prevešanje - nizke temperature

razprava o čebelarstvu za laike
BUTTON_POST_REPLY
AKS
PrispevkovCOLON 222
PridruženCOLON Pe Maj 01, 2015 1:01 am

prevešanje - nizke temperature

OdgovorCOLON # 72279Odgovor AKS
So Apr 15, 2017 2:02 pm

v dveh panjih, v katerih sem imel najmočnejše družine, sem odprl medišče in prevesil po dva sata z večinoma pokrito zalego.

Glede na vremensko napoved, me malo skrbi, če bodo uspele ustrezno ogrevati v medišču? Razmišljam, da bi dodal dva polna sata medu levo in desno od prevešene zalege, da bodo lažje držale temperaturo.

ali varianta 2., da to zalego vrnem v plodišče k slabšim družinam, katerim še nisem odprl medišča.

kaj predlagate?

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

Re: prevešanje - nizke temperature

OdgovorCOLON # 72280Odgovor volk
So Apr 15, 2017 2:15 pm

Jaz v takem vremenu ne prevesam. Ce ze, potem to delam v lepem vremenu z odkrito zalego, da gredo krmilke nad maticno resetko.

Ker sem lani pustil zadnjo paso not, v vecini panjev pobral maticne ven, imam sedaj polne panje zalege in medu. Pred akacijo dobijo not resetke. Kjer pa je maticna resetka not, pa raje dam krajni sat medu gor, pa satnico spodaj v sredino gnezda. Hrane imajo se v vencih dovolj.

Jaz bi dal pokrito zalego v plodisce, ce bo res par dni pod 10 stopinj, ponoci pa minus, bo propadla.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

AKS
PrispevkovCOLON 222
PridruženCOLON Pe Maj 01, 2015 1:01 am

OdgovorCOLON # 72292Odgovor AKS
Ne Apr 16, 2017 10:59 pm

hvala za odgovor. Danes, ko je bilo še toplo, sem prevešene sate prestavil v plodišče slabših družin.
za miren spanec :D

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 72293Odgovor boriss
Po Apr 17, 2017 5:44 am

Kokr jaz vem imajo slabše družine sedaj lih tok zalege kot jo lahko ogrevajo! A nisi naredl naslednjo napako?

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov