Ukrep tehnična pomoč čebelarjem

zakoni, pravilniki, razpisi,...
BUTTON_POST_REPLY
boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

Ukrep tehnična pomoč čebelarjem

OdgovorCOLON # 27453Odgovor boriss
Sr Feb 27, 2008 9:08 am

ARSKTRP je izdala javni poziv za ukrep tehnična pomoč čebelarjem. Podatke dobite na http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=346

Malo sem zadevo pregledal in ugotovil, da je poziv birokratsko zapleten in da je za čebelarje zelo zahteven (morda prezahteven?)

Sklepam, da je to učinek vseh tistih anonimk ki so krožile okoli lani. Birokrati pač delajo po zakonu - četudi je zelo kompliciran in drag in povsem neživljenski.

Hkrati sem ugotovil, da je za veliko čebelarejv neuporaben. Za panje lahko uveljavljaš subvencijo samo če si čebelar manj kot 40 panji. Kar je nelogično, ker so razpisni pogoji tako zahtevni, da se bodo za to odločali presdvsem večji čebelarji.

In druga cvetka lahko kupiš samo točilo z do 8 sati - ne vem ali podpiramo drobnjakarstvo ali čebelarstvo?

pa še kaj bi se našlo.

LP

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 27454Odgovor Fizikalec
Sr Feb 27, 2008 9:23 am

Ja sem ga tudi jaz prebral in dlje ko sem bral bolj sem bil prepričan, da tega ne bom uveljavljal. Rabim en fascikel dokazil od tega, da še nisem nič prejel do tega, da nisem v likvidacijskem postopku pa pa pa paa...

Skratka ta čas bom za kaj drugega porabil, ker kljub vsej ustrezni papiraciji še vedno lahko lepo "ven padem" :shock:

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 27459Odgovor Micky
Če Feb 28, 2008 2:16 pm

Ja, res rabiš pravnika da ti to sranje izpolni.
lp
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 27461Odgovor dobje
Če Feb 28, 2008 2:52 pm

Nekatere družine že imajo predavanja o omenjeni problematiki.
Pohvale vredno.
Naslednji teden ga ima Zagorje! :ploska

Milan Ĺ krlj
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON Po Maj 21, 2012 8:32 am

Re: Ukrep tehnična pomoč čebelarjem

OdgovorCOLON # 55070Odgovor Milan Ĺ krlj
Po Maj 21, 2012 5:46 pm

[quote="boriss"]ARSKTRP je izdala javni poziv za ukrep tehnična pomoč čebelarjem. Podatke dobite na http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=346

Malo sem zadevo pregledal in ugotovil, da je poziv birokratsko zapleten in da je za čebelarje zelo zahteven (morda prezahteven?)

Sklepam, da je to učinek vseh tistih anonimk ki so krožile okoli lani. Birokrati pač delajo po zakonu - četudi je zelo kompliciran in drag in povsem neživljenski.

Hkrati sem ugotovil, da je za veliko čebelarejv neuporaben. Za panje lahko uveljavljaš subvencijo samo če si čebelar manj kot 40 panji. Kar je nelogično, ker so razpisni pogoji tako zahtevni, da se bodo za to odločali presdvsem večji čebelarji.

In druga cvetka lahko kupiš samo točilo z do 8 sati - ne vem ali podpiramo drobnjakarstvo ali čebelarstvo?

pa še kaj bi se našlo.

LP[/quote]

Tudi sam sem zaman pričakoval nekaj podpore iz tega razpisa. Šel sem naivno v strošek, ki za mene ni ravno majhen. Ko sem na internetu prebral, da je razpis odprt, sem vlogo s potrebnimi papirji poslal vse pripravljene papirje, a glej zlomka, razpis je že bil zaprt – odprt je bil le čez vikend. Seveda sem takoj vložil pritožbo in sem dobil odgovor o čudežu: v tem času, čez vikend je Agencija uspela pregledati prispele vloge in ugodila 301 zahtevam, ki so skupaj znašale ravno toliko kot je bila vrednost razpisa.
Čebelarska zveza je potem organizirala sestanek na to temo in nam je takrat šef Agencije razložil, da je on sam v ponedeljek pregledal 600 vlog in ugodil 301 zahtevam. Nekateri prisotni so mu to verjeli.
Vsaka razprava je po vsem tem kar smo slišali, nesmiselna. Lahko si le mislimo svoje o sposobnosti kadrov, ki sedijo na teh mestih in upravljajo z nami.
Ker je bil na sestanku nekako sprejet edini možen sklep, da se zberejo mnenja in predlogi za financiranje čebelarstva iz tega fonda v prihodnje, predlagam naslednje:
1. Razpis te vrste naj bo objavljen tudi v Slovenskem čebelarju in naj bo odprt vsaj dva meseca.
2. Prijave naj se zbirajo ne glede na datum pošiljanja ali sprejemanja. Pri odobravanju naj se uporabi metoda razdelitve v sorazmerju z zahtevanimi količinami ob vložitvi zahtevkov in hkratnega preverjanja, nikakor pa ne po načelu » kdor prvi pride, prvi melje«), ker po tem kriteriju lahko že nekaj deset prvih poberejo vsa sredstva;
3. Zavrnjene vloge zaradi nepopolnih podatkov, naj se po dopolnitvi obravnavajo tako kot ostale vloge;
4. Minimum zahtevanih sredstev naj ne bo določen. Namreč, za uveljavljanje sofinanciranja po tem kriteriju, bi moral čebelar, ki čebelari z 20 družinami, moral kupiti opremo za najmanj 450 EUR, da bi po odbitku 20% DDV ostala suma 300 EUR. Takšna suma je pri povprečnemu malem čebelarju že soliden izdatek, zlasti, če se zgodi, da je vloga zavrnjena, kot je bila tokrat tudi v mojem primeru;
5. Višina sofinanciranja naj ne bo nižja kot 80%, sicer se ves trud in administrativni postopek ne splača. V primeru zavrnitve vloge, naj obstaja še možnost udeležbe pri razpisu naslednjega leta, tokrat po principu prioritete;
6. V vsakem primeru pa naj Čebelarska zveza Slovenije, kot glavna zastopnica čebelarjev in glavni dejavnik slovenske politike na področju čebelarstva, pri razdeljevanju sredstev ima odločujočo vlogo;
7. Glede priložene dokumentacije pa še predlog, da se ne zahtevajo od čebelarjev podatki, ki jih Agencija lahko pridobi po uradni poti, oziroma jih lahko pridobi pri ČZS. V vsakem primeru pa se morajo administrativni postopki za čebelarje popolnoma poenostaviti. N. pr. potrdilo o usposabljanju na področju dobrih higienskih navad (HACCP) in sl., naj bo dovolj fotokopija in ne zahtevati overjanje pri notarju, za nakazovanje odobrenih sredstev je dovolj fotokopija bančne kartice in podobno;
8. Vpogled v seznam prejemnikov sofinanciranja naj bo na razpolago vsem vlagateljem vlog.

Milan Ĺ krlj
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON Po Maj 21, 2012 8:32 am

OdgovorCOLON # 55071Odgovor Milan Ĺ krlj
Po Maj 21, 2012 5:47 pm

[quote="boriss"]ARSKTRP je izdala javni poziv za ukrep tehnična pomoč čebelarjem. Podatke dobite na http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=346

pa še kaj bi se našlo.

LP[/quote]

Tudi sam sem zaman pričakoval nekaj podpore iz tega razpisa. Šel sem naivno v strošek, ki za mene ni ravno majhen. Ko sem na internetu prebral, da je razpis odprt, sem vlogo s potrebnimi papirji poslal vse pripravljene papirje, a glej zlomka, razpis je že bil zaprt – odprt je bil le čez vikend. Seveda sem takoj vložil pritožbo in sem dobil odgovor o čudežu: v tem času, čez vikend je Agencija uspela pregledati prispele vloge in ugodila 301 zahtevam, ki so skupaj znašale ravno toliko kot je bila vrednost razpisa.
Čebelarska zveza je potem organizirala sestanek na to temo in nam je takrat šef Agencije razložil, da je on sam v ponedeljek pregledal 600 vlog in ugodil 301 zahtevam. Nekateri prisotni so mu to verjeli.
Vsaka razprava je po vsem tem kar smo slišali, nesmiselna. Lahko si le mislimo svoje o sposobnosti kadrov, ki sedijo na teh mestih in upravljajo z nami.
Ker je bil na sestanku nekako sprejet edini možen sklep, da se zberejo mnenja in predlogi za financiranje čebelarstva iz tega fonda v prihodnje, predlagam naslednje:
1. Razpis te vrste naj bo objavljen tudi v Slovenskem čebelarju in naj bo odprt vsaj dva meseca.
2. Prijave naj se zbirajo ne glede na datum pošiljanja ali sprejemanja. Pri odobravanju naj se uporabi metoda razdelitve v sorazmerju z zahtevanimi količinami ob vložitvi zahtevkov in hkratnega preverjanja, nikakor pa ne po načelu » kdor prvi pride, prvi melje«), ker po tem kriteriju lahko že nekaj deset prvih poberejo vsa sredstva;
3. Zavrnjene vloge zaradi nepopolnih podatkov, naj se po dopolnitvi obravnavajo tako kot ostale vloge;
4. Minimum zahtevanih sredstev naj ne bo določen. Namreč, za uveljavljanje sofinanciranja po tem kriteriju, bi moral čebelar, ki čebelari z 20 družinami, moral kupiti opremo za najmanj 450 EUR, da bi po odbitku 20% DDV ostala suma 300 EUR. Takšna suma je pri povprečnemu malem čebelarju že soliden izdatek, zlasti, če se zgodi, da je vloga zavrnjena, kot je bila tokrat tudi v mojem primeru;
5. Višina sofinanciranja naj ne bo nižja kot 80%, sicer se ves trud in administrativni postopek ne splača. V primeru zavrnitve vloge, naj obstaja še možnost udeležbe pri razpisu naslednjega leta, tokrat po principu prioritete;
6. V vsakem primeru pa naj Čebelarska zveza Slovenije, kot glavna zastopnica čebelarjev in glavni dejavnik slovenske politike na področju čebelarstva, pri razdeljevanju sredstev ima odločujočo vlogo;
7. Glede priložene dokumentacije pa še predlog, da se ne zahtevajo od čebelarjev podatki, ki jih Agencija lahko pridobi po uradni poti, oziroma jih lahko pridobi pri ČZS. V vsakem primeru pa se morajo administrativni postopki za čebelarje popolnoma poenostaviti. N. pr. potrdilo o usposabljanju na področju dobrih higienskih navad (HACCP) in sl., naj bo dovolj fotokopija in ne zahtevati overjanje pri notarju, za nakazovanje odobrenih sredstev je dovolj fotokopija bančne kartice in podobno;
8. Vpogled v seznam prejemnikov sofinanciranja naj bo na razpolago vsem vlagateljem vlog.

trotek
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Sr Jun 29, 2005 5:58 pm
KrajCOLON Žegar

OdgovorCOLON # 55076Odgovor trotek
To Maj 22, 2012 10:04 am

BV je jamrati sedaj po končani tekmi. Je pa tu kr nekaj netočnih podatkov.
Vlog, ki so bile popolne in jih bodo izplačali je 110 ( vem ker sem po novem zadnji na spisku) vseh oddanih popolnih vlog je bilo 301 in ne 600. Seveda bi vsak imel svoje pogoje in čimmanj papiracije, samo tako pač je. Tudi sam sem komaj ujel razpis 17:49, čeprav sem se celo zimo pripravljal.
Razpis bi lahko bil bolj človeški, lahko bi bilo na voljo več denarja, lahko bi dlje trajal ( tudi bi če bi bilo več denarja) pogoje poznamo vsi že 5 let z rahlimi popravki.
Je pa res, da je ekonomski učinek tega denarja majhen. Vsak si kupi novo svetlečo drago opremo- služijo trgovci, čebelarstvo v sloveniji pa s tem ne dvigujemo na višjo raven.
Kot pravijo JE KAR JE.
tudi trotje prispevajo

faca
PrispevkovCOLON 7
PridruženCOLON To Jun 21, 2005 4:09 pm
KrajCOLON Primorska

OdgovorCOLON # 55077Odgovor faca
To Maj 22, 2012 11:03 am

17:49- Petek ali Ponedeljek

trotek
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Sr Jun 29, 2005 5:58 pm
KrajCOLON Žegar

OdgovorCOLON # 55081Odgovor trotek
To Maj 22, 2012 11:43 am

petek, po tej minuti je bilo vsega konec, še meni so delno izplačali - zmankalo sredstev.
tudi trotje prispevajo

malina
PrispevkovCOLON 35
PridruženCOLON Če Okt 13, 2011 4:15 pm

OdgovorCOLON # 55094Odgovor malina
To Maj 22, 2012 10:08 pm

Pa še moj podatek - iz odločbe
Izplačanih je bilo 111 vlog, zadnja je bila oddana 27.01.2012 ob 17,49 uri.
Moja vloga je bila oddana tudi v petek ob 18,25 in je bila 144 v vrsti.
Torej je bilo v času od 17,49 do 18,25 (36 minut) oddanih 33 vlog.

Lepo je bilo sodelovati, sedaj pa prepuščam prostor v tej tekmi drugim.

Nabavila sem tisto opremo, za katero sem mislila, da jo rabim, v širitev pa
tako ne bom šla. Za moje zadovoljstvo in užitek imam dovolj 14 panjev in upam, da mi bodo tudi letos čebelice prinesla toliko medu, kot ga porabimo doma.

Rada prebiram vaše diskusije in nasvete, ker bom še dooolgo časa
začetnik in mi marsikdaj pomagate pri mojih problemih in dilemah.

Lepo se imejte

Meta

cokolada27
PrispevkovCOLON 100
PridruženCOLON Če Apr 12, 2012 5:32 pm

OdgovorCOLON # 55096Odgovor cokolada27
Sr Maj 23, 2012 8:17 am

ma veste kaj.
Tukaj se gredo za tistih par evrov ko bi pa pogledali kam dajo vse denar pa cele miljone tam pa nic ne zahtevajo racunov.Sem zacetnik pa tudi ne rabim tega denarja.

Marjana
PrispevkovCOLON 27
PridruženCOLON Po Dec 12, 2011 1:48 pm

OdgovorCOLON # 55810Odgovor Marjana
Po Jul 23, 2012 3:08 pm

A ni sedaj nek nov razpis?
Komu je to namenjen?
Lp

storž
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Ne Jun 21, 2015 6:10 pm

OdgovorCOLON # 70027Odgovor storž
So Maj 07, 2016 1:38 am

Če sem prav bral letos za sofinanciranje lahko kandidirajo samo tisti ki so ali pri smgo ali pri kraškem medu. Torej vsi ostali odpadejo.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70028Odgovor bostek
So Maj 07, 2016 8:46 am

Si ziher? Ponavadi je bilo 80% sofinanciranje, za SMGO ali kaj podobnega pa 100%
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

nac
PrispevkovCOLON 19
PridruženCOLON Po Mar 12, 2012 10:07 pm

OdgovorCOLON # 70029Odgovor nac
So Maj 07, 2016 10:09 am

Za sofinanciranje lahko kandidirajo VSI, ki v obdobju 2014-2016 ŠE NISO kandidirali. Ukrep je 80 % za vso našteto opremo. Izjema so čebelji panji s testnimi vložki, za katere lahko koristniki shem pridobijo 100% subvencijo, ostali 80 %.

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
PridruženCOLON Sr Feb 26, 2014 9:06 pm
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 70035Odgovor papagaj93
So Maj 07, 2016 10:14 pm

Torej tudi jaz bi letos pristavil svoj lonček, ker svojo opremo imam, panje si izdelujem sam, bi mi hvečjemu prišele prav satnice, ali okvirji pa zdravila. Da pridem to tega s pomočjo pomoči države pa najbrž pride v poštev samo finančna subvencija? Kaj v tem primeru moram izpolniti, koga vse obiskati, kaj vse priskrbeti?

Nazadnje, ko sem izpolneval obrazec sa sporočanje žebeljih družin jih sem jih imel 22.

LP

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70046Odgovor bostek
Po Maj 09, 2016 7:10 am

Malo si pozen...rabiš apitehnične ukrepe, predavanje o varoji, SMGO + obnovitev, račune na tvoje ime, ... pa še polno drugega
Pa samo določena oprema je ustrezna, več na
javni razpis
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 70047Odgovor boriss
Po Maj 09, 2016 7:47 am

Men ni čisto nič jasno kaj ima SMGO zraven tehnične pomoči (če ostalo še nekako prebavim). V bistvu je to tržna aktivnost ČZS - pojma nimam kaj ima država zraven.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70048Odgovor bostek
Po Maj 09, 2016 7:52 am

Eh zajebal... HCCP :) SMGO je pa samo za tistih 100%. S temi 100% verjetno hočejo vzpodbudit čebelarje da bi šli na te zadeve...kaj jaz vem

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
PridruženCOLON Sr Feb 26, 2014 9:06 pm
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 70051Odgovor papagaj93
Po Maj 09, 2016 12:09 pm

Eh nč nebo letos torej...pa js se s tem prou čist nč ne znajdem! Pa dobro...bomo drugo leto vrgli mal uč na to.

LP

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70052Odgovor bostek
Po Maj 09, 2016 12:13 pm

Ja se moraš kar zakopati v te zadeve, birokracija pač. Zahaklajo te za vsako stvar, kako napišeš ovojnico, kako izpolneš, kaj vse more bit noter, vsa ta potrdila in tako dalje

storž
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Ne Jun 21, 2015 6:10 pm

OdgovorCOLON # 70076Odgovor storž
To Maj 10, 2016 11:12 pm

Na koncu pa še vn izpadeš. Vedno najdejo neko finto

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70078Odgovor bostek
Sr Maj 11, 2016 7:00 am

Ja fint je res polno, sem poslal na ČZS in sem parkrat še kaj popravil

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70580Odgovor bostek
Ne Jun 26, 2016 4:44 pm

A kdo ve kdaj potem pošljejo odločbe in nakazila?

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

OdgovorCOLON # 72594Odgovor cebelrcek
Pe Jun 09, 2017 9:28 pm

A danes v uradnem listu niso objavili razpisov za čebelarje ali samo jaz nič ne najdem?

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

OdgovorCOLON # 72596Odgovor cebelrcek
Sr Jun 14, 2017 9:22 pm

Hvala, da ste me obvestili, da je razpis objavljen ... še dobro, da sem včeraj popoldne klical na ČZS.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 72597Odgovor boriss
Če Jun 15, 2017 9:06 am

Mene zanima zakaj bi te jaz moral obveščat?

Jaz z ČZS nimam prav nič - in teli razpisi so projekt ČZS - če bi jaz to oblikoval bi bili povsem drugačni.

jagodnisok
PrispevkovCOLON 60
PridruženCOLON To Apr 10, 2012 11:33 am
KrajCOLON Maribor

OdgovorCOLON # 72698Odgovor jagodnisok
To Avg 22, 2017 11:11 am

Je kaj informacij kdaj se bo razpis zaključil za leto 2017 ter kdaj odpošljejo odločbe ?
lp

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov