj je bil tam pravkar poln avtobus slovenskih čebelarjev....ki bodo povedali, kako čebelariti brez tretiranja!
Tista dva panja v Beli krajini pa sta tako zamaskirana, da nihce ne more pogledati, ce v njih se kaj brenči.

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39931Odgovor dobje
So Mar 06, 2010 12:39 pm

Zaradi nedržanja prvotne teme NARAVNO ČEBELARJENJE naj se tema nadaljuje tu!
Spamanja je dovolj in preveč
Lep pozdrav

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

Re: Predavanje v Gradzu

OdgovorCOLON # 39963Odgovor cebelar_novinec
So Mar 06, 2010 5:41 pm

imker napisal/-aCOLON....o čebelarjenju ma manjših celicah je bilo na simpoziju poklicnih čebelarjev v februarju. Upam, da je bil kdo prisoten in se bo oglasil!!!
Jaz ne bi rad vec seznanjal člane tega foruma o teh raziskavah, ker sem potem tarča tako primitivnih napadov, kot je je name stresel naš slavni kolega iz Kanade, kar se redno dogaja, čeprav sam pravi, da ima samo dva zmrznjena panja in varoe se ni videl. Mi pa se ze skoraj trideset let borimo s to nadlega!
Čeprav nisem bil nikoli ne nasprotnik ne zagovornik cebelarjenja v majhnih celecah, povedal sem le izsledke raziskav institutov, nazadnje ameriskega,ki pa niso po godu našim anonimnežem, kot bi bila to njihova pogruntacija. Zakaj napadajo mene, ne vem! Spopadejo naj se z instituti in naj se ne znasajo nad mano.
Presojati Slovenijo izpred časa 60-tih let, ko so na tiste ,ki so bezali čez mejo streljali, pa je zelo zaostalo. Teh mej ni več...
Mislim, da nas ni treba pošiljat v Srbijo, saj je bil tam pravkar poln avtobus slovenskih čebelarjev....ki bodo povedali, kako čebelariti brez tretiranja!
Tista dva panja v Beli krajini pa sta tako zamaskirana, da nihce ne more pogledati, ce v njih se kaj brenči.
Mi smo vsi seznanjeni s temi raziskavami. Vse to sem jaz že postavljal na forum in ene in druge raziskave. Bistvo je pa, da raziskave potrjujejo kakor tudi ovržejo naše teorije. Ene in druge.
Enim uspe, drugim ne. Verjamem, da komerciali ni ravno po godu ideja brez satnic in zdravil. Tako pač je v današnjem svetu.... mi smo se sprijaznili, počasi se boste tudi vi sprijaznili s tem, da pač nekateri čebelarimo brez satnic in zdravil in čebele veselo letajo.

Kako naprej se bo vsak sam odločil. Jaz bi se bolj naslonil na raziskavo, ki je potekala več kot dve sezoni imker ;) Weisst du was ich meine ?

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 39998Odgovor divji cebelar
So Mar 06, 2010 9:30 pm

Vem tudi jaz. Nedolgo nazaj smo naredili veliko napako, ko nismo zmogli malo več strpnosti in tiste razprave na tem forumu nadaljevati. Ne ena in ne druga stran nista bili sposobni strpne in argumentirane razprave. sam še vedno obžalujem, da se je tisto takrat končalo kot se je, ker smo oboji veliko zamudili. V resnici pa ni šlo samo za dve nasprotujoči strani, temveč je bila še tretja stran, v katero se tudi sam prištevam, ki se je želela najti nekje vmes med obema nasprotujočima se stranema. Mi smo pravzaprav s prekinitvijo razprave izgubili največ.
Lep pozdrav obema !

dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 40077Odgovor dušans
Ne Mar 07, 2010 10:46 pm

Drago zelo dobro.

Belokranjci prosim napišite poročilo kaj bo gospod povedal. Žal sem ta dan odsoten,

S spletne strani ČZS:

Znanje je naše največje bogastvo, ki nam ga nihče ne more ukrasti! "Kakršnokoli znanje, izobrazba, tečaj, veščina ali spretnost je dodatna vrednost za posameznika in seveda posledično tudi za društvo. Izobraževanje v zadnjem času postaja način življenja, torej je vseživljenjski proces, ki zajema tako predšolskega in šolskega otroka ter mladostnika kot tudi odrasle različnih starosti. Vse bolj postaja pomembno razvijanje sposobnost in pripravljenosti za samostojno učenje in vseživljenjsko izobraževanje.

Prav zaradi tega se je Čebelarska zveza Bele krajine odločila organizirati predavanje hrvaškega čebelarskega zanesenjaka g Damirja Rogulje iz Zagreba , ki bo v nedeljo 14.03.2010 ob 9 uri v Obrtnem domu v Črnomlju. Predavanje bo govorilo o čebelah, ki so sposobne premagovati varoje brez uporabe kemičnih sredstev.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov