CEna rojev

Razprave in vprašanja za začetnike

ModeratorCOLON bostek

olševèan
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Mar 02, 2009 4:10 pm
KrajCOLON oląevek

CEna rojev

OdgovorCOLON # 34309Odgovor olševèan
Sr Maj 20, 2009 8:55 pm

A kdo približno ve , kakšne so kej cene rojev oz. za kilo čebel?

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 34312Odgovor Timijan
Sr Maj 20, 2009 9:26 pm

V Črnomlju pri profiju za roje (sto na leto, in to močnih), je cena od 30 do 40 evrov; do cca 2kg je npr 30e, 2,5kg in več pa 40. Lp t

olševèan
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Mar 02, 2009 4:10 pm
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 34329Odgovor olševèan
Če Maj 21, 2009 6:41 pm

aja
ker jest sm slišov da je cena za kg čebel enaka kot cena enega litra medu.
to mi je rekel en čebelar ki sem ga vprašal

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 34342Odgovor Timijan
So Maj 23, 2009 6:34 pm

Zanimiva cena, bi rekel; 2kg = 10-13 evrov? Možno, a le za jesenske ometence, sklepam. Če pa imaš v roju lansko matico, ki je zelo dobra, pa je 30-40 evrov precej zelo ugodna cena, kajti po nekaj dneh imaš, če dodaš kak prazen sat, že polno jajčec. Če je paša, pa so jačeca pomešana z medom, luknja ob luknji, naprej pa samo med. Razlika je torej velika. Lp t

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 34346Odgovor volk
Ne Maj 24, 2009 3:15 pm

No cetudi je v roju stara matica,ce jo hoces pustiti moras vedeti koliko je stara.Res je,da sam matic ne pobijam,ce ni sposobna peljati 3 etaznega panja,gre v baterijo,kjer ima 7,14,ali pa 21 satov.Kolikor pac pustim lesonit odprt.Stare drzim zato,da pridem do preleznih matic.Ce zracunam,da mi stara matica lahko zalega za narejence v 14 satih,ce pa je na 7 pa za preleganje.Tistih nekaj preleznih maticnikov ima tudi doloceno ceno.

Ometencev ti nihce,ki ima kaj pameti ne bo dal za drobiz.Ometenec ti naredi nove sate,pa se cez zimo gre.Nihce ne prodaja rezervnih druzin na jeseni.

Roja jaz sam ne grem pobirat,ce je kje visoko.Letos mi niti ena druzina se ni zrojila..Drugo leto pa bom na eni lokaciji na vseh 84 druzin ntaknil lovilce za roje.Ker bom poizkusil en sistem proti varoji.

Drugace pa mocan roj,tak ki potegne 10 satov na hitro,tak je vreden 40-50 evrov.Vse ostalo je pa bolj hec.Mocan roj je cez en mesec kar lepa druzina.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 34355Odgovor Timijan
Ne Maj 24, 2009 8:27 pm

Pozdravljen Volk! Praviš: Stare drzim zato,da pridem do preleznih matic. Ali lahko malo pojasniš, na kak način to storiš?
Drugace pa mocan roj,tak ki potegne 10 satov na hitro,tak je vreden 40-50 evrov.Vse ostalo je pa bolj hec.Mocan roj je cez en mesec kar lepa druzina.
Ja, ko sem govoril o dobri "stari" (enoletni matici) mora to biti potrjena stvar s strani čebelarja, ki dobro ve, od kod je tisti roj in kakšno zalego je njegova matica imela v minulem letu. potem pa se prepričaš še sam, čez nekaj dni.

Kako izgleda lovilec za roje? Vreča? Mrežasti zaboj? Daj, razloži malo prosim. Lep pozdrav, t

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 34364Odgovor bloop
Ne Maj 24, 2009 10:24 pm

Ce se jaz ne bom mesal med moje cebele 1 teden in se bo (kakor napovedi kazejo) pojavilo slabo vreme, bi lahko bilo rojev tudi pri meni precej. No se bom potrudil da jih ne bo, torej jaz proti cebelam in naravi. Bomo videli koliko maticnikov bom spregledal :).
Razvijes druzine koikor znas nato pa tako vreme, da se matice komaj cakajo, da pogledajo kaksen je zunaj svet :).

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 34370Odgovor volk
Po Maj 25, 2009 3:10 pm

Lovilev rojev:
Timijan,ali imas Umeljicevo knjigo Pcelarjenje.Tam se najlazje vidi kako izgleda.
Drugace pa gre za skatlico,ki jo das na zrelo.Matici omogoca,da pride na zrelo,stran pa ne more,ker je vmes resetka(jaz jih sam naredim iz koncev maticnih resetk)Vedno dam konec maticne na zrelo tudi pri rojih,ce ne vem koliko matic je v njih.Za tri dni.
No lovilec rojev pa je gor,ce pricakujem roje.Samo eno,prvic roj pocaka na zrelu,drugic pa odleti brez matice.(to pomeni,ce druzino poberemo na zrelu,in jo nazaj stresemo v panj.)
Ker mi tako v nobenem primeru matica ne more odditi,imam s casom pac tudi stare matice.Te niso sposobne mocno zalegati,katero vidim da slabi v moci,jo dam v manjsi panj.In tako pridem do 4,5 let starih matic.In tako en lep dan prelezejo.Vcasih je druzini celo treba dodajati zaprto zalego.Tistih nekaj maticnikov,ki jih dobim od take matice,pa so zame zlata vredne.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 34373Odgovor Timijan
Po Maj 25, 2009 8:06 pm

Pćelarstvo imam. Mislil sem na kakšno vrečo ali kaj, za lovljeje roja, ki izleta, mislim da je že A. Janša pisal o tem.

Škatlica pa je verjetno Debelakova lesica za preprečevanje rojenja? Ali si že prišel do njegovega odkritja, da roj, ki izleti, nekoč ne pride več nazaj, ampak sede na vejo, in potegne trotovino, ter vztraja do propada? Potem se tega nauče še roji pri sosednjih čebelarjih, kot da bi se zmenile.

Je pa dobra informacija tole s starimi maticami, ki so še uporabne. Tudi sam sem umaknil eno, ki je že v tretjem letu, pa je najboljša pri meni, v 10 satarček, ter razmišljal, da jo zamenjam za matičnik. Sedaj pa jo bom pustil pri miru, morda jo drugo leto preležejo?? Pa počakam zlata vredne matičnike. Hvala in lep pozdrav, t

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 63838Odgovor oasis
Sr Mar 05, 2014 8:49 am

Da ne bom odpiral nove teme bom vprašal kar tukaj…kakšne so ali pa bodo letos kaj cene čebeljih družin (9s,10s)?

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 63839Odgovor Kočevski med-ved
Sr Mar 05, 2014 10:12 am

od 9 - 12 € po zaleženem satu. Odvisno od moči družine in kraja povpraševanja.
LP
Koèevski med-ved

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 63841Odgovor oasis
Sr Mar 05, 2014 10:22 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONod 9 - 12 € po zaleženem satu. Odvisno od moči družine in kraja povpraševanja.
Če prav razumem se pravi, da je npr. od 10 satov 6satov zaleženih...plačaš samo teh 6satov?

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 63842Odgovor Kočevski med-ved
Sr Mar 05, 2014 10:26 am

oasis napisal/-aCOLON
Kočevski med-ved napisal/-aCOLONod 9 - 12 € po zaleženem satu. Odvisno od moči družine in kraja povpraševanja.
Če prav razumem se pravi, da je npr. od 10 satov 6satov zaleženih...plačaš samo teh 6satov?
Malo nerazumljivo sem napisal. Moral bi napisati po številu zasedenih satov:
6 satar cca 60 €
7 satar cca 70 €

itd.
LP
Koèevski med-ved

medo4
PrispevkovCOLON 358
PridruženCOLON So Nov 20, 2010 8:28 pm
KrajCOLON ®etale (haloze)
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 63875Odgovor medo4
Če Mar 06, 2014 1:21 pm

Komot računaj 12 eurov.
Lp,Medo4

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 63882Odgovor Q
Če Mar 06, 2014 5:47 pm

oasis napisal/-aCOLON ...
Če prav razumem se pravi, da je npr. od 10 satov 6satov zaleženih...plačaš samo teh 6satov?
Ti to resno ali je to mišljeno kot mal provokacije...
Ko kupuješ, kupuješ čebeljo družino, ane. V družini pa je tudi zaloga hrane, na kateri se tudi nahajajo čebele itd. Torej družina na desetih sati je 10X12€...

Lp

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 63884Odgovor bostek
Če Mar 06, 2014 8:23 pm

Ja ampak če je neka priporočena cena recimo 12€ za sat z zalego, to ni enako 10X12...to je verjetno mislil s tem
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 63885Odgovor MaMe
Če Mar 06, 2014 9:05 pm

Lepo je napisano... Ponudba oziroma povpraševanje.

(tale pika na koncu je taka mastna velika; ni potrebe več filozofirat)

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 63889Odgovor boriss
Če Mar 06, 2014 9:49 pm

Zakaj ne bi računali raje kar 30 € /sat (tudi prazen)?
kdo bi se ukvarjal samo z 12 €?

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 63891Odgovor mg
Če Mar 06, 2014 9:59 pm

Pereče vprašanje je, kolikšna je cena družine? Če je recimo 120e 8) , še komot dobiš kakšen sat za zraven :P .

Je pa tema okoli cen družin vedno (vroča) - tako za tistega, ki kupuje, kot za prodajalca. En bi družino skor zastonj :x , drug bi jo za zlato prodajal :twisted: .
lep pozdrav

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 63893Odgovor Q
Če Mar 06, 2014 10:29 pm

boriss napisal/-aCOLONZakaj ne bi računali raje kar 30 € /sat (tudi prazen)?
kdo bi se ukvarjal samo z 12 €?
Res zakaj pa ne. Je že kdo preveril ceno paketnih čebel v tujini. Nekaj čez kilco čebel+matica brez satov, brez zalege, brez zaloge hrane... Pa raje kupujmo take družine kot v tujini po taki ceni :?: Bo vredu :?: Za vse tiste, ki bi kupili samo satje z zalego... :!: :?: :idea: :arrow:

Lp

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 63895Odgovor boriss
Pe Mar 07, 2014 7:57 am

10 s x 12€ je 120 € = 20 kg medu

V velikem delu slo v enem letu ni tok točenja celo leto.

Torej prodaš družino po ceni kot od nje ne bi nikoli dobil pridelka.

A ste resni? vsi - prodajalci (ki tok hočete) in kupci (ki tok date)

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 63896Odgovor levstek008
Pe Mar 07, 2014 8:05 am

Brez odvečnega filozofiranja........povpraševanje VS. ponudba....

In čebele so vredne natanko toliko, kolikor je pripravljen plačat kupec in niti centa več.

Simpl, anede.... Vse ostalo je filozofiranje...
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej
___________
skyp:levstek008

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 63898Odgovor bostek
Pe Mar 07, 2014 8:20 am

Če kupiš en soliden 7S, ki je okoli 70€, potem se ti že povrne
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 63899Odgovor JanĹľevec
Pe Mar 07, 2014 8:25 am

Zanimiva razprava okrog teh cen. Moj znanec, ki zaradi starosti namerava odprodati 8 panjev s čebelami in satjem tudi v medišču, mi je povedal, da jih proda po 150 evrov po panju. Ker poznam njegovo čebelarstvo, vem, da ima panje in čebele v odličnem stanju v vseh pogledih.

Če njegovo ceno primerjam z vašimi cenami, potem je njegova cena več kot ugodna.

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 63900Odgovor Q
Pe Mar 07, 2014 8:25 am

Tu mnogo čebelarjev pravi, da med prodajajo po nekje 7 oz. 8 € na kozarec, kar znese nekje 8€ na kg. Je 120€/8=15kg medu za družino na 10tih satih. Upam, da toliko medi po Sloveniji. Drugače pa bi lahko rekel, da za tiste, ki se jim cena zdi visoka in nebi kupili jim ostane le kupovanje medu v trgovini, kjer pa je cena za kozarček SLO medu nad 12€ ! Torej 120€/12=10kg medu za družino na 10 satih oz 10kg na panj. Toliko pa upam, da medi v večini Slovenije.

Lp

levstek008 napisal/-aCOLONBrez odvečnega filozofiranja........povpraševanje VS. ponudba....

In čebele so vredne natanko toliko, kolikor je pripravljen plačat kupec in niti centa več.

Simpl, anede.... Vse ostalo je filozofiranje...

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 63902Odgovor oasis
Pe Mar 07, 2014 8:56 am

Sem slišal preko prijatelja, da nek čebelar začetnikom prodaja družine po 80€. To je še nekako sprejemljiva cena. Kar je več je pa že tko kot Boris pravi...

Je kdo od vas tok kavalirja IN PRODA DRUŽINO PO TAKI CENI?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 63903Odgovor levstek008
Pe Mar 07, 2014 9:18 am

oasis napisal/-aCOLONSem slišal preko prijatelja, da nek čebelar začetnikom prodaja družine po 80€. To je še nekako sprejemljiva cena. Kar je več je pa že tko kot Boris pravi...

Je kdo od vas tok kavalirja IN PRODA DRUŽINO PO TAKI CENI?
Čisto odvisno... en ko bi prišel z "merđotom" po čebele, ima keš, vsaj domnevam...čeprav taki cvolijo kot tavečje cerkveni miši....

Jaz čebel nimam za prodajo, sem pa eni brezposelni mlajši ženski dal res en "VELIK" škonto ko je vzela nekaj panjev pri meni....
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej
___________
skyp:levstek008

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 63905Odgovor boriss
Pe Mar 07, 2014 9:51 am

Q napisal/-aCOLONTu mnogo čebelarjev pravi, da med prodajajo po nekje 7 oz. 8 € na kozarec, kar znese nekje 8€ na kg. Je 120€/8=15kg medu za družino na 10tih satih. Upam, da toliko medi po Sloveniji. Drugače pa bi lahko rekel, da za tiste, ki se jim cena zdi visoka in nebi kupili jim ostane le kupovanje medu v trgovini, kjer pa je cena za kozarček SLO medu nad 12€ ! Torej 120€/12=10kg medu za družino na 10 satih oz 10kg na panj. Toliko pa upam, da medi v večini Slovenije.
Saj nisi mislil resno s tem? Ali pač?

Prvo če hočeš med prodati doma po taki ceni moraš dati na ceno še kozarec in delo in energijo za embaliranje in čas za kupca in ....

Drugič če med prodajaš v trgovini moraš od tvoje cene odšteti še vse marže in rabate in cassaskonte in .....

Na koncu dobiš (v vsakem primeru) od družine med po 3- 4 € /kg. IN tako moraš če hočeš rentabilno čebelariti samo za nakup družine pri 120 € dati enih 30 kg medu (po 4 €) če imaš smolo pa celo 40 kil medu po 3€.

In družina definitivno ni vredna več kot kakih 20 kil medu!

Torej tisti ki prodajajo čebele po 120 € / družina (pa mi je prav vseeno ali je to 7, 8, 10, ali 12 satar - maja so itak vse družine 12 satarji) odirajo KOLEGE čebelarje - no ja morda pa res niso kolegi - so nasprotniki ki jih je treba uničiti?.

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 63906Odgovor oasis
Pe Mar 07, 2014 10:04 am

Boris

Saj ne rečejo zastonj "Čebelar čebelarju sršan" ;)

medo4
PrispevkovCOLON 358
PridruženCOLON So Nov 20, 2010 8:28 pm
KrajCOLON ®etale (haloze)
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 63907Odgovor medo4
Pe Mar 07, 2014 10:23 am

Boris , če ni skrivnost po kakšni ceni pa vi prodajate čebele. Lanska tema glede je bila nekaj podobnega zato sem lani poklical nekaj čebelarjev in velika večina je prodajala sat po 12 eurov. Komur je predrago pač naj ne kupi . Lani so me klicali do polovice maja zaradi oglasa in bi rade volje dali tudi več kot 12 eurov le da bi jih dobili , taka je resnica. Jaz vozim star avto , zato ker nimam za novega- pardon od žene je.
Zadnjič spremenil 1, dne medo4, skupaj popravljeno 0 krat.
Lp,Medo4

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov