ROJENJE ČEBEL

Teme s področja biologije čebel

ModeratorCOLON Janko

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 55464Odgovor Mandelj
Po Jun 11, 2012 10:18 pm

Ali ima kdo kaj izkušenj, z menjavanjem mest panjev na stojišču ali v čebelnjaku? Z tem bi rad poskusil malo izenačiti določene družine in preprečevati rojilno razpoloženje...

Ob kateri uri v dnevu bi bilo to najbolje narediti.

Dobrodošli vsi koristni predlogi,

lp

M&M
PrispevkovCOLON 112
PridruženCOLON Če Jan 20, 2011 4:15 pm

OdgovorCOLON # 55465Odgovor M&M
Po Jun 11, 2012 11:28 pm

Mislim da je levstek007 nekje omenil, da ima polno dela s prestavljanjem panjev in da je bil pri preprečevanju rojenja uspešen.
Drugače pa Rihar piše tudi o tej metodi v svoji knjigi nakladno čebelarjenje. Sam še njegove knjige nisem naštudiral, čeprav bi moral...
Prestavljenje panjev zna bit kar težaško delo. Če maš malo panjev še gre, če pa jih je čez deset, se boš pa kar namatral, da vse prebeksaš... Če je družina v rojilnem razpoloženju je boljš nardit narejance al ometence. Prestavljanje panjev je sam kupovanje nekaj malega časa, na koncu je pa spet vse na vejah:)

lux88
PrispevkovCOLON 6
PridruženCOLON Pe Maj 30, 2014 11:12 pm
KrajCOLON Grosuplje

OdgovorCOLON # 65432Odgovor lux88
Sr Jun 18, 2014 12:22 am

Živjo

Mene pa zanima če kdo prakticira lovljenje rojev z tako imenovnaimi swarm trap škatlami. Ali čebele dejansko privabi vonj olja limonske trave? Malo sem gledal na internetu in naj bi tako dokaj uspešno lovili roje. pa sem poizkusil tudi sam, pa do sedaj ni bilo ravno uspeha res pa je da je bilo vmes samo par lepih dni ostalo je bolj deževalo. Nastavil sem jim vodo v čebelnjak pa tudi sladkorno raztopino pa po 14ih dneh ni še nič. Probavam pa v TBH limonsko olje pa redno kapam vsake 2 dni.

Upam da bo kdo kaj vedel.

Lp
Luka

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov