OPOZORILO !!!!!!

Rubrika za prosto razpravo in za prispevke z žaljivo vsebino z avtomatskim brisanjem vsakih 30 dni
BUTTON_POST_REPLY
divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OPOZORILO !!!!!!

OdgovorCOLON # 28166Odgovor divji cebelar
Pe Maj 09, 2008 7:33 am

OPOZORILO !!!!

Nekateri čebelarji so te dni dobili dopis te firme iz Valencije, poslano s pošte v Zagrebu:

"The ECG Valencia's team goal is to deliver superior customer satisfaction
All team members of ECG S.L. Valencia are cross-trained in different skills as well as being multilingual

Our experienced customer service team is available to answer any queries you may have. Don’t hesitate to contact us via mail here .

The ECG S.L. Valencia team is composed of professionals, all of them with international experience. This ensures effective communication and service."

Priložena je tudi kuverta in predlaga se, da se dopis podpiše in vrne na njihov naslov. Ne počnite tega, ker boste s svojim podpisom podpisali naročilnico za navedeno storitev objave in vodenja v komercialnem registru vašega čebelarstva in seveda krepko to tudi plačali.
Če je kdo to že podpisal in poslal, potem lahko tudi pričakuje račun, ki ga bo MORAL plačati.

Pri tem se postavlja resno vprašanje kako je ta firma prišla do naših osebnih podatkov in kdo je za to odgovoren. Te podatke so lahko dobili ali od ČZS ali pa od katere od državnih institucij ( MKGP ). Sedaj obžalujem, da sem to pošto raztrgal in vrgel v koš, ker bi jo moral poslati Uradu informacijskega pooblaščenca. Če ta dopis s priloženo kuverto kdo še ima, naj jo pošlje temu uradu. Nikomur nismo nikoli dovolili, da lahko z našimi osebnimi podatki ravna kot se mu zljubi in jih posreduje komur koli.

Pa lep pozdrav!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 28169Odgovor Fizikalec
Pe Maj 09, 2008 11:26 am

V bistvu je vsak sedaj na nek način nekje registrirani in do podatkov se pride kr enostavno. Že na internetu je kup možnosti in taka pisma dobivam jaz že ene 3 leta.
Recimo na http://www.bizi.si/ najdeš vsakega podjetnika v SLO ne glede ali subjekt posluje ali ne, enako vsakega, ki ima dopolnilno dejavnost. Verjetno je šans za dostop v centralni register podatkov še kje možen na zelo enostaven način tud za vse ostale smrtnike, ki nimajo registrirane dejavnosti.
Poglejmo samo kako se ustanavlja vpogled za vsakega občana za finance, kadarkoli te lahko preveri katerakoli pravna oseba glede plačilne sposobnosti počas te bojo še na WC snemali in kontrolirali :shock: :shock: torej je komot hitro lahko zloraba podatkov. Nekdo ki v takem sistemu dela zelo hitro da podatke naprej ali kolegu ali pa proda za dober denar, Kos bi reko temu KORUPCIJA :roll:

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 28175Odgovor divji cebelar
Pe Maj 09, 2008 6:19 pm

Zgodba ni tako enostavno in nedolžna kot to zgleda na prvi pogled. V tem primeru gre za očitno kršitev Zakona o varstvu osebnih podatkov in nepooblaščeno posredovanje osebnih podatkov.

Žal mi je samo, da sem tisto naročilnico raztrgal in vrgel v koš. Iz podatkov na naročilnici bi se hitro lahko ugotovilo kdo je posredoval moje osebne podatke pravnemu subjektu v tujino. Sumim MKGP. Če ima še kdo celo takšno naročilnico, ga prosim, da mi jo odstopi.

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
PridruženCOLON Po Maj 22, 2006 10:08 pm
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 28178Odgovor Mici
So Maj 10, 2008 1:41 am

divjo, komaj čakam da mi jo dostavijo, če mi jo bodo! Je pa popoloma jasno da gre tu za to kar vi opozarjate, že res, da če vtipkate moje ime in priimek v "gugla" dobite tako rekoč vse moje podatke izpisane toda....da se "slučajno" zgodi da vsi čebelarji dobijo ponudbo neke firme ki deluje na čebelarskem področju...to pa pač ni slučaj, niti ni mogoče tako dobro izluščiti javnih podatkov, zloraba in pika!
Kdor veliko ve, malo verjame.
Slika

pavel
PrispevkovCOLON 266
PridruženCOLON To Maj 31, 2005 10:35 am

OdgovorCOLON # 28181Odgovor pavel
So Maj 10, 2008 10:11 am

Ne vem od koga so doboli naslov, samo enako pismo je dobilo tudi plesno društvo s primorske. Mislim, da je v tem primeru verjetno kriv internet in ne ČZS.

lp pavel

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 28197Odgovor divji cebelar
Ne Maj 11, 2008 7:05 am

Pavel zapisal sem, da sumim evidence MKGP kot vir. Lahko, pa da gre tudi za Ministrstvo za javno upravo ali notranje ministrstvo. Kdo bi vedel. Glede na osebne podatke s katerimi razpolaga ta tuji pravni subjekt vsekakor ne gre za internet. Dokaz več, da nam je začel Veliki brat kukati tudi že v spalnice in v krožnike. Ubogi naši zanamci.

pavel
PrispevkovCOLON 266
PridruženCOLON To Maj 31, 2005 10:35 am

OdgovorCOLON # 28209Odgovor pavel
Ne Maj 11, 2008 9:37 pm

Divji, to se pa strinjam s tabo.

lp pavel

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 32498Odgovor divji cebelar
Po Jan 19, 2009 2:28 pm

Leto je okrog in znamenita EU firma ponovno pošilja v potrjevanje obrazce. Ne vračajte teh obrazcev, če ne želite potem dobiti računa, ki ga boste morali plačati. Če ne prostovoljno pa po izvršbi. Nekaj kolegov se je lansko leto zafrknilo in ker niso v roku plačali so jim kar z računa po izvršbi odtegnili.

Vržite torej kar v koš.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov