Poraba zalog hrane

Razprave in vprašanja za začetnike

ModeratorCOLON bostek

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

Re: Poraba zalog hrane

OdgovorCOLON # 72002Odgovor volk
Sr Mar 15, 2017 11:22 pm

Poizkusno imam ene 10 panjev, kjer zadnje paše ne iztočim in prezimim na 22 satih s polno medu. Stvar deluje. Druzine so mocne in sedijo na vsem satju. Le z eno posebnostjo. Brat je poizkusil isto, pa ima grižave in nosemave. Ker jih je prezimil v celinskem delu, jaz pa na Primorskem.
Danilo , če prav vem ne uporablja pogač. Boris brez pogač propade. V čem je hec? V pogojih in danostih. Vsaj tako je veljalo. Dokler nismo tako uničili narave, da nic vec ne funkcionira kot bi moralo. Morda se nekomu zdi, da je nemogoce, da se je vse spremenilo v 10 letih. Je . Izpusti ogljikovega dioksida so bili tolikšni, da smo iz 370ppm prišli na 407ppm. Par posebnih dogodkov pri podnebju se je sprozilo med 380 in 400 ppm.

K bistvu. Narave take kot bi morala biti ni več. In čebele tudi nekoč niso nabirale za nekoga drugega, pač pa zase, za svoj razvoj in rojenje in prezimovanje. In tudi divja goved nima mleka, da bi jo nekdo molzel. Človek se je naučil gojiti živali z namenom, da ima tudi sam neko določeno korist, seveda jo pa ima samo tako, če omogoči živalim, ki jih redi, da se dobro počutijo. In lačne ter sestradane čebele se počutijo zanič.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Rtič
PrispevkovCOLON 151
PridruženCOLON Sr Okt 12, 2016 6:19 pm

OdgovorCOLON # 72003Odgovor Rtič
Če Mar 16, 2017 11:13 am

volk napisal/-aCOLON

Danilo , če prav vem ne uporablja pogač. Boris brez pogač propade. V čem je hec? V pogojih in danostih.
Kot vedno ni nekega splošnega odgovora, očitno je res dosti odvisno tudi od mikroklimatskih pogojev. Jaz sem zazimil družine kot mi je svetoval mentor oz. kot naredijo čebelarji na našem koncu. Potem pa sem po bršljanu imel še do 20. decembra vnos medičine in cvetnega prahu japonske nešplje ki jo je na mojem koncu kar precej, trenutno pa imam v panjih še skoraj vso zimsko zalogo in ob tem lepem vremenu imam vnos nove hrane ki mi popolnjuje zaloge, ker imam naokoli dosti mandljev, ringloja, črnega trna, regrad se že odpira in še se najde. Kaj bi pa bilo v primeru slabega vremena pa ne vem.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 72004Odgovor levstek008
Če Mar 16, 2017 11:19 am

Rtič napisal/-aCOLON
Če Mar 16, 2017 11:13 am
volk napisal/-aCOLON

Danilo , če prav vem ne uporablja pogač. Boris brez pogač propade. V čem je hec? V pogojih in danostih.
Kot vedno ni nekega splošnega odgovora, očitno je res dosti odvisno tudi od mikroklimatskih pogojev. Jaz sem zazimil družine kot mi je svetoval mentor oz. kot naredijo čebelarji na našem koncu. Potem pa sem po bršljanu imel še do 20. decembra vnos medičine in cvetnega prahu japonske nešplje ki jo je na mojem koncu kar precej, trenutno pa imam v panjih še skoraj vso zimsko zalogo in ob tem lepem vremenu imam vnos nove hrane ki mi popolnjuje zaloge, ker imam naokoli dosti mandljev, ringloja, črnega trna, regrad se že odpira in še se najde. Kaj bi pa bilo v primeru slabega vremena pa ne vem.
Načele bi zimsko zalogo hrane, kaj drugega....
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
PridruženCOLON Sr Feb 26, 2014 9:06 pm
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 72008Odgovor papagaj93
Če Mar 16, 2017 9:06 pm

Rtič. Tvoje stanje mi sliši na moje lansko. Če sem kaj spregledal nevem. Ampak čimprej jim naredi prostor za zaleganje da bo družina živalna...Saj si ga naredi tudi sama...ampak "traja" ;) in ta "traja" ni v tvojo korist ;) :D

Rtič
PrispevkovCOLON 151
PridruženCOLON Sr Okt 12, 2016 6:19 pm

OdgovorCOLON # 72009Odgovor Rtič
Če Mar 16, 2017 9:47 pm

Ja verjamem, zdaj imajo po 4-5 satov zalege, naprej pa je po večini hrana. Nekaj bom moral rešit ker je napovedano lepo vreme, odpira pa se že sadno drevje.

muha
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Ne Jan 18, 2009 6:36 pm

OdgovorCOLON # 72015Odgovor muha
Če Mar 16, 2017 10:52 pm

carsko Rtič... ti nimaš trenutno nobenih problemov! Pr men slika drugačna, hrane imajo sicer dovolj za preživetje, nimajo pa toliko , da bi kranjica zalegala še naprej na polno( tud pr men trenutno 4-5 satov zalege) vendar se bojim, da se bo zaleganje ustavlo-upočasnilo glede na zalogo hrane v satih.
Pr men jim bo potrebno hladilnik nafilat.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov