Pobeg mlade neoplojene matice

vse o vzreji matic
BUTTON_POST_REPLY
Benko
PrispevkovCOLON 93
PridruženCOLON Če Mar 04, 2010 10:35 pm

Pobeg mlade neoplojene matice

OdgovorCOLON # 41752Odgovor Benko
Če Maj 20, 2010 6:34 am

Zanima me, kolikšna je verjetnost, da ti mlada neoplojena matica (štiri dni stara) odleti iz zaleženega satja (stare matice), kateri je zložen na kozico. V primeru, da vpanju ni stare matice in ne novih in ne starih matičnakov, nova matica je bila sprejeta. In ali je kakšna vrjetnost, da se potem vrne nazaj v panj.

Hvala!

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41753Odgovor Kočevski med-ved
Če Maj 20, 2010 7:32 am

Če bi takrat, ko si imel sate na stolici in je iz njih izletela mlada neoplojena matica počakal do 15 minut bi se matica skoraj 100% vrnila. Tako pa ....je verjetno šla v nepovrat. Škoda.
LP
LP
Koèevski med-ved

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 41755Odgovor mg
Če Maj 20, 2010 9:43 am

Matica si zapomni mesto od kje odleti. Panj bo pa res teško našla. Če pa takoj pogledaš po bradah ostalih panjev, je pa 80% možnosti,da opaziš kako čebele matico vlečejo,ko je hotla v kakšen panj. In če si takrat hiter - jo daš v svoj panj, si jo rešil. Drugače je pa že Medved napisal.

Čakaj, čakaj, ti vprašaš, kakšna je verjetnost, da malada matica iz sata zleti? Tega še pa nisem videl. Ušla mi je kupljena matica, ko sem spremljevalke bezal iz škatlice. Pa samo počakal na istem mestu in je priletela nazaj.
lep pozdrav

Gregor T.
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Pe Jan 26, 2007 7:50 pm
KrajCOLON Mirna

OdgovorCOLON # 41756Odgovor Gregor T.
Če Maj 20, 2010 10:37 am

Meni je enkrat zletela direktno iz matičnjaka (odprl sem ga z nožem, splezala je ven in odletela) in ni prišla nazaj.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov