Registracija čebelnjaka na parceli v lasti Sklada kmetijskih

zakoni, pravilniki, razpisi,...
BUTTON_POST_REPLY
go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

Registracija čebelnjaka na parceli v lasti Sklada kmetijskih

OdgovorCOLON # 65238Odgovor go-ahead
Po Jun 02, 2014 2:58 pm

Pozdravljeni,

sklad kmetijskih zemljišč sem zaprosil za postavitev čebelnjaka, lahko tudi premičnega na njihovem gozdnem zemljišču. Zanima me če ima kdo s tem izkušnje.

Pri povpraševanju sem namreč dobival neka nelogična pojasnila, češ da bi to moral urejati preko društva. Prav tako naj bi imel prej urejeno registracijo čebelnjaka na tej parceli za katero jih prosim, da mi jo odstopijo v oskbo- najem, kar pa je verjetno nemogoče. Torej kup nelogičnosti.

Torej sedaj čakam odgovor skalda gozdnih zemljišč, prav tako pa bom danes poslal zahtevo za registracijo na njihovem zemljišču.

Vsake izkušnje bom vesel.

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 65240Odgovor tedi
Po Jun 02, 2014 5:21 pm

Sam sem bil v podobni situaciji. Sklad kzg je oddajal parcele v najem. Prijavil sem se in bil izbran za najem parcele. Ker pa sem imel do tedaj že nekaj slabih iskušenj s čebelarji (sosedi- deklerativnimi prijatelji, ki ti pošiljajo na obisk razne inšpektorje) sem, prosil predsednika čebelarskega društva, da razišče ,če bom komu , na tej lokaciji , napoti. Ugotovil je, da so razdalje med čebelnjaki na tem območju v predpisanih normativih. Vseeno pa se je našel en zaskrbljen , čebelarski kolega, ki se mu je zdelo, da je njegov čebelnjak preblizu.
Lokacije nisem naselil dokler se nismo vsega dogovorili.
Če nisi agresivec in želiš imeti dobre odnose s čebelarji v tvoji soseščini ti predlagam , da se najprej pozanimaš, kje so, koliko jih je in koliko č. dr. imajo. Č. dr. obvesti o svoji nameri, da ti kasneje ne bo kdo očital. Najlažje je za vse težave okriviti enega , ki je ravnokar prišel in s sabo pripeljal.........
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 65245Odgovor go-ahead
To Jun 03, 2014 7:48 am

Čebelnjak že imam registriran v bližini, gre se samo zato, da bi ga rad prestavil na zemljišče sklada kmetijskih in gozdnih zemljišč. Gre pa za gozdno zemljišče, ki bi ga rad zakupil, v izognitev kakršnih koli zahtev po selitvi čebel drugam.

To se mi namreč dogaja že drugič, ljudem namreč gredo v nos moje čebele že na drugi lokaciji.

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 65246Odgovor tedi
To Jun 03, 2014 8:10 am

Upam , da boš ugodno rešil.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov