Dohranjevanje v slabem vremenu

Razprave in vprašanja za začetnike

ModeratorCOLON bostek

BUTTON_POST_REPLY
ursolinko
PrispevkovCOLON 175
PridruženCOLON Po Jun 04, 2007 3:33 pm

Dohranjevanje v slabem vremenu

OdgovorCOLON # 35058Odgovor ursolinko
Pe Jun 26, 2009 12:10 pm

V tem tednu, ko čebele niso izletavale sem dva krat dolil v pitalnike sladkorno raztopino. Sprašujem vas ali sem ravnal pravilno, ali pa bi bilo bolje dodat pogačo ali pa nič?

Sladkor sem zmiksal v multipraktiku in tako dobil skoraj sladkor v prahu, ki se je zelo hitro raztopil z vodo.

Poizkusit je vredno.

NAJ MEDI

kranjska èebela
PrispevkovCOLON 18
PridruženCOLON Če Mar 12, 2009 11:08 am
KrajCOLON GORNJI GRAD

OdgovorCOLON # 35062Odgovor kranjska èebela
Pe Jun 26, 2009 8:10 pm

naredil si vredu saj je bilo slabo vreme. Jaz sem tudi dal pogačo v panj zdejle ko je bilo slabo vreme. Pogačo je dobro da daš v panj zdajle ko matica zalega in medi. Sladkorno raztopino pa daš v panj najbolje ko iztočiš med saj si s tem pridobijo nekaj hrane nazaj.Drugače pa poglej v panj če je dosti meda je bolje da jim daš pogačo. LP :D NAJ MEDI

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 35066Odgovor divji cebelar
So Jun 27, 2009 5:42 am

Dokler je v panjih med za iztočiti se čebelam ne daje nič. Ne sladkorna raztopina in ne pogača ali karkoli drugega.

Koliko krat je potrebno to zapisati ???? Na predavanjih, ki vam jih organizira ČZS, sedite na ušesih in tudi na tem forumu je bilo to že stokrat zapisano. Stoči kar misliš točiti potem pa krmi in ne mešaj kar se mešati ne sme.

ursolinko
PrispevkovCOLON 175
PridruženCOLON Po Jun 04, 2007 3:33 pm

OdgovorCOLON # 35081Odgovor ursolinko
So Jun 27, 2009 12:36 pm

Brez zamere DIVJI
Akacijo sem stoču, od lipe pa imam le pet dodatnih družin. Dohranjujem za slučaj, če bo hoja zamedila, pa je treba imet čebele v formi.

Sicer sem pa mnenja, da v slabem vremenu, kilo sladkorja pojedo in ne shranijo, po mojem vsaj v medišče ne in pri tej količini čebel.

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 35085Odgovor bloop
So Jun 27, 2009 1:06 pm

A da se ne dohranjuje v casu ko ni na vagi +? Cudno mene pa imajo vsi okoliski cebelarji za bebca ker tega ne pocnem in mi veselo razlagajo da je to nujno :).
Res me ima vse bolj da bi dal njihov med na analize :).

No hranim rezerve, roje in "prasilcke".

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 35087Odgovor Timijan
So Jun 27, 2009 1:48 pm

Le kako lahko hranite in potem prodajate?? Saj imajo čebele hrano že v panju!! Vsi, ki jih resno hranite (več kot 2 dcl/dan ali pa še to ne), ste nepošteni preračunljivci, ki gledate le nase in ne na ČEBELE, niti NA KUPCA. Dolgoročno se to ne bo obrestovalo.

Pošten čebelar pusti, da se čebele najedo, ko imajo krizo, pri tem pa skrbi, da jih ČIMMANJ vznemirja. Je pač tako, da včasih dobiš viške, včasih je ravno prav, včasih pa imaš nekaj zgube, ki se krije z bivšimi in bodočimi viški. Ali morate vedno izigravati do te mere, da je vam OK, čebelam in ljudem pa ne? Jej, jej, kakšno sranje!! Hranijo se predvsem rezervne družinice, če so šibke, pa morda 1-2 dcl sirupa/družino, če je več dni hladno in deževno, da matica ne zarjavi.

Pravi kupec, ki jih je vedno več, ne kupuje le nekega medu, ampak po okusu hitro zasluti tudi druge zadeve:
- ali je med starejši od enega, dveh let,
- kakšen odnos ima čebelar do čebelarstva,
- praznost okusa ga takoj navda s sumom o hranjenju s sladkorjem.

Da se to dogaja, imamo tukaj prvovrstni dokaz. Fantje (in punce), brez malo več etičnosti sami sebi in drugim pljujete v skledo. Lep dan še naprej, t

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov