Začetnica - Čebelarstvo

Razprave in vprašanja za začetnike

ModeratorCOLON bostek

BUTTON_POST_REPLY
pilotgirl
PrispevkovCOLON 6
PridruženCOLON To Jun 14, 2016 11:01 pm
KrajCOLON Okolica Turjak, nadmorska višina 650m
CONTACTCOLON

Začetnica - Čebelarstvo

OdgovorCOLON # 70573Odgovor pilotgirl
Ne Jun 26, 2016 3:04 pm

Pozdravljeni čebelarji.
V tem sem nova in seveda iščem čim več informacij, da bi se čim več informirala. Spoštovanje in željo postati čebelar gojim že iz otroštva. :nosimljubezen

Imam pa nekaj vprašanj, ki tarejo vsakega začetnika. Skrbi me varoja, kako je s tem, rada bi imela ekološko čebelarjenje. Kako je s temi lističi, jih lahko dobiš kljub temu, da začenjaš čisto samo zase. Namreč nabavila bom dve družini Až 3 nadstropja. Rada bi jih pravilno zaščitila, da bi mi prezimile in preživele. Dobim jih res v najslabšem času - pomoje laičnem znanju. Dobila jih bom julija in druge avgusta.

Prosim za čim več nasvetov in informacij. Poskušam, tudi priti v kontakt z lokalnim čebelarskim društvom vendar neuspešno. Namreč idealno bi bilo, če bi dobila mentorja, ki bi bil pripravljen deliti znanje. Kot otrok sem nekaj znanja dobila, vendar čisto premalo. Nekaj principov vem, to kar ti povejo kot otroku. Sedaj, ko končujem fakulteto, sem se odločila pa zagrizniti v čebelarstvo. Vem, me te nekajkrat zagrabila panika, da pa le ne bom sama kos, a sem prespala in spet rekla ne bom puške v koruzo vrgla in spet vztrajam in iščem znanja in informacije.

Mogoče še to, prebrala sem nekaj knjig:
- Hrana in prehrana čebel
- Čebelarski priročnik za začetnike (dobi se ga na spletni strani ecebelar)
- Našla neko staro izdajo knjige Varoza
Vendar to še zdaleč ni dovolj. Dejstvo je, da imam občutek, da imam kar velike luknje znjanja. Predvsem me matra tudi hendlanje s čebelcami, bojim se, da jih ne bom preveč pomendrala. Prav tako sem opazila, da je ogromno balasta napslošno, po youtube, itd. :?

Od opreme pa imam, trenutno kar mislim, da nujno potrebujem:
- zaščitno opremo (rokavice, zgorni del jakne s klobukom in zaščitno mrežo), 2x 3 etažni AŽ in vse pripadajoče razen družin, kadilnik, dleto, omelo

Prosila bi še, kaj bi nujno rabila, za opremo, za urejanje panja in zaščito pred varojo?
Bom se ustavila, ker vprašanj je še in še in še.....

Prosim za pomoč in nasvete. HVALA!

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

Re: Začetnica - Čebelarstvo

OdgovorCOLON # 70574Odgovor bloop
Ne Jun 26, 2016 3:55 pm

Res se potrudi da dobis enega (dobrega) mentorja, ker ta sopek vprasanj, kaze da si res zacetnica brez znanja in bo hudic.

Mare-Božo
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Jul 08, 2013 8:01 pm

OdgovorCOLON # 70575Odgovor Mare-Božo
Ne Jun 26, 2016 4:00 pm

Ekološko.... kakšni lističi?
Iz katerega konca si? S to informacijo se ti lahko kdo javi iz bližine če prebera forum.

Če ne dobiš nobenega mentorja, se da za silo tudi po mailu ali skypu reševati. Tako kot si napisala, vprašanj je še in še. Skrb za družine je treba gledati celovito, saj različna opravila s katerimi pomagamo čebelam nakoncu sinergisko rezultirajo v uspeh. Oziroma imaš večjo polomijo na koncu kakor ga polomiš pri eni od točk potrebnih opravil.
Pa da te ne prestrašim v samem začetku, vse bo OK samo začeti moramo s spoznanjem iz katerega konca si in najti mentorja :)
Zadnjič spremenil 1, dne Mare-Božo, skupaj popravljeno 0 krat.

pilotgirl
PrispevkovCOLON 6
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 70576Odgovor pilotgirl
Ne Jun 26, 2016 4:01 pm

Zato sem se obrnila na forum, če bo kdo pripravljen mi pomagati. Drugače se bom žal učila na svojih napakah. :(
Lističi sem zasledila pri varoji kjer je opisano principe preventive in potem zdravlenje. Mislila sem MAQS
Sem iz Turjak-Velike Lašče

Mare-Božo
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Jul 08, 2013 8:01 pm

OdgovorCOLON # 70577Odgovor Mare-Božo
Ne Jun 26, 2016 4:03 pm

Sem zelooo blizu tebe.... bova uredila..glej zasebno sporočilo

pilotgirl
PrispevkovCOLON 6
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 70578Odgovor pilotgirl
Ne Jun 26, 2016 4:10 pm

O imam pa srečo....!

pilotgirl
PrispevkovCOLON 6
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 70579Odgovor pilotgirl
Ne Jun 26, 2016 4:37 pm

Hvala za klic, se ti oddolžim! In ja hvala za pomoč! Se oddolžim Mare!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 2 in 0 gostov