Velikost zimske gruče

razprava o čebelarstvu za laike
BUTTON_POST_REPLY
bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

Velikost zimske gruče

OdgovorCOLON # 44827Odgovor bostek
So Nov 13, 2010 1:46 pm

Nekaj me zanima... na predavanjih nam kažejo kako izgleda gruča pozimi, vendar samo zmeraj od zadaj... kako pa je ta gruča ponavadi velika v globino? Se pravi če gledaš od strani?
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 44831Odgovor Fizikalec
So Nov 13, 2010 2:55 pm

Odvisno kako čebele "sedijo in kako številčne so zazimljene in kakšen je panj.
Lahko so 3 sate dol-gor, lahko so 6 satov ena etaža, lahko so levo ali desno lahko so samo na pol satja ali celo satje. Važno, da je v sredini nekaj praznih celic in da je zagotovljeno "gibanje-premikanje" gruče. Pri nobeni družini gruča ni enaka in za gručo ni nobenih pravil še manj je to stvar katero je treba začetnikom razlagat spet eno kilavo predavanje :shock: :? Prej bi prišlo v poštev kako čebele pripravit za gručo kaj so vam rekli o satju itd...to malo opiši?????

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 44834Odgovor mg
So Nov 13, 2010 7:43 pm

Lahko se recimo nalima na sprednjo steno - pri AŽ, tako da zgleda kot prazen panj. (pa v res redkih primerih). V glavnem so levo ali desno, gledano od zadaj - ker se grejejo z sosednjim panjem. Gruča sploh ni tako pomembna, glavno da so v dobri kondiciji in zadostno zalogo hrane v bližini.
lep pozdrav

janezveliki
PrispevkovCOLON 114
PridruženCOLON To Okt 07, 2008 8:25 pm

OdgovorCOLON # 44873Odgovor janezveliki
Po Nov 15, 2010 8:49 am

Pozdravljeni.

Najlepše se vidi kako gruča sedi po drobirju na testnem vložku.

ursolinko
PrispevkovCOLON 175
PridruženCOLON Po Jun 04, 2007 3:33 pm

OdgovorCOLON # 45875Odgovor ursolinko
Ne Jan 16, 2011 8:02 pm

Moje čebele trenutno zasedajo od 6-8 ulic. Danes sem jih zdravil z dimljenjem OK.
Razen ene poletne brezmadežne družine, ki sem jo združil, so vse ostale preživele.
Lani je bilo tako, da kar je prešlo v januar je preživelo. Sam še naravo čakam in NAJ MEDI

8) 8) 8)

Danes so že nabirale svetni prah :!: Po mojem je to vsaj 15 dni prezgodaj :?: Sicer pa razen tistega snega so temperature precej visoke, letos pa ni bilo pod 4°C ponoči in čez dan od 8-12 :!:

Upam da ne bo kaj stisnilo ker kakor so danes izletavale lahko samo rečem, da je mlada zalega zagotovo prisotna upam, da ne v prevelikem številu.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov