vzreja matic

vse o vzreji matic
BUTTON_POST_REPLY
slesek
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON Pe Maj 02, 2014 2:35 pm
KrajCOLON Laąko
CONTACTCOLON

vzreja matic

OdgovorCOLON # 64808Odgovor slesek
Pe Maj 02, 2014 4:33 pm

Pozdravljeni!
Sem nov na forumu in me zanima ali ima kdo izkušnje z vzrejo matic po Rosfushovem sistemu?
LP Slavko,več podrobnosti o nas na naši spletni strani www.queen-carnica.com

AKS
PrispevkovCOLON 222
PridruženCOLON Pe Maj 01, 2015 1:01 am

Re: vzreja matic

OdgovorCOLON # 67980Odgovor AKS
Ne Avg 02, 2015 9:10 am

malo off topic glede na vprašanje, izgleda pa tole enostavno, je kdo že probal?
http://youtu.be/bxjOMApFUJI

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 67981Odgovor boriss
Ne Avg 02, 2015 9:45 am

Enostavno delo bi težko bolj zakompliciral - povsem neuporabno za resno delo.

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

OdgovorCOLON # 67982Odgovor cebelrcek
Ne Avg 02, 2015 2:53 pm

Zanimiva metoda. Predvsem za ljudi, ki ne znajo cepiti. Za resno delo je zadeva res neuporabna, za "igračkanje" pa nepotrebna, saj imaš dovolj, najbrž tudi kvalitetnejših, rojevih matičnikov. Mogoče bi zadeva prišla v poštev v času, ko je rojilno razpoloženje mimo in potrebujemo nekaj deset matičnikov ...

Drugače pa ima možakar hud klobuk :-)

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 67989Odgovor volk
Ne Avg 02, 2015 9:27 pm

cepit se naucis v parih minutah. to na posnetku je kar nekaj. Taka matica ni drugega kot zasilna, saj je loncek(iz voska, plastike...) veliko vecji od cebelje celice. Tudi za pridelavo mlecka ni, ker ga je ful premalo noter. Najvec do sedaj sem dobil iz ezi queen sistema, ima ful velike loncke, pa cetudi sem z iglo cepil not, ce nisem imel žerk na podnicah. In tudi matica iz ezi sistema ne porabi vsega mlecka v loncku, ko se vali,.

Najbolje pa je itak narediti svoje loncke iz voska, hladit z vodo, v kateri je malo kostanjevega medu, ce le ne poskodujes žerke z iglo, primejo, vcasih tudi krepko cez 100 maticnikov na druzino, samo je vcasih ce je veliko maticnikov, mlecka malo v posameznem maticniku. Žerke pa tudi ne poskodujes tako hitro, le ce oci sluzijo dobro, pa igla brez napake(ostrega roba), pa gres za hrbet zerke in pod njo, da se ti lepo na iglo prime, v loncku pa v obratni smeri polozis na podlago, sam dam prej nogter razredcen mlecek.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov