2 čebelarja pod isto številko stojišča

zakoni, pravilniki, razpisi,...
BUTTON_POST_REPLY
bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

2 čebelarja pod isto številko stojišča

OdgovorCOLON # 58412Odgovor bostek
Če Feb 21, 2013 1:03 pm

Sem malo v dilemi kaj naredit.

Letos bom preselil čebele k svojemu stricu, kjer mu bom pomagal pri njegovih čebelah v njegovem čebelnjaku. Nekaj panjev bo njegovih, ostalo pa imam jaz + še stojišče za AŽ poleg trenutnega čebelnjaka, ter par LR. Kolikor vem 2 čebelarja ne moreta bit pod isto številko.

On ima med za lastne potrebe, jaz pa ga imam v planu prodajat, morda tudi manjšim trgovinam. Se pravi da bom rabil morda vsaj kakšen SMGO, odvisno kako so kateri zahtevni.
Zanima me ali si potem doma uredim prostor za skladišče, pa s tem rešim problem kakšnih inšpekcij?
Točilnica pa je posebej v čebelnjaku (ločena). Ampak jaz lastne številke ne bom imel.
Gre se mi tudi za to, da stricu ne bojo neki težili, glede na to da je pisano na njega...

Kaj pravite?
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Acer
PrispevkovCOLON 95
PridruženCOLON Pe Jun 29, 2012 11:40 pm
KrajCOLON Maribor

OdgovorCOLON # 58416Odgovor Acer
Če Feb 21, 2013 9:40 pm

Številka čebelnjaka je izdana na lastnika čebel in je vezana na lokacijo (na določen prostor). Sploh ni problem če na isti lokaciji še sam nase registriraš čebelnjak. V tem primeru bosta pač dve štavilki na isti lokaciji ena bo od strica ena pa od tebe. Imata pač ločene družine in in v register sporočata vsak svoje stanje o staležu. Smgo z tem nima veze, če se želiš vključit se vključiš, pač izpolniš določene zahteve ki so potrebne. To ti uredi in svetuje terenski svetovalec.
Naj medi!

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 58417Odgovor bostek
Pe Feb 22, 2013 9:05 am

No ker nisem prepričan če lahko imaš 2 številki na isti parceli. Ker če bo to šlo, potem pa mislim da nebi bilo problema. Toliko da imam jaz svoj del ločen in rihtam po svoje.
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 58419Odgovor Drejva
Pe Feb 22, 2013 9:33 am

...glede na povedano. Predvidevam, da ce nimas stevilke svojega cebelnjaka torej imas registriranih cebel...

Imam prav?

Tezava lahko nastane, ce pride inspekcija... ti nimas stevilke, stric pa prijavi samo svoje cebele. Potem se lahko zgodi, da dobi on kazen, ker ni prijavil vseh cebel ali ti ker nimas prijavljeneega cebelnjaka...

Razmisli, ker nic ne stane ce imas stevilko, ali?

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 58420Odgovor bostek
Pe Feb 22, 2013 9:41 am

Jaz imam čebele na drugi številki in spomladi jih bom selil in sporočil iz katere številke pripeljem. Vprašanje je samo ali na svojo novo številko ali številko od strica. Imela pa bova na isti lokaciji. Ostalo je trenutno vse urejeno.

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 58422Odgovor Drejva
Pe Feb 22, 2013 11:11 am

bostek napisal/-aCOLONJaz imam čebele na drugi številki in spomladi jih bom selil in sporočil iz katere številke pripeljem. Vprašanje je samo ali na svojo novo številko ali številko od strica. Imela pa bova na isti lokaciji. Ostalo je trenutno vse urejeno.
Me veseli, da imas zadeve urejene, saj dajes tak vtis na forumu.

Lep pozdrav.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 58423Odgovor bostek
Pe Feb 22, 2013 12:00 pm

Uradni odgovor:
Spoštovani

Čebelnjak je lahko v lasti oz. upravljanju le enega čebelarja. Lahko pa na
isti lokaciji postavite dva čebelnjaka, kjer čebelarita dva čebelarja.

Komar
PrispevkovCOLON 14
PridruženCOLON So Nov 26, 2011 9:51 pm
KrajCOLON Dobrepolje

OdgovorCOLON # 58432Odgovor Komar
Pe Feb 22, 2013 9:23 pm

Lahko imata v istem čebelnjku vsak svoje čebelarstvo, pod vsak z svojo številko.Tako sem imel jaz z očetom.

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 58434Odgovor Oldy
So Feb 23, 2013 11:19 pm

No, tudi jaz sem imel enak problem, ki pa ni problem, če sta čebelnjaka fizično ( ????? ) ločena. Če boš potrdil, da sta ločena bo vse ok in bosta imela oba na isti lokaciji vsak svojo številko čebelnjaka.
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

zajc
PrispevkovCOLON 71
PridruženCOLON Sr Jun 01, 2011 5:40 pm

OdgovorCOLON # 58441Odgovor zajc
Ne Feb 24, 2013 12:48 pm

jas osebno pa imam problem da ima brat na tem naslovo k sem jas že prijavljen mit in ga tako nemorem jas dobiti zaradi česar se jas nemorem prijavit na noben raspis ki je za čebelarstvo

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 58442Odgovor Fizikalec
Ne Feb 24, 2013 1:14 pm

Ja mid lahko dobiš na čebelarstvo, pri naši hiši ima dve MID št. Kmatija ima svoj mid na drugo ime čebelarstvo ima svojega. Ko sem jaz podal vlogo sem dobil vprašanje:
Na naslovu xxxxx xx obstaje že eno kmetisjko gospodarstvo z xxxxxxx MID št. Ali gre za obstoječe KG ali gre za novo?
Dal sem odgovor, da čebelarstvo z obstoječim KG nima ničesar razen skupni naslov in za par dni sem dobil dodeljeno MID št. in je pač čebelarstvo bedek sanmostojno kmetijsko gospodarstvo po njihovem.

zajc
PrispevkovCOLON 71
PridruženCOLON Sr Jun 01, 2011 5:40 pm

OdgovorCOLON # 58443Odgovor zajc
Ne Feb 24, 2013 1:38 pm

v mojem primeru je bilo vse lepo in prav imeli smo dve mid številki vse dokler ni brat ki je tudi nosilec kmetiske dejavnosti kandideral na raspiso za mladega gospodarja in tam tudi dobil sredstva če jas nebi izbrisal mida bi moral on denar vrniti in niso dovolili i nobene druge varjante

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 58444Odgovor Fizikalec
Ne Feb 24, 2013 1:45 pm

Ja prejem denarja obvezuje marsikaj žal tudi negativnega tako, da tu pa se mora tisti ki daje tudi zaščitit.
Torej čebele pač na brata in on kandidira za ta namen pa je isti janez po moje
Sicer pa jaz sem celo čebelarstvo postavo brez, da grem na kak raspis, koristim tehnično pomoč itd...naredim v lasni režiji za enak denar kot bi po prejemu mrbit neke pomoči blo glede na cene. Vsak let kak kontejner al pa kaj drugega in je rešeno. Vsako opremo se da dobit asli v sodelovanju narest za pol cene....pr nas je pohlep trgovcev ali proizvajalcev prevelik.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov