Amitraz v več kot 70% vzorcev

vse o čebeljih pridelkih

ModeratorCOLON volk

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 46348Odgovor bostek
Ne Feb 06, 2011 5:22 pm

Izguba časa za tiste, ki mislijo da bodo imeli ne vem koliko kg medu več, če bodo dali noter že pripravljene satne osnove...
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46362Odgovor kravzlj
Po Feb 07, 2011 2:06 pm

Ja, to je res. Pa izgubo imajo ker njihov med ni tako obogaten z strupi.
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

pregel
PrispevkovCOLON 8
PridruženCOLON So Mar 28, 2009 10:33 pm

OdgovorCOLON # 46415Odgovor pregel
To Feb 08, 2011 9:12 pm

bayer je dobra firma!!!!!!!!!!!!

http://www.bayer-kills-bees.com/

lp

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 46417Odgovor bostek
To Feb 08, 2011 9:35 pm

pregel napisal/-aCOLONbayer je dobra firma!!!!!!!!!!!!

http://www.bayer-kills-bees.com/

lp
Seveda je... pobije vse, tudi tisto kar ni treba...
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Goba
PrispevkovCOLON 141
PridruženCOLON Po Jun 29, 2009 2:17 pm
KrajCOLON Medvode

OdgovorCOLON # 46782Odgovor Goba
To Mar 01, 2011 11:11 am

Mene skrbi nekaj drugega. Sem začetnik in odločil sem se, da se najprej čim več naučim. Začetniški tečaj sem opravil, prebral sem tudi precej strokovne literature. Moram pohvaliti vse predavatelje. Vsi so nas spodbujali, da čebelarimo čim bolj ekološko.

No, potem sem se udeležil nekaj »strokovnih izletov«. Na lanskem sejmu v Beogradu je veliko slovenskih čebelarjev kupilo »zdravila, ki za razliko od naših delujejo«. Potem pa izlet po naših krajih. Večje čebelarstvo, ki vzredi veliko čebeljih družin za prodajo brez zadrege pove, da za zatiranje varoe uporablja zdravilo, ki se ga »brez problema« kupi na Madžarskem. Da drugače ne gre ...

Šok, tudi v domačem društvu. Ja, zdravil sem s tistim, kar sem kupil v Beogradu. Drugače mi vse propade. O kakšnem resnem spremljanju odpada varoe, testnih vložkih v vseh panjih, kakšno šok terapijo z mravljinčno kislino za poletno zatirnje kjer je potrebno, seveda ni bilo govora.

Vendar sem vseeno zmeren optimist. Vsi predavatelji iz vrst ČZS in tudi veterinarske uprave so nas, zelence, usmerjali v smeri čim bolj naravi prijaznega čebelarjenja. Poznavanje biologije čebelje družine, močne družine, naravno rojenje, poznavanje razvoja varoe, mlado zdravo satje ...

Za čebelarjenje sem se odloči zato, ker imam naravo rad, spoštujem okolje in bi rad jedel zdravo hrano. Izobraževanje čebelarjev začetnikov je prav gotovo usmerjeno pravilno. In kar se Janezek nauči, to Janezek zna!

L. P.: Goba

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 46783Odgovor levstek008
To Mar 01, 2011 11:27 am

Zgoraj navedeno situacijo sem opisal že v enkrat prej.... ko sem enkrat enemu "čebelarju"vrgu očitek, da ni pošteno do kupcev medu tako ravnanje, me je poslal v p.m., da kaj jaz njega učim kako in kaj.... on da že ve, se nima cajta zezat z varojo.... malo "praška" iz Srbije(dejmo raj malo več, še bolš, dejmo duplo dozo praška da dobro prime) in problem je rešen!! Pa kupci, ga vprašam, ah, dokler te nihče nič ne vpraša, pa tud če te vpraša je vse ok......
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 46784Odgovor MaMe
To Mar 01, 2011 11:38 am

Podobna situacija je mene v soboto šokirala ...
Sedimo za mizo sami čebelarji pa pride debata na zdravila ki jih zastonj dobimo pri ČZS.

No pa jaz rečem: "jaz jih nisem vzel, tega ne bom dal noter, sem si raje svoje zrihtal"

... v mislih sem imel bolj ekološke stvari, torej sem kupil Bee vital in s tem zdravil.

Ostali so me razumeli narobe in se še sami razgovorili. Eden je pripeljal ene palčke iz Madžarske, ki so v Slo prepovedani, drugi iz Srbije, ....

Jaz sem bil kar šokiran ko sem tole slišal, komentiral raje nisem. Če je takšna situacija v celotni populaciji potem je nekaj hudo narobe :(

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 46793Odgovor Odisej
To Mar 01, 2011 1:47 pm

Kolikor slišim in vidim sam, je točno taka situacija - v celotni populaciji.
Ne vem sicer, ali si imel v mislih populacijo čebel ali čebelarjev, a je v tem primeru prav vseeno.
In ko me je pred časom sodelavec vprašal, kdo ima dober med v našem kraju, sem bil tiho.

Lep dan vsem.

èešnjevèan
PrispevkovCOLON 129
PridruženCOLON Sr Apr 07, 2010 7:50 pm
KrajCOLON ?eąnjevek

OdgovorCOLON # 46795Odgovor èešnjevèan
To Mar 01, 2011 4:06 pm

Est tudi nisem vzel sredstev za zatiranje varoje, vendar sam zdravim z mravljinčno kislino 85% šok terapija, pozimi pa z oksalno in to je vsa umetnost.
Saj je na Celjskem sejmu ene 2 ali pa 3 leta nazaj prodajal nekdo mislim da iz Srbije ( nism siguren) zdravila za čebele, ki naj bi bila baje nedovoljena, če kdo kaj več ve o tem pa lahko kaj več tudi napiše.

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46796Odgovor kravzlj
To Mar 01, 2011 4:07 pm

Po mojih izkušnjah tudi večino čebelarjev uporablja amitraz.
Včeraj ko sem bil na predavanju za začetnike o varoji, je govorila, da star in kontmainiran vosek porabimo za sveče. Tisti vosek, ki je bil nanjo prilepljena palčka kumafosa. Ali trakec. Pa sem prašal če se kumafos kej sprošča iz sveč.
Pa je rekla, da ne, da se razgradi pa se stopi z voskom al neki.
Potem je pa en slušatelj rekel,da mene zanima če hlapi s voskom, ne to kar je ona govorila. In je rekla da to pa ja.
Pravijo, da ponujajo tudi apiguard kot alternativo. Samo jaz zmeraj slišim samo o trakcih. Če si hotel Timol si moral naročiti prej. Uglavnem večinoma ponujajo strupe!

Odisej, isto jaz, povem ljudem kaj jejo, in nekako nemaram jesti med od drugih čebelarjev. Pa me ljudje samo čudno gledajo ko jim pravim kaj jedo. . .

Lp
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 46804Odgovor bloop
To Mar 01, 2011 6:00 pm

Tisti ki trdi da samo z kislinami ne gre pac te zadeve ne obvlada(tukaj pac ni mozno dati malo vec da boljse prime), jaz trdim da gre prav lepo, enih 2-3x po zadnji pasi in oksalna z kapanjem, ko v panjih ni vec zalege se zaenkrat prav vredu obnese 5 let. Nekateri kolikor vem imajo tudi ze daljso obdobje uspesno uporabo.
Stanje pa je izgleda povsod enako.

Pri nas ce se ne motim se je potrebno prej najaviti za nabavo/uporabo apiguarda in kislin, da jih imajo s sabo, bolj strupene reci pa je lazje dobiti, res skregano z logiko.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46807Odgovor Kočevski med-ved
To Mar 01, 2011 6:16 pm

češnjevčan napisal/-aCOLONEst tudi nisem vzel sredstev za zatiranje varoje, vendar sam zdravim z mravljinčno kislino 85% šok terapija, pozimi pa z oksalno in to je vsa umetnost.
Jaz tako brez kakršnihkoli izgub čebelarim že osmo sezono.
Lp
LP
Koèevski med-ved

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 46811Odgovor SAUC2
To Mar 01, 2011 7:21 pm

No važno, da vemo kdo je bil proti uvedbi Kumafosa predlansko leto in posledično kriv za lanske velike izgube.

MISSY
PrispevkovCOLON 69
PridruženCOLON To Maj 05, 2009 8:56 am

OdgovorCOLON # 46830Odgovor MISSY
Sr Mar 02, 2011 7:30 am

Pozdrav !

Za poletno zatiranje se je od veterinarjev, po predhodnem naročilu dalo dobiti tudi mravljično kislino. Drugače se pa da varojo spucati tudi pri ometencih z kapanjem OK.

Tomaž

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov