Cvetni prah, polen, pelud ili iskra življenja

vse o čebeljih pridelkih

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON Sr Okt 31, 2007 1:41 am

Cvetni prah, polen, pelud ili iskra življenja

OdgovorCOLON # 31864Odgovor Mungos
Ne Jan 04, 2009 2:18 am

Ali je to tako slaba zadeva v Sloveniji ali tako dobro poznate cvetni prah da ne rabimo govoriti o tem???

Pa to je boljše od meda!

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31875Odgovor Timijan
Ne Jan 04, 2009 10:49 am

Daj, Mungos, kar načni temo in povej nam kaj! Nekateri vedo že vse, nekateri pa še ne vemo prav veliko. LP
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31903Odgovor Kočevski med-ved
Ne Jan 04, 2009 3:28 pm

Ravno danes sem ga prodal 3x220 ml. Dober pripomoček proti prostati.
Prišla je gospa in mi veliko povedala o cvetnem prahu. Celo opozorila me je, da je takšen kot je moj (svež - nesušen iz zamrzovalnika najboljši) Po možnosti dve žlici na dan pomešanega z medom ali jogurtom.
Nekateri so res podučeni.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31906Odgovor Mungos
Ne Jan 04, 2009 3:47 pm

Slika

direkt link: http://www.postimage.org/image.php?v=gxsKxy0

To je navodilo za uporabu cvetnega praha a prezentacijo imam na internet strani v podpisu
Dosti tega ne vemo in nemoremo niti predstaviti zakaj vse ljudi uporabljaju cvetni prah. Ruski astronauti to imajo v ampulah kot dodatek vsakemu kosilu.

Najboljše in najcenejše zdravilo proti maščobam v krvi. Največ ga uporabljam za boljšo imuniteto pri otrocih in starejših a tudi športniki su prezadovoljni.
Zadnjič spremenil 1, dne Mungos, skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31907Odgovor Kočevski med-ved
Ne Jan 04, 2009 3:53 pm

Vedno se in se bomo le učili. Pa še škodi ne.
Lp Branko
LP
Koèevski med-ved

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31908Odgovor Timijan
Ne Jan 04, 2009 4:05 pm

Mungos je omenil še neznane načine uporabe CP, pa sem se nenadoma spomnil, zato bom še sam povedal eno indijansko o cvetnem prahu:

Prastaro znanje in verovanje pravi, da je ves cvetni prah na Zemlji ZDRAVILO. Če mlada ženska ne more zanositi (kljub trudu) naj zbere (zberejo ženske plemena) vse možne vrste peloda, ki ga lahko najdejo, in ji ga dajo piti - nobenih problemov ne bo imela več z zanositvijo. Rodila bo hitro in brez težav. Oseba, ki spije takšno zdravilo skoraj zagotovo ozdravi. Poudarjali so, da je CP v vseh oblikah zdravilo predvsem za ženske težave in mu pripisovali tudi obnavljanje in pomlajevanje, s tem pa tudi lepotilno moč.

Evo, morda primeren tekst za na flaško CP v prodaji? LP t

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31909Odgovor Mungos
Ne Jan 04, 2009 4:41 pm

vsaka čast res je zgodba za prodat
LP

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31910Odgovor Timijan
Ne Jan 04, 2009 5:06 pm

Tudi tvoj link je poučen in spodbuden! Hvala, LP

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31917Odgovor Kočevski med-ved
Ne Jan 04, 2009 6:12 pm

Timijan napisal/-aCOLONMungos je omenil še neznane načine uporabe CP, pa sem se nenadoma spomnil, zato bom še sam povedal eno indijansko o cvetnem prahu:

Prastaro znanje in verovanje pravi, da je ves cvetni prah na Zemlji ZDRAVILO. Če mlada ženska ne more zanositi (kljub trudu) naj zbere (zberejo ženske plemena) vse možne vrste peloda, ki ga lahko najdejo, in ji ga dajo piti - nobenih problemov ne bo imela več z zanositvijo. Rodila bo hitro in brez težav. Oseba, ki spije takšno zdravilo skoraj zagotovo ozdravi. Poudarjali so, da je CP v vseh oblikah zdravilo predvsem za ženske težave in mu pripisovali tudi obnavljanje in pomlajevanje, s tem pa tudi lepotilno moč.

Evo, morda primeren tekst za na flaško CP v prodaji? LP t
noben tak napis ne sme biti na steklenički z bilo katerim proizvodom. Lahko pa ustno poveš tak primer stranki.
Jaz sem imel nekoč pred leti napis. Če si bolan in bled pomaga ti kočevski med. Pa sem moral vse te etikete uničit. Baje zavaja kupca.... kdo ve.
LP
Koèevski med-ved

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31922Odgovor Timijan
Ne Jan 04, 2009 9:05 pm

Škoda! Slovenci postajamo precej birokratsko zategnjen narod, ki si daje duška le na veselicah. Mene pa bi dober štos na etiketi pritegnil. Lahko pa prideneš zloženko s slikami, zgodbicami, pesmicami in prijetnimi zajebancijami, mogoče. Sicer pa se v trgovino ne spoznam - znam le kupiti, kadar lahko. LP, t

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31923Odgovor Mungos
Ne Jan 04, 2009 9:26 pm

Jaz podarim prvič DVD o CP pa da vsi vidijo za kaj lahko uporabijo cp Cenejše je od zloženke

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31924Odgovor Timijan
Ne Jan 04, 2009 9:50 pm

No, pa spet vemo nekaj več!! LP

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 31925Odgovor zver
Ne Jan 04, 2009 9:56 pm

Seveda je CP zelo dobra stvar, ampak pretiravati tudi ni potrebno.

Zbodla me je recimo trditev na samem začetku, vse esencialne amonokisline. Ste prepričani o tem. Oziroma vse esenciale amonokisline za koga bi bilo dobro napisati. Vseh esencialnih za človeka sigurno ni v CP.

Naprej nisem bral. Moje mnenje je, da je tudi pri takih zadevah potrebna zmernost in neka realna objektivnost.

LP zver
tij se samo fèi

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31926Odgovor Timijan
Ne Jan 04, 2009 10:05 pm

Pa poješ še kak kos rdečega mesa in jajce, pa so že skoraj vse.
Zmernost je lepa čednost, v čemerkoli.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31927Odgovor Kočevski med-ved
Ne Jan 04, 2009 10:27 pm

ČZ SLO je pred dvema mesecema izdala novo brošuro o cvetnem prahu imenovano CVERNI PRAH v katerem opisuje:
- splošno o cvetnem prahu
- pridobivanje cv. praha postopek predelave
- cvetni prah in zdravje (za zdrave in bolane ljudi)

Podučno v prvi vrsti za čebelarja. Za otrošnika morda malo preveč strokovno.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31928Odgovor Mungos
Ne Jan 04, 2009 10:53 pm

zver napisal/-aCOLONSeveda je CP zelo dobra stvar, ampak pretiravati tudi ni potrebno.

Zbodla me je recimo trditev na samem začetku, vse esencialne amonokisline. Ste prepričani o tem. Oziroma vse esenciale amonokisline za koga bi bilo dobro napisati. Vseh esencialnih za človeka sigurno ni v CP.

Naprej nisem bral. Moje mnenje je, da je tudi pri takih zadevah potrebna zmernost in neka realna objektivnost.

LP zver
Jaz nisam pisal iz iskušenj niti sem znanstvenik ampak govorim par jezikov pa sam prevajal sa tujih stran. Tudi jaz sam mislil da preteravajo ampak ko sam začel uporabljat na pacijentih sam prepričan da je vse res. Nisam prevajal nekakšne strani katere imajo sumive stvari. Vse strane su zaščitene imenom znanih in dobro znanih laboratorijev.
Ti lahko verjameš ali ne. Škoda da delaš kot čebelar a ne poznaš čebelje izdelke. Nisam mislil nič slabega. Upam da lahko bereš angleško

http://en.wikipedia.org/wiki/Pollen
http://www.alternativescentral.com/beepollen.htm
http://www.sfb641.uni-frankfurt.de/Publ ... al2005.pdf
http://www.plantcell.org/cgi/content/fu ... uppl_1/S84
http://www.science.smith.edu/department ... e/sem.html
http://www.microscopy-uk.org.uk/mag/ind ... ollen.html
http://www.sciencedirect.com/science?_o ... 982780d005
http://www.bio-medicine.org/tag/Pollen/
http://www.beehivebotanicals.com/bee-pollen-use.html

Vem da ne boš vse bral , to je za malo mlajše čebelarje

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31941Odgovor Timijan
Po Jan 05, 2009 5:35 pm

Mungos, no, zdaj pa vem, zakaj si prišel na tele naše strani. Želel si si še okrepiti znanje in vero v CP, za katerega iz prakse veš, da je učinkovit, na forumu pa našel - nič, razen ene indijanske zgodbe, pa še ta je od zelenega začetnika. Grem se učit! LP

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31947Odgovor Mungos
Po Jan 05, 2009 6:54 pm

Tudi to je nekaj. Vedno se učim i berem a če bi ti povedal moje iskušnje ne bi verjel. :P

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 31970Odgovor volk
To Jan 06, 2009 11:33 am

Ucenje pomeni veliko.Praksa pa se vec.Enemu ne pomaga niti kemoterapija,drugemu pa ze pogled na lepo dekle.Vsako bitje je pac drugacno.Tak je pac svet.To je tako kot bi rekli,za odvajanje od alkoholizma so brinove jagode.In vem za primer,ko je mati dajali sinu,pijancu,vsako jutro 2 dcl brinovca.
Pa ni umrl od pijace,nic se bat,ga je zenska pustila,pa si je kuglo poslal v mozgane.In sem bil ob kolega.

Tako je tudi s cvetnim prahom.Je dober zivilski dodatek,vsako zivilo pa ima vpliv na metabolizem in s tem zdravje.Tako je to.Cvetni prah pomaga ljudem,ker jih osvobodi skrbi(ker pac dajo denar iz rok) in pomaga cebelarju,ki ta denar dobi.Seveda je boljsa zlica cv.prahu,kot pa hamburger.Ob hamburgerja debeluhi umirajo,od cv prahu pa ne.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31974Odgovor Timijan
To Jan 06, 2009 2:36 pm

Volk renči in se mu svetijo oči. Lahko pa rečemo takole: tistemu, ki mu do zdravja manjka cvetni prah, bo k zdravju ZAGOTOVO pomagal cvetni prah. Tistemu, ki mu do zdravja manjka bioenergija, mu bo k temu pomagala le bioenergija (ker je sam ne premore dovolj). Tistemu, ki mu do zdravja manjka le ležišče na dobrem mestu brez škodljivih sevanj, mu bo pomagalo le "dobro mesto" z blagodejnimi energijami. In komur pomaga le še operacija, ker ga je destletja s..l, mu pomaga le še skalpel; - pri okrevanju od raznih fizičnih tegob pa bo VSEM pomagal CP, poleg drugih stvari in terapij seveda.

Japonci pravijo: Baka ni tsukeru kusuri wa nai, kar pomeni: Ni zdravila, ki bi ga lahko uporabil na bedaku. No, takrat pa je vse zaman, tudi CP ... LP

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31990Odgovor Mungos
To Jan 06, 2009 8:37 pm

Joj če bi bili bolani vi sploh ne bi šli k zdravniku hahahaha

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31998Odgovor Mungos
Sr Jan 07, 2009 12:30 am

Ma moram še nekaj napisat. Ta vaša filozofija se pri nam kliče "PIŠANJE UZ VJETAR"
Ko ste bolani pa sigurno noben ne gre bioenergetičarju ali kiropraktiku. Tam greš če ti zdravnik ne pomaga a on je prvi v vrsti.
Bolezen nastane ko imuniteta gre. I vseposod ti je tako ampak kako vrnuti imuniteto ko neznaš česa nima. Lahko ješ c vitamin ampak ko ga imaš dovolj nič ne pomaga.
Rabiš antioxidant a pojma nimaš za kaj se gre. Malo statistike ne bo škodilo pogledat.

Slika

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1ZhBci

Slika

http://www.postimage.org/image.php?v=aV25h8Pr

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov