Kako do matice na enostaven način??

vse o vzreji matic
BUTTON_POST_REPLY
levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

Kako do matice na enostaven način??

OdgovorCOLON # 40680Odgovor levstek008
Če Mar 25, 2010 5:23 pm

Vprašanje za vas, spoštovana tovaršija:- koliko so dobre zasilne matice?? Oz. na kakšen način jih pridobivate(če odštejem kupljene)??

Hvala za vaše izkušnje!!

lp matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 40681Odgovor Fizikalec
Če Mar 25, 2010 5:29 pm

Kaj si mislo z kupljenimi? Kupljene niso zasilne, da smo si na jasnem glede tega.
Kr pa se tiče zasilnih pa je odvisno iz kakšne žerke je vzrejena, če ni starejša od 24 ure je matica lahko čisto ok in v kolikor je matičnik pravilno oskrbovan.
Za tako vzrejo pač uporabiš družino z ogroooooomno mladicami, če nočeš delat štarterja in odvzameš matico. Za ene 3-5 dni porušiš vse matičnike katere potegne ter dodaš sat z jajčeci oziroma max. 24 ur starimi žerkami. Tako ti pač potegnejo matičnike iz tistega kr hočeš....

Če pa kaj ni jasno pa vprašaj...

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 40683Odgovor levstek008
Če Mar 25, 2010 6:26 pm

Danilo, nisem mislil tako, vem kupljene niso zasilne!!

Sem hotel vprašanje postavit tako, kako si poleg kupljenih matic še pomagate.

Ampak drugače ti delaš tako kot si opisal???

lp matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 40684Odgovor Fizikalec
Če Mar 25, 2010 6:32 pm

Če bi delal tako nebi bil leta registriran vzrejevalec, menda 7 let sem bil med vzrejevalci. V bistvu obvladam profesionalno vzrejo in imam tudi profesionalno opremo za ta namen.
Opisal sem postopek kaj lahko narediš ali naredite tisti keri hoče matičnike dobiti zase. Če matice prašite v malih plemenilnikih potem mora matica TAKOJ, ko zaleže prva jajčeca ven, če uporabite 4 AŽ sate ali več pa je časa dovolj in v tem tudi prezimi lahko.

Za večje količine matičnikov pa je pač potrebna profesionalna vzreja in drugače ne gre.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov