Članstvo

zakoni, pravilniki, razpisi,...
JR Design
PrispevkovCOLON 29
PridruženCOLON Pe Jan 07, 2011 6:51 pm
KrajCOLON Cegelnica

Članstvo

OdgovorCOLON # 57945Odgovor JR Design
To Jan 22, 2013 6:41 am

Pozdravljeni

Zanima me, ali moram res biti nujno član lokalnega društva in čebelarske zveze? Čebelnjak imam registriran, revija me pa ne zanima, ker lahko vse in še več preberam na netu.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 57946Odgovor JanĹľevec
To Jan 22, 2013 8:16 am

Ne!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

Re: Članstvo

OdgovorCOLON # 57947Odgovor boriss
To Jan 22, 2013 8:18 am

JR Design napisal/-aCOLONPozdravljeni

........., ker lahko vse in še več preberam na netu.
Pa ja de!

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 57964Odgovor Odisej
Sr Jan 23, 2013 10:09 am

Boris, kaj pa je v reviji takega, kar se ne bi dalo prebrati tudi na internetu ?

Pozdrav.

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 57970Odgovor Q
Sr Jan 23, 2013 12:15 pm

Morda je Boris mislu, da se neda ne v reviji in ne na: lahko vse in še več preberam na netu.
Samo me pa zanima kje se potem, da :?: Ker če ne v reviji in ne na netu...
Morda samo pri mentorju ali pa na predavanjih (a ja smo že rekli, da tud predavanja niso A in 0 )

LP

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 57987Odgovor JanĹľevec
Sr Jan 23, 2013 4:40 pm

Nisem še srečal čebelarja, ki bi se iz občasnih predavanj, knjig ali interneta naučil dobro čebelariti. Poznam jih nekaj, ki na ta način uspešno mučijo sebe in svoje čebele, da pa bi dobro in uspešno čebelarili, pa nobenega.

Posebej v čebelarstvu velja star rek, ki pravi: kar se Janezek nauči, to Janez ve. In če se je Janezek naučil napačno tako pač potem kot Janez največkrat tudi nadaljuje.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 57988Odgovor Fizikalec
Sr Jan 23, 2013 4:49 pm

No če mal čebelarstvo posplošimo jaz se nisem naučil tesarstva v šoli pa še nebenega zidarja ni naučil zidat profesor v predavalnici ali pa z interneta ali knjih. Teorije ja to se da "napiflat" prakso pa te nauči en zidar (čebelar) na terenu ampak za to rabiš dva pogoja:
-da si sam spreten in ti to leži
-pa, da je tisti keri te te prakse uči pač nadpovprečen
Vsak te nauči točno toliko kot sam obvlada torej te več ne more. Drugo pa je, da učenec mora biti pripravljenb sprejemat in ne trmat po svoje.....

medo4
PrispevkovCOLON 356
PridruženCOLON So Nov 20, 2010 8:28 pm
KrajCOLON ®etale (haloze)
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 57997Odgovor medo4
Sr Jan 23, 2013 10:31 pm

Teh pet vrstic od Fizikalca si pa naj vsak , ki hoče lahek zaslužek z čebelami trikrat prebere. Brez močne volje in dobrega mentorja ni nič. Obstajajo tudi taki , ki začetniku zanalašč narobe svetujejo in ga že v samem začetku zatrejo, ti so po mojem najslabši, nevoščljivi itd...

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 57998Odgovor Fizikalec
Sr Jan 23, 2013 10:41 pm

Ja sej so ne vem ali je tu res nevoščljivost tolk prisotna al se pa bojijo konkurence?
V bistvu pa je tako, da jaz učim "krivo vero", ker pač delam vse nekaj drgač pa narobe. Začetnik pa zelo težko oceni sploh, ko ne ve kaj bi rad koga naj posluša, žal je tako....

medo4
PrispevkovCOLON 356
PridruženCOLON So Nov 20, 2010 8:28 pm
KrajCOLON ®etale (haloze)
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 57999Odgovor medo4
Sr Jan 23, 2013 10:51 pm

Nekaj krive vere sem občutil na lastni koži, vendar nisem poslušal škodoželnežev, zdaj mam pa vsako leto od 25 marca do 10 aprila obisk in zmeraj ista vprašanja.
Kaj delam , kolko mi je ostalo družin, maš kaj satnikov , satnic.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 58000Odgovor Fizikalec
Sr Jan 23, 2013 10:54 pm

Ja to mi je znano :D

JR Design
PrispevkovCOLON 29
KrajCOLON Cegelnica

OdgovorCOLON # 58007Odgovor JR Design
Če Jan 24, 2013 6:38 am

Nekateri ste zapeli za stavek "lahko vse in še več preberam na netu ". S tem nisem mislil, da vse znanje lahko dobiš tam ampak lahko prebereš več kot v reviji. Drugače pa dober mentor in praksa in praksa...

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 58008Odgovor boriss
Če Jan 24, 2013 7:24 am

PA ja de.

Tudi najboljši mentor in praksa ti ne data vsega!

JA zmotil me je stavek VSE in še VEČ.

ČE lahko dobiš vse - ne moreš dobiti več kot vse!

Mentor ima omejen rok trajanja - ko ga dorasteš enih 80 % je neuporaben!

Nato moraš najti drugega ki ga še nisi dorasel!

In ČZS (ne glede na to kaj si jaz mislim o njej) je kar velika valilnica možnih mentorjev.

In prepričanje, da je biti član "take zanič organizacije" nepotrebno je izredno ozki pogled na problem.

In končno ko dorasteš VSE mentorje do 80 % - ni nikogar več ki bi ti znal na hitro kaj pametnega povedati - imaš en zelo hud problem - kje dobiti sploh še kako znanje da boš lahko rasel. IN takrat (končno) spoznaš da tudi tisti "brezvezniki" - (čebelarji ki znajo dosti manj kot ti) -ti lahko odprejo obzorja - morda z kako "ne preveč pametno" opombo, vprašanjem, predlogom....

In zato jaz še vedno po vseh teh letih z veseljem grem klepetat na naše ČD!

Tega na internetu NI in ga NIKOLI ne bo!

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 58010Odgovor volk
Če Jan 24, 2013 10:20 am

Ja Boris, imas prav.

Najvec novih idej se rodi, ko poslusa clovek druge. Vcasih se mi misli drugih v drustvu zdijo zgresene, vendar se mi vcasih porodi kaj novega.

Izmenjava mnenj, tudi napacnih, je vedno koristna. In to so drustva.
Tukaj na netu lahko pa samo odkrijes sveto vodo, vecinoma se vse teme spridijo v kake brezvezne prepire.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

Re: Članstvo

OdgovorCOLON # 58011Odgovor Odisej
Če Jan 24, 2013 11:29 am

JR Design napisal/-aCOLON revija me pa ne zanima, ker lahko vse in še več preberam na netu.
Jaz sem tole razumel, da lahko vse, kar piše v reviji, najde tudi na spletu. Poleg tega (vse iz revije) pa še več drugega. :)

Sicer pa se kar strinjam z Borisovim zadnjim razmišljanjem. Celo od nekoga, ki skoraj nič ne ve, se lahko naučiš kaj novega.
Pozdrav vsem.

dobbdobb
PrispevkovCOLON 103
PridruženCOLON To Mar 09, 2010 8:21 pm
KrajCOLON Sv.Trojica

članstvo

OdgovorCOLON # 58018Odgovor dobbdobb
Če Jan 24, 2013 11:06 pm

V mojem ceho kolegi ki med seboj sodelujemo to imenujemo SS,kar pomeni strokovni sodelavci.

Novinka
PrispevkovCOLON 250
PridruženCOLON Če Jan 13, 2011 2:01 am

OdgovorCOLON # 58020Odgovor Novinka
Pe Jan 25, 2013 11:14 am

Zdaj ko so ti že izkušenejši odgovorili, bom pa še jaz povedala svoj vidik.

Pripadnost društvu in zvezi mi daje kljub napakam in pomanjkljivostim veliko dobrega. Kot prvo na rednih mesečnih srečanjih izvem, kaj je trenutno aktualno v našem kraju pri čebelarjih, marsikdo potarna, vpraša, odpre se pereča tematika.Nimam pojma recimo, kdo te bo sicer obvestil, da si v kužnem krogu HG? Jaz priznam, da ko gledam kakšen čebelnjak čebelarja, ki ga ne poznam, živi pa par km od mene in seveda ni včlanjen v društvo, mi je nekam tuje. Niti nimam dobrega občutka, ker ne vem, kako se spopada z varojo, v kakem stanju ima čebele... S čebelami pač se ne bi smel kar izolirat, sploh zaradi tega, ker tvoje čebele letajo k drugim in druge k tvojim. Razen, če imaš namen obiskat vse čebelarje v okolišu osebno in z njimi parkat na leto posedet na kavi.

Različni kot smo si, z različnimi sistemi in načinom dela pa če je vsaj peščica pripravljenih podebatirat, si pridobil veliko. Kot pravi že Boris, tudi kakšno idejo. Sicer pa je eno od pravil v poslovnem svetu, da poznaš svojo konkurenco. Moram pa priznat, da me najbolj motijo taki člani, ki samo sprejemajo informacije, sami pa ne rečejo nič.

Naprej, naše društvo letno organizira ekskurzijo, ki je čebelarsko obarvana. Se pravi greš pogledat še malo čez svoje planke. Za novince še posebej priporočljivo! Nasploh pa je moja izkušnja taka, da čebelarji vedno radi debatirajo. Kar pa res ne pomeni, da ti bo vsak na voljo za pomoč. Nisem pa še doživela, da ne bi odgovarjali na vprašanja. Deluje pa predvsem po principu, koliko daš, toliko dobiš. Če se boš držal ob strani in nič vprašal, ne pričakuj gostoljubja in naklonjenosti.

ČZS pa organizira en kup predavanj in tudi tečajev, od katerih bi bilo priporočljivo, če ne že nujno pridobiti HACCP in zdravstveno varstvo. Jaz sem bila letos na brezplačno organizanem tečaju Poslovni načrt in moram reči, da sem veliko odnesla. Nečlani takih stvari recimo ne morejo...

Tako da čisto na kratko, ne izoliraj se od vseh in ne postani eden tistih nezaželjenih čebelarjev, ki mislijo, da so sami sebi zadosti!

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 58021Odgovor JanĹľevec
Pe Jan 25, 2013 12:44 pm

Novinka: "Tako da čisto na kratko, ne izoliraj se od vseh in ne postani eden tistih nezaželjenih čebelarjev, ki mislijo, da so sami sebi zadosti!"

Komu so ti čebelarji, ki niso člani ČZS "nezaželeni"?

In nič ne mislijo, da so "sami sebi zadosti", ker vedo, da so tu ob njih NVI, razne inšpekcijske službe, pristojno ministrstvo, zakonodajalec ( država ) in še kdo. Glede njihovega znanja pa se ne skrbi. Velika večina jih dosega najmanj tvoj nivo, če ne celo še krepko več. Če pa si zaželijo čvekalnice, pa je za to ogromno priložnosti.
[/b]

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 58028Odgovor Novinka
Pe Jan 25, 2013 1:22 pm

Janževec napisal/-aCOLONNovinka: "Tako da čisto na kratko, ne izoliraj se od vseh in ne postani eden tistih nezaželjenih čebelarjev, ki mislijo, da so sami sebi zadosti!"

Komu so ti čebelarji, ki niso člani ČZS "nezaželeni"?

In nič ne mislijo, da so "sami sebi zadosti", ker vedo, da so tu ob njih NVI, razne inšpekcijske službe, pristojno ministrstvo, zakonodajalec ( država ) in še kdo. Glede njihovega znanja pa se ne skrbi. Velika večina jih dosega najmanj tvoj nivo, če ne celo še krepko več. Če pa si zaželijo čvekalnice, pa je za to ogromno priložnosti.
[/b]
No, naj ti povem, da je moj nivo na zelo nizki ravni. Z 2 leti staža, od tega samo 1 intenzivno (pa še to se lahko večji samo nasmehnejo) se pa res nimam za bogvekaj. In nimam namena stagnirati takole. Zato pa pravim, da mi koristi.

Drugače pa ja, jasno in glasno povem, da mi taki, ki nikamor niso včlanjeni niso všeč. Če ostanem edina s tem mnenjem pa tudi ok. Saj jaz nikogar nikamor ne silim, samo svoje mnenje sem povedala.

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 58029Odgovor Novinka
Pe Jan 25, 2013 1:30 pm

Aja pa še nekaj. Tole, kako ti stojijo inštitucije ob strani, konkretno NVI... Bi se smejala, če ne bi bilo žalostno in resnično. Naša predsednica je morala veterinarko obveščat o tem, če poznamo kje v okolici še kakšnega, ki ni naš član!!!! In ne boš verjel, vem, da enega, ki ima registrirano stojišče, ni naš član, sploh pregledali niso, pa JE v kužnem krogu. Tako da ne bodi preveč pameten, če ne veš, kako to v praksi poteka! :evil:
Zadnjič spremenil 1, dne Novinka, skupaj popravljeno 0 krat.

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 58030Odgovor Drejva
Pe Jan 25, 2013 1:44 pm

g. Janzevec v katerem drustvu ste vi? Predvidevam, da v nobenem, zakaj je temu tako? Kaj je bilo tako slabega v vasem drustvu - da bomo lazje razumeli vase stalisce? Enostavno bi ga zamenjali, pa svoje znanje in ideje ponudili drugemu drustvu?

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 58035Odgovor Q
Pe Jan 25, 2013 6:54 pm

Novinka napisal/-aCOLON Drugače pa ja, jasno in glasno povem, da mi taki, ki nikamor niso včlanjeni niso všeč. Če ostanem edina s tem mnenjem pa tudi ok. Saj jaz nikogar nikamor ne silim, samo svoje mnenje sem povedala.
Morda pa nimajo za članarino oz. je le ta za njih VELIKO denarja. Kkšni si tud ne morejo privoščit cca. 50€ na leto :!:

LP

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 58036Odgovor boriss
Pe Jan 25, 2013 7:35 pm

Poj si lahko zapravljanje denarja za čebele samo še manj privoščijo. Če mi pa kdo pravi da ima za internet - nima pa za članarino ????

Dajte nehat no.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 58040Odgovor JanĹľevec
So Jan 26, 2013 9:23 am

Novinka

Aja pa še nekaj. Tole, kako ti stojijo inštitucije ob strani, konkretno NVI... Bi se smejala, če ne bi bilo žalostno in resnično. Naša predsednica je morala veterinarko obveščat o tem, če poznamo kje v okolici še kakšnega, ki ni naš član!!!! In ne boš verjel, vem, da enega, ki ima registrirano stojišče, ni naš član, sploh pregledali niso, pa JE v kužnem krogu. Tako da ne bodi preveč pameten, če ne veš, kako to v praksi poteka!

Drejva

g. Janzevec v katerem drustvu ste vi? Predvidevam, da v nobenem, zakaj je temu tako? Kaj je bilo tako slabega v vasem drustvu - da bomo lazje razumeli vase stalisce? Enostavno bi ga zamenjali, pa svoje znanje in ideje ponudili drugemu drustvu?

Ko se jezikave ženske spravijo nate, potem si res v težavah. Kot hude kače sikajo naokrog in so prepričane, da morajo imeti vse pod kontrolo in imajo le one lahko v čem prav. Obe me tako malo spominjata na neki njima podobni ženski, ki sta se mi pred leti pojavili na vratih in bi me radi spravili v v jehove priče. Podobnost je res neverjetna.

Sedaj pa nazaj k čebelarski temi. Ena trdi, da je v čebelarstvu šele dve leti, in bi potem že vsem solila pamet. Kaj pa ima veterinarka NVI z neprijavljenimi čebelarji? Zelo malo. Če za takšne "črne" čebelarje veste, jih lepo prijavite veterinarski ali pa kmetijski inšpekciji in s tem ne obremenjujte veterinarke. Se ne bi radi nikomur zamerili in bi tako radi, da to nekdo drug naredi namesto vas. Kritizirali pa seveda bi. O, to pa, to!

Kako se v "praksi kaj izvaja" vsekakor vem veliko več od tebe. To mi kar verjemi. In še nasvet, ne napihuj se tako zelo, ker pravijo, da to škodi lepoti. Ženska brez notranje in še posebej zunanje lepote, pa ni ravno veliko vredna.

Drejva,v nobenem društvu nisem in tudi zaenkrat nobene potrebe po tem ne čutim. Odlično pa sodelujem z društvom in smo skupaj pred kratkim izpeljali kar dva projekta. V društvu vedo, da če me potrebujejo, se lahko kadar koli name obrnejo in obratno, tudi sam vem, da če kaj potrebujem, potem to tudi v društvu dobim. Za društvo sem tako v zadnjem času naredil več kot prenekateri član ali članica in naši medsebojni odnosi so prav odlični. To sem moral zapisati predvsem zaradi tega, da zaščitim dobro ime društva in njegovih članic in članov, ker v njih ne leži razlog, da sam član nisem.

Zakaj bi zamenjeval društvo in svoje "znanje" komur koli ponujal, ko pa je v okolju toliko drugih, ki imajo najmanj toliko in nekateri še veliko več, znanja kot ga premorem sam. Če bom kdaj član društva, potem bom vsekakor svojega domicilnega.

Malo pod pasom je bila tista o 50 evrih članarine. Pa me ne preseneča, ker nekateri osebki na tem forumu pač na ta način zdravijo svoje osebne frustracije. Lahko pa z njimi sklenem dogovor in sicer, plačajte mi za 5 let članarine in včlanil se bom.Velja? Če me že po vsej sili nekam tiščite, potem pač za to, da vam to uspe, tudi nekaj naredite. Sam nikogar ne nagovarjam, da naj ČD zapusti kot tudi nikogar ne prepričujem, da naj član postane. Vsak se pač odloča v skladu s svojim prepričanjem in svojimi interesi ter potrebami.

Tako, upam, da smo neke stvari razčistili in se sedaj lahko vrnemo k strokovnim čebelarskim temam.
Pa seveda prav prisrčen pozdrav vsem in naj vam v tem letu bogato medi!

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 58041Odgovor Novinka
So Jan 26, 2013 1:15 pm

Napihovanje? Hmmm... :? Eh, nima smisla kaj dodat, jaz sem svoje itak napisala. In zadnja stvar na svetu mi je, da kogarkoli v karkoli prepričam. Kar me pa res moti je pa to, da eni berete pa res nekam površno in potem delate zaključke na podlagi svojih interpretacij.

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 58046Odgovor Drejva
Ne Jan 27, 2013 7:50 pm

:):D :) Kapo dol pred vami gospod Janževec... res kapo dol! Sama dobrota žari iz vas. Vsaka vam čast, da s svojo požrtvovalnostjo in znanjem "skrbite" za vaše društvo in to kljub temu, da niste (ne želite biti) član le tega... Predvidevam, da se okoliška društva kar trgajo za vas, vaše znanje in požrtvovalnost...

Katera pa sta ta dva projekta, ki ste jih omenili? Z veseljem bi kaj več prebrali o njih.

g. Janževec ali niste bili nekoč v ČD Gor. Radgona? Pred par leti presedlali v sosednje društvo? Zdaj pa pravite, da niste pri nobenem? Kako to? In niste nam "razsvetljili" naše teme z odgovori na moja prejšnja vprašanja, da bi vas lažje razumeli...

Lep dan še naprej :)

P.S.:
Kako so pa kaj vaše čebele, nikjer ne pišete nič o vaših čebelah.

Uporabniški avatar
drago75
PrispevkovCOLON 118
PridruženCOLON To Jan 19, 2010 11:16 am
KrajCOLON GORI©KA BRDA

OdgovorCOLON # 58052Odgovor drago75
Ne Jan 27, 2013 10:08 pm

Drejva in Novinka!
Ko si začetik, ti ČD, NVI in ČZS kaj predstavljata? OKNO V SVET....po letih čebelarjenja pa okno v Drek.
Mislim, da mladi čebelarji na tem forumu, dobijo veliko strokovne pomoči, moti me pa da v naslednjem trenutku pa že delijo strokovnost...hm..se pravi si že čebelar v eni sezoni! Kdo je, kje včlanjen in zakaj je in zakaj ni, mislim, da to ni forum ta-pravi....za take stvari je twitter, facebook......ali ZS.
Mislim, da tukaj delita klobase, ko nobenega ne zanima....popolno provociranje.
P.S:
Drejva...za toliko tem kot si jih ti odprl in dobil konkretne odgovore....koliko bi plačal za storitev v čebelarstvu. In katera od navedenih inštitucij , bi vam vse to odgovorila.....nobena ko jih en k..... ne briga za vaju, zato pa prihajate po strokovnost....ko je zastonj in ni članarine.
LP, Drago iz Goriških Brd.

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 58060Odgovor Novinka
Po Jan 28, 2013 12:06 am

Koliko let staža rabim, da lahko svoje mnenje povem? Da vem za drugič.... :?

Uporabniški avatar
drago75
PrispevkovCOLON 118
PridruženCOLON To Jan 19, 2010 11:16 am
KrajCOLON GORI©KA BRDA

OdgovorCOLON # 58062Odgovor drago75
Po Jan 28, 2013 12:49 am

Saj si ga že.
Ne potrebuješ staža za mnenje, saj forum je za vse, ki čebele mu nekaj pomenijo.
Zmotijo me pa tisti, ki forum pridno izkoriščajo.....forum je odprta NEPLAČLJIVA KNJIGA ZNANJA.....po drugi strani ga pa serjejo.
Nevem zakaj se vse teme sprevržejo v medsebojno frustracijo.

JR Design
PrispevkovCOLON 29
KrajCOLON Cegelnica

OdgovorCOLON # 58064Odgovor JR Design
Po Jan 28, 2013 6:47 am

Hvala vsem za odgovore!

Lep pozdrav in naj medi.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov