Malo razmišljanja ne more škodovati

Rubrika za prosto razpravo in za prispevke z žaljivo vsebino z avtomatskim brisanjem vsakih 30 dni
BUTTON_POST_REPLY
divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

Malo razmišljanja ne more škodovati

OdgovorCOLON # 27587Odgovor divji cebelar
Če Mar 13, 2008 8:49 am

Kopirano z bloga ATEISTEK:

O dveh volkovih

Nekega večera je dedek plemena Cherokee pripovedoval svojemu vnučku o bitki, ki se dogaja znotraj nas.

Rekel je: “Moj vnuk, ta bitka stalno poteka med dvema ‘volkovoma’ znotraj vseh nas.

Eden je Hudoben. Jezen je, nevoščljiv, ljubosumen, žalosten, veliko obžaluje, pohlepen, aroganten, samo pomilujoč, kriv, zamerljiv, ima občutek manjvrednosti, laže, je lažno ponosen, ima občutek večvrednosti in egoističen.

Drugi pa je Dober. Vesel, miren, ljubeč, upajoč, spokojen, usmiljen, prijazen, dobronameren, empatičen, radodaren, resnicoljuben, sočuten in zaupa.”

Vnuček je razmišljal o tem in vprašal dedka:

“Kateri volk pa zmaga?”

Dedek je preprosto odgovoril:

“Tisti, ki ga hraniš.”

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

Strokovno vprašanje za kolega Zvera

OdgovorCOLON # 29926Odgovor divji cebelar
To Jul 29, 2008 6:53 am

Pozdravljen!

Ker smo na tem forumu v glavnem laiki, te prosim, da v kratkem pojasniš postopek " palinologije " in sploh o tej metodi ter tehničnem delu postopka v razumnem jeziku kaj napišeš. Če želim razumeti preliminarno poročilo KIS, moram o tem vsaj v osnovi nekaj vedeti, da si bom lažje predstavljal do koder je KIS prišel in kaj ga še čaka v nadaljevanju obdelave raziskovanega materiala.

Hvala za tvoj čas in trud!
LP

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 32682Odgovor divji cebelar
To Jan 27, 2009 10:40 pm

Ni s čebelarstvom neposredno povezano, je pa zelo zgovorno in se kaže zamisliti:

http://video.google.com/videoplay?docid ... 9133479549

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 32691Odgovor Timijan
Sr Jan 28, 2009 12:34 pm

V originalu, prostem za gledanje na spletu, film traja zelo dolgo in pokriva razna področja, a je brez slovenskih podnapisov. Daje misliti in je kar malo povezano z "uradnim" čebelarstvom.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 32695Odgovor cebelar_novinec
Sr Jan 28, 2009 1:22 pm

Zeitgeist je hud, še posebej prvi del o Soncu ;)

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 32715Odgovor zver
Če Jan 29, 2009 12:38 am

Kolega Drago,

Ti na to nisem nekje že odgovoril? Meni se namreč zdi da sem, sem pa šele sedaj zagledal tale prispevek.

LP zver
tij se samo fèi

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 32716Odgovor divji cebelar
Če Jan 29, 2009 7:03 am

[quote="zver"]Kolega Drago,

Ti na to nisem nekje že odgovoril? Meni se namreč zdi da sem, sem pa šele sedaj zagledal tale prispevek.

LP zver[/quote]

Ne muči se, sedaj je tako že tako vseeno. Bo v letošnjem letu še dovolj priložnosti, da se k temu vprašanju vrnemo. Mislim, da tega vprašanja nismo razjasnili in da tako ostaja nam laikom še vedno neznanka.
LP

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 36406Odgovor divji cebelar
So Okt 10, 2009 8:57 am

Ko nekdo, ki ima vsaj malo soli v glavi, prebira ta forum, se ne more znebiti vtisa, da je zašel v čebelarski otroški vrtec. Toliko neumnosti kot jih lahko prebereš tukaj ne moreš nikjer drugje.

O vsem vedo vse tisti, ki v resnici o stvareh nimajo niti najmanjšega pojma in pozoren bralec lahko to kaj hitro ugotovi. Pogosto se pisci, ki jim manjka temeljnih znanj in veščin s področja čebelarjenja potem zatekajo k bebavim čvekom in če so v tem dovolj agresivni uspejo pritegniti še nekaj drugih, ki o vsem vedo še manj in tako potem dobimo to kar lahko vidimo in preberemo na tem forumu.

Prav zanimivo pa je, ko ugotoviš, da vse to kar tukaj natipkajo v resnici tudi tako mislijo in so pri tem verjetno še prepričani, da s temi natipkanimi oslarijami dokazujejo svojo modrost in veliko vedenje.

Mogoče ne bi bilo slabo, če bi avtorji teh umotvorov čez čas ponovno prebrali kaj se jim je zatipkalo. Nekateri prispevki namreč ne presegajo nivoja, ki bi si ga smeli privoščiti le tisti, ki kaj veliko več kot 4 razrede osnovne šole nimajo.

En sam velik in žalosten obup. Zakaj za boga milega pa je bilo izdanih toliko strokovnih knjig o čebelarjenju, zakaj organiziranih vsako leto toliko izobraževanj za čebelarje, zakaj objavljanje strokovnih člankov v Čebelarju, zakaj čebelarska svetovalna služba, zakaj čebelarska društva in zveze, zakaj toliko objavljenih strokovnih prispevkov na internetu, če od vsega tega pravzaprav ni nobene koristi !!?? To namreč dokazujejo prispevki na tem čebelarskem forumu.

Predsedniku ČZS gospodu Boštjanu Noču, ki je z vsebino tega foruma seznanjen, predlagam, da kot nalogodajalec zadolži nekoga v ČSS, da se vključi v razprave na tem forumu in skuša vsaj v strokovnem delu korigirati neumnosti, ki jih pišejo posamezni pisci. Ker to berejo tudi začetniki v čebelarstvu, ki so prepričani, da je to kar je tukaj zapisano, prav in strokovno in se potem verjetno, vsaj nekateri, po tem tudi ravnajo. Tako da so zaradi tega že v samem svojem čebelarskem začetku obsojeni na neuspeh. In kar bi lahko bilo še bolj pomembno, na ta forum zahajajo tudi bralci, ki niso čebelarji, so pa porabniki medu in drugih čebeljih proizvodov in če te čvekarije prebirajo ter jih resno vzamejo, potem se lahko nad vsem le zgrozijo in nikoli več ne okusijo niti kapljice medu.

Gospod predsednik, upam, da boš ukrepal.

Uporabniški avatar
Drago1
PrispevkovCOLON 183
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2007 7:34 am

OdgovorCOLON # 36409Odgovor Drago1
So Okt 10, 2009 11:27 pm

divji čebelar "podpiram tvojo izjavo in niti ne vem zakaj je pristala v košu ?
S54 DM

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 36410Odgovor levstek008
Ne Okt 11, 2009 12:51 am

divji čebelar napisal/-aCOLON
zver napisal/-aCOLONKolega Drago,

LP zver

Ne muči se, sedaj je tako že tako vseeno. Bo v letošnjem letu še dovolj priložnosti, da se k temu vprašanju vrnemo. Mislim, da tega vprašanja nismo razjasnili in da tako ostaja nam laikom še vedno neznanka.
LP
brez zamere, je to vaše dogovrajanje kašen X-file ali kaj paodobnega :D

lp vajin matej

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov