Kateri tečaji so obvezni za čebelarja?

Izobraževanje, predavanja, tečaji, seminarji,...

ModeratorCOLON dobje

BUTTON_POST_REPLY
bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

Kateri tečaji so obvezni za čebelarja?

OdgovorCOLON # 45925Odgovor bostek
Sr Jan 19, 2011 8:33 am

Lansko leto nisem šel na tečaj za začetnika, ker so mi rekli da je obvezno da sem v čebelarskem društvu (kar dvomim da je bilo res.)
Letos pa je spet problem ker je tečaj v Mozirju, pa mi časovno vseskupaj ne znese, za Celje pa mi ne znajo povedat ali bo tečaj ali ne (v jesenskem roku).

Me pa zanima ali bi moral iti delat vsaj HCCP, ali še kaj drugega? Ker za HCCP naj bi še bila predavanja letos.
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 45926Odgovor levstek008
Sr Jan 19, 2011 8:44 am

Dobro je, da greš na HCCP! Tečaj za začetnike je res ZA ZAČETNIKE, za tiste, ki se bodo ukvarjali z čebelami, da vidijo kako in kaj. Sploh pa ni obvezen, to je bolj floskula za tiste, ki bi radi napolnili "listo kandidatov"!! Če pa misliš, da bi kaj novega izvedel, se pa udeležiš posameznik tem, ki te zanimajo.
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 45932Odgovor Mandelj
Sr Jan 19, 2011 11:11 am

Tečaj za začetnike je obvezen tudi za tiste čebelarje, ki nameravajo uveljavljati subvencijo za pomoč čebelarjem začetnikom, tečaj moraš po novem imeti narejen preden oddaš vlogo za subvencijo.

Goba
PrispevkovCOLON 141
PridruženCOLON Po Jun 29, 2009 2:17 pm
KrajCOLON Medvode

OdgovorCOLON # 45933Odgovor Goba
Sr Jan 19, 2011 12:18 pm

Lansko leto sem obiskoval tečaj za začetnike. Bil je odličen. Udeležilo se ga je tudi precej čebelarjev s prakso, ker so želeli uveljavljati subvencije. Bili so presenečeni, ko so videli, koliko reči še ne znajo. Predavatelj je med odmori z veseljem odgovarjal na povsem konkretna vprašanja.

34 ur predavanj ni tako malo. V naši skupini je bilo tako, da smo osnove predelali sami iz učbenika in se bolj posvetili zahtevnejšim temam.

Je bil pa tečaj zasnovan tako, da se je vse skupaj navezovalo na prejšnje teme. Tako, da izbiranje posameznih tem ne bi imelo smisla. Ko sem v domačem kraju izkušenim čebelarjem pravil, kaj vse smo se učili, so kar zijali in, mene zelenca, začeli spraševati: »kaj pa je za tisto rekel, kaj pa je o tem menil? ...«.

Praksa je eno, teorija pa drugo. To drži. Po izkušnjah iz tega tečaja pa sem prepričan, da bi koristil skoraj vsakemu. Tudi tistim z dolgo prakso. Vsaj tako je menil kolega, s katerim sva se skupaj vozila na tečaj in čebelari že več let.

Drži pa, da moraš imeti veselje do pridobivanja novega znanja. Če boš šel na tečaj samo zaradi potrdila, se boš verjetno dolgočasil in čakal kdaj bo konec ...

L. P.: Goba

Novinka
PrispevkovCOLON 250
PridruženCOLON Če Jan 13, 2011 2:01 am

OdgovorCOLON # 46196Odgovor Novinka
To Feb 01, 2011 12:10 pm

Takole, zdaj sem prišla do vseh potrebnih informacij in z žalostjo ugotovila, da svojih planov ne bom mogla realizirat. Kot začetnica ne bom mogla koristiti subvencije za začetnike, ker mi ne bo uspelo narediti tečaja za začetnike ali pa za NPK čebelarja, ker mi je v kilometrih bistveno predaleč. Bom morala počakat očitno na naslednji jesenski termin. Potem pa že izgubim šanso, da dobim velikodušno ponujen denar od subvencije...

Se bomo pač drugače znašli in začeli z rabljenimi panji, tečaj bom pa delala jeseni upam da bližje našega konca. Želja, da začnem čebelarit še letos je namreč velika. Zahvaljujem se vsem, ki delite svoje izkušnje na forumu, kjer tudi začetniki veliko koristnega izvemo.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 46197Odgovor levstek008
To Feb 01, 2011 12:25 pm

Vsaka medalja ma dve plati, pa tud t.i. subvencije za začetnike. Tud jaz sem se na začetku sekiral kako in kaj, kje bi kaj "namolzel", ma ni vredno se zezat za tiste začetniške podpore....imaš toliko papirnatih bitka da ne vem... Saj je lepo slišat tistih 500jevrotov al kolk je že, ma pot do tistih 500 je pa ovinkasta da bol že ne mora bit....

U gavnem takole, ker je volja je tudi pot, voljo imaš veliko, zatorej si na dobri poti da uspeš tud brez tisti 500jevrotov!!
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 46199Odgovor SAUC2
To Feb 01, 2011 1:29 pm

levstek008 napisal/-aCOLONU gavnem takole, ker je volja je tudi pot, voljo imaš veliko, zatorej si na dobri poti da uspeš tud brez tisti 500jevrotov!!
1000 ni 500 :):) Letos še točilo zraven dobiš .... !

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 46204Odgovor Novinka
To Feb 01, 2011 2:53 pm

Sem že iz drugih naslovov navajena, da pri subvencijah ven padem, tako da se res ne mislim sekirat še tokrat. Nisem rojena pod tisto srečno zvezdo, kjer cekini z neba padajo.

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46206Odgovor kravzlj
To Feb 01, 2011 5:27 pm

Hej!

Imaš regstrirano stojišče? Pa začni čebelarit pa jeseni prijavi?

Lp
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 46218Odgovor Novinka
To Feb 01, 2011 9:28 pm

kravzlj napisal/-aCOLONHej!

Imaš regstrirano stojišče? Pa začni čebelarit pa jeseni prijavi?

Lp
ne, nimam še čebel sploh. Ne vem če si upam tvegat brez prijave. Naj pa pri čebelah kaj pride... :roll:

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46220Odgovor kravzlj
To Feb 01, 2011 9:32 pm

Jah žal tako je. Jaz sem imel isto problem, ker sem za subvencijo zvedel po tem ko sem imel prijavljen čebelnjak. . .
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

valterp
PrispevkovCOLON 167
PridruženCOLON To Apr 28, 2009 2:02 pm
KrajCOLON okolica Celja

OdgovorCOLON # 46224Odgovor valterp
To Feb 01, 2011 9:56 pm

Jaz pa imam problem, ker sem prepozno prijavil čebelnjak. Pa bodi pameten, če si lahko. :?

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 46231Odgovor SAUC2
Sr Feb 02, 2011 12:30 am

valterp napisal/-aCOLONJaz pa imam problem, ker sem prepozno prijavil čebelnjak. Pa bodi pameten, če si lahko. :?
Jaz sem tudi danes bral pogoje, pa me je minilo ko sem prebral, da moraš imet čebelnjak prijavljen pred objavo uredbe. No bom pač počakal še eno leto na registracijo. :D

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 46234Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Sr Feb 02, 2011 8:21 am

SAUC2 napisal/-aCOLON
valterp napisal/-aCOLONJaz pa imam problem, ker sem prepozno prijavil čebelnjak. Pa bodi pameten, če si lahko. :?
Jaz sem tudi danes bral pogoje, pa me je minilo ko sem prebral, da moraš imet čebelnjak prijavljen pred objavo uredbe. No bom pač počakal še eno leto na registracijo. :D
za kateri ukrap ej ta pogoj?

če je za tehnično pomoč sofinaciranje čebelarske opreme je to povsem ok. saj gre za pomoč čebelarjem, čebelar pa je tisti, ki ima registriran čebelnjak.

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 46248Odgovor SAUC2
Sr Feb 02, 2011 1:01 pm

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONza kateri ukrap ej ta pogoj?

če je za tehnično pomoč sofinaciranje čebelarske opreme je to povsem ok. saj gre za pomoč čebelarjem, čebelar pa je tisti, ki ima registriran čebelnjak.
V SČ piše: **Začetnik je upravičen do sofinanciranja omenjenega nakupa v vrednosti največ 1000 EUR, če je bil prvič vpisan v register čebelnjakov v predhodnjem ali istem letu pred objavo javnega razpisa za pomoč čebelarjem začetnikom. **

Torej nima veze datum objave uredbe ampak samo leto. Malo sem narobe prebral ...

valterp
PrispevkovCOLON 167
KrajCOLON okolica Celja

OdgovorCOLON # 46249Odgovor valterp
Sr Feb 02, 2011 1:22 pm

Ja to je letos, samo lani je bilo pa drugače. kaj pa računi? Od kdaj veljajo? In jaz, če želim uveljavljat moram zopet kupit tri nove panje in tri družine!!! Zakaj, če pa že imam 7 družin in bom iz njin naredil letos vsaj še enkrat toliko, če bovse vredu. Začetnik pa lahko letos uveljavlja le za vse stvari skupaj, vsaj takosem razumel. Lanski, spomladanski računi ne veljajo pa še nazaj jih ne dobim.

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 46251Odgovor Novinka
Sr Feb 02, 2011 1:26 pm

Če torej prav razumem... letos registriram, v jeseni opravim tečaj, drugo leto lahko kandidiram? Samo rada bi bila sigurna, ker šele če mi pripada, se spustim v nakup novih panjev.

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 46252Odgovor Novinka
Sr Feb 02, 2011 1:32 pm

valterp napisal/-aCOLONJa to je letos, samo lani je bilo pa drugače. kaj pa računi? Od kdaj veljajo? In jaz, če želim uveljavljat moram zopet kupit tri nove panje in tri družine!!! Zakaj, če pa že imam 7 družin in bom iz njin naredil letos vsaj še enkrat toliko, če bovse vredu. Začetnik pa lahko letos uveljavlja le za vse stvari skupaj, vsaj takosem razumel. Lanski, spomladanski računi ne veljajo pa še nazaj jih ne dobim.

Kako le za vse stvari skupaj? 3panji+ 3družine+ posoda+ točilo?
Kaj pa če točilo recimo že imaš...

valterp
PrispevkovCOLON 167
KrajCOLON okolica Celja

OdgovorCOLON # 46260Odgovor valterp
Sr Feb 02, 2011 2:23 pm

Novinka napisal/-aCOLON
valterp napisal/-aCOLONJa to je letos, samo lani je bilo pa drugače. kaj pa računi? Od kdaj veljajo? In jaz, če želim uveljavljat moram zopet kupit tri nove panje in tri družine!!! Zakaj, če pa že imam 7 družin in bom iz njin naredil letos vsaj še enkrat toliko, če bovse vredu. Začetnik pa lahko letos uveljavlja le za vse stvari skupaj, vsaj takosem razumel. Lanski, spomladanski računi ne veljajo pa še nazaj jih ne dobim.

Kako le za vse stvari skupaj? 3panji+ 3družine+ posoda+ točilo?
Kaj pa če točilo recimo že imaš...
V Lukovici bo posvet na to temo, pa tudi sicer naj bi tam dobili informacije.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov