KROŽKI

zakoni, pravilniki, razpisi,...
BUTTON_POST_REPLY
dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

KROŽKI

OdgovorCOLON # 46799Odgovor dušans
To Mar 01, 2011 5:02 pm

Danes lahko preberemo razpis ČZS za krožke:

http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=1648

Tokrat me je res ujezilo, kako naša skupna organizacija vsiljuje samo AŽ panje v krožke, namesto, da bi izobrazila mlade čebelarje na več panjskih sistemih, pa sili vedno in povsod AŽ panj. Mladi čebelarji imajo pravico, da so seznanjeni z nakladnimi panji in da se jim pove, zakaj so boljši eni in zakaj drugi.

Na posvetu o izdelavi panjev na Brdu je Pavle razložil, da je čas, da Slovenci v zvezi s panjskim sistemom nekaj bistveno spremenimo in je navedel zelo tehtne razloge, ki jih ne bom ponavljal.

Na sestanku s predsednikom sem to problematiko iznesel, Boštjan je pač pojasnil, da je pomanjkanje mentorjev, po mojem pa ni nobene prave volje, ali pa je to neke vrste okostenelost naše organizacije.

Seveda pričakujem spremembe.

Pozdrav

Dušan

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 46801Odgovor levstek008
To Mar 01, 2011 5:19 pm

Dušan, si napisal kar odlično!! Forsiranje AŽ-jev( vnaprej povem- nimam nič proti AŽ-jem) ni prav. Človek, še posebaj mlad, je hitro učljiv in tisto kar se Janezek nauči, tisto zna!! In tako ponavadi tudi ostane.
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46802Odgovor kravzlj
To Mar 01, 2011 5:46 pm

Pa tudi če bodo imeli otroci na voljo nakladni panj, rabijo nekoga ki bo to primerljivo prikazoval. Da se lahko samostojno odločijo.
Ker vidim da se sedaj novi čebelarji večinoma odločajo za AŽ. Čeprav nekateri tudi vzamejo nakladni panj. Samo je težko najti koga ki bi jih imel in ti razložil. Tako oni pravijo. Jaz pa vsakemu povem in pokažem če hoče.

Lp Luka
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 46809Odgovor SAUC2
To Mar 01, 2011 7:02 pm

Naj mi en razloži, kako prisiliti čebelarja mentorja, ki čebelari v AŽ panjih, da bo otroke učil čebelarjenja v nakladnih ??

Otrok pri 10. letih nebo videl prednosti in slabosti teh in onih panjev, važno je da se otrokom pokaže kaj so čebele. O panjih bo že še lahko bil pameten, ko bo velik in bo odkriv forum Slovenskih Čebelarjev, kjer mu boste lahko solili pamet o nakladnih panjih.

No o tistih 140 eurih nagrade mentorjem ( za celoletno delo ) pa ni nobenih pritožb ???

Najbolj, da romske otroke učite kako se čebelarji v koših .... ???

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 46812Odgovor bloop
To Mar 01, 2011 7:52 pm

Poglej, zadeva deluje tako, vsaj obicajno, da povabis na predavanja cebelarje, ki cebelarijo v razlicnih panjskih sistemih.
Deluje, pri nas je bilo vec predavateljev predstavili so razlicne vrste panjev in odlocil sem se za moj obcutek za panj, ki je meni najbolj odgovarjal in ni mi zal in ni AZ.

Za mentorja pa nikakor ne mores vzeti cebelarja, ki cebelari v drugem panjskem sistemu, kot zelis ti. Cebelar, ki se je meni zdel najprimernejsi za mentorja je enostavno odstopil od tega, ker nisem izbral panja, ki ga pozna. Jasno je tudi povesil nos, a kaj cemo. Vsaj ni se delal pametnega in to se mi zdi zelo prav.

Vsekakor pa mi je prav zanimiv podatek o kaksnem denarju za mentorstvo, priznam da prvic slisim zanj. Ce delas to zaradi denarja je to vsekakor premalo, ce delas to zato ker zelis nekomu res prenesti le svoje znanje, je to vsekakor prevec.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 46815Odgovor Fizikalec
To Mar 01, 2011 8:49 pm

Nihče ne povesi nosa ampak nihče ne more pomagat nekomu z drugim panjsklim sistemom. Zmer ti pripomnim ko me kaj sprašuješ, da ti svetujem iz teorije ne iz prakse. Sploh ne veš kako jebeno je nekomu svetovat ali biti mentor.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 46821Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
To Mar 01, 2011 9:46 pm

razpis je za dobavo čebelnjakov za krožke. Lani so vsi krožki v sloveniji dobili po 1 nakladni panj. sedaj gre za sredstva iz sklada , kjer se razpisuje čebelnjak, pa panji.

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 46822Odgovor bloop
To Mar 01, 2011 9:55 pm

To da je skoraj nemogoce svetovati karkoli glede panjskega sistema ki ga clovek ne pozna oz. uporablja mi je povsem jasno.
Tebi sem zmeraj hvalezen za kak nasvet in mnenje kot tudi ostalim, cetudi gre za stvari, z katerimi se ne ukvarjate.

Za tega cebelarja pri nas pa lahko brez tezav recem, da je povesil nos oz. je uzaljen, ker sem vzel drug panjski sistem. Se se obcasno obisceva, pogovoriva, receva kaksno splosno, vendar se mocno vidi.
Druga njegova zamera pa je, da sem sklenil uporabljati kisline.
Toda kaj cemo.

Kot si tudi ti Fizikalec dejal :), z tem bom moral jaz cebelariti :).

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 46823Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
To Mar 01, 2011 10:01 pm

http://www.czs.si/sklad.php

to je skld, ki je bil ustanovljen. Vsa sredstva so pridobljena preko donatorjev. na "števcu" sredstev manjka še že pridobljenih 7.000 evrov.

dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 46829Odgovor dušans
Sr Mar 02, 2011 12:49 am

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONrazpis je za dobavo čebelnjakov za krožke. Lani so vsi krožki v sloveniji dobili po 1 nakladni panj. sedaj gre za sredstva iz sklada , kjer se razpisuje čebelnjak, pa panji.
Hvala, zadovoljen (skoraj popolnoma)

pozdrav

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov