100 najbolj zanimivih in znanih slovenskih matic

vse o vzreji matic
divji trot
PrispevkovCOLON 213
PridruženCOLON Sr Okt 25, 2006 2:41 pm

100 najbolj zanimivih in znanih slovenskih matic

OdgovorCOLON # 23159Odgovor divji trot
Pe Dec 29, 2006 10:48 am

hzjuik
Zadnjič spremenil 1, dne divji trot, skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23164Odgovor Kočevski med-ved
Pe Dec 29, 2006 9:22 pm

Mene bolj kot vsa ta nešteta vprašanja zanima, kakšne so to matice za
10 000 SIT. Pa menda ja nimajo zlate krone na glavi? Ali pa.
Lep pozdrav pa čim manj živciranja v prihodnjem letu vam želim vsem ki berete ta forum.
LP
Koèevski med-ved

divji trot
PrispevkovCOLON 213

OdgovorCOLON # 23167Odgovor divji trot
So Dec 30, 2006 8:04 am

juikj

divji trot
PrispevkovCOLON 213

OdgovorCOLON # 23171Odgovor divji trot
Po Jan 01, 2007 5:14 pm

ertzu

divji trot
PrispevkovCOLON 213

OdgovorCOLON # 23173Odgovor divji trot
To Jan 02, 2007 11:27 am

jhgfd

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23174Odgovor dobje
To Jan 02, 2007 12:11 pm

Zanimivo!
Sedaj približno vem, kaj se je zgodilo!

Uporabniški avatar
anton_zor
PrispevkovCOLON 578
PridruženCOLON So Maj 08, 2004 5:47 pm
KrajCOLON Lesce
CONTACTCOLON

SPOZNAVAJMO RESNICO

OdgovorCOLON # 23175Odgovor anton_zor
To Jan 02, 2007 12:25 pm

To pisanje o maticah mi je dalo misliti. Tehtal sem , ali je več vredno tisto kar sem se zadal , namreč , da se ne bom več oglašal, ali povedati resnico. Odločil sem se za naslednje.
Prvo za lažje razumevanje. Kaj je resnica , resnica je zelo raztegliv pojm in za nekaterega nesprejemljiva zadeva. Resnico se lahko pove na več načinov .V glavnerm na dva načina , ta sta najbolj poznata. Ali se pove resnico kot tako , ali se je prekroji , da postane , oziroma se v ljudeh vzbudi dvom o seničnosti. Postane kot neresnica , še več v določenih primerih se prikaže kot kriminalno dejanje. Tako zavajanje ljudi je nevredno človeka ki to počnja.To je podlo, vem tudi , da taki ljudje nimajo niti malo morale še manj pa do poštenja in so celo mnenja , da počenjajo koristno, dobro delo. Razumljivo je , da je to plod komunistične ideologije zadnjih 60 ali več let.Ta to trditev je veliko dokazov.
Trot- oziroma Drago že takoj na začetku pove BAJE SO MATICE PRODAJALI Lepo sem mu povedal , da so matice prodajali , in to ne samo v preteklem letu , temveč že več desetletij se to počenja. Po moji skromni pameti take ljudi ne razumem. Se pa postavlja vprašanje z kakšnim namenom to počenja .Je pa tudi res . če laž ponavljaš večkrat , tako ,da na koncu izpade kot resnica.
So pa tudi še druge trditve ki ne držijo , pa jih ne mislim tu pogrevati.
Nekatere stvari pa so preveč vnebo vpijoče.
Matice se predajajo že dolgo vrsto let, da ponovim , mogoče pa res še nekateri tega ne vedo.
Desetletja so se dobile pri prvem ki se je ukvarjal na Zelenici g. Ciril Jalen iz Rodin . Kadarkoli si jih hotel si mu sporočil in jih je prinesel iz Zelenice .Ni res tisto kar se navaja , češ saj jih je on na svojo roko vzgajal.
Vedno jih je vzojih na zelenici na PLEMENILNI POSTAJI ZELENICA.
Drago če imaš drugačne vire in argumente , prosim da jih poveš i imenom in preimkom če te je kaj v hlačah.
Pa še to , ali te ni nič sram ko zapostavljaš delo človeka ki je , lahko rečemo celo življenje posvetil dalu za napredek čebelarstva v korist celotnemu Slovenskemu čebelarstvu. Kar je najbolj pomembno za ohranitev čistost kranjske Karnike.
Ker pa mu g. Cirilu zaradi starosti pojenjujejo moči , se je obvezal , da bo to delo peljal naprej g. Brane Kozinc . Tudi že v lanskem letu so se vedno po želji dobile matice , tako pri njem kot pri Darkotu Magdič v Lescah. Samo prej se je bilo dobro zmeniti , da so jih lahko pripeljali iz Zelenice.
Da pa bo PLEMENILNA POSTAJA propadla je pa lahko v glavah samo ljudem -čebelarjem ki o teh stvareh nič ne vedo.
Hvala bogu , da imamo za predsednika ČEBELARSKE ZVEZA GORNJE GORENJSKE g. Noča ki vam bo še vsem pokazal , kaj se da storiti v naslednjih letih.
Nekateri , pač boste razočarani , ker resnice in uspehoh ne morete prebaviti.
Vse ostale ugotovitve si lahko ogledate na moji domaÄŤi strani:
http://www.cebelarstvo-zor.tk
http://www.cebelarstvo.bled.eu.org

divji trot
PrispevkovCOLON 213

OdgovorCOLON # 23178Odgovor divji trot
To Jan 02, 2007 7:35 pm

bhzujn

joze
PrispevkovCOLON 9
PridruženCOLON Ne Jan 15, 2006 12:27 pm

OdgovorCOLON # 23179Odgovor joze
To Jan 02, 2007 8:02 pm

Oglašam se prvič ker mi gre to natočevanje okrog 100 rodovniških matic že rahlo na ...

Tistih 100 rodovniških matic je bilo razdeljeno vzrejevlacem matic in čebelarjem iz razpisa "obnova čebeljega fonda" v letu 2005.

V letu 2006: 70 rodovniških matic prav tako iz rodovniškega vzrejališča Zelenica pa so razdelili čebelarjem ČZZG, ki so prostovoljno pomagali pri obnovi plemenilne postaje na Zelenici

Toliko v vednost
LP Jože

Uporabniški avatar
zoro
PrispevkovCOLON 403
PridruženCOLON Ne Nov 27, 2005 12:44 pm
KrajCOLON okolica Kranja, sicer iz LJ

OdgovorCOLON # 23180Odgovor zoro
To Jan 02, 2007 8:21 pm

Pri teh 100-tih rodovniških maticah je resnično nekaj zelo narobe. Zato naj to raziščejo pristojni organi, dokazov, da zadeve ne klapajo pa je dovolj.

Boštjana Noča ne bom napadal, ker je on za Baro edini, s katerim se sploh lahko pogovarja oz. po njenih besedah je on zanjo edini normalen.......

O tem, o čemer piše divji: gre očitno za kršenje zakonodaje. Tudi g. Jug je že pisal o tem, celo pristojnim organom. In nenazadnje je imel prav, čeprav je bil neroden v svojem dopisu.

Ve se, kako je Zelenica postala rodovniško vzrejališče..................... in zakaj. Po besedah nekaterih odličnih slovenskih čebelarjev rodovniške matice Slovenija sploh še ni videla. Torej 100-tih rodovniških matic sploh nikoli ni bilo, ampak so bile "gospodarske" al kako se jim že reče.

Morda smo pa res že zreli za eno dobro evropsko inšpekcijo, če sami ne moremo tega urediti. Jasno pa je, da naši uredbi za leto 2005 in 2006 nista niti skladni z evropsko zakonodajo.
jest

Uporabniški avatar
zoro
PrispevkovCOLON 403

OdgovorCOLON # 23181Odgovor zoro
To Jan 02, 2007 8:24 pm

joze napisal/-aCOLONOglašam se prvič ker mi gre to natočevanje okrog 100 rodovniških matic že rahlo na ...

Tistih 100 rodovniških matic je bilo razdeljeno vzrejevlacem matic in čebelarjem iz razpisa "obnova čebeljega fonda" v letu 2005.

V letu 2006: 70 rodovniških matic prav tako iz rodovniškega vzrejališča Zelenica pa so razdelili čebelarjem ČZZG, ki so prostovoljno pomagali pri obnovi plemenilne postaje na Zelenici

Toliko v vednost
LP Jože
Jože, od kdaj pa ima Zelenica dovoljenje za rodovniško vzrejo in nekateri smo celo videli te matice?

Zadeve smrdijo. Glede na to, da ni stroke na tem področju, pa sploh. Celo nekateri na MKGP poznajo probleme.
jest

Uporabniški avatar
guliver
PrispevkovCOLON 354
PridruženCOLON Ne Nov 27, 2005 11:49 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 23182Odgovor guliver
To Jan 02, 2007 10:18 pm

Zoro, tu gre za tiste štose: fifti mami, fifti ati. Na ČZS je znana izsiljevalska in nekako dilerska tradicija. Spomni se tistega leta, ko je rodovniško vzrejo dobila Zelenica. Potem so se pa bunili. Se spomneš fizikalca, kako se je boril za tisti denar, pa vseh ostalih zapletov in groženj po mailih, ki so jih dobivali Andrej, Bara itd. Pa kako so takrat nascali Pike-ja in verjetno še koga. Letos je bilo podobno, samo igralci so bili drugi. In pri vseh zadevah je tako.

V tem primeru se bodo sedaj gorenčki borili za tisto vsako zastojnsko matico, čeprav sploh ni problem v tem. Gre za to, da se ni poslovalo skladno z zakonodajo in da se sedaj, ker so se nekateri malo usrali, malo piše kozlarije po cajtngih in se zagovarja to na vse možne in nemožne načine, kakor ponavadi.

Odgovornost na ČZS nosi predsednik oz. morda v tem primeru tajnik, ne vem, kdo je odgovoren v tisti bajti? Verjetno eden od teh dveh?

Divji, smrt fašizmu!

Vsaj še en komunist, sem mislil, da samo kler čebelari.

Uporabniški avatar
anton_zor
PrispevkovCOLON 578
KrajCOLON Lesce
CONTACTCOLON

re

OdgovorCOLON # 23183Odgovor anton_zor
To Jan 02, 2007 10:35 pm

Res se krepko motiš , če misliš da sem kar penast od tvojega pisanja, povem ti , da si pravi mojster za preobračanje smisla povedanega . Sam nisem tak mojter kot ti. Lahko pa sklepam kje si se vse to naučil. Pa zakaj sem se odločil , da ti tudi na to odgovorim .
Zato , ker sem ti jasno in glasno povedal , da so se matice prodajale že na leta .
TI PA NAPIŠEŠ - BAJE SO SE PRODAJALE - Kakšeno sprenevedanje , povedal sem ti resnico kot prijatelju , ti pa spreobračaš tako kot ti je trenutno všeč.
Pa boš klup temu rekel , da ni tako kot sem ti napisal.V to pa si me že prepričal , da boš to še naprej trobil
Za vse ostalo pa ni vredno besed ,Posebno takim z tako mentaliteto je nesmisel se pričkati.
Na koncu čebelarske sezone sem res dobil eno matico ZASTONJ , pa ne zato kot ti praviš.
POVEM ŠE TO , DA JE MOJE MNENJE ZATO KER SO OSTALE, KER NISO BILE VSE PRODANE. Samo v tem se lahko motim -priznam.
Tudi o kraji sem pozabil omeniti . Matice so res okradli , pa jo to kaj čudnega .Mogoče tebi ko si poštenjak.

Uporabniški avatar
anton_zor
PrispevkovCOLON 578
KrajCOLON Lesce
CONTACTCOLON

re

OdgovorCOLON # 23184Odgovor anton_zor
To Jan 02, 2007 10:38 pm

Stem zaklučujem moje oglašanje . pa če še ne vem kako nakladaš. Upam , da bodo enkrat končno te spregledali tudi ostali čebelarji.
Upam in vem , da le niso vsi tako neumni, kot ti misliš

Uporabniški avatar
mihi
PrispevkovCOLON 152
PridruženCOLON Po Jul 18, 2005 12:23 pm
KrajCOLON Pekre

Re: re

OdgovorCOLON # 23185Odgovor mihi
To Jan 02, 2007 10:50 pm

anton_zor napisal/-aCOLONRes se krepko motiš , če misliš da sem kar penast od tvojega pisanja, povem ti , da si pravi mojster za preobračanje smisla povedanega . Sam nisem tak mojter kot ti. Lahko pa sklepam kje si se vse to naučil. Pa zakaj sem se odločil , da ti tudi na to odgovorim .
Zato , ker sem ti jasno in glasno povedal , da so se matice prodajale že na leta .
TI PA NAPIŠEŠ - BAJE SO SE PRODAJALE - Kakšeno sprenevedanje , povedal sem ti resnico kot prijatelju , ti pa spreobračaš tako kot ti je trenutno všeč.
Pa boš klup temu rekel , da ni tako kot sem ti napisal.V to pa si me že prepričal , da boš to še naprej trobil
Za vse ostalo pa ni vredno besed ,Posebno takim z tako mentaliteto je nesmisel se pričkati.
Na koncu čebelarske sezone sem res dobil eno matico ZASTONJ , pa ne zato kot ti praviš.
POVEM ŠE TO , DA JE MOJE MNENJE ZATO KER SO OSTALE, KER NISO BILE VSE PRODANE. Samo v tem se lahko motim -priznam.
Tudi o kraji sem pozabil omeniti . Matice so res okradli , pa jo to kaj čudnega .Mogoče tebi ko si poštenjak.
G. Zor!

Očitno ste se odločili za tekmovanje glede sposobnosti dojemanja zadev. Kot kaže še vedno niste dojeli, da gre za rodovniške matice. Vzreja rodovniških matic je na Zelenici od lani.

Še celo na tem forumu se da prebrati, da ste bil lani na otvoritvi Zelenice (plemenilne postaje rodovniških matic). Torej, kako ste lahko od g. Jalna kupoval že pred leti rodovniške matice?

Res je, da ste že prej lahko kupovali matice, saj jih je vsekakor vzrejal g. Jalen, samo ne pa rodovniških. To vaše nakladanje in napadanje in obmetavanje divjega je od vas zelo nesramno in na podlagi vsega, kar ste napisal, bi se divjemu že skoraj moral opravičiti, vaš nivo pa je tako nizek, da nikoli kaj takega ne bi pričakoval od vas.

Sicer me pa zanima, kje so dobili začeten čist material za vzrejo rodovniških matic? Od g. Jalna? Kdo je selekcioniral rodovniški material?

G. Zor, pa mi prosi odgovorite na ta vprašanja.

Uporabniški avatar
mihi
PrispevkovCOLON 152
KrajCOLON Pekre

OdgovorCOLON # 23186Odgovor mihi
To Jan 02, 2007 10:51 pm

anton_zor napisal/-aCOLONStem zaklučujem moje oglašanje . pa če še ne vem kako nakladaš. Upam , da bodo enkrat končno te spregledali tudi ostali čebelarji.
Upam in vem , da le niso vsi tako neumni, kot ti misliš
G. Zor, čebelarji sploh nismo tako neumni, da ne bi ugotovili, da je pri teh 100 rodovniških maticah nekaj zelo narobe.

Uporabniški avatar
urospr
PrispevkovCOLON 136
PridruženCOLON Ne Jul 17, 2005 5:45 pm
KrajCOLON Maribor

OdgovorCOLON # 23187Odgovor urospr
To Jan 02, 2007 10:57 pm

G. Zor, ja s takimi s tako mentaliteto se je res nesmiselno pričkati, ker jim niste kos. In nekateri smo že kdaj ugotovili, kdo je res nekdo, ki kaj razume in kdo je tisti, ki ne razume popolnoma nič.

Ja kdo pa je ukradel 30 matic? A so bili cigani g. Zor? Zakaj pa niso prijavili kraje, če je nekdo kradel matice?

Uporabniški avatar
cenek
PrispevkovCOLON 87
PridruženCOLON Po Jun 20, 2005 9:31 am
KrajCOLON Kranj

OdgovorCOLON # 23188Odgovor cenek
To Jan 02, 2007 11:04 pm

mihi napisal/-aCOLON
anton_zor napisal/-aCOLONRes se krepko motiš , če misliš da sem kar penast od tvojega pisanja, povem ti , da si pravi mojster za preobračanje smisla povedanega . Sam nisem tak mojter kot ti. Lahko pa sklepam kje si se vse to naučil. Pa zakaj sem se odločil , da ti tudi na to odgovorim .
G. Zor!

Očitno ste se odločili za tekmovanje glede sposobnosti dojemanja zadev. Kot kaže še vedno niste dojeli, da gre za rodovniške matice. Vzreja rodovniških matic je na Zelenici od lani.

Še celo na tem forumu se da prebrati, da ste bil lani na otvoritvi Zelenice (plemenilne postaje rodovniških matic). Torej, kako ste lahko od g. Jalna kupoval že pred leti rodovniške matice?

Res je, da ste že prej lahko kupovali matice, saj jih je vsekakor vzrejal g. Jalen, samo ne pa rodovniških. To vaše nakladanje in napadanje in obmetavanje divjega je od vas zelo nesramno in na podlagi vsega, kar ste napisal, bi se divjemu že skoraj moral opravičiti, vaš nivo pa je tako nizek, da nikoli kaj takega ne bi pričakoval od vas.

Sicer me pa zanima, kje so dobili začeten čist material za vzrejo rodovniških matic? Od g. Jalna? Kdo je selekcioniral rodovniški material?

G. Zor, pa mi prosi odgovorite na ta vprašanja.
Začetnega materiala sploh naj ne bi bilo. Kot vem, naj bi zanj poskrbel g. Gregorc. Takšne obrazložitve so se dajale takrat na otvoritvi zelenice s strani nekaterih s KIS in ČZS. Gregorc in nekateri so bili takrat ravno na Apiimondiji.

O selekcioniranju?

Takrat, ko so dobili rodovniško vzrejo, rodovniških matic ni bilo. Bile so Jalnove matice, ki pa vsekakor niso bile "plemenite kraljice".
cene

Uporabniški avatar
urospr
PrispevkovCOLON 136
KrajCOLON Maribor

OdgovorCOLON # 23191Odgovor urospr
To Jan 02, 2007 11:15 pm

5. Pri ukrepu 5 glede nabavljenih 100 rodovniških matic izjavi, da je priznana rejska organizacija prevzela 100 rodovniških matic po ceni 10.000 SIT. Seznam upravičencev pa ima dr. Aleš Gregorc. Naknadno je dr. Aleš Gregorc dne 21.11.2006 predložil seznam upravičencev, katerim so bile dane matice v testiranje. Seznam vsebuje številke matic, vprašanje pa je, če je testiranje matic izvajanje ukrepa št. 5 v skladu z Uredbo.

Bara, prosim daj inšpekcijsko prijavo v zvezi s tem oz. jo dopolni!

Ugotovitve do sedaj:
1. Ukrep št. 5 »Obnavljanje čebeljega fonda – vzreja matic« na podlagi 21. člena Uredbe. - glede na to, da vrednost razpisanih sredstev v uredbi presega vrednost javnih naročil male vrednosti, katera znaša 10.000.000, 00 SIT, mora biti takšen javni razpis v skladu z Zakonom o javnih naročilih (Ur.l. RS, št.: 36/04, ZJN-UPB1) in 53. členom Zakona o javnih financah (Ur.l. RS, št.: 79/99, 124/00, 79/01 in 30/02) objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. Čebelarska zveza z objavljanjem razpisov v čebelarskem glasilu »Čebelar«, na katerega so naročeni samo člani Čebelarske zveze Slovenije oz. na njenih spletnih straneh, krši zakonska določila.
Zadnjič spremenil 1, dne urospr, skupaj popravljeno 0 krat.

divji trot
PrispevkovCOLON 213

OdgovorCOLON # 23192Odgovor divji trot
To Jan 02, 2007 11:16 pm

gzhuj

Uporabniški avatar
tonepoljak
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON So Jun 18, 2005 4:46 pm
KrajCOLON Gorenc

OdgovorCOLON # 23193Odgovor tonepoljak
To Jan 02, 2007 11:21 pm

urospr napisal/-aCOLON5. Pri ukrepu 5 glede nabavljenih 100 rodovniških matic izjavi, da je priznana rejska organizacija prevzela 100 rodovniških matic po ceni 10.000 SIT. Seznam upravičencev pa ima dr. Aleš Gregorc. Naknadno je dr. Aleš Gregorc dne 21.11.2006 predložil seznam upravičencev, katerim so bile dane matice v testiranje. Seznam vsebuje številke matic, vprašanje pa je, če je testiranje matic izvajanje ukrepa št. 5 v skladu z Uredbo.

Bara, prosim daj inšpekcijsko prijavo v zvezi s tem oz. jo dopolni!

Ugotovitve do sedaj:
1. Ukrep št. 5 »Obnavljanje čebeljega fonda – vzreja matic« na podlagi 21. člena Uredbe. - glede na to, da vrednost razpisanih sredstev v uredbi presega vrednost javnih naročil male vrednosti, katera znaša 10.000.000, 00 SIT, mora biti takšen javni razpis v skladu z Zakonom o javnih naročilih (Ur.l. RS, št.: 36/04, ZJN-UPB1) in 53. členom Zakona o javnih financah (Ur.l. RS, št.: 79/99, 124/00, 79/01 in 30/02) objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. Čebelarska zveza z objavljanjem razpisov v čebelarskem glasilu »Čebelar«, na katerega so naročeni samo člani Čebelarske zveze Slovenije oz. na njenih spletnih straneh, krši zakonska določila.
Torej bodo itak vrnili vsa sredstva na ČZS, pri čebelarjih se bo pa preverilo kako testirajo matice.
Naj živi Gorenjska!

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23194Odgovor bara
Sr Jan 03, 2007 12:49 am

Morda je že, ali pa ravnokar bo, polna Luna. Čez okno vidim, da je zelo okrogla oz. dobro seva. Zato danes ne bom komentirala dogajanja okrog rodovniških matic.

Z njimi se bodo ukvarjali pristojni organi. Ti bodo tudi morali najti pravi odgovor in pravo število teh rodovniških matic (oz. ugotoviti, kaj naj bi bilo s temi stotimi maticami).

Me pa žalosti, da imajo v današnjih časih nekateri še vedno kot edini odgovor na vse, čemur niso kos, da nekoga obtožijo s komunistom, pa da se stalno povdarja nek prejšnji sistem, ki ga že dolgo ni več. Meni se zdi to grozljivo. Ne razumem, kje sploh ljudje živijo.

To, kar se danes dogaja je resnično grozljivo in vsa ta nestrpnost, oz. to je že prav nekaj drugega, bi morali že prav ugotoviti, kaj je v teh ljudeh. In to, da nekoga kar tako malo označiš s komunistom, lažmi, s tem, da mu prej napišeš celo poročilo o nečem, kaj naj bi se dogajalo. Zanikanje vsega, kar si povedal, dvojnost. To ni ravno normalno, ali pa, pa sama tega ne razumem.

Zadeva glede teh rodovniških matic je popolnoma jasna, inšpekcijsko poročilo je jasno, prispevek g. Noča pa ravno tako, tako da sploh ne vidim nobenega problema.
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
mihi
PrispevkovCOLON 152
KrajCOLON Pekre

OdgovorCOLON # 23195Odgovor mihi
Sr Jan 03, 2007 1:26 am

Tamala, vidim, da še nisi čisto pri sebi. Upam, da jutri poženeš zadevo v pravo smer.

Uporabniški avatar
guliver
PrispevkovCOLON 354
PridruženCOLON Ne Nov 27, 2005 11:49 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 23209Odgovor guliver
Sr Jan 03, 2007 11:35 pm

Še predlogi IRSKGH za MKGP - za tiste, ki jih še niso prebrali:

PREDLAGAMO NASLEDNJE:

- Da MKGP zakonsko preveri primernost delegiranja dolžnosti izvajanja Uredbe o izvajanju Programa ukrepov na področju čebelarstva v RS v letih 2005-2007 za leto 2005 (Ur.l. RS, št.:117/04, 27/05 in 74/05) na Čebelarsko zvezo Slovenije. Menimo, da tak način delegiranja izvajanja Uredbe mimo akreditiranega organa (ARSKTRP) pomeni kršitev evropskih uredb (Uredba Sveta (ES), št 1258/1999), oz. stroški ne bodo opravičeni in bo R Slovenija morala vračati denar.
- Da MKGP zahteva finančno revizijo dodelitve sredstev upravičencem preko Čebelarske zveze Slovenije v skladu z Uredbo o izvajanju Programa ukrepov na področju čebelarstva v RS v letih 2005-2007 za leto 2005 (Ur.l. RS, št.:117/04, 27/05 in 74/05) in ukrepa v skladu z ugotovljenimi nepravilnostmi.
- Da MKGP preveri skladnost nacionalne Uredbe z Uredbo Sveta (ES) št. 1221/97.
- Da ARSKTRP ustavi plačila iz naslova Uredb Čebelarski zvezi Slovenije, dokler nepravilnosti ne bodo odpravljene.

Seveda bo potrebno preverjati še izvajanje za leto 2006. Uredba je pa skoraj identična oz. s kozmetičnimi popravki za leto 2005, 2006 in 2007, kar pomeni, da zgornje nekako velja za vsa tri leta.

Uporabniški avatar
Boris1
PrispevkovCOLON 128
PridruženCOLON To Jun 14, 2005 11:46 am
KrajCOLON Godešič

OdgovorCOLON # 23212Odgovor Boris1
Če Jan 04, 2007 2:25 am

joze napisal/-aCOLONOglašam se prvič ker mi gre to natočevanje okrog 100 rodovniških matic že rahlo na ...

Toliko v vednost
LP Jože
Spoštovani Jože, ampak 30 jih še vedno manjka in krajo so bili dolžni prijaviti, če naj bi jih res nekdo ukradel. Meni še nihče ni ukradel 15 ali 17 ali 21 ali 39 ali 67 čebel. To je resnično čudno, da bi nekdo ukradel 30 matic, ta je resnično takšna malo za lase privlečena.
Življenje je kot bonboniera: nikoli ne veš, kakšen bonbon boš dobil.
Forrest Gump

Uporabniški avatar
urospr
PrispevkovCOLON 136
KrajCOLON Maribor

OdgovorCOLON # 23223Odgovor urospr
Če Jan 04, 2007 11:50 pm

To je možno samo pod okriljem ČZS.

Uporabniški avatar
zoro
PrispevkovCOLON 403

OdgovorCOLON # 23228Odgovor zoro
Pe Jan 05, 2007 10:06 am

Boris1!

Nisi prav razumel, tu so kradli na okroglo. Ukradejo ti lahko 10, 20, 30, 40, 50 itd. čebel.
jest

scopoli
PrispevkovCOLON 369
PridruženCOLON Ne Maj 30, 2004 3:04 pm

OdgovorCOLON # 23245Odgovor scopoli
Pe Jan 05, 2007 5:18 pm

stvar je preprosta. zgleda da so nekoga fejst namočili ... v imidacloprid ali gaučo.

popravil n.
Zadnjič spremenil 1, dne scopoli, skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
zoro
PrispevkovCOLON 403

OdgovorCOLON # 23270Odgovor zoro
Pe Jan 05, 2007 11:09 pm

Scopoli, o čem ti to pišeš?
Ali morda napadaš Barinega Boštjana (p.s.: sta huda zaveznika, ona in Noč) ali kar malo polemiziraš? Tako da pazi, kaj pišeš. Enkrat je na temo gaucho in Noč že norela.
jest

Uporabniški avatar
urospr
PrispevkovCOLON 136
KrajCOLON Maribor

OdgovorCOLON # 23274Odgovor urospr
Pe Jan 05, 2007 11:24 pm

Zoro, ti ne razumeš. Scopoli je verjetno nakazal, kam pes taco moli.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov