Oprema, ki ni vredna centa...

Računalniški programi, internet,...

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

Oprema, ki ni vredna centa...

OdgovorCOLON # 70581Odgovor Drejva
Po Jun 27, 2016 11:12 am

Prosim, če se tukaj objavlja oprema, ki ni vredna nakupa.

Pri objavi anvedite naspednje podatke
- Slika
- Opis

Drejva
PrispevkovCOLON 668

Re: Oprema, ki ni vredna centa...

OdgovorCOLON # 70582Odgovor Drejva
Po Jun 27, 2016 11:22 am

Filtriranje cvetličnega medu.

Da sem prefiltriral 100kg medu mi je vzelo pol popoldneva :twisted: :twisted: :twisted:

Segrel sem med na 40°C, tako da se je postal lepo tekoč in upal, da ga bom na express precedil (želja stranke)...

Hitrost filtriranja se je po kakšnih 10kg precejenga medu drastično zmanjšalča na kak kg/m :(. Po dodatnih 10kg se je filtrranje popolnoma ustavilo :twisted: - skratka katastrofa...

Problem so bili fini kristali, ki so dobesedno zaprli cedilo, ko so se naklačili na dno.

Slika
https://youtu.be/MO605lSMCyg

Odsvetujem nakup tega cedila vsem, ki mate več kot 10kg medu. Cena 40€ :butnskala :butnskala :butnskala Imel bi več od teh 40€, če bi imel dva dni hudega mačka...

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 70586Odgovor boriss
Po Jun 27, 2016 7:51 pm

poznan problem - ampak to ni problem samo tega cedila - to je problem vseh cedil narejenih na tak način.

Rešitev je:
1: stajaj med
2: nabavi cedilo ki res cedi. :D

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
PridruženCOLON Sr Feb 26, 2014 9:06 pm
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 70590Odgovor papagaj93
Po Jun 27, 2016 9:35 pm

Z tem problemom precejanja imamo zagotovo vsi po vrsti težave. Kakšno cedilo naj si omislimo da bo "res cedilo" , Boris?

LP Rok

juhu
PrispevkovCOLON 105
PridruženCOLON Če Avg 06, 2009 2:26 pm
KrajCOLON novo mesto

OdgovorCOLON # 70592Odgovor juhu
Po Jun 27, 2016 9:52 pm

to cedilo je potrebno na vsakih 30 stočenih kil očistit oziroma zamenjat z drugim. Če si pa cedil topljenega ga je potrebno ornk stopit. To cedilo je igračka. Zato je najbolje in najenostavneje očistit med takoj po točenju. Zaenkrat so najboljši najlonski in kakšna home made večji prostorninski kalibri z mrežo do vrha. Pred točenjem v kozarce mi ni všeč to precejanje itd...
Tko da oprema je pač vredna svojega centa,... :) Vsa oprema je dobra za nekaj, za nekaj pa slaba,....

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

OdgovorCOLON # 70593Odgovor cebelrcek
Po Jun 27, 2016 9:57 pm

Za majhne čebelarje (do 60 panjev) je takšno cedilo čisto vredu (no, konkretnega ne poznam, lahko da je pregosto, ampak princip je ok). Cedilo se da na posodo pod točilo. Ko se posoda napolni se očisti še cedilo in je zadeva rešena. Za malenkost hitrejše delo je potrebno imeti dve posodi in dve cedili. Za veliko hitrejše delo, pa bodo vele čebelarji povedali kako in kaj.

cebelarski.kontejner
PrispevkovCOLON 98
PridruženCOLON Ne Nov 01, 2015 6:20 pm

OdgovorCOLON # 70595Odgovor cebelarski.kontejner
Po Jun 27, 2016 10:35 pm

Tako cedilo ni uporabno niti za čebelarje, ki imajo 5 panjev. Saj pri cvetličnih medovih še gre nekako ko pa je kakšna mana ki trdi že v satih pa zgubiš živce in točiš naprej brez cedila
Žan J.
Lenoba je gonilo človeškega napredka.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 70598Odgovor Fizikalec
To Jun 28, 2016 8:06 pm

Dejstvo je, da pr točenju pošlješ vse v cedilo ja jasno, da to ne more funkcionirat. Med se 3-5 dan po točenju posname skoz cedilo pa gre za pobiranje finih delcev pred polnjenjem. Princip je isti za 30 ton ali 30 kil jasno je, da med iz točila ne moreš spravljat skoz tko fina cedila, ker ni ogret. Pr men ga izpod točil vleče črpalka in posoda je pregrajena, da pobira grobe delce ostalo pa posnamem, pred polnjenjem pa gre čez cedili spodobno. Nestaljen med pa se na žalost ne da precedit.

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 70610Odgovor Drejva
Sr Jun 29, 2016 6:54 am

papagaj93 napisal/-aCOLONZ tem problemom precejanja imamo zagotovo vsi po vrsti težave. Kakšno cedilo naj si omislimo da bo "res cedilo" , Boris?

LP Rok
Stožčasto cedilo...

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 70614Odgovor boriss
Sr Jun 29, 2016 8:36 am

Pa dovolj gosto mrežo mora imeti da res cedi ne da gre vse skozi.

SPICLSPICL
PrispevkovCOLON 6
PridruženCOLON Pe Jan 22, 2016 11:52 am

OdgovorCOLON # 71709Odgovor SPICLSPICL
Sr Jan 25, 2017 12:45 pm

Meni tak tip topilnika ni všeč samo inoks enosatni brez dodatne izolacije. Kot naivnež in začetnik sem ga kupo srbskega res poceni, da bo kao večen pa je na kakih švasih začer rjavet. Ker je topilnik je njegova funkcija da topi sam to lahko neizoliran le v nekaj fejst vročih dnevih. Sam sem ga obleko v les pol pa sem med lesom in inoksom na straneh in na dnu dal vmes še nekaj cm stirodura fejst trdega stiropora. Je blo boljše. Pol pa so mi stiropor ob straneh skljuvale kokoši ker nisem zaščito zgornji rob z lesom... V njega lahko čez robe termopan okna pride voda. Mreža na katero odložiš satje je se pod malo večjem pritisku upogne je taka mehka. Ko sem pri prijatelju vidal kak fino dela topilnik ki ima stranice in dno iz neke trde umetne mase sem se globoko v sebi začel režati samemu sebi velikokrat si popestrim pot spoznanja. Če bi ga prav izoliral bi bil čist kul sam meni gre že pošteno na živce. Mogoče je ekološko sprejemljivejši?

Slika

ana2
PrispevkovCOLON 211
PridruženCOLON So Mar 31, 2012 9:42 pm
KrajCOLON Krška vas

OdgovorCOLON # 71713Odgovor ana2
Če Jan 26, 2017 12:08 am

Sem glih hotel vprašat kakšen raster ima mreža na sončnem topilniku?
Sprašujem, da ne dam prefine, ker se bo prehitro zabila in jo bo problem čistit.
Enkrat je potrebno zaèeti.

storž
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Ne Jun 21, 2015 6:10 pm

OdgovorCOLON # 71717Odgovor storž
Če Jan 26, 2017 8:52 pm

Vsekakor kdor bi kupoval panje naj se na daleč izogne izdelovalca Medveda nikakor niso vredni niti €. Po 1 letu vse tako cveti da je veselje, les poka na vsakem vogalu. Tudi z samo dobavo ima možakar zelo velike probleme. Dogovorjeno do 5 aprila dobili šele 22.7 pa še to po mislim da 6 obiskih na sedežu podjetja. Ko ga vidim v Celju na sejmu mi gredo kar kocine pokonci in bi mu najraje eno primazal. Sedaj se zgolj tolažim da glede na zelo ugodno ceno panjev da sem jih vzel zgolj 6 in ne 50(kljub močnem prepričevanju Medveda). Vsekakor je kar koli drugega bolj smotrna naložba.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov