Dopolnilna dejavnost, SP ali kaj drugega

zakoni, pravilniki, razpisi,...
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 53170Odgovor Fizikalec
Sr Feb 08, 2012 12:23 pm

Tudi, če se lahko si bistveno omejen v poslovanju in dokaj težko prideš v prodajne verige, trgovine itd...za to kr te zanima moraš na ispostavo za zav. kmetov in tam ti bojo to povedali vse kr se tvoje specifike tiče.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 53172Odgovor mg
Sr Feb 08, 2012 5:32 pm

Lahko se zavaruješ kot kmet, ne rabiš nobenga spraševat. Vprašaš za pogoje, pod katerimi se lahko zavaruješ (izpisek iz registra, NPK, zravniški, davčna........).

Glede prodaje, stroškov, davkov, in kako ti vse skup klapa si mora vsak sam preračunat.
lep pozdrav

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 53185Odgovor MaMe
Sr Feb 08, 2012 8:51 pm

Branko, tudi mi do sedaj vodimo račune kar v familiji, ampak ne za dopolnino dejavnost. Ravno zato pa sprašujem kako je z S.P-ji ker smo za vodenje računov v zdajšnji obliki dobili ponudbo ene računovodkinje, ki bi želela malo manj kot 100€ na mesec, kar se mi zdi kar drago. :?

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53186Odgovor Kočevski med-ved
Sr Feb 08, 2012 9:09 pm

MaMe napisal/-aCOLONBranko, tudi mi do sedaj vodimo račune kar v familiji, ampak ne za dopolnino dejavnost. Ravno zato pa sprašujem kako je z S.P-ji ker smo za vodenje računov v zdajšnji obliki dobili ponudbo ene računovodkinje, ki bi želela malo manj kot 100€ na mesec, kar se mi zdi kar drago. :?
Odvisno koliko bo imela dela. (Koliko boš prodal). Tudi v Kočevju se tu nekje vrtijo cene.
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 53189Odgovor Fizikalec
Sr Feb 08, 2012 9:32 pm

MaMe napisal/-aCOLONBranko, tudi mi do sedaj vodimo račune kar v familiji, ampak ne za dopolnino dejavnost. Ravno zato pa sprašujem kako je z S.P-ji ker smo za vodenje računov v zdajšnji obliki dobili ponudbo ene računovodkinje, ki bi želela malo manj kot 100€ na mesec, kar se mi zdi kar drago. :?
Cena je realna za moj obseg poslovanja (čeprav plačam jaz manj) ampak v to ceno je zajeto vso vodenje OS, amortizacij, izračun DDV, pošiljanje na Edavki, obračun plače, pošiljanje obrazca REK-1, priprava vseh ostalih stvari(delne bilance itd..)jaz dobim samo zneske in sklice za plačilo in nakazilo plače itd...
Moje je, da ji vsak mesec dostavim:
-prejete fakture
-izdane fakture
-izpiske iz poslovnega računa
-potne naloge ali naloge kilometrine za vozila na SP-ju

To je nekje v grobem je tu še veliko zadev o katerih bi bilo dobro kaj vedet samo ni ravno za na forume pisat....
Dober računovodja prihrani veliko denarja slab pa te lahko dobro z...e in jaz imam dvostavno knjigovodstvo ne enostavno.

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 64006Odgovor noc b
Če Mar 13, 2014 12:14 pm

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 64007Odgovor Drejva
Če Mar 13, 2014 1:33 pm

levstek008 napisal/-aCOLONSamo mene še vedno zanima, ali se glede na to, da so čebele rejna žival in da čebelarstvo spada v osnovno kmetisko dejavnost, ali se lahko zavarujem kot kmet??

Kdo ve??
Direktno ti en vem povedati, vem le da če imaš več kot 40 družin lahko pridobiš status kemta (ali akkorkoli je to pravilno). Sam sem se pozanimal lani v MS.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov