Kako potlačiti čim manj čebel?

Razprave in vprašanja za začetnike

ModeratorCOLON bostek

BUTTON_POST_REPLY
janko8
PrispevkovCOLON 350
PridruženCOLON Pe Maj 13, 2016 4:38 pm

Kako potlačiti čim manj čebel?

OdgovorCOLON # 70203Odgovor janko8
To Maj 17, 2016 8:11 pm

Pri dviganju in ponovnem nameščanju naklad se lahko potlači precej čebel. Kakšne trike uporabljate v izogib temu, sploh takrat ko nimate pomagača, da bi pihal?

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

Re: Kako potlačiti čim manj čebel?

OdgovorCOLON # 70205Odgovor bostek
To Maj 17, 2016 8:27 pm

Jaz naklado postavim gor tako zarotirano, da zavzame čim manj površine. potem pa počasi obračam in spravim stran čebele ki so na poti.
Dosti boljše kot da bi direktno postavil gor, tisti kotniki ki jih nekateri izdelovalci dajejo gor pa so leteli dol prvi dan ko sem jih dobil.
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

joe1982
PrispevkovCOLON 108
PridruženCOLON To Dec 25, 2012 4:24 pm

OdgovorCOLON # 70206Odgovor joe1982
To Maj 17, 2016 8:41 pm

Tudi dimu se kar lepo umaknejo.

janko8
PrispevkovCOLON 350
PridruženCOLON Pe Maj 13, 2016 4:38 pm

OdgovorCOLON # 70207Odgovor janko8
To Maj 17, 2016 9:54 pm

Ja spihaš jih že z dimom, samo potem preden vzdigneš naklado, se jih že nekaj vrne na robove in jih speštaš. Pol se pa sekiraš. Pa ven visijo...
Sem razmišljal, da bi jih najprej pokril z neko lahko ploščo ali kartonom pa pustil en rob naklade zunaj, naslonil naklado na ta rob, potegnil ven plato in hopa. Bomo videli če kej pomaga. Tale diagonalna tudi kar precej zmanjša število žrtev :) Ko jo odložiš vsaj lahko spet z dimom operiraš.
Zgleda sem se narobe lotil. Hotel sem čimbolj zadeti robove in to v eni potezi.

AKS
PrispevkovCOLON 222
PridruženCOLON Pe Maj 01, 2015 1:01 am

OdgovorCOLON # 70209Odgovor AKS
To Maj 17, 2016 10:30 pm

ni ravno na to temo ampak podobno. MEni pa je mentor pokazal dobro finto, kako lepo spravi roj v panj. Enostavno je uporabil pero od vrane in jih kot s čopičem dodatno potiskal v panj (po tem ko sva jih nasula zadaj).
danes pa sem jaz pri prevešanju, takšno pero uporabil za odstranitev čebel iz pokrite zalege.
Zadeva deluje vrhunsko, v primerjavi z original metlico.
štos je v tem, da pri uporabi metlice neki čebel odfrči is sata, ko pa se jih nekaj tako prisilno dvigne is sata, vemo da začnejo letat okrog tebe bolj intenzivno.
Ptičjemu peresu, pa se zelo lepo umikajo, tako da odslej bom to zadevo sigurno uporabljal :D

phladnik
PrispevkovCOLON 48
PridruženCOLON Ne Maj 11, 2008 12:50 am

OdgovorCOLON # 70221Odgovor phladnik
Sr Maj 18, 2016 11:38 am

Jaz v AŽ panju (ko jih zapiram ali ometam iz satja) uporabljam veliko gosje pero... je ravno prav trdo in vanj se ne zapletajo tako mrzlično kot v ščetine od metlice. Pero tudi veliko manj napadajo.
Moj dedek je imel za ometanje kar razprto posušeno kokošje krilo.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 70228Odgovor levstek008
Sr Maj 18, 2016 3:21 pm

janko8 napisal/-aCOLONPri dviganju in ponovnem nameščanju naklad se lahko potlači precej čebel. Kakšne trike uporabljate v izogib temu, sploh takrat ko nimate pomagača, da bi pihal?
Zmeraj jih nekaj stisneš....sam pri prov praznem panju ne boš stisnil nobene :lol: :lol:

Je jeba ko vidiš da jih stisne...ma kaj češ??? Panj ti bruha čebele ven, jaz jih pa naj eno po eno ometam nazaj........."mijšn inposibl" (mission impossible) :lol: :D
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70235Odgovor bostek
Če Maj 19, 2016 8:04 am

Smo bili enkrat pri velikem čebelarju tam v okolici Semiča, ni imel zadnjih vratc, čebel polno lezlo povsod, samo zaprl vrata in zmučkal cel kup čebel. In odvrnil da jih ima pač dovolj. Ampak odnosa pa nima!
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 70238Odgovor oasis
Če Maj 19, 2016 10:37 am

Povdarek pri VELIKEM ČEBELARJU, ki se nima časa ukvarjati s tako majhnimi problemi kot je cincanje ali boš stlačil par čebel ali ne...

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70239Odgovor bostek
Če Maj 19, 2016 10:48 am

Vseeno ni tako velik, pa vseeno bi lahko imel mal odnosa. Niti pomatral se ni da bi jih malo odgnal, pa ni jih bilo samo par (sploh ko ima turiste na obisku).
Zame pač to ni čebelar. In se poserjem na njegove dosežke in medalje.

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

OdgovorCOLON # 70262Odgovor cebelrcek
So Maj 21, 2016 10:29 am

bostek ima prav, par sekund bi si lahko vzel in na hitro pometel čebele iz okvirja panja. Tukaj gre bolj za čebelarjev ego ...

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov