Napadalne čebele

razprava o čebelarstvu za laike
Novinka
PrispevkovCOLON 250
PridruženCOLON Če Jan 13, 2011 2:01 am

OdgovorCOLON # 63645Odgovor Novinka
Sr Feb 26, 2014 4:02 pm

levstek008 napisal/-aCOLONKako izjemno pomembna je takojšna reakcija sem sam izkusil :? :(

Pa mi je tale razmišljanje dalo malo misliti...od prigode je že nekaj let, un dohtar je bil v penzjonu že oho-lala let.....Brez dvoma da ni imel dostopa do "svežih" zdravil, drugače rečeno, lahko da je tistemu adrenalinu iz lastne zaloge že pred leti potekel rok uporabe...
Levstek, me veseli zate, da se je dobro izteklo. Jaz nisem proti, me pa vseeno obhajajo dvomi. Kaj če bi šlo ob samovoljnem dajanju injekcije kaj narobe in bi potem seveda letele tožbe po sodišču, češ tale čebelar ga je pa zafural, pa bi ga MORAL rešit.

Aja, in tisti tvoj citat sopodaj o pretečenem roku uporabe... Tebi so sicer rešile življenje, ampak starih zalog pa po zakonu sigurno ne boš smel hraniti ali komu injicirati.

Sicer pa od nas do najbližje bolnišnice je 40 minut vožnje. To pomeni, da bi ob hitri reakciji človeka moral najmanj 3x"oživljat", če velja borisova razlaga. Kako bo pa kaj to določeno?

Ne vem, čim manj tujcev se mi sprehaja okoli čebelnjaka, bolje se počutim. Je pa kar grozljivo razmišljat o tem, kaj bi če...

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 63646Odgovor levstek008
Sr Feb 26, 2014 4:13 pm

Jaz sem mišljenja, da je dobro imet pri sebi en tak set, ki bi v najhujšim primerom močne alergene rekacije lahko pomagale počakat do prihoda reševalcel.

Seveda je jasno da ob piku/pikih čebel če enemu oteče prst, roka....ne pograbiš tabletke/injekcije in takoj daš....

Gre za primer če nekdo tako oteče in ima tako hudo reakcijo, da pade v nezavest v nekaj trenutkih... menda je jasno da takrat pomagaš z injekcijo adrenalina, al ga rajš opazuješ kako se duši in postaja ves plav...... Da naletiš na takega človeka je menda res majhna, ma se zgodi.....

Res ni fajn če ti ne morejo takrat pomagat...pa magari z 10 let staro dozo adrenalina :lol: :lol: kot men...ampak takrat mi je zaleglo....
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Novinka
PrispevkovCOLON 250
PridruženCOLON Če Jan 13, 2011 2:01 am

OdgovorCOLON # 63647Odgovor Novinka
Sr Feb 26, 2014 4:17 pm

levstek008 napisal/-aCOLON.

Res ni fajn če ti ne morejo takrat pomagat...pa magari z 10 let staro dozo adrenalina :lol: :lol: kot men...ampak takrat mi je zaleglo....
ja saj, kmečka logika ni usklajena z zakoni. Jaz sem takoj za to, da je set pri roki. Samo odgovornosti si pa vseeno ne upam prevzet.

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 63649Odgovor Q
Sr Feb 26, 2014 7:17 pm

Je kdo že preveril znesek teh anapenu, epipenu... Pa še po novem se menda prodajajo po 2 in ne več sam po en. Ker tko kot pravi Boriss res včasih rabiš dve dozi, če je hudo. Je pa seveda 2 krat znesek ...? Rok uporabe je... ? :?

Lp

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217
PridruženCOLON To Dec 09, 2008 10:51 pm
KrajCOLON Rute nad Vel.laąami

OdgovorCOLON # 63654Odgovor strickorle-Jani
Sr Feb 26, 2014 8:30 pm

,,navedel bom primer,ki se mi je zgodil predlani.Do mene pride možakar,ki trdi,da ga je verjetno pičila čebela in da ga je takoj po piku začelo vse srbeti predvsem v dim ljah pod pazduho na vratu in dejal je,da ga hoče rahlo dušiti.Po telesu so se mu pojavili kolobarji-rdeči fleki.Takoj sem se spomnil na starejšega čebelarja iz Sodrazice,ki mi je nekje leta 1991 povedal,da v takem primeru kar dobro pomaga kis insicer naj bi ga popili čimveč več kot pol litra.Jaz drugege nisem imel,zato možakarju ponudim kis,po petih minutah se mu je stanje izboljšalo po pol ure pa je bil kot nov.Verjetno ja imel tudi lažjo obliko alergije,pik pa je fasal v ušesni mesiček
Kar cebelica nam da,to pozivi nas in okrepca

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 63658Odgovor boriss
Sr Feb 26, 2014 9:22 pm

Včasih je bil en 72 €.

Sedaj pa ne vem - so nam jih dajali zastonj.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov