Med in mleko

vse o čebeljih pridelkih

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
medo4
PrispevkovCOLON 358
PridruženCOLON So Nov 20, 2010 8:28 pm
KrajCOLON ®etale (haloze)
CONTACTCOLON

Med in mleko

OdgovorCOLON # 62256Odgovor medo4
Sr Dec 25, 2013 11:07 pm

Zanimivo za prebrat http://medinmleko.si/oMedu.php
Lp,Medo4

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217
PridruženCOLON To Dec 09, 2008 10:51 pm
KrajCOLON Rute nad Vel.laąami

OdgovorCOLON # 62267Odgovor strickorle-Jani
Če Dec 26, 2013 10:48 am

-zanimljivo branje,vendar me je vseeno začudilo pisanje pod toč.9 insicer zadnji stavek -"Če med ostaja tekoč in se ne strjuje, lahko sklepamo, da gre praviloma za segret med (morda je bil segret le za točenje ali tudi več), ki verjetno nima več bistvene zdravilne moči in je lahko celo že škodljiv za zdravje"
Jaz čebelarim na območju kjer je priznan in zaščiten med pod oznako "Kočevski med"Imam le gozdni,smrekov in občasno hojev med.Prvi med-prvo točenje-je vedno gozdni med v katerem so tudi cvetovi gozdnega drevja ,ki cveti na tem območju makunca,javor,glog,divja češnja...ta med se mi začne kristalizirati nekje okoli novega leta,vendar pa mi nikoli ne skristalizira tako,da bi bil popolnoma trd,ali imel debele kristale,ostaja nekako poltrd skoraj brez kristalov če pa že so,se ti skoraj ne občutijo
Vsa ostala točenja po cvetenju gozdnega drevja so v večji meri manini medovi in ti se mi pa sploh ne strdijo-kristalizirajo-ostanejo tekoči isti kot takrat,ko sem ta med točil tudi po dalšem obdobju eno leto toliko časa sem imel najdlej med doma drugače pa mi ga zelo hitro pokupijo tako,da za daljši čas ne morem reči kaj se potem dogaja z medom.
Vem,sedaj boste rekli,kje med skladiščim ??Med po točenju takoj pretočim v kozarce te pa skladiščim v temnem prostru soba,v kareri je nekje konstantna temperatura 15-18 stopinj.
In zakaj vam to pišem ?? Bojim se namreč,da bodo ljudje brali to pisanje pod točko 9,in bodo moj med označili kot pregret,rakotvoren med,kar pa v bistvu sploh ni,je le med z nadmorske viš.800 m,nabran v še čistem okolju kaliških-kočevskih gozdov,zato menim,da bi se pisec omenjenega članka moral malo bolj poučiti o medovih z določenega območja
Kar cebelica nam da,to pozivi nas in okrepca

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov