MESEC DNI DO POMLADI

razprava o čebelarstvu za laike
BUTTON_POST_REPLY
Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

MESEC DNI DO POMLADI

OdgovorCOLON # 53416Odgovor Kočevski med-ved
Sr Feb 22, 2012 8:00 pm

Nekaj mojih opažanj:
v Podnu je bilo danes 5*C in sonce. Tu in tam se je kakšna čebela pojavila iz panjev. Snega je kakšnih 25 cm. Današnja noč bo zopet mrzla, zato še vedno nebo kakega posebnega razvoja. Vaga mi je pokazala, da je bila poraba v AŽ-ju 2 kg v 52. dneh. Torej pokazana slika kaže, da je bil razvoj v toplem januarju kar močan, februarja se je pa družina zopet stisnila v gručo.
En NP je bil zgoraj odprt. (Veter je dvignil en pokrov,) Družina je še živa vendar sem opazil, da je številčno slaba. zaseda tri ali 4 sate. Ugotovil sem, da je od skupno 52 družin 51 živih. (V eni se ne sliši šumenja zato sem jo zaprl.) Ob prvi priliki pogledam vzrok.
S številom prezimljenih družin sem zelo zadovoljen. Nič pa ne morem predvideti, kaj bo pokazal spomladanski razvoj. Tudi kako so močne v tem času družine, težko rečem. Na splošno pa so po mojem predvidevanju številčno slabše kod prejšnja leta.
LP
Koèevski med-ved

gregor555
PrispevkovCOLON 22
PridruženCOLON Po Mar 28, 2011 3:57 pm
KrajCOLON Preddvor

OdgovorCOLON # 53417Odgovor gregor555
Sr Feb 22, 2012 9:35 pm

Na Gorenjskem pri meni so danes iz useh panjev že nosile prvi cvetni prah.

Lp Gregor
Tle se špeglajte lenuhi, pr tej marni muhi, lenobe svoje se sramujte in delo njihovo opazujte.

malina
PrispevkovCOLON 35
PridruženCOLON Če Okt 13, 2011 4:15 pm

OdgovorCOLON # 53421Odgovor malina
Če Feb 23, 2012 12:38 am

Radovljica. Glede na drobir, mi je prezimilo vseh 10 družin, pri 6 stop. mi veselo izletavajo, kot začetnik pa ne znam oceniti moč posamezne družine.
Cvetnega prahu pa tudi še ne nosijo. Upam, da bo marca vse v redu.

LP

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 53426Odgovor volk
Če Feb 23, 2012 9:11 am

Druzina na vagi je v 5 dneh porabila 500 g. Ni najmocnejsa. Nosijo pa cvetni prah ze 5 dni z rese. Zaplate rese, na katerih je ze skopnel sneg so polne cebel. V januarju je bila poraba 400 g, tako da smo imela kar sreco, da razvoj ni bil tako hiter v januarju( cebele so v hribih, razvoj pa kasni 14 dni za dolino).
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

Re: MESEC DNI DO POMLADI

OdgovorCOLON # 53454Odgovor davca
Pe Feb 24, 2012 8:04 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONNekaj mojih opažanj:
v Podnu je bilo danes 5*C in sonce.
Zanimivo! Kraj, kjer stoji naš čebelnjak, se imenuje Povdn. Ob prvem izletnem dnevu je bilo živahno na vseh bradah panjev, le na eni bradi ni bilo opaziti življenja.
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

Uporabniški avatar
vojo
PrispevkovCOLON 16
PridruženCOLON So Dec 18, 2010 7:41 pm
KrajCOLON TRST

OdgovorCOLON # 53474Odgovor vojo
Pe Feb 24, 2012 11:15 pm

Prisla je pomlad .Cakau sem jo rad in ne samo jaz tudi nase krasouke.Lahko jih tle vidite kako so vesele http://www.youtube.com/watch?v=8MtC2pWbiGk .,Kras,Zemlja 42.02.2012 ob 16 uri,temp.+16.Varoje ni.

Druzine,zgleda,so vse dobro prezimele.Cele zaklje cv.praha nosijo domou.Upajmo v dobro.LP,vojko
VOJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53477Odgovor Oldy
So Feb 25, 2012 1:27 am

Vojo, lep posnetek oz. lepo jih je videti, kako marljivo nosijo CP. Moje danes še niso.
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

Gregor T.
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Pe Jan 26, 2007 7:50 pm
KrajCOLON Mirna

OdgovorCOLON # 53482Odgovor Gregor T.
So Feb 25, 2012 8:11 pm

Jaz sem danes nahitro pogledal panje in jim dal pogače. Eno družino sem ometel, ker je bila trotava. V eni pa sem našel majhno matico in izležene matičnjake, panj pa je bil brez zalege. Zgleda da so prepozno prelegale in se ni sprašila. Ampak bom še malo počakal, mogoče je samo bolj počasne sorte. Drugače imajo družine 1-3 sate zalege, nisem prav dolgo gledal. Sem in tja že katera prinese cp, zvonči in leska cvetijo, po tleh pa leži sneg.

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 53483Odgovor volk
So Feb 25, 2012 8:37 pm

Jaz druzin se ne pregledujem ,samo pogaco dodam. Je se prezgodaj.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov