"PANJSKA VOJNA"

Rubrika za prosto razpravo in za prispevke z žaljivo vsebino z avtomatskim brisanjem vsakih 30 dni
Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 33232Odgovor Timijan
Pe Feb 27, 2009 9:41 am

Danilo:
Tole spajanje lahko takoj vržeš v smeti....za resno delo neuporabna zadeva.
Morda res storim tako, čez leto ali dve, kot je že napovedoval Boris. A bom pred tem poskusil, ne vem, zakaj ne bi šlo, prostora je dovolj?

Tudi v Beli krajini so včeraj čebele že nabirale male grudice CP leske! Brenčalo je, da je bilo veselje.

Divji, poveži se takoj v posel; poleg antivarozne podnice sedaj še antivarozno žrelo, nemara odkriješ še antivarozen strop, pa bo stvar rešena! Le tako naprej.

Lep pozdrav vsem, t

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 33233Odgovor divji cebelar
Pe Feb 27, 2009 9:43 am

Odkritje novega panja in z njim antiviroznega žrela je revolucija na področju čebelarstva. S tem odpadejo v čebelarstvu vse kemijske in vse nadnaravne ter skrivnostno naravne, čarovniške in druge doktrine. Že v letošnjem letu bo vsaj polovica panjev v Sloveniji imela montirana nova antivirozna žrela. Varoji na slovenskem so dnevi šteti. Sedaj pa mi je kar malo žal zanjo. Pa toliko lepih knjig nam je omogočila izdati in toliko modrosti je izvlekla iz nas, ustvarila je velike modrece na področju kemije in alternative, celo novodobni čarovniki vseh vrst so želeli biti v boju z njo uspešni, sedaj pa se poslavlja. Uboga varoja!

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 33235Odgovor Misko
Pe Feb 27, 2009 9:49 am

Divji se bo dalo to inovacijo videti v Celju?
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 33236Odgovor Timijan
Pe Feb 27, 2009 9:56 am

Divji se počasi zdravi s temi prispevki; to pa je tudi namen tega foruma o panjskih vojnah; STS (post-travmatski-sindrom) starih mačkov. Opažam ga pri vseh, ki so bili v te grozne vojne vpleteni. Bo že bolje.

Drugače pa zanimive informacije; varoja se uspešno zadržuje na številu, ki družinam ni kritična tudi s temi čarovnijami:

- posipanjem s sladkorjem,
- homeopatsko metodo po Thunu,
- eteričnimi olji (sem bi dodal tudi timol),

sedaj pa še inovacija po Divjem; le kaj bomo pa sedaj počeli, pa Zveza tudi, bomo samo še med točili? Kakšen dolgčas. Lp t

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 33237Odgovor divji cebelar
Pe Feb 27, 2009 9:57 am

Miško tega se v Celju še ne bo videlo, ker je poslovna skrivnost. Boš pa tam videl veliko takšnega kar bo temu zelo podobno. Tako, da se kar veselo odpravi tja in ne opazuj le z očmi, temveč predvsem s pametjo.
Pa lep pozdrav!

Uporabniški avatar
jovis
PrispevkovCOLON 57
PridruženCOLON Sr Dec 17, 2008 11:30 am
KrajCOLON Dolga vas pri Lendavi

OdgovorCOLON # 33238Odgovor jovis
Pe Feb 27, 2009 10:14 am

divji, daj vprašaj tistega inovatorja, če ne bi poskusil izumiti še kaj, da bi lahko čebele med kar direktno v steklenice nosile, namesto v satje 8)

meni se ne da točit, predolgo traja ... :roll:

tako bi bil problem točenja rešen, pa še točila ne bi rabil, ko je itak drago... :wink:

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 33240Odgovor Misko
Pe Feb 27, 2009 11:02 am

Ja super če je vse. Ko se bo dalo to stvar videt v živo javi, ker nimam mira :)

@jovis zdaj se pa že malo norčuješ :lol: Najbolje da naredi patent kateri samo oskrbi čebele ti samo sod za med pripelješ :)
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

Uporabniški avatar
jovis
PrispevkovCOLON 57

OdgovorCOLON # 33242Odgovor jovis
Pe Feb 27, 2009 1:25 pm

tudi to bo v redu. če bodo v sod nosile. Najbolje izumiti panj s pipico, pa ko se napolni, samo odtočit...

uh, smo zlobni :twisted:

Ok, k stvari: ma jaz kot začetnik imam zelo malo pojma o panjih. Trenutno čebelarim v AŽ 9 oz. 10S, ki sem jih dobil od mentorja, ki zagovarja AŽ način čebelarjenja. Sam glede na informacije nisem najbolj navdušen nad njimi zaradi njihove omejenosti, zato bi raje poskusil z AŽ 11+3 in pa z nakladnim panjem tipa GJ, da spoznam različne tehnologije čebelarjenja, dokler sem še mlad... :D
Morda se bolj kot k AŽ nagibam k LR panju, vendar sem zaenkrat zaradi skromnega znanja in financ (študij) prisiljen koristiti trenutne AŽ panje. Čebelariti nameravam z manjšim številom družin, tja do 40.

Trenutno se na forumu "odkriva" RV panj, ki menda kaže svoje odlične lastnosti. Poleg tega mi je pred nedavnim okoliški čebelar, ki čebelari v Kirarjevih panjih, zagotovil, da odlično čebelari brez matične rešetke in z 10 let starimi deviškimi sati v medišču. :?:

Pa mi zdaj spoštovani čebelarji povejte, kateri panj je najboljši tako za čebele, kakor tudi za čebelarjenje? Kaj bi svetovali meni kot začetniku?

Lp, Jožef

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 33243Odgovor Misko
Pe Feb 27, 2009 1:54 pm

Misliš kasneje tudi kaj prevažat?
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

Uporabniški avatar
jovis
PrispevkovCOLON 57

OdgovorCOLON # 33244Odgovor jovis
Pe Feb 27, 2009 2:09 pm

trenutno tega še ne vem, glede na stanje čebelarstva bi si upal trditi, da prevažanje je/bo nujno za "dobiček". če bi že prevažal, bodo panji vsekakor AŽ, zaenkrat prevažanje (vsaj za nekaj let) odpade, si moram še kilometrino in družine nabrat

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 33245Odgovor divji cebelar
Pe Feb 27, 2009 2:24 pm

Inovator se je omehčal in povedal še nekaj iz svoje bogate zakladnice skrivnosti.

Glede antivaroznih žrel pravi, da bodo nekaterim kupcem v Sloveniji na razpolago že to pomlad. Naročila sprejema sam osebno v Prlekiji. Se bo pač treba potruditi k njemu.

Glede novega revolucionarnega panja pa je razkril, da so okvirji okrogli in da ima panj obliko valja. Videl sem skico. Sistem deluje na topli stavi. Enkratna rešitev. Pripravite se na kurjenje vseh panjev, ki ste jih do sedaj poznali. Pokličite tudi znanega nemškega strokovnjaka, da vam posodi tisto sekiro, ki je patentirana za sekanje AŽ panjev. Bo hitreje šlo.

Revolucija v čebelarstvu je pred vrati. Vsem čebelarskim filozofom in šalabajzerjem je odklenkalo.

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 33246Odgovor Misko
Pe Feb 27, 2009 2:40 pm

jovis napisal/-aCOLONtrenutno tega še ne vem, glede na stanje čebelarstva bi si upal trditi, da prevažanje je/bo nujno za "dobiček". če bi že prevažal, bodo panji vsekakor AŽ, zaenkrat prevažanje (vsaj za nekaj let) odpade, si moram še kilometrino in družine nabrat
No torej si si že odgovoril. Če misliš prevažat pa ni važno zdaj ali za 10let si vzami panj z AŽ satom. Ker menjavanje panjskega sistema za sabo potegne novo tehnologijo dela, opremo... torej stroške.
divji čebelar napisal/-aCOLONInovator se je omehčal in povedal še nekaj iz svoje bogate zakladnice skrivnosti.

Glede antivaroznih žrel pravi, da bodo nekaterim kupcem v Sloveniji na razpolago že to pomlad. Naročila sprejema sam osebno v Prlekiji. Se bo pač treba potruditi k njemu.

Glede novega revolucionarnega panja pa je razkril, da so okvirji okrogli in da ima panj obliko valja. Videl sem skico. Sistem deluje na topli stavi. Enkratna rešitev. Pripravite se na kurjenje vseh panjev, ki ste jih do sedaj poznali. Pokličite tudi znanega nemškega strokovnjaka, da vam posodi tisto sekiro, ki je patentirana za sekanje AŽ panjev. Bo hitreje šlo.

Revolucija v čebelarstvu je pred vrati. Vsem čebelarskim filozofom in šalabajzerjem je odklenkalo.
Povej ceno spomlad se bliža :)
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 33248Odgovor divji cebelar
Pe Feb 27, 2009 2:51 pm

Miško to ni za tebe in še veliko predrago je, da bi si ti to lahko privoščil. Ta antivarozna žrela so za čebelarje, ki VELIKO vedo in le ti si bodo z njimi lahko pomagali. Midva pa mednje ne spadava. Tudi novi kolutni panj ni za tebe, ker v njem ne boš vedel čebelariti. Pustiva midva to revolucionarno novost boljšim od naju. Midva sva obsojena na preteklost.

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 33249Odgovor Misko
Pe Feb 27, 2009 2:53 pm

No vidiš ta podatek vse razjasni. Bomo pa dalje v preteklosti.
Welcome to the past :)
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

Subvencije na področju čebelarstva

OdgovorCOLON # 33744Odgovor divji cebelar
Sr Apr 01, 2009 7:02 am

Minister za kmetijstvo dr. Pogačnik bo danes na seji vlade dal v proceduro predlog ČZS, da se v Sloveniji uvedejo subvencije za inovativnost v čebelarstvu ter se pri JČSS uvede poseben oddelek ( referat ), ki bo samostojno odločal o dodeljevanju teh subvencij. Do subvencij bodo upravičeni čebelarji, ki bodo dokazali, da so njihove inovacije in predlogi presegli tradicionalne in konvencionalne okvire čebelarjenja, zdravstvenega varstva in čebelarji, ki imajo največ zaslug za čebelarski turizem ter krepitev bratskih vezi z drugimi čebelarskimi organizacijami v okviru EU in širše. Za navedene subvencije je država zagotovila 785 000 evrov, ki jih bo še te dni nakazala na račun ČZS. Javnega razpisa za dodelitev teh subvencij ne bo, temveč se mora za to subvencijo potegovati vsak čebelar posebej in poklicati svetovalno službo ter ob tem navesti koliko denarja potrebuje. Pri dodeljevanju teh subvencij se bo upoštevala tudi pripadnost in lojalnost ukrepom in aktivnostim ČZS ter zasluge na področju opravljanja raznih pridobitno koristnih funkcij v ČZS. Sredstva se bodo dodeljevala po sistemu kdor se prej prijavi prej dobi.

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 33745Odgovor Timijan
Sr Apr 01, 2009 8:38 am

Ha ha ha, srečen prvi april vsem skupaj!!! t

:sloncek

imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33746Odgovor imker
Sr Apr 01, 2009 10:04 am

Danes sem slučajno odprl to stran in ugotovil, da je naš prijatel, ki je to napisal, pozabil še dodati: ne rabiš posod za med!!!
L.p.I.J.

TBH ( top bar hive ) - po slovensko letvičar

Ne rabiš točila
Ne rabiš kadilnika
Ne rabiš satnic
Ne rabiš žic
Ne rabiš orodja za otkrivanje satja
Ne rabiš "skladišča" za opremo ( naklade, okvirje )

Poceni izdelava - bolj poceni in preprosto za panj s premičnim satjem ne gre...
Potrebuješ samo kuhinjski nož

Potrebno je pazljivo ravnanje z novozgrajenim satovjem saj je krhko ( ni žic in stranskih letvic )

:)[/quote]

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33749Odgovor Pike
Sr Apr 01, 2009 10:48 am

Tudi prvo aprilska ša a ni, da so dvignili prispevke za uporabo cest za čebelarske kamione. Sedaj košta 100 EUR+30%, če je star tovornjak. Objavljeno v uradnem listu RS št. 2008/100.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 33751Odgovor divji cebelar
Sr Apr 01, 2009 10:56 am

[quote="Pike"]Tudi prvo aprilska ša a ni, da so dvignili prispevke za uporabo cest za čebelarske kamione. Sedaj košta 100 EUR+30%, če je star tovornjak. Objavljeno v uradnem listu RS št. 2008/100.[/quote]
_________
Če pa je tovornjak nov, pa plača država čebelarju za vsak premik tovornjaka 130 evrov.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 33765Odgovor cebelar_novinec
Sr Apr 01, 2009 2:06 pm

imker napisal/-aCOLONDanes sem slučajno odprl to stran in ugotovil, da je naš prijatel, ki je to napisal, pozabil še dodati: ne rabiš posod za med!!!
L.p.I.J.
Glede na trenutno stanje mojih družin v TBH in GJ panjih kaže, da bodo slednji prinesli manj medu in s težavo dohitevali TBH v razvoju. Čebele v TBH so bolj vesele, bolj letijo, nasploh izgledajo bolj srečne. Čez zimo so v TBH panjih porabile manj hrane kot v GJ...

Lep pozdrav

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 33770Odgovor Timijan
Sr Apr 01, 2009 2:50 pm

Glede na trenutno stanje mojih družin v TBH in GJ panjih kaže, da bodo slednji prinesli manj medu in s težavo dohitevali TBH v razvoju. Čebele v TBH so bolj vesele, bolj letijo, nasploh izgledajo bolj srečne. Čez zimo so v TBH panjih porabile manj hrane kot v GJ...

Hmmm, torej tile GJ le niso taka špica. Me zanima, kako bo z RV. Lp t

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33773Odgovor Pike
Sr Apr 01, 2009 3:07 pm

Timijan napisal/-aCOLON

GJ panji funkcionirajo čisto v redu, če je paša! Če ni paše ni noben panj dober. Jaz imam 20 družin v GJ panjih in so vedno polne čebel.
Je pa občutek, ko pogledaš v kateri koli nakladni panj drugačen kot v klasićni AŽ panj. Namreč pri nakladnem panju gledaš čebelje gnezdo z vrha. PRi AŽ-ju ga gledaš s strani. Razlika je velika.
Ni večjega veselja pri čebelah kot točiti dve polni nakladi ali pa več medu! In če se ti to ponovi še pri vseh ostalih :)
Po preizkusu nekaj različnih panjskih sistemov in vseh mogočih tipov AŽ panjev v naših koncih sem se odločil za prevažanje čebel. Čeprav so bili pri nas donosi tudi 55kg na panj na enem mest skozi celo leto, se to zadnji dve leti ni ponovilo in sem točil vsega skupaj 5kg/panj.
Ne gre toliko za panjski sistem kot za samo tehnologijo čebelarjenja.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 33774Odgovor cebelar_novinec
Sr Apr 01, 2009 3:13 pm

Timijan napisal/-aCOLON

Timijan,

GJ panj je čisto v redu. Kar sem zgoraj napisal ne razumi kot kritiko GJ panja....

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 33779Odgovor Timijan
Sr Apr 01, 2009 4:37 pm

Razumem, hvala za pojasnila. Lp t

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov