Lokacija panjev

Razprave in vprašanja za začetnike

ModeratorCOLON bostek

BUTTON_POST_REPLY
Pahuljone
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON To Maj 30, 2017 12:16 pm

Lokacija panjev

OdgovorCOLON # 73804Odgovor Pahuljone
To Maj 15, 2018 3:32 pm

Pozdravljeni,

sem čebelar začetnik. V naslednji sezoni imam plan postaviti 2-3 panje. Ker sem med tednom v Ljubljani (drugače iz Kočevja) imam problem kam le te postavit.

Ali ima smisel postaviti na bloku v Ljubljani, kateri ima ravno streho in se iti urbano čebelarsvo?

Druga varianta bi bila, da najdem kakšen bližji pašnik in postaviti panje nanj. Samo kako najti lastnika le tega pašnika? In vprašanje kako so naklonjeni temu.

lp

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

Re: Lokacija panjev

OdgovorCOLON # 73806Odgovor volk
To Maj 15, 2018 4:38 pm

Panje si postavi v Kocevju. V urbanih predelih je onesnazenje precejsnje, Ljubljana je tudi vecinoma pod karanteno zaradi hude gnilobe.. Pase ni tako veliko. Kocevje po drugi strani ni tako obremenjeno z cebelami, paso ima na vrbah, javorjih, regratu, smreki, lipi in hoji. Poleg tega je precej divje cesnje. Cebel se ne gleda vsak dan, to je divja zival, ki rabi svoj mir. Spomladi ji z satnicami siris gnezdo, ko je v panju veliko cebel naredis kakega narejenca, ko je med tocis.. pregledi na par dni so grobo nasilje nad cebelami. Ucijo to sicer na marsikaterem tecaju za zacetnike, vendar je te ucitelje za povprasati, koliko panjev oskrbujejo.. in tu gre po pravilu, da vec ko imas cebel, vec imas prakticnih izkusenj. Verjetno marsikateri zacetnik ve vec od predavateljev na teh tecajih..
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Pahuljone
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON To Maj 30, 2017 12:16 pm

OdgovorCOLON # 73807Odgovor Pahuljone
To Maj 15, 2018 10:33 pm

Tudi sam se nagibam k temu, da jih postavim v Kočevju. Malo me skrbi, če je prisotnost samo za vikende dovolj?

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 73808Odgovor boriss
Sr Maj 16, 2018 7:22 am

načeloma preveč.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov