Nova pravila z pašnimi redi

zakoni, pravilniki, razpisi,...
levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

Re: Nova pravila z pašnimi redi

OdgovorCOLON # 68563Odgovor levstek008
Če Nov 12, 2015 10:49 pm

Lov na pasišča je v divjem "razcvetu". Dogaja se točno to, na kar sem opozarjal zgoraj. Imamo prva opozorila, da je tam in tam sedaj čebelnjak (pa ga ni, ker ga ni, registriran na papirju pa je) in da moramo mi, ČD upoštevati njegov čebelnjak in predpisan odmik ostalih prevežavalcev.... Lepo kašo si kuhajo.....
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 68570Odgovor Fizikalec
Pe Nov 13, 2015 5:34 pm

To boš rešil pač se ugotovi, da čebelnjaka ni torej kot prvo je to lažni podatek kot drugo, če si razporejevalec ga ne upoštevaš. Ko ga postavi in naseli ga upoštevaš.
Za take se prav nič ni za sekirat, če mene vprašaš....

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 68572Odgovor levstek008
Pe Nov 13, 2015 7:51 pm

a lahko ČD izbriše čebelnjak, kateri na terenu ne obstaja in je namenjen rezervaciji "prevoznika"?? al je smiselno raj poklicat kmet.inšpektorico, da na terenu ugotovi stanje in ona odredi izbris iz GERK-a??

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 68573Odgovor Fizikalec
Pe Nov 13, 2015 9:49 pm

Jaz nebi ne eno ne drugo ampak bi ga mirno ignoriral....

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 68575Odgovor levstek008
Pe Nov 13, 2015 10:15 pm

.....če sem se kaj naučil iz tega je, da je lov pa pasišča odprt in ni nobene omejitve. Men tud prav.

sem pa dognal še eno strokovno.... :D :D ker so-smo Slovenski čebelarji...sej veš, včasih kot psi in mačke, al pa nej sosedu crkne krava, z lahkoto dobiš povsod zemljo v najem za "čebeljnjak"(oz.registracija le tega)....skratka, že danes me je poklicala oseba, ki mi brezplačno daje zemljišče v najem v neposredni bližini "njegovega" čebelnjaka.....kjer po njegovem ni prostora za druge čebelarje :lol: :lol: :lol:

Lp Matej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 68576Odgovor boriss
Pe Nov 13, 2015 10:17 pm

To takole nau šlo dolgo! IN zaradi pasišč so se čebelarji že na mrtvo kregali.

Predpis je enostavno debilen!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 68578Odgovor levstek008
Pe Nov 13, 2015 10:30 pm

Zakaj je debilen??

Mogoče zato, ker že vsak pigzigmer registrira "čebelnjak" kjerkoli dobi zemljo v najem??

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 68579Odgovor volk
Ne Nov 15, 2015 8:29 am

Moje osebno mnenje je, da rabis za pasni red vedeti :
1. zmogljivost pasisca, tu smo ze nesposobni. Na GERKih je vrisana zmogljivost za doloceno paso. Podatki o gozdnih sestojih so bili stari 10 let. Kar je hitro dalec od realnosti. No, danes lahko pogledate na aplikacijo, in boste preseneceni. Je posodobljena. Vse podatke o zmogljivosti so namrec lepo DELILI Z 2. Ce je prej kazalo 1000 panjev na kvadratni kilometer je sedaj 500. Kater veleum je to naredil? Seveda sedaj vecini drustev ni potrebno narediti razporeditve pasisc, tam kjer bi jih prej morali(meja je 300 panjev na kv.kilometer)
2.postavitev cebelnjaka nima povezave z zmogljivostjo pasisca. je osnovna pravica do reje zivali, preprecevanje proste reje pa je kaznivo. Kar je problem, ker ima predpostavko da je paša brezmejna. Kmet ne more imeti 100 govedi na ha, je neka meja za neko obmocje. Pri cebealh te meje ni, KER V RESNICI MEDENJE NI PREDVIDLJIVO. Zato so pasisca marsikje preobremenjena(sploh ce pasa odpove)
3. vsaka dejavnost potrebuje izobrazbo. Tega pri cebelarstvu ni.

Kaksen bo potem red med cebelarji?Sploh ker je polno novih cebelarjev. Kivsako leto kupi par panjev, in je je (gojilec eko varoje)
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 68580Odgovor boriss
Ne Nov 15, 2015 8:55 am

In potem še marsikje tam kjer je zmogljivost dovolj velika nihče ne poskrbi za dovolj uporabnih stojišč. In potem imajo tam kjer so poskrbeli za to veliko preveč čebel - samo 1 km stran pa nič.

Ampak to ni delo za čebelarje - to bi moral narediti nekdo izven čebelarske srenje za čebelarje. Čebelarji imamo veliko preveč vrtičkarskih interesov da bi bili lahko pošteni do vseh (brez izjem).

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov