Cena čebel 2012

razprava o čebelarstvu za laike
Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 54311Odgovor Mandelj
Če Apr 12, 2012 9:02 am

Jaz če bi lahko bi prodajal tudi po 13€ ali po 14€, to je stvar posameznika in ekonomije. Tudi ceno medu imam nad slovenskim povprečjem, ker vem kaj prodajam in je kupec tudi pripravljen za to plačat primerno ceno.

Če ne gre v prodajo po takšni ceni jo pač spustiš, kaj je sedaj tukaj za odkrivat...

To je vedno v ekonomiji tako bilo in bo. Če je povpraševanje večje od ponudbe normalno, da gre cena gor... ali pa je v slovenskem čebelarstvu kakšno drugačno pravilo?? - mogoče pa smo zato z cenami na takšnem nivoju kot smo.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 54312Odgovor boriss
Če Apr 12, 2012 9:59 am

Inštitut za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU

Iskanje po Slovarju slovenskega knjižnega jezika

samaritan (5)

samaritán -a m (ȃ) knjiž. kdor iz usmiljenja, sočutja pomaga bolnemu, onemoglemu človeku: postal je samaritan vsega taborišča; samaritan in človekoljub / usmiljeni samaritan ♪
samaritánka -e ž (ȃ) ženska oblika od samaritan: samaritanke so stregle kot prave bolničarke ♪
samaritánski -a -o prid. (ȃ) 1. nanašajoč se na samaritane: ovirati koga pri samaritanskem delu / njena samaritanska dobrota je znana 2. zastar. bolničarski: samaritanski poklic; samaritanska služba ♪
samaritánstvo -a s (ȃ) knjiž. opravljanje samaritanskih del, dejanj: znano je njeno samaritanstvo ∙ knjiž. prišla je le iz samaritanstva usmiljenja, sočutja ♪
človekoljúb -a m (ȗ) knjiž. kdor ljubi ljudi in jim rad pomaga: s tem dejanjem je pokazal, da je človekoljub; človekoljubi obsojajo vojskovanje; igral je vlogo samaritana in človekoljuba ♪

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 54313Odgovor Kočevski med-ved
Če Apr 12, 2012 10:09 am

LP
Koèevski med-ved

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 54314Odgovor JanĹľevec
Če Apr 12, 2012 10:12 am

Na kakšnem "nivoju" pa to smo ? Zapisal si, da prodajaš krepko čez povprečno ceno in v čem je torej problem?

Kaj te pa brigajo cene ostalih čebelarje? Že vedo zakaj tako ravnajo kot pač ravnajo. Doslej še nisem srečal niti enega samega čebelarja, ki ne bi želel svojega medu prodajati po 8 ali recimo 10 evrov. Jih ti morebiti poznaš?

Zakon ponudbe in povpraševanja na katerega se sklicuješ res v načelu velja in deluje tako kot navajaš, vendar le pod določenimi pogoji. Če ti pogoji niso dani, pa je njegovo delovanje lahko zelo omejeno in potem se dogodi to kar zaznavamo na slovenskem trgu medu.

Preseneča me tudi koliko skrbi si delamo s cenami pod katerimi drugi prodajajo svoje izdelke. Vsak naj poskrbi zase in za svoje interese ter ni prav nobenega razloga, da bi se obremenjevali z interesi in težavami drugih, če nas ti za pomoč ali sodelovanje niti ne prosijo.

Sam si s tem nikoli nisem delal težav. Če nekdo želi ves svoj med podariti, je to njegova stvar. Če ga želi v celoti prodati Medexu po njegovih ponujenih cenah, je to prav tako njegova stvar. Če ga želi doma na pragu prodajati po 4 evre, je tudi to njegova stvar. V čem je torej problem?

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 54316Odgovor klopotec
Če Apr 12, 2012 10:29 am

Kdaj je torej lažje preseliti čebele v drug panj, ko so cene visoke ali ko so nizke?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 54317Odgovor levstek008
Če Apr 12, 2012 10:52 am

klopotec napisal/-aCOLONKdaj je torej lažje preseliti čebele v drug panj, ko so cene visoke ali ko so nizke?
:D :D
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 54318Odgovor bloop
Če Apr 12, 2012 10:58 am

Ce selis svoje, je bolj ali manj vseeno(glede cen) :).

P.S.: precej je odvisno po kaksnih cenah prodajajo drugi in zbijajo ceno, drugace se tudi boriss nebi jezil, da so pred leti izgubili veliko denarja zaradi izjav. Potem je res bolje da tisti med podarja.

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 54319Odgovor Mandelj
Če Apr 12, 2012 11:02 am

Janževec napisal/-aCOLON krepko
kje ti vidiš to besedo?

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 54321Odgovor Kočevski med-ved
Če Apr 12, 2012 11:11 am

Janževec napisal/-aCOLONNa kakšnem "nivoju" pa to smo ? Zapisal si, da prodajaš krepko čez povprečno ceno in v čem je torej problem?

Kaj te pa brigajo cene ostalih čebelarje? Že vedo zakaj tako ravnajo kot pač ravnajo. Doslej še nisem srečal niti enega samega čebelarja, ki ne bi želel svojega medu prodajati po 8 ali recimo 10 evrov. Jih ti morebiti poznaš?

Zakon ponudbe in povpraševanja na katerega se sklicuješ res v načelu velja in deluje tako kot navajaš, vendar le pod določenimi pogoji. Če ti pogoji niso dani, pa je njegovo delovanje lahko zelo omejeno in potem se dogodi to kar zaznavamo na slovenskem trgu medu.

Preseneča me tudi koliko skrbi si delamo s cenami pod katerimi drugi prodajajo svoje izdelke. Vsak naj poskrbi zase in za svoje interese ter ni prav nobenega razloga, da bi se obremenjevali z interesi in težavami drugih, če nas ti za pomoč ali sodelovanje niti ne prosijo.

Sam si s tem nikoli nisem delal težav. Če nekdo želi ves svoj med podariti, je to njegova stvar. Če ga želi v celoti prodati Medexu po njegovih ponujenih cenah, je to prav tako njegova stvar. Če ga želi doma na pragu prodajati po 4 evre, je tudi to njegova stvar. V čem je torej problem?
Janževec, v popolnosti se strinjam s tabo.
Prodaj ali kupi po takšni ceni po kaki lahko ali želiš.
LP
Koèevski med-ved

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 54328Odgovor boriss
Če Apr 12, 2012 6:00 pm

Wikipedija ni ravno nek trden vir podatkov.

Ker is ravno težil da nimam pojma sem ti dal pač izpisek SSJK. Ki je za naš jezik biblija. (menda?)

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 54330Odgovor Kočevski med-ved
Če Apr 12, 2012 7:56 pm

Da nimaš pojma si sam dopisal.
LP
Koèevski med-ved

janezveliki
PrispevkovCOLON 114
PridruženCOLON To Okt 07, 2008 8:25 pm

Slovar slovenskega knjižnega jezika

OdgovorCOLON # 54337Odgovor janezveliki
Pe Apr 13, 2012 7:48 am

samarijan -a m (a) knjiž. kdor iz usmiljenja, sočutja pomaga bolnemu, onemoglemu človeku: samarijan in človekoljub / usmiljeni samarijan

samaritan -a m (a) knjiž. kdor iz usmiljenja, sočutja pomaga bolnemu, onemoglemu človeku: postal je samaritan vsega taborišča; samaritan in človekoljub / usmiljeni samaritan

Enako tudi Wikipedija, če nisi zajebant.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 54338Odgovor boriss
Pe Apr 13, 2012 7:56 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONMislim, da je pravilna beseda Samarijan.
Tole se da prebrati tudi kot:

Tvoja beseda je NAPAČNA - ti nimaš pojma - jaz vem veliko bolje kot ti!

Naprej se jaz nisem nič spuščal v besedo samarijan - sem samo dokazal da imam jaz tudi prav - uporabil sem pravilno besedo iz SSJK.

IN tak pokroviteljski ton mi gre pač na živce. (pa nič hudega - spet boste imeli nekaj čas mir pred mano)

Janez (mali) ti bi pa lahko preden pišeš neumnosti prebral celo temo.

bloop
PrispevkovCOLON 746

OdgovorCOLON # 54347Odgovor bloop
Pe Apr 13, 2012 1:33 pm

Sedaj ko je tema prestavljena na pravo mesto bi vprasal K.M. Kako lahko racunas najmanj 5kg hrane 30€ ? Racunas, da je v satju pravi med, ki bi ga v neki teoriji tem rezervam drugace stocil ? Potem stoci in dodaj 5 kg sladkorja pa bo hrane samo za 5€.
Vsekakor pa drugace tudi sam zagovarjam, da naj vsak proda po kaksni ceni mu uspe. Se bolje kadar ne zbija cene ostalim z bistveno nizjo ceno.

.
PrispevkovCOLON 132
PridruženCOLON Če Feb 03, 2011 10:36 am

OdgovorCOLON # 54350Odgovor .
Pe Apr 13, 2012 2:32 pm

:veryhappybee:
Zadnjič spremenil 1, dne ., skupaj popravljeno 0 krat.

gregor555
PrispevkovCOLON 22
PridruženCOLON Po Mar 28, 2011 3:57 pm
KrajCOLON Preddvor

OdgovorCOLON # 54352Odgovor gregor555
Pe Apr 13, 2012 3:59 pm

Stroškov res nima , prihodka pa tud ne.
Tle se špeglajte lenuhi, pr tej marni muhi, lenobe svoje se sramujte in delo njihovo opazujte.

.
PrispevkovCOLON 132
PridruženCOLON Če Feb 03, 2011 10:36 am

OdgovorCOLON # 54354Odgovor .
Pe Apr 13, 2012 4:27 pm

:veryhappybee:
Zadnjič spremenil 1, dne ., skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 54355Odgovor Kočevski med-ved
Pe Apr 13, 2012 5:05 pm

boriss napisal/-aCOLON
Kočevski med-ved napisal/-aCOLONMislim, da je pravilna beseda Samarijan.
Tole se da prebrati tudi kot:

Tvoja beseda je NAPAČNA - ti nimaš pojma - jaz vem veliko bolje kot ti!

Naprej se jaz nisem nič spuščal v besedo samarijan - sem samo dokazal da imam jaz tudi prav - uporabil sem pravilno besedo iz SSJK.

IN tak pokroviteljski ton mi gre pač na živce. (pa nič hudega - spet boste imeli nekaj čas mir pred mano)

Janez (mali) ti bi pa lahko preden pišeš neumnosti prebral celo temo.
Kako si ti ta moj stavek razlagaš pa res nevem.
LP
Koèevski med-ved

bloop
PrispevkovCOLON 746

OdgovorCOLON # 54362Odgovor bloop
Pe Apr 13, 2012 9:39 pm

Cebelar. Velika verjetnost je da spomladi tudi druzine nimas za prodati.
Pri nas je nekaj ali pa kar nekaj vec hoje v avgustu in prav lepo postane trdo v satju, lani sem zaradi neumnosti izgubil eno druzino na racun hoje. Ostale sem uredil tako kot obicajno in vsaj zaradi hoje ni bilo drugih izgub.
Ce komu rezerve naberejo dober med za prezimitev, zakaj pa ne, pri nas vsekakor je to bolj misija malo verjetno.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov