Program za vodenje čebelarstva

Računalniški programi, internet,...

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

Program za vodenje čebelarstva

OdgovorCOLON # 32842Odgovor Oldy
Pe Feb 06, 2009 6:05 pm

Zanima me ali kdo upšorablja kakšen program za vodenje čebelarstva. Pred kratkim sem na netu videl, da obstaja program ČEBELAR. Zanima me, če ga kdo uporablja in če še obstaja kakšen podoben program.

LP A
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 35426Odgovor bostek
Sr Jul 15, 2009 7:53 am

Pozdravljen.

Sem malo gledal po internetu in programa Čebelar ni najti... sem pa opazil program Beekeeping database Bidata, ki je tudi v slovenščini. Sem pa videl da je narejen že nekaj časa nazaj, zato se bom mogoče kdaj sam spravil naredit kakšen malo bolj moderen program, če bo interes za to.
Seveda bom potreboval vso podporo pri načrtu, da bi bila stvar čim bolj kvalitetno in uporabno narejena.

no sedaj pa moram malo nadgraditi moje znanje o čebelarjenju :D
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 35432Odgovor Oldy
Sr Jul 15, 2009 1:45 pm

Imam nekje shranjen ta program. Če želiš mi pošlji sporočilo na PM.

LP
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 35485Odgovor bostek
Če Jul 16, 2009 1:47 pm

Zanima me če bi bilo interesantno narediti en manjši spletni projekt, kjer bi lahko vsak urejal svoj čebelnjak(padnje, matice, točenje medu...), ter tudi pregledoval druge čebelnjake(bolj v grafični obliki ter videl podatke ki niso zasebni), kontaktiral, morda tudi pregledoval ponudbe za čebelarsko opremo itd...da bi potem imeli eno lepo bazo čebelnjakov na spletu in ne le lokalno na računalniku... kako se vam zdi ideja?
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 35538Odgovor bostek
Po Jul 20, 2009 12:42 pm

Kdorkoli?

Uporabniški avatar
jovis
PrispevkovCOLON 57
PridruženCOLON Sr Dec 17, 2008 11:30 am
KrajCOLON Dolga vas pri Lendavi

OdgovorCOLON # 35540Odgovor jovis
Po Jul 20, 2009 2:18 pm

ja, ideja, da bi pregledoval druge čebelnjake, je mamljiva, samo obstaja problem: svojih podatkov pa ne bi želel dati

in pri večini ostalih je podobno. Morda bi čez čas zaupanje bilo tako veliko, da bi kaj bilo iz tega, a vprašanje, čez koliko let bi to bilo. sigurno pa se večina še vedno ne bi spuščala v to.

malo spremljaj borzo medu in matic na ČZS, tam se lepo vidi stanje takega sistema. bomo videli čez par let, kako se bo tam sistem razvijal

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 35541Odgovor bostek
Po Jul 20, 2009 2:37 pm

Kaj pa če bi recimo bila stvar narejena tako, da bi imel dostop preko gesla in uporabljal vse svoje zasebne podatke... javni podatki pa bi bili omejeni? Npr da bi podal število panjev, koliko medu si stočil, kaj se dogaja okoli čebelnjaka, poveš če potrebuješ kakšno pomoč, opremo, dodal sliko čebelnjaka, prodajal opremo, med in ostale izdelke in tako naprej... bolj omejene stvari, ki bi zanimale druge obiskovalce, vse zasebne podatke pa bi imel varno ločene posebej in bi samo lastnik imel dostop do njih. Tako bi potem rešil problem razkrivanja podatkov

Ker recimo na ČZS oz MZK imaš samo mapo in pozicijo čebelnjakov.... stvar bi s tem dodobra razširil in naredil bolj zanimivo

Uporabniški avatar
jovis
PrispevkovCOLON 57
PridruženCOLON Sr Dec 17, 2008 11:30 am
KrajCOLON Dolga vas pri Lendavi

OdgovorCOLON # 35543Odgovor jovis
Po Jul 20, 2009 4:40 pm

dostop z geslom: itak, brez tega se niti pogovarjamo ne
koliko medu stočiš: to zna bit haklavo, ker večina bo itak te podatke skrivala, to je kot da bi povedal, koliko denarja imam na bančnem računu

ostalo: čebelnjak, oprema, pomoč, slika: Seveda je zanimivo, a vprašanje, koliko čebelarjev bi nas tak spletni projekt zanimal, da bi si uredili profil in slike. Tudi na tem forumu je prijavljenih veliko čebelarjev, a jih le majhen del sodeluje, ostali večinoma opazujejo. Morda bi lahko kaj v stilu blogov bilo, odvisno od izvedbe in tvoje zamisli.

prodaja medu: na ČZS že obstaja borza medu, kjer je že kar nekaj ponudbe. Poleg tega imajo večji čebelarji svoje spletne strani, kjer jih večina tudi prodaja med. Tudi na tem forumu in na ČZS poleg borze obstaja rubrika Prodam/Kupim. Da bi tukaj nekaj na novo ustvarjali, se mi zdi bv

Zame kot začetniku bi bilo seveda lažje, če bi taka tvoja stran obstajala in bi bila v teku. Morda pa bi lahko tvoj projekt vključil v tole spletno stran (slovenski-cebelarji.com), saj vsaj jaz na tej strani koristim le forum. in bi tale spletna stran lahko bila tudi malo posodobljena.

Težko je povedati, kakšen bi bil interes za tak projekt. Meni bi se zdelo zanimivo in v redu, a odvisno od enostavnosti rokovanja s stranjo, možnostmi, tudi osebnimi podatki, ki bi bile vključene, najpomembneje pa s čim večjim sodelovanjem. Najučinkoviteje bi bilo dodati stvari kar sem, namesto da začenjaš z nule. Tudi na strani ČZS bi morda kaj takega bilo mogoče postaviti, samo dvomim, da uspeš tam.

Zaenkrat sem bolj skeptičen glede izida takega projekta, a vseeno, razvijaj idejo, morda pa bo kaj z nje.

Lp, jv[/quote]

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 35552Odgovor bostek
To Jul 21, 2009 11:30 am

No trenutno sem začel delat z neko novo spletno tehnologijo in najlažje se naučim če naredim nek mini projekt... tako da se bom lotil nekaj v tej smeri. Vam sporočim ko bodo vidni prvi rezultati in vam jih pokažem. Potem pa se lahko naprej pogovarjamo.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov