DURS

zakoni, pravilniki, razpisi,...
bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 29480Odgovor bloop
Sr Jul 02, 2008 3:44 pm

Meni zveni dobro. pajmo da bo zavoljo cebelic tako tudi ostalo.
Vsekakor pa bodo od tga imeli tudi cebelarji in kmetje-cebelarji nekaj.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 29482Odgovor divji cebelar
Sr Jul 02, 2008 4:37 pm

[quote="bloop"]Meni zveni dobro. pajmo da bo zavoljo cebelic tako tudi ostalo.
Vsekakor pa bodo od tga imeli tudi cebelarji in kmetje-cebelarji nekaj.[/quote]
____________-

Če je to cena, ki jo moramo čebelarji plačati za letošnje masovne pomore čebel in zastrupljene poljščine ter druge nedorečenosti na področju čebelarstva, potem je zeloooooooo visoka.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

Re: Obdavčitev čebelarstev

OdgovorCOLON # 29484Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Sr Jul 02, 2008 4:46 pm

[quote="divji čebelar"]S spletne strani ČZS:

IZJAVA ZA JAVNOST

Upravni odbor Čebelarske zveze Slovenije je na svoji prvi redni seji, dne 10.04.2008, obravnaval za čebelarje povsem nesprejemljivo in nepravično davčno zakonodajo in v tej zvezi sprejel naslednje sklepe:

1. Čebelarska zveza Slovenije sproži pri Ustavnem sodišču Republike Slovenije postopek presoje ustavnosti Zakona o dohodnini, ki obravnava področje obdavčitve čebelarjev.

2. Čebelarska zveza Slovenije pričakuje in upravičeno zahteva od pristojnega Ministrstva RS za finance, da v roku enega meseca pripravi in uveljavi usklajeno spremembo Zakona o dohodnini, ki obravnava področje obdavčitve čebelarjev. V kolikor do tega ne pride, bomo čebelarji prisiljeni organizirati javni protest.

3. Upravni odbor imenuje pogajalsko skupino, ki jo vodi predsednik Čebelarske zveze Slovenije g. Boštjan Noč, člani pa so g. Darko Nemivšek, g. Andrej Sever, ga. Tanja Magdič ter Anton Tomec.

4. Čebelarska zveza Slovenije o zgoraj navedenih sklepih obvesti institucije Republike Slovenije in javne medije

Upravni odbor Čebelarske zveze Slovenije

Nekaj pomislekov v zvezi z navedenimi sklepi:

2. Glede sklepa št. 2 pa je zadeva že malo bolj delikatna. Ne verjamem, da so na ČZS res tako naivni in da verjamejo, da bo finančno ministrstvo res v roku enega meseca pripravilo spremembe davčne zakonodaje in jo poslalo v proceduro v Državni zbor. Kakšen je torej namen tega sklepa ?
Spremembe zakonodaje se pripravljajo in sprejemajo po določeni proceduri in le v redkih primerih je predviden zelo skrajšan in nujen postopek. Ob tem pa se finančno ministrstvo vsekakor zaveda, da je tovrstnih pobud za spremembe in dopolnitve davčnih predpisov na zalogi in čakanju še kar nekaj in bi vsako njihovo odprtje te zadeve sprožilo sistem padanja domin.
Da bi bilo možno še za časa trajanja mandata te vlade pričakovati spremembe v korist čebelarjev, je skoraj nerealno pričakovati.

spoštovani!

ČZS je verjela dabo davčna spremenjena v dobrobit čebelarjev v tem mandatu in vesel sem da tudi je!

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 29487Odgovor divji cebelar
Sr Jul 02, 2008 5:13 pm

Dragi gospod predsednik moj odgovor na to je zgoraj. Cena je previsoka. Res je, to vam uspelo in vam tudi čestitam. In to je tudi vse kar vam je uspelo uresničiti na področju urejanja razmer v čebelarstvu.
Manjši del čebelarjev je tako dobil vsaj neko zadoščenje.

Vsi drugi problemi na področju čebelarstva pa ostajajo in se poglabljajo.
Tako, da za kakšno veliko veselje in trkanje po prsih ni ravno veliko razlogov.

Pa lep pozdrav!

Gregor T.
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Pe Jan 26, 2007 7:50 pm
KrajCOLON Mirna

OdgovorCOLON # 33592Odgovor Gregor T.
Če Mar 19, 2009 5:16 pm

Pozdravljeni
Ali mi lahko kdo čisto na kratko pove, kakšne vse postopke moram dati čez, da bom lahko prodajal med povsem legalno in v skladu s predpisi, če sem čebelar z do 40 družinami in imam pri MKGP registriran čebelnjak in MID. Kakšen račun moram napisati, da lahko prodam med tudi kakšnemu podjetju, npr. za novo leto?
Ali pa vsaj kam naj pogledam, da bom to lahko razšifriral.
Hvala

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 39404Odgovor Micky
So Feb 20, 2010 11:16 am

Ker me nekdo sprašuje pa mu ne znam povsem točno povedati. Po kranjsko.
Kako je pri nas z odavčitvijo panjev?
Če imaš 45 panjev, plačaš davek od 45 ali od 5 ? In kolikšen je znesek po panju ?
Hvala
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39412Odgovor Pike
Ne Feb 21, 2010 7:42 am

Plača se znesek za pet panjev. Vse kar je več kot štirideset panjev se plača. Kakšen je pa znesek pa žal ne vem.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 39415Odgovor Fizikalec
Ne Feb 21, 2010 9:43 am

Ja zneska jaz tudi ne vem pa niti kaj takega nebi plačeval, ker je čisto BV....

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov