Register čebelnjakov

zakoni, pravilniki, razpisi,...
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 27565Odgovor Fizikalec
Po Mar 10, 2008 11:48 am

Micky napisal/-aCOLONDa ti povem kaj so navedli kot glavni razlog ! (Govorim o Zavodu za gozdove-edino oni so me zvrnili). Da je predaleč od ceste (30m) in da bom vznemirjal medveda. A na 3 sosednjih parcelah stojijo čebelnjaki - le na črno so. Nihče pa ni bil voljan iti pogledat na mesto, ker nimajo časa.
No comment.
Ja Micky kaže, da se je to malo kasneje spremenilo in, da medved vznemirja tebe??? Torej soglasja ti niso dali, ker so predvidevali škodo, ki jo bo medo delal in bo to nekaj stalo. Vseakor pa bi se bilo pametno takrat na soglasje ZZG pritožit. Vendar so to zelooo dolge in j...e poti in si naredil bolje, ko si se odločil za rezrvno varianto....

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 27566Odgovor Micky
Po Mar 10, 2008 2:43 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
Micky napisal/-aCOLONDa ti povem kaj so navedli kot glavni razlog ! (Govorim o Zavodu za gozdove-edino oni so me zvrnili). Da je predaleč od ceste (30m) in da bom vznemirjal medveda. A na 3 sosednjih parcelah stojijo čebelnjaki - le na črno so. Nihče pa ni bil voljan iti pogledat na mesto, ker nimajo časa.
No comment.
Ja Micky kaže, da se je to malo kasneje spremenilo in, da medved vznemirja tebe??? Torej soglasja ti niso dali, ker so predvidevali škodo, ki jo bo medo delal in bo to nekaj stalo. Vseakor pa bi se bilo pametno takrat na soglasje ZZG pritožit. Vendar so to zelooo dolge in j...e poti in si naredil bolje, ko si se odločil za rezrvno varianto....
....ravno zato se nisem pritožil in se odločil za izdelavo kontejnerja. Še vedno imam sicer željo postaviti na vidno mesto en res lep čebelnjak, na katerega bom lahko ponosen. In to čebelnjak v pravem smislu besede, lep za oči tak kot mora biti. Upam, da nekoč uspem. Na domačem dvorišču pa tega zaradi elergičnega soseda na čebele ne morem storiti.
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

bogdan
PrispevkovCOLON 493
PridruženCOLON Pe Apr 09, 2004 10:10 am
KrajCOLON Ajdovscina

OdgovorCOLON # 27567Odgovor bogdan
Po Mar 10, 2008 10:50 pm

divji čebelar napisal/-aCOLONBogdan zapiše:
"S tem nima Upravna enota nič, le Občina."

Dragi prijatelj, tu pa se motiš.

V ostalem pa, vsak ima pravico do svojega mnenja in tudi do tega, da ga javno izrazi. In ti si to storil.

Pa lep pozdrav!
Hja, potem se motijo tudi uradniki na naši upravni enoti, ki so me na občino poslali. Zgleda, da smo na tem koncu res sami loleki... :)
Naj medi, kjerkoli ze si...

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 27568Odgovor divji cebelar
Po Mar 10, 2008 11:52 pm

Bogdan se pritožuje:
"Hja, potem se motijo tudi uradniki na naši upravni enoti, ki so me na občino poslali. Zgleda, da smo na tem koncu res sami loleki..."

bogdan
PrispevkovCOLON 493
PridruženCOLON Pe Apr 09, 2004 10:10 am
KrajCOLON Ajdovscina

OdgovorCOLON # 27569Odgovor bogdan
Po Mar 10, 2008 11:58 pm

:klobuk :lol:
Naj medi, kjerkoli ze si...

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 27571Odgovor igorv
To Mar 11, 2008 11:36 am

Se bom še jaz malo vmešal v debato, ker je to ravno "moje" področje s katerim si vsak dan služim kruh.

Čebelnjak je dovoljeno zgraditi le na stavbnem zemljišču, oziroma znotraj zaokroženega območja kmetije, s tem da v kolikor čebelnjak ne presega več kot 20m2 in je grajen kot montažna ali lesena pritlična stavba, katere streha je hkrati strop v kateri so postavljeni panji, potem ga je po Pravilniku o vrstah zahtevnih, manj zahtevnih in enostavnih objektih... dovoljeno zgraditi brez gradbenega dovoljenja. Če pa čebelnjak presega to kvadraturo ali ne upošteva katerokoli drugo določilo (ni pritlična stavba, streha ni hkrati strop, visina od terena do kapi je večja od 3m...) potem pa je potrebno po ZGO-1 pridobiti gradbeno dovoljenje (postopek je enak kot za vsak drug objekt).

Ker pa se država zaveda pomena čebelarstva v naravnem okolju (vsaj upam da se) pa je v istem pravilniku pod poglavjem "dela v zvezi s splošno rabo naravnih dobrin" v 30. členu dovolila tudi postavitev premičnega čebelnjaka s kvadraturo do 15 m2 in še nekaterimi drugimi pogoji, ki pa ga je dovoljeno postaviti izven stavbnega zemljišča, pred tem pa je potrebno pridobiti soglasje (v primeru, da ga želite postaviti v gozd je potrebno pridobiti soglasje Zavoda za gozdove RS, v primeru da pa ga želite postaviti na kmetijsko zemljišče pa postavitev brez gradbenega dovoljenja NI možna).

Glede na to, da se je spremenil Zakon o graditvi objektov, ki se prične uporabljati s 1.4.2008 pa bodo predlagani in sprejeti novi, oziroma popravljeni stari podzakonski akti, totej tudi omenjeni Pravilnik in veljalo bi se potruditi, da bi bila mogoča postavitev čebelnjakov. Pod kakšnimi pogoji jaz tu sedaj nebi razpravljal.

Neglede na to kaj bo v novem pravilniku zapisano, pa bo še vedno ostal glavni problem glede takšnih ali drugačnih gradenj in posegov v naravno okolje, to pa je nespoštovanje veljavne zakonodaje zaradi neučinkovitega NADZORA. Zakonodaja glede naravovarstva v naši državi je v večini pravilno zapisana in naravnana, le da se po sprejemu nekega zakona vedno pojavi enak problem "kdo bo to nadziral". Morali bi sicer vsi državljani, ki pa tega ne počnemo. In da imamo tak predpis glede čebelnjakov lahko delno pripišemo tudi sebi...

Pa lep pozdrav!

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 27572Odgovor Micky
To Mar 11, 2008 5:19 pm

igor-čebelar napisal/-aCOLONSe bom še jaz malo vmešal v debato, ker je to ravno "moje" področje s katerim si vsak dan služim kruh.

Čebelnjak je dovoljeno zgraditi le na stavbnem zemljišču, oziroma znotraj zaokroženega območja kmetije, s tem da v kolikor čebelnjak ne presega več kot 20m2 in je grajen kot montažna ali lesena pritlična stavba, katere streha je hkrati strop v kateri so postavljeni panji, potem ga je po Pravilniku o vrstah zahtevnih, manj zahtevnih in enostavnih objektih... dovoljeno zgraditi brez gradbenega dovoljenja. Če pa čebelnjak presega to kvadraturo ali ne upošteva katerokoli drugo določilo (ni pritlična stavba, streha ni hkrati strop, visina od terena do kapi je večja od 3m...) potem pa je potrebno po ZGO-1 pridobiti gradbeno dovoljenje (postopek je enak kot za vsak drug objekt).

Ker pa se država zaveda pomena čebelarstva v naravnem okolju (vsaj upam da se) pa je v istem pravilniku pod poglavjem "dela v zvezi s splošno rabo naravnih dobrin" v 30. členu dovolila tudi postavitev premičnega čebelnjaka s kvadraturo do 15 m2 in še nekaterimi drugimi pogoji, ki pa ga je dovoljeno postaviti izven stavbnega zemljišča, pred tem pa je potrebno pridobiti soglasje (v primeru, da ga želite postaviti v gozd je potrebno pridobiti soglasje Zavoda za gozdove RS, v primeru da pa ga želite postaviti na kmetijsko zemljišče pa postavitev brez gradbenega dovoljenja NI možna).

Glede na to, da se je spremenil Zakon o graditvi objektov, ki se prične uporabljati s 1.4.2008 pa bodo predlagani in sprejeti novi, oziroma popravljeni stari podzakonski akti, totej tudi omenjeni Pravilnik in veljalo bi se potruditi, da bi bila mogoča postavitev čebelnjakov. Pod kakšnimi pogoji jaz tu sedaj nebi razpravljal.

Neglede na to kaj bo v novem pravilniku zapisano, pa bo še vedno ostal glavni problem glede takšnih ali drugačnih gradenj in posegov v naravno okolje, to pa je nespoštovanje veljavne zakonodaje zaradi neučinkovitega NADZORA. Zakonodaja glede naravovarstva v naši državi je v večini pravilno zapisana in naravnana, le da se po sprejemu nekega zakona vedno pojavi enak problem "kdo bo to nadziral". Morali bi sicer vsi državljani, ki pa tega ne počnemo. In da imamo tak predpis glede čebelnjakov lahko delno pripišemo tudi sebi...

Pa lep pozdrav!
Malo drugače je za gozd, kjer lahko postaviš montažni, hitro premakljiv čebelnjak. Le določena soglasja rabiš - če jih dobiš.
lp

Emil

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 27573Odgovor bloop
To Mar 11, 2008 11:18 pm

Poznam primer, ko je nekdo zelel postaviti cebelanjak na stavbnih zemljiscih a ni slo, z razlago, da gre za strnjeno stanovanjsko naselje, kar zopet ne drzi ker so okoliske parcele bile prazne.

Skratka postavitev je zgleda res mozna le na kmetiji in to v grajenem obmocju kmetije, ce imas pa KG znotraj strjenega naselja pa potem zopet ne gre skozi.

divji je govoril da drzava ve kaj pocne, se strinjam. Z taksnimi in drugacnimi pogoji zeli odstraniti kmetijstvo v vseh panogah iz te drzave(npr. pozidave vseh(po moznosti najboljsih) kmetijskih povrsin, kjer lepo izgledajo hiske ali trgovski centri v ravnini), morda nam bo se ostalo gozdarstvo, ce ne bodo tudi tukaj uspesno unicili kar je se ostalo.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 27576Odgovor divji cebelar
Sr Mar 12, 2008 7:53 am

Igor-čebelar med ostalim zapiše:
"NADZORA. Zakonodaja glede naravovarstva---------------------------kdo bo to nadziral". Morali bi sicer vsi državljani, ki pa tega ne počnemo.

___________________--
Si moj čebelarski kolega res želi živeti v družbi špicljev, vohunov, ovaduhov, tožibab in kar je še tega človeškega izroda ??????

Že tako je tega preveč in prav nobene potrebe ni, da bi ljudi k tem nizkotnim dejanjem še vzpodbujali. Tudi režimi, takšni in drugačni, ljudi s takšnimi nizkimi nagnjenji niti malo ne cenijo. Dokler so uporabni jih izkoristijo, potem pa jih neusmiljeno zavržejo. In podobno s takšnimi ravna tudi njihovo neposredno okolje ( sosedi, prijatelji, sovaščani ..... ).

Država ima za to ustanovljene ustrezne službe v katerih so zaposleni dobro plačani državni uradniki, ki naj svoje delo opravljajo tako kot se to od njih pričakuje in se jih plačuje. V mestu je skoraj vsaka druga zgradba z napisom nekakšne inšpekcije in naj končno že začnejo služiti svojo plačo in državna naj od njih to tudi zahteva. Še prej pa naj jim omogoči pogoje za njihovo normalno in kvalitetno delo s primerno zakonodajo tam kjer ta še ni dovolj dobra in naj se ob tem neha vmešavati v njihove pristojnosti ter selekcionirati kaj in koga lahko strokovno obdelajo ter kaj in česa ne smejo.

S tožarjenjem svojih sosedov, znancev, sovaščanov in sodržavljanov na splošno, ljudje ne bodo vzpostavili pravne države. In v razmislek še dva stara in znana pregovora: "ne stori drugemu tega kar ne želiš, da bi kdo storil tebi" in " kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen".

Pa da vidimo s katere strani bo priletel prvi kamen ???!![/u]

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 27578Odgovor Fizikalec
Sr Mar 12, 2008 9:54 am

Divji mislim, da si spet malo zašel v tem tvojem pisanju. Res je, da nobeden nima volje, da nekoga "toži, ovadi" itd. vendar inšpektor v MS bo zelo težko opazo, če bo nekdo v mojem rojstnem kraju naredo čebelnjak brez dovoljenja. To ni neko mesto ali strnjena vas, da se vse vidi še jaz ne opazim kaj šele laik, ki ne pozna. Inšpekcisjke službe grejo na teren ko pride do prijave ali utemeljenega suma, da se nekje postavlja nek objekt "na črno". Enako grejo, če pride do pritožbe, da čebelnjak oziroma čebele nekoga motijo. Tako je bilo v mojem primeru obiskal me je inšpektor 3x in preverjal, če imam ustrezno dokumentacijo. Tudi vse ostalo inšpektor ne more vsakega nadzirat, ker bi za vsako vas enega rabili, da vsak mesec gre okoli gledat, če kje kdo kaj zida.
Pa, da to pustimo glede prijav pa ugotovitev kar mene najbolj moti je SANKCIJA katere so daleč preniske in popolnoma neefektivne.
Zaključimo pa pač lahko z tem, da kjer ni tožbe ni sodbe in narediš lahko 100 čebelnjakov dokler te kdo ne prijavi ti nihče ne bo težil.

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 27579Odgovor Micky
Sr Mar 12, 2008 10:40 am

bloop napisal/-aCOLONPoznam primer, ko je nekdo zelel postaviti cebelanjak na stavbnih zemljiscih a ni slo, z razlago, da gre za strnjeno stanovanjsko naselje, kar zopet ne drzi ker so okoliske parcele bile prazne.

Skratka postavitev je zgleda res mozna le na kmetiji in to v grajenem obmocju kmetije, ce imas pa KG znotraj strjenega naselja pa potem zopet ne gre skozi.

divji je govoril da drzava ve kaj pocne, se strinjam. Z taksnimi in drugacnimi pogoji zeli odstraniti kmetijstvo v vseh panogah iz te drzave(npr. pozidave vseh(po moznosti najboljsih) kmetijskih povrsin, kjer lepo izgledajo hiske ali trgovski centri v ravnini), morda nam bo se ostalo gozdarstvo, ce ne bodo tudi tukaj uspesno unicili kar je se ostalo.
To ni res. Na lastnem zazidljivem zemljišču ga lahko postaviš v centru ljubljane. Da je le 4 m od soseda. Preverjeno.

Emil

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 27580Odgovor divji cebelar
Sr Mar 12, 2008 12:24 pm

Dragi Danilo mogoče sem res zašel, vendar so vohunjenje, tožarjenje, egoizem, favšija in še kaj najslabše lastnosti človeka in jih ni mogoče opravičiti s prav nobenim opravičilom.

Ljudje, ki so žrtve teh svojih lastnih nizkih nagnjenj, so v resnici tudi veliki reveži. Vendar reveži, ki ne zaslužijo pomilovanja in razumevanja, temveč le prezir. In okolica jih v resnici tudi prezira in o njih ne najde lepe besede. O njih slabo mislijo tudi tisti, ki sami niso bili neposrednjo žrtve. Tako to pač je. Hinavcev nihče ne mara.

Hujši sodnik od pravega "sodnika" je okolje.
Pa saj midva sva že oba toliko stara, da to razumeva.
Lepo te pozdravljam tja na prelepo Goričko!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 27581Odgovor Fizikalec
Sr Mar 12, 2008 3:03 pm

Divji jasno, da razumeva samo ne morema potem vse prevaliti na inšpekcije, ki kao "ne delajo"!?
je že tako da živi in pusti živeti samo vsi se tega načela ne držijo...

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 27582Odgovor igorv
Sr Mar 12, 2008 4:16 pm

S svojo izjavo, da smo si tudi sami krivi da je tako, nisem mislil, da bi morali tožariti...

Strinjam se tudi z Danilom, da inšpektor ne more vsega videt in vedet (čeprav bi lahko opravili kak ogled tudi brez prijave-npr. zadostovalo bi že, če bi inšpektor vsako leto temeljito pregledal eno vas v svojem rejonu-ko bi se to v javnosti razvedelo, bi stvari hitro šle na bolje, sploh, če bi bile kazni dovolj velike).

Je pa tudi res, da ker ne "tožarimo" (tudi jaz tega ne delam in tega nimam rad) se je v preteklosti dogajalo na tem področju marsikaj in je zato zakonodajalec poskrbel da se to ne dogaja več (vsaj manj je tega). Smo pa zato "tepeni" vsi, ali pa vsaj velika večina...

Pa lep pozdrav

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 27585Odgovor bloop
Sr Mar 12, 2008 9:08 pm

Micky napisal/-aCOLON
To ni res. Na lastnem zazidljivem zemljišču ga lahko postaviš v centru ljubljane. Da je le 4 m od soseda. Preverjeno.
Ocitno ima vsaka obcina tudi to po svoje reseno ali pa si zakonodajo ce je kje kaj bolj podrobno zapisano po svoje razlaga, v tej zagotovo ne dovolijo, znotraj "strjenega naselja", pa ceprav je okoli tega prostora prazno in tudi precej vec kot 4m od prvega soseda.

Tudi zaradi podobnih reci imam kar nekaj pomislekov in vprasanj, ki jih bom postavil tistim, ki so po moje pristojni za kaksen "pameten" odgovor.

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 53408Odgovor Mandelj
To Feb 21, 2012 9:12 pm

Pozdravljeni,

zanima me ali se da na spletu pogledati kdo je lastnik čebelnjaka, le preko SI številke.

Lp

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 53415Odgovor bostek
Sr Feb 22, 2012 2:11 pm

Po mojem direktno ne. Lahko pa se znajdeš... preko http://rkg.gov.si/GERK/viewer.jsp najdeš koordinate, potem pa preko najdi.si zemljevida najdeš naslov. In tako bi lahko našel lastnika(ni pa nujno)
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 53433Odgovor Odisej
Če Feb 23, 2012 3:17 pm

bostek napisal/-aCOLON ... In tako bi lahko našel lastnika(ni pa nujno)
Parcele :)

Pozdrav.
LP

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53435Odgovor Kočevski med-ved
Če Feb 23, 2012 5:07 pm

Mandelj napisal/-aCOLONPozdravljeni,

zanima me ali se da na spletu pogledati kdo je lastnik čebelnjaka, le preko SI številke.

Lp
Če mi poveš številko čebelnjaka ti povem čigav je.
LP
Koèevski med-ved

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 53449Odgovor Mandelj
Pe Feb 24, 2012 12:14 am

Bom takoj ko bo GERK zopet deloval, trenutno ne prikaže... nič :)

Upam, da bo kmalu delovalo.

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 53456Odgovor Mandelj
Pe Feb 24, 2012 8:53 am

Živjo, zanimajo me lastniki čebelnjakov:
''Poslal Branku na ZS.''

Hvala in lep pozdrav
Zadnjič spremenil 1, dne Mandelj, skupaj popravljeno 0 krat.

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53462Odgovor dobje
Pe Feb 24, 2012 11:12 am

Mislim, da je najbolje, da se dogovarjata preko ZS.

Včasih smo žleht nekateri !

Lep dan

Vili

jure.ti
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON Po Maj 25, 2009 1:31 pm
KrajCOLON Crensovci

OdgovorCOLON # 53465Odgovor jure.ti
Pe Feb 24, 2012 12:24 pm

Mandelj napisal/-aCOLONŽivjo, zanimajo me lastniki čebelnjakov:
SI 163510
SI 157678
SI 266914

Hvala in lep pozdrav
Res je da preko GERK viewer vidiš to številko čebelnjaka, vendar, še to ne pomeni da je oseba, na kateri je čebelnjak z omenjeno števiko tudi lastnik čebel in čebelnjaka.

Jaz mam dve registraciji čebelnjaka, kjer nisem lastnik parcel in so mi lastniki parcel dali izjavo, da mi pustijo postavitev čebelnjaka na parcelo.

npr: Janez Kranjski lastnik parcele xy, dovoli postavitev Janezu Prekmurskemu na njegovi parceli čebelnjak.
Tak da previdno...

Lp
JurE

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 54041Odgovor Mandelj
So Mar 31, 2012 7:07 pm

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo biti zapuščeni čebelnjaki, oz. panji v njem zaprti?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 54042Odgovor Fizikalec
So Mar 31, 2012 7:51 pm

Dobra čebelarska praksa to veleva samo žal se je ne držijo povsod

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 57750Odgovor Q
Sr Jan 09, 2013 8:46 pm

Pozdravljeni,

Ker je bilo o postaviti čebelnjakov govora že v tej temi, bom vprašanja postavil kar tu ! Torej kolikor razumem rabiš za postavitev čebelnjaka samo informacisko informacijo (glej http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=407), če čebelnjak ne presega 20m2 in NI višji od 3m.
Tu pa se mi pojavi težava saj ko gledam načrte:
http://www.slovenski-cebelarji.com/medi ... panjev.pdf
http://www.slovenski-cebelarji.com/medi ... panjev.pdf
http://www.czs.si/Images/cebelnjak%20tip%20A.pdf
http://www.czs.si/Images/cebelnjak%20tip%20b.pdf
http://www.czs.si/Images/cebelnjak%20tip%20c.pdf

so vsi višji od 3 metrov. Kaj sedaj ???
Rad bi postavil čebelnjak po izgledu gorenskega oz. tip A/B ! Kjer pa je najvišja točka skoraj 4m in bi kot takega rabil gradbeno dovoljenje. Absurd. Lahko pa postavim enoetažno pritlično lopo, ki ima višino max.4m ! Torej čebele lahko dam v lopo v čebelnjak pa ne !?

LP

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 57751Odgovor Fizikalec
Sr Jan 09, 2013 8:52 pm

Predlagam ti, da se odpraviš na UE ali na občino v kateri pač to nameravaš delat. Imajo različno to od občine do občine ene 20 ene 25 ene tudi 30 m2 brez gradbenega dovoljenja. V določenih primerih je pač odvisno od objekta tako, da pač se točno pozanimaj tam kolk vem po novem niti priglasitve niso potrebne, če gre za enostavne obkekte

Q
PrispevkovCOLON 372

OdgovorCOLON # 57752Odgovor Q
Sr Jan 09, 2013 9:04 pm

Ja Fizikalc vem, da je malo drugač od občine do občine po kvadraturi. Mene moti samo višina, ki je max. 3m !!! Če bi blo do 4m bi si lahko nad panji položil še postlo za mal apiterapije :wink: Pa tud po načrtih je streha visoka do 4m višine. Saj lahko naredim, da bo do 3m sam nevem, če bo to "zgledal", že naklon je potem drug in verjetno tudi končni videz !?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 57753Odgovor Fizikalec
Sr Jan 09, 2013 9:25 pm

Pač greš z načrtom tja pa se malo pogajaš in boš videl ni vse sveto kaj kjer piše, če mene vprašaš

Q
PrispevkovCOLON 372

OdgovorCOLON # 57754Odgovor Q
Sr Jan 09, 2013 9:26 pm

Jp. Jest sem bral sam uradni list. Bo treba na občino se pozanimat kk je to pri nas.

LP

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov