E-Čebelar

Računalniški programi, internet,...

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

E-Čebelar

OdgovorCOLON # 61818Odgovor bostek
Pe Nov 29, 2013 8:43 am

Je že kdo preizkusil?
http://www.czs.si/ecebelar.php

Sam sem pregledal android aplikacijo in je zelo zanimiva zadeva, ni preveč zahtevna, dobiš tudi kakšne pametne informacije iz čzs (medenje, izobraževanja, tečaji,...). Testirano na verziji 4.1

Kar se tiče samega panjskega lista, pa bi morda lahko še par zadev porihtali

- za tiste ki bi želeli pohitriti pregled in vpis v panjski list, bi lahko dodali branje črtne kode, ki bi jo imelo nalimano na panju (se pravi da ni potrebno iskati panja oz čebelnjaka v aplikaciji) - zadeva je lahko hitro narejena, ker ima vsak telefon branje črtne kode
- morda malo večje tipke pri pregledu (še posebej če imaš gor rokavice) oz nekako omogočiti hitro izpolnjevanje lista (manj klikov)
- večja pisava za tiste ki slabše vidijo
- datum naj bo že izpolnjen ko se list odpre, oz ob kliku omogoča odprtje koledarčka
- morda bi lahko dodali še opomnike za kakšna opravila (ali so za to mišljena potisna sporočila?)

Pa še kakšne ideje so bodo našle, še posebej ko bo uporabljeno v praksi. Drugače pa dobro narejeno
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

MihaG
PrispevkovCOLON 17
PridruženCOLON To Avg 21, 2012 10:52 pm

OdgovorCOLON # 61821Odgovor MihaG
Pe Nov 29, 2013 10:27 am

Kar se panjskega lista tiče, bi bilo dobro, če bi bil omogočen vnos
podatkov "offline". Uporabljam tablico, ki nima mobilnega omrežja, pa tudi
wifi ne seže do panjev. Podatke bi vnesel v aplikacijo in ko bi se naslednjič povezal v omrežje bi se ti prenesli na server...

diehart
PrispevkovCOLON 89
PridruženCOLON To Mar 13, 2012 9:50 am

OdgovorCOLON # 61897Odgovor diehart
Sr Dec 04, 2013 2:14 pm

Upam, da si je kdo zapisal priporočila mojih predhodnikov in jih vzel na znanje.
Kdaj bo izdana verzija za iOS?

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 61898Odgovor Drejva
Sr Dec 04, 2013 2:24 pm

Jaz za "zabavo" razvijam aplikacijo za vodenje evidence...

Trudim, se da bi bilo s cim manj dela mogoce vnesti cim vec informacij ;)

Ko bom mel stabilno in uporabno zadevo jo bom morda objavil :P ce me ne bo prevec sram :P Pridobil sem si kar nekja raznih aplikacij in jih posnofkal, ter sprobal, zadeva od g. Bratkovica je dobra ;). Moj model se mocno razlikuje v vec smereh.

lep pozdrav, Andrej.

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 61899Odgovor Drejva
Sr Dec 04, 2013 2:33 pm

Ne pozabite, da je eCebelar spletna aplikacija. Vse kar vnesere je shranjeno na sreznik, ki ni fizicno prisoten pri vas. Sam nisem zagovornik tega, ker kar je enkrat shranjeno na nekem strezniku ni vec v vasi kontroli, cetudi imate licenco ki vam pravi bla bla bla. Nekdo ki ima pravice ali znanje lahko vase podatke bere kot odprto knjigo. Zraven tega ne veste kaksne manipulacije s podatki ponudnik opravlja (v tem primeru CZS)...

Tako, da naj se kar lepo juhlejo v tri krasne dezele.

Uporabnik mora imeti na voljo, da si podatkovno bazo, postavi na svojem racunalniku/strezniku ce tako zeli.

Kdor ima informacije o nas, nas lahko obvladuje tako ali drugace...

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 61901Odgovor Drejva
Sr Dec 04, 2013 3:11 pm

Slika

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 61902Odgovor boriss
Sr Dec 04, 2013 6:19 pm

Kar se mene tiče so zapiski nepotrebno delo. Tok, da zame ima isto vrednost računalniški zapis kot tudi papirni pa ....

Tok da mene sploh ne moti da so podatki na netu :D

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 61904Odgovor Q
Sr Dec 04, 2013 6:50 pm

Tu bi se strinajl z Drejvo in Borissom. Najprej sem si tudi sam hotel "ogledat" E-Čebelarja pa kot vedno najprej preberem "splošne pogoje" in... opazim, da se zadeva shranjuje na strežniku in da imajo "določeni" zaradi tega dostop do vaših podatkov oz. do vsega kar vnašate v e-čebelar... Ko jih briga ... kaj se dogaja v mojem čebelnjaku... :potrdi

P.S.
boriss napisal/-aCOLONTok da mene sploh ne moti da so podatki na netu :D
Mene tud ne, ker jih na net ne bom dajal :shock:

LP

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 61905Odgovor Fizikalec
Sr Dec 04, 2013 6:57 pm

No sej jih jaz tud nem dajal ampak denar na banko dajete pa veliko uslužbencev vidi od kod ga dobite, koliko, kam ga transirate itd..itd..pa je dost bolj delikatna zadeva kot nekaj stvari glede čebel sej panjska kartica je tak BV to je pač za koga za igračkanje.
Ne vem keri je napisal tablica brez možnosti uporabe sim karte je tud bolj bukova to je jasno pob nakupu da povsod nimaš šanse do omrežja torej kupiš tako kjer daš še sim noter za spodobno delo....

MihaG
PrispevkovCOLON 17

OdgovorCOLON # 61906Odgovor MihaG
Sr Dec 04, 2013 7:35 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON Ne vem keri je napisal tablica brez možnosti uporabe sim karte je tud bolj bukova to je jasno pob nakupu da povsod nimaš šanse do omrežja torej kupiš tako kjer daš še sim noter za spodobno delo....
Tablica je kupljena za krajšanje časa na letališčih, kjer je bil do zdaj še vedno WiFi. Imam konkretno tudi "pameten" telefon ampak na enem stojišču ni GSM signala.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 61907Odgovor Fizikalec
Sr Dec 04, 2013 8:26 pm

Ja sej to je isto kot čebelarstvo zmer moraš razmišljat mal dlje od letališča :wink:

MihaG
PrispevkovCOLON 17

OdgovorCOLON # 61908Odgovor MihaG
Sr Dec 04, 2013 9:16 pm

Bo boljše, sem šele začetnik...Aetate reddimur prudentiores :wink:

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 61909Odgovor Fizikalec
Sr Dec 04, 2013 9:22 pm

Ja upam če bo držalo pa bomo videli s časoma :wink:

diehart
PrispevkovCOLON 89
PridruženCOLON To Mar 13, 2012 9:50 am

OdgovorCOLON # 61916Odgovor diehart
Če Dec 05, 2013 11:55 am

No, tudi mene moti pretirano vpisovanje osebnih podatkov. Zakaj že potrebujejo kraj rojstva recimo? :O
Sploh pa so že z vpisom članske številke dobili vse te podatke. Nadležno je tudi prehudo preverjanje pravilnosti vpisa.

Funkcija, ki bi si jo sam še želel pa je nastavitev opomnika na določen panj:
Pridem, pregledam, vidim da nekaj ne štima, poskeniram QR kodo panja, se mi "nekaj" odpre, napišem PP in grem dalje, jutri pa dobim sms katere panje je potrebno še enkrat preverit.

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 61917Odgovor Drejva
Če Dec 05, 2013 12:09 pm

diehart napisal/-aCOLONNo, tudi mene moti pretirano vpisovanje osebnih podatkov. Zakaj že potrebujejo kraj rojstva recimo? :O
Sploh pa so že z vpisom članske številke dobili vse te podatke. Nadležno je tudi prehudo preverjanje pravilnosti vpisa.

Funkcija, ki bi si jo sam še želel pa je nastavitev opomnika na določen panj:
Pridem, pregledam, vidim da nekaj ne štima, poskeniram QR kodo panja, se mi "nekaj" odpre, napišem PP in grem dalje, jutri pa dobim sms katere panje je potrebno še enkrat preverit.
Bostek nekaj taksnega ma moja aplikacija v palni :) poslikas in to je to... Problem je da se mora cebelar malo dodatno (na)uciti novih zadev ;)
opomniki pa so tak osnova ;)

alarm(send sms, mail, show notification...) i.e. "pregled 12.5.2013, panj #23, preglej ali matica je matica sprejeta".

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 61929Odgovor boriss
Če Dec 05, 2013 3:54 pm

JAz tega ne rabim.

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 61931Odgovor Drejva
Če Dec 05, 2013 4:40 pm

;) saj jaz tudi ne ;) ampak mi je igrackanje s programiranjem v veselje in nameravam s tem zasluziti velike €€€€€€€ :D :D (tako da ce kdo rabi (€ mislim) kaj se lahko v vrsto postavi),

zraven tega pa se moram izpopolniti v nacrtovanju aplikacij, in je to hrati primerno zahteven projekt.
Zadnjič spremenil 1, dne Drejva, skupaj popravljeno 0 krat.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 61933Odgovor Fizikalec
Če Dec 05, 2013 7:28 pm

Vse to je uporabno za vzrejo matic kjer res rabiš dobro bazo podatkov za vse ostalo je popolnoma odvečno in nepotrebno delo kr se mene tiče bi reko iz 20 letne prakse....

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 3 in 0 gostov