IZVEDBA USPOSABLJANJ IN IZOBRAŽEVANJ DO KONCA LETA 2008

Izobraževanje, predavanja, tečaji, seminarji,...

ModeratorCOLON dobje

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 30454Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Sep 19, 2008 1:39 pm

Obveščamo vas, da imamo do konca koledarskega leta na voljo še nekaj prostih terminov usposabljanj in izobraževanj. V spodnji tabeli so predstavljene teme in izvajalci oz. predavatelji izobraževanj, ki so v preteklih letih sodelovali kot predavatelji. Prosimo vas, da jih pregledate in svoje želje po izvedbi, v tem času, na vašem območju, sporočite med 8. in 15. uro ge. Janji Podlesnik na telefonsko številko 01/ 729 61 24. Za izvedbo izobraževanj v novembrskih terminih sporočite svoje želje do 5.10., za izvedbo izobraževanj v decembrskih terminih pa do 5. 11.! Za leto 2009 je v zaključni fazi program usposabljanja in izobraževanja. O temah in predavateljih bodo društva obveščena v mesecu novembru.
Usposabljanja in izobraževanja čebelarjev se izvedejo pod pogojem, da se zagotovi zadostno udeležbo (najmanj 18 udeležencev). Za zagotovitev večje udeležbe se lahko povežete s sosednjimi čebelarskimi društvi. Vaše želje po usposabljanjih in izobraževanjih bomo v okviru razpoložljivih terminov poskusili upoštevati v največji meri.
Št : Tema: Izvajalci oz predavatelji
1. Tečaj o čebelarstvu za čebelarje začetnike: Različni predavatelji
2. Apitehnčni ukrepi: Milan Meglič, Vlado Auguštin
3. Čebelarjenje v listovnih panjih: Franc Prezelj, Boris Seražin, Brane Kozinc, Franc Šolar, Pavle Zdešar, Vinko Šneider, Marija Mlakar, Janez Brvar, Franc Panker, Franc Šivic, Janez Mihelič
4. Rotacijsko čebelarjenje: Milan Starovasnik
5. Prepoznavanje lastnosti posameznih vrst medu: Mojca Jamnik
6. Trženje čebeljih pridelkov: Tanja Magdič, Maks Vrečko, Andre Voglar, Tomaž Škorjanc, Jerič & A. Petrovič
7. Usposabljanje za čebelarskega turističnega vodnika: Tanja Arih, Franc Šivic, Saša Mikič
8. Usposabljanje čebelarskih preglednikov – obnovitveni seminar: Andreja Kandolf, Milan Meglič, Mojca Jamnik, Tomaž Samec
9. Vzreja čebeljih matic za domačo vzrejo: Franc Panker, Boštjan Noč, Janez Kropivšek
10. Vzreja čebeljih družin: Janez Kropivšek, dr. Aleš Gregorc, Brane Kozinc, Vlado Pušnik, Marko Cesar, Franc Panker, Janez Luznar, Boris Seražin
11. Vzreja čebeljih matic: Janez Kropivšek, dr. Aleš Gregorc, Brane Kozinc, Vlado Pušnik, Marko Cesar, Franc Panker, Janez Luznar, Boris Seražin
12. Tehnologija čebelarjenja v nakladnih panjih: Franc Prezelj, Marko Cesar, Uroš Vidmar, Stanislav Mazej, Milan Starovasnik, Norbert Jedlovčnik, Ivan Bračko, Franc Panker
13. Tehnologija čebelarjenja s trietažnim listovnim panjem: Franc Prezelj, Anton Zor, Brane Kozinc, Vlado Pušnik
14. Usposabljanje na področju zatiranja varoj: Milan Meglič, Vlado Auguštin, Darko Kozlovič, Ivan Flac, Franc Gosar, Jože Mur, Vlado Pušnik, sodelavci NVI
15. Pridobivanje voska: Severin Golmajer
16. Predelava voska: Severin Golmajer
17. Čebelje paše in značilnosti pašnih virov: Franc Šivic, Pavle Zdešar, Janez Kropivšek, Boris Seražin, Franc Panker
18. Gozdno medenje: Janez Kropivšek, Franc Šivic
19. Čebelji pridelki – tehnološka razsežnost: Stane Plut, Milan Meglič, Marija Mlakar, Norbert Jedlovčnik
20. Izbrana poglavja iz biologije čebel: Andreja Kandolf, Janez Mihelič
21. Izdelava medenih pijač: Franc Absec
22. Prevozi čebel: Janez Kropivšek, Boris Seražin, Franc Šivic, Franc Panker
23. Pridelava in predelava propolisa: Norbert Jedlovčnik, Vlado Pušnik
24. Smernice dobrih higienskih navad v čebelarstvu: Milan Meglič, Andreja Kandolf

ČZS

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

Zimsko zatiranje varoje

OdgovorCOLON # 30936Odgovor divji cebelar
So Nov 01, 2008 11:00 am

Pogledal se pregled planiranih izobraževanj v 11. številki Čebelarja in s področja Pomurja nisem našel nič.

Dva meseca že pišem in nergam, da velika, ponavljam velika, večina čebelarjev ni usposobljena za zimsko tretiranje z OK.

Zakaj torej ni organizirano prav nobeno usposabljanje s tega področja ??? Sedaj čebelarji naročajo OK s katero pa ne vedo kaj početi. O morebitnih posledicah niti ne želim več pisati, ker je bilo tega že več kot dovolj.

To o čemer pišem in težim tukaj in še kje, je znano tako predstavnikom NVI kot tudi šefom regijske čebelarske organizacije in šefom čebelarskih društev. Kaj se torej dogaja ?

Prosim predsednika ČZS g. Noča, da pove kje so težave in kdo iz Pomurja ne želi, da bi čebelarji osvojili tehnologijo dela z OK in tudi drugimi registriranimi sredstvi za zatiranje varoje ??!!

Prosim le, da se ne sklicuje na neka davna "izobraževanja", ki tudi koliko so bila, čebelarjem niso dala ne dovolj znaja in organizirana so bila v daleč preozko in niso zajela večine čebelarjev. Iz zloženk pa se tega ne da priučiti.

Hvala in lep pozdrav!

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30937Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Nov 01, 2008 12:10 pm

Spoštovani!

Razpisi za izobraževanja so stalno v čebelarju. Če ni interesa iz društev ali regije potem pač izobraževanj v tistem okolju ni. V 11. številki čebelarja je razpis za izobraževa na v 2009. Napisane so teme in možni predavatelji.
Postopek je jasen. Treba zagotoviti vsaj 20 udeležencev, se povezati z Janjo na ČZS in se bo usposabljanje odvijalo v željenem kraju.

Če pa interasa s posameznih območij ni, ČZS ne more storiti nič. Žal!

lp

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30938Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Nov 01, 2008 12:21 pm

Še enkrat poudarjam, de mora priti inters za kakršnokoli usposabljanje s terena. Zato res pozivam vse, da pregledajo možne teme za 2009 in si izbrejo temo in predavatelja in to sporočijo na ČZS.Cilj ČZS je, da so usposabljanja po vsej Sloveniji, vendar prilagojeni željam s posameznih območij.

lp

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 30941Odgovor boriss
So Nov 01, 2008 5:11 pm

Morda pa so se čebelarji že prevečkrat opekli, ko so dobili nestrokovne predavatelje in imajo predavanj dovolj za vse večne čase ?

Iz gornjega seznama jaz ne bi šel poslušati kar veliko "predavateljev".

Morda pa je še veliko takih ?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 30942Odgovor Fizikalec
So Nov 01, 2008 5:55 pm

No kr se tiče imen bi se pa res dalodebatirat zajeten kup je takoj za izločit žal...

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30943Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Nov 01, 2008 6:17 pm

Čebelarji lahko sami zberjo katerga želijo in s tem izločijo najslabše!

lp

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30944Odgovor boriss
So Nov 01, 2008 7:41 pm

Boštjan,

Saj ti je menda jasno, da oni ne morejo nič izbirati?

Oni v bistvu probajo enkrat, dvakrat, trikrat - poj pa imajo dosti za vedno!

In trditev, da morajo potrebe izobraževanja priti od spodaj :D :D :D :D :D :D - da se ne bom s stola zvrnil!

Tako "izobraževanje" kot je trenutno je komaj vredno te besede. Da o tem da bi z njim lahko dosegli kakšne cilje (saj res katere cilje hočete doseči z njim?) pa ni govora!
lp

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30945Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Nov 01, 2008 8:39 pm

Vodstva ČD ali regij ali skupine čebelarjev izbirajo med predlaganimi predavatelji oz med vsemi ki so pripravljeni predavat . tema pa določi komisija za izobraževanje pri ČZS.

Za ostalo ima vsak svoje mnenje!

lp

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30946Odgovor boriss
So Nov 01, 2008 9:15 pm

O komisiji za izobraževanje (oz. o njenem delu) pa imamo vsak svoje mnenje.

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 30947Odgovor zver
So Nov 01, 2008 9:28 pm

hja,

je verjetno odvisno kdo je poslušalec, če ste to prekaljeni mački ala boris in fizikalec in še nekateri, teo izobraževanje najverjetneje nima nekega velikega pomena, če pa na to izobraževanje pridejo neuki, se pa lahko izvejo marsikaj, tako neumnosti, kot novosti.

Pri vsaki žetvi so prisotne pleve.

Sam sem bil le na dveh izobraževanjih in novega se takrat nisme nič naučil, le zgodovina kako so zatirali varozo (s katerimi kemikalijami) je bila zanimiva.

Z nekaterimi trditvami, se pa že sam takrat nisem strinjal (pa sem takrat bil še bolj zelen) in sem imel prav.

Glavno je pa da se nekaj dogaja.
tij se samo fèi

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 30948Odgovor Fizikalec
So Nov 01, 2008 9:45 pm

Bilo bi fajn, da čebelarji kaj izvejo o sedanjosti pa prihodnosti zgodovina ne vem hmmm mene ravno preveč ne zanima.
Mene zanima predavanje, kjer predavatelj zna pokazat zelo enostavne rešitve pri delu. Vse kar je suhoparno me ubija, ko se kje dobim z čebelarji pa vidim, da je znanja takoooo malo, da tega niti verjet ne moreš. ČE je plačnik teh predavanj proračun RS ali EU ali kdorkoli bi bilo dobro, da se za nekaj let vidi napredek v SLO čebelarstvu, če se ne je neki narobe. No tko malo za razmišljanje....

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30949Odgovor boriss
So Nov 01, 2008 9:55 pm

V bistvu bi morali biti postavljeni merljivi cilji izobraževanja. Nato pa bi bilo potrebno oblikovati tako izobraževanje, da bi bilo doseženi cilji. Cilji bi tako kot sem napisal morali biti merljivi in dolgoročni.

Sedaj pa so izobraževanja kakor komu pride.

Sedaj je tako kot da bi hodili po cesti pa ne bi vedeli kam sploh gremo. Trenutno je vsaka pot prava (ali napačna - če mene vprašate)

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30950Odgovor divji cebelar
Ne Nov 02, 2008 8:54 am

V načelu ima predsednik Noč prav. Res bi bilo najboljše, če bi pobude in zahteve prihajale iz "baze", to je od čebelarjev.
Ker pa temu ni tako iz več razlogov in ker je splošno znano ter otročje lahko preverljivo, da velika večina čebelarjev ne obvlada dela z OK, potem je naloga ČSS, da takšno usposabljanje organizira in se pri tem ne ozira na to ali je pobuda prišla iz kakšnega društva ali od regijske zveze.

To je še posebej pomembno v razmerah, ko je med funkcionarji določenih ČD in funkcionarji zveze prišlo do iskric in do pravega iskrenja med funkcionarji zveze ter funkcionarji ČZS.

Na ČSS vedo katera sredstva v državi so registrirana za zatiranje varoje in vedo ali bi vsaj morali vedeti, da na nekaterih področjih čebelarji za ravnanje z nekaterimi od teh sredstev niso usposobljeni. To je dovolj in prav nobenih drugih pobud in zahtev tukaj ni potrebno.

Glede predavateljev ali demonstratorjev je pa pač tako, da o tehnologiji in izvedbi postopkov ravnanja z OK ali kako drugo kislino lahko največ koristnega čebelarjem da nekdo, ki to v praksi sam res dobro obvlada.
Sedaj ni časa za velike teorije, temveč je čebelarje potrebno hitro naučiti kako se s tem varno ter učinkovito ravna.
Tega pa se seveda ne da storiti na način, da se v predavalnico zbaše maso čebelarjev in se jim tam na teoretični ravni razlaga in tolmači. Žal tako pač ne gre.
Enkrat sem že zapisal, da sem pripravljen ponuditi svoj čebelnjak za demonstracijo, prikaz, priučitev okoliških čebelarjev za delo z OK in to sedaj ponavljam. Več pa sam za svoje kolege ne morem storiti.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30951Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Ne Nov 02, 2008 9:28 am

Spoštovani!

Sam osebno nimam nobenih iskric s predstavniki čebelajev Pomurskega okoliša. Vedno nz veseljem pridem v Pomurski okoliš. Čeje problematika takšna, potem je regijski posvet prava pot, da se pogovorimo.

Kar se samega zdravstva čebel in prikaza uporabe OK je prvo treba se obrnt na NVI, ki je prvi pristojen za zdravstvo čebel. Če ne bo odgovora, potem pa bomo našli drugega ki bo praktično pokazal delo z OK. Če želite Vas povežem z NVI?

Vekakor pa sem vesel Vaše pobude o ponudbi, da se delo prikaže v vašem čebelnjaku.

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30952Odgovor divji cebelar
Ne Nov 02, 2008 9:39 am

Iz programa izobraževanj za mesec november 2008, objavljen na spletni strani ČZS:

08.11.2008 09.00 Usposabljanja na področju zatiranja varoj Milan Meglič Vrtnarska šola Celje

Je navedeni gospod zaposlen na NVI ????

Verjamem, da sam ni iskriš slabih energij v smeri pomurske regijske organizacije. Je tudi obratno tako ???

Svoj čebelnjak pa ponudim, da olajšam organizacijo kvalitetnega usposabljanja in skrajšam čas do realizacije.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30953Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Ne Nov 02, 2008 9:45 am

ja čebelarji iz Celjskega okoliša so izbrali za predavatelja g. Megliča. jest pa še enkrat poudarjam, da lahko izberejo čebelarji sami predavatelja.

Bom naredl vse, da se dogovorite za predavanje oz delavnico o uporabi OK pri Vas.

lp

scopoli
PrispevkovCOLON 369
PridruženCOLON Ne Maj 30, 2004 3:04 pm

OdgovorCOLON # 30954Odgovor scopoli
Ne Nov 02, 2008 9:53 am

Divjicebelar, kar poklici na NVI in se dogovori, mislim, da bodo z veseljem se odzvali tvoji pobudi. Glede povracila stroskov, pa verjetno ne bodo komplicirali, saj so javna veterinarska sluzba za cebele.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30955Odgovor divji cebelar
Ne Nov 02, 2008 10:18 am

Hej ljudje kaj pa vam je ??? Jaz nisem ne funkcionar in ne redni član čebelarske organizacije in tako tudi nisem pristojen in nimam možnosti prav ničesar organizirati. Lahko pri takšni organizaciji le pomagam, če bo takšna želja organizatorja, ki pa so lahko ali ČD, ali regijska čebelarska organizacija ali delavec NVI na tem področju.

Če bi sam imel pristojnost to organizirati, bi to storil brez nasvetov in pomoči kogar koli in bi tudi vedel kam ter na koga se obrniti. V to ne rabi nihče dvomiti.
Kljub temu hvala na pomoči in dobronamernih nasvetih!

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 30956Odgovor dobje
Ne Nov 02, 2008 10:30 am

V moji okolici nimamo nobenih problemov z izvedbo takih ali drugačnih delavnic. Vedno se nekaj dogaja in vem, da nam ČZS vedno prisluhne, kvalitetni predavatelji pridejo in tudi predavanje o uporabi OK je bilo nazorno in super izvedeno. :klobuk O uporabi OK sem poslušal že večkrat.
Ponekod pa se čebelarji pač ne želite izobraževati, ali pa že vse veste v naprej, da kaj novega ne morete več zvedeti.
Na predavanja ali delavnice so pri nas vabljeni tudi nečlani ČZS. :hodiva

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30957Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Ne Nov 02, 2008 11:59 am

Spoštovani!

Predavanja in usposabljanja so namenjena vsem čebelarjem in nima nobene povezave s članstvom v ČD ali ČZS.
Zato se lahko v okviru ČSS izvede usposablanje tudi na pobudo skupine čebelarjev .

In prav to sem imel v mislih, ko sem želel da se rganizira delavnica " pri divjem čebelarju" če je že dal pobudo. In prav te pobude so dobrodošle pri organizaciji usposablanj v posameznih okoljih.
Vso organizacijo usposablanja bo vsekakor izpeljala ČZS . Sam termin in kraj pa bo objavljen na speltu in v čebelarju in bo tako usposabljanje na voljo vsem.

lp

imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

Mamesto "Power point-power čebenjak"

OdgovorCOLON # 30958Odgovor imker
Ne Nov 02, 2008 12:20 pm

Sedaj ni časa za velike teorije, temveč je čebelarje potrebno hitro naučiti kako se s tem varno ter učinkovito ravna.
Tega pa se seveda ne da storiti na način, da se v predavalnico zbaše maso čebelarjev in se jim tam na teoretični ravni razlaga in tolmači. Žal tako pač ne gre.
storiti.[/quote]
------------------------------------------------------------------------------------
-Lani je bilo v SLO rekordno število predavanj in rekordni padec čebeljih družin??? (premo sorazmerje)
-čas je, da vsa ta predavanja izvajajo predavatelji (na svojih) čebeljih družinah. stojiščih in čebelnjakih. Zakaj imamo na Brdu tri čebelnjake!
Predavatelj naj v praksi pokaže, kako se izvade postopek. To bo trajalo največ 30 min namesto v predavalnici 3 ure, kjer prdavatelji dolgovezijo npr 1 uro kako se izrezuje trotovina.
- da vlada v SLO prava zmeda na področju zatiranje varoe ni čudno. Do sedaj nisem slišal , da bi nas kdo od predavateljev povabil k svojim čebelam in nam predaval in pokazal v praksi, kako to počne. Čebelarji bi hitro ugotovili, kaj se dogaja.
- bil sem na nekaj predavanjih, nekaj odličnih (Vidmar), drugi pa je trdil npr, da je povečal satnik LR za 1cm in da čebele sdaj praviloma ne rojijo.
Poleg tega še prikazoval inovacije, ki sem jih slišal žeod mojeja deda.
- za neuspeh bodo na koncu vedno krivi čebelarji in nositi škodo, pa naj gre za propad čebeljih družin ali onesnaženost pridelkov.
- o vrozi je bilo že dovolj napisanega in izpredavanega, ne vem, kaj kdo še lahko pove , kar še nismo šlišali. Tudi za predavatelje ni ravno v čast, da meljejo isto snov, tudi če jim honorar to odtehta.
- sklicevati se na registrirana sredstva pomeni živeti na lavorikah. (Ko sem pred tridesetimi leti gradil hišo, so mi predpisali salonitne plošče, sedaj se moral pri menjavi plošče zaviti v polivinil in plačati za deponijo). Če vam bodo našli strupe perizina (coumaphos) v medu, vam bodo med na vaše stroške uničili.
Taka je ta zgodba in takšna bo, dokler bo Slovenski čebelar "z rožicami okrašeno tovarniško glasilo" in boste lahko tam napisali, kar bo ustrezalo funkcionrjem in predpisovalcem...ne pa neodvisna strokovna revija, ki je ne bo izdajala ČZ ampak neodvisen založnik in urejal od založbe plačani urednik.Tako je po svetu. V tem je bistvo problena!!!. ...itd...
I.J.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30959Odgovor boriss
Ne Nov 02, 2008 5:15 pm

Tu ste se spravili na področje veterine. Mislim da ima divji prav - veterino naj predavaj veterinarji!

Jaz pa sem pisal o VSEH predavanjih.

Žal je moja ocena da tudi ostala področja (ravno tako kot pri veterini) predavajo nekompetentni predavatelji. Zato pa je izgub toliko kot jih je. Zimske izgube niso samo problem varoje - veliko bolj so problem tehnologije čebelarjenja.

Vsa čast izjemam.

lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 30960Odgovor Fizikalec
Ne Nov 02, 2008 6:22 pm

G. Jurkovič vsi niso ali nismo iz okolice LJ, da se v 15 minutah pripeljemo do Lukovice. Res, da so to našo "avtocesto" odprli in bo šlo hitreje ampak vseeno ni tako enostavno. Drugo reskiraš čas, potne stroške potem pa tam čuješ en kup kozlarij.

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 30961Odgovor dobje
Ne Nov 02, 2008 9:56 pm

Samo to bom še dodal.
Vsak človek se izobražuje toliko, kot si želi. Kdor noče ne bo imel nobenih koristi, pa četudi mu to znanje prineseš domov in mu z žlico tlačiš v usta.
Znanja ni nikoli preveč in življenje je eno samo učenje.
Vsako predavanje okoli čebel mi je prineslo nekaj novega. S čimer se nisem strinjal sem zavrgel. Predavanja z uporabo OK na takšen in drugačen način ne prinašajo vedno uspehov. Ne poslušam pa rad predavanj, kjer avtorji prodajajo meglo.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30962Odgovor boriss
Po Nov 03, 2008 8:37 am

Dobje,

S tvojim razmišljanjem ni nič narobe.

Jaz samo pravim da če kurimo državna sredstva BI MORALI pripraviti taka predavanja, da tebi ne bi bilo treba zapisati "Ne poslušam pa rad predavanj, kjer avtorji prodajajo meglo."

Za državni denar ne bi smeli "prodajati megle" !!!!!!!!!!!!

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30963Odgovor divji cebelar
Po Nov 03, 2008 8:46 am

[quote="BOŠTJAN NOČ"]Spoštovani!
.
Vso organizacijo usposablanja bo vsekakor izpeljala ČZS . Sam termin in kraj pa bo objavljen na speltu in v čebelarju in bo tako usposabljanje na voljo vsem.

Kako je mogoče za en mesec v naprej vedeti kakšno bo na tisti predvideni dan v mesecu decembru vreme in kakšne bodo v tistih dneh zunanje temperature, da bi se prikaz tretiranja z OK sploh lahko izvedlo in da bodo čebele preživele ?????

Če bo "operacija uspela pacient pa umrl" potem delavnica ne bo dosegla svojega namena, oziroma bo posledica prav nasprotna od želene.
Že do sedaj je med čebelarji čutiti hud odpor do kislin in vsaka taka demonstracija uporabe kislin mora biti izvedena tako, da je uspeh zagotovljen ter s tem razpršeni vsi dvomi in prisotni strahovi.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30964Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Po Nov 03, 2008 9:18 am

Se strinjam da je težko predvidit vreme ...

Delavnica mora biti v času, ko je vreme primerno in bo prikaz realen.

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30974Odgovor divji cebelar
So Nov 08, 2008 5:04 pm

Po več letih sem ponovno dobil obvestilo (vabilo), da se lahko udeležim predavanja, ki sem se ga danes tudi udeležil. Ne nameravam ocenjevati ne tem in ne predavateljev. Dve temi sta bili še kar zanimivi in relativno primerno podani. Pri eni temi pa je predavateljica verjetno pozabila kakšno publiko ima in podajanja ter vsebine temu ni prilagodila. Sam sem imel ves čas občutek, da sem študent veterine, ki ponavlja že obdelano materijo, ki je pa primarno predavanje prešprical.

Vendar ni problem v tem. Iz tega današnjega predavanja sem dobil nekaj podukov in sicer:
- da čebelarji veliko govorijo o stvareh o katerih bi morali molčati in molčijo o stvareh o katerih bi morali veliko govoriti;
- pomagaj si sam in bog ti bo pomagal;
- da bi za veliko čebelarjev bilo prav koristno, če bi bili nepismeni;
- da je naivnost pri čebelarjih najmanj tako huda nadloga kot pri čebelah varoja!

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30975Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Nov 08, 2008 5:07 pm

Spoštovani

Kaj več povejte, kaj je bila tema, kdo predavatelj ...

lp

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov