Pomoč pri uporabi naprave SMS čebelar

Računalniški programi, internet,...

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY

Ali že poznate napravo SMS čebelar?

Da
15
45%
Ne
16
48%
Me ne zanima
2
6%

Skupaj glasovCOLON 33

srecko_lavric
PrispevkovCOLON 4
PridruženCOLON Če Jan 26, 2012 4:26 pm
KrajCOLON Dolenjske Toplice
CONTACTCOLON

Pomoč pri uporabi naprave SMS čebelar

OdgovorCOLON # 52972Odgovor srecko_lavric
Če Jan 26, 2012 4:53 pm

Spoštovani čebelarji.

Moje ime je Srečko Lavrič in sem popolnoma nov na tem forumu. Sam sicer še nisem čebelar, vendar me čebelarjenje zanima in v svoji viziji imam tudi čebelnjak z nekaj panji za lastno potrebo. Moje področje dela je namreč elektronika, čebelarstvo pa mi bo nekoč hobi za sprostitev.

Na forum sem se prijavil zato, da bi lahko tudi tukaj ponudil pomoč uporabnikom naprave SMS čebelar, ki sem jo skonstruiral predlani in predstavil lani na sejmu v Celju. Seveda pa je področje elektronike široko in morda bi lahko s svojimi izkušnjami pomagal še na kakem drugem področju.

Naprava SMS čebelar je ena izmed množice naprav, ki služijo v prvi meri za sporočanje donosa medu, hkrati pa sporočajo še temperaturo, vlago in stanje baterije in signala.

Za začetek vabim vse, ki to napravo že imate, da delite svoje izkušnje z mano in s kolegi čebelarji. Naprava je v toliko pogledih drugačna od ostalih, da bi se gotovo našlo na njej kaj dobrega in tudi kaj slabega.

V vsakem primeru bom z veseljem odgovoril na vsa vaša vprašanja.

Vsem skupaj želim uspešno sezono.

Srečko Lavrič

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 52974Odgovor bostek
Če Jan 26, 2012 6:23 pm

Kaj pa priključitev kakšnih senzorjev je možna? Npr kočevski čebelarji, ko jim medved prebije ograjo, da bi se sprožil kakšen senzor in poslal kakšen signal?

Ali vlom v čebeljnak, pa še kakšen možen scenarij bi se našel...
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

iskrica
PrispevkovCOLON 58
PridruženCOLON To Mar 01, 2011 5:53 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 52975Odgovor iskrica
Če Jan 26, 2012 9:01 pm

Imam veliko željo, da to nabavim, trenutno je še predrago oz. nimam še nobenega finančnega priliva od čebel.... Sem tudi jaz na območju medveda oz. dveh medvedk....

srecko_lavric
PrispevkovCOLON 4
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 52977Odgovor srecko_lavric
Pe Jan 27, 2012 12:26 am

bostek napisal/-aCOLONKaj pa priključitev kakšnih senzorjev je možna? Npr kočevski čebelarji, ko jim medved prebije ograjo, da bi se sprožil kakšen senzor in poslal kakšen signal?

Ali vlom v čebeljnak, pa še kakšen možen scenarij bi se našel...
Pozdravljeni.

Vaše vprašanje je povsem na mestu.

Naprava ima predviden vhod, ki sicer ni viden navzven, na elektroniki pa je konektor, ki ima zelo preprosto funkcijo. Ko na njemu naredite stik (to ni kratek stik, le kontakt), vam pošlje SMS z vsebino "Alarm xx". XX pomeni številko alarma, to pa sem implementiral zato, ker bi bilo na eno napravo lahko nameščenih več alarmov (do 10), torej različnih zadev, ki pa bi bile narejene tako, da "generirajo" oziroma ustvarjajo impulze z različno dolžino. Na ta način jih naprava identificira, vi (ali strežnik) pa dobite SMS z vsebino npr. "Alarm 2" in tako veste, da npr. Alarm 1 pomeni zaprta panjska končnica, Alarm 2 vlom skozi vrata...

Vsekakor, alarm se da enostavno priključiti na napravo.

Lep pozdrav, Srečko Lavrič

srecko_lavric
PrispevkovCOLON 4
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 52978Odgovor srecko_lavric
Pe Jan 27, 2012 12:34 am

iskrica napisal/-aCOLONImam veliko željo, da to nabavim, trenutno je še predrago oz. nimam še nobenega finančnega priliva od čebel.... Sem tudi jaz na območju medveda oz. dveh medvedk....
Pozdravljeni.

Mislim, da vas razumem. Tudi jaz nekoč, ko bom imel svojih nekaj panjev, ne pričakujem priliva od čebel, gotovo pa bom moral spremljati dogajanje na tem področju in si nabavljati nekatere stvari kot verjetno malce večji čebelar. Sicer pa tovrstne naprave niti niso mišljene za nekoga, ki ima čebelnjak doma in še to za hobi. Je pa to dodatna oprema, ki vseeno morda mika, npr. da greste zvečer na internet pogledat, koliko so prinesle (ali pa pojedle) vaše čebelice.

Srečno z medvedi ;)

Srečko

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 52979Odgovor noc b
Pe Jan 27, 2012 9:18 am

jest imam 2 vaši vagi in sem zadovoljen.

iskrica
PrispevkovCOLON 58
PridruženCOLON To Mar 01, 2011 5:53 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 53063Odgovor iskrica
Če Feb 02, 2012 8:56 pm

kako natančna oz. točni so izmerjeni podatki ?

Matias11
PrispevkovCOLON 30
PridruženCOLON So Dec 03, 2011 4:50 pm

Dodatne informacije.

OdgovorCOLON # 53370Odgovor Matias11
Ne Feb 19, 2012 10:37 pm

G. Lavrič, kje lahko dobim dodatne informacije o vaši napravi?
M

krvavec
PrispevkovCOLON 80
PridruženCOLON So Avg 07, 2010 5:16 pm

OdgovorCOLON # 53371Odgovor krvavec
Ne Feb 19, 2012 11:11 pm

več informacij o tehtnici je tudi tukaj: http://cebelar.krka.net/

lp Matic

srecko_lavric
PrispevkovCOLON 4
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53620Odgovor srecko_lavric
So Mar 03, 2012 2:34 am

Spoštovani iskrica in matias11.

Iskreno se opravičujem, ker nisem odgovoril na vajini vprašanji. Očitno sem spregledal nova obvestila iz tega posta, pa ne vem zakaj, saj redno spremljam elektronsko pošto.

Najprej bi rad odgovoril uporabnici iskrica. Točnost tehtnice je +-1% +-2 digita v celotnem temperaturnem območju -20 do +55°C. Veliko truda in časa sem vložil ravno v temperaturno stabilnost, ki je pri tovrstnih napravah zelo problematična. Uporabljam izredno kakovostne sestavne dele zelo znanih proizvajalcev, kot sta Texas Instruments in Atmel. Več pa ne bi rad povedal o detajlih na forumu.

Za vse informacije sem vedno na razpolago na GSM 031 657 171, vse pomembne stvari, vključno z navodili za uporabo pa so na voljo na spletnem naslovu http://cebelar.krka.net (Hvala Matic).

Hvala vam in lep pozdrav,

Srečko Lavrič

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov