čebele rojijo zunaj

varstvo pri delu v čebelarstvu

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
daisybee
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON Če Maj 19, 2011 11:00 am

čebele rojijo zunaj

OdgovorCOLON # 48574Odgovor daisybee
Če Maj 19, 2011 11:08 am

Pozdravljeni,
živim na vikendu, kjer dedek (93let) čebelari. Sem sama doma in nevem kaj storiti, ker so čebele pobegnile iz panjev in zdaj mi rojijo na drevesu pred hišo.sosedje so živčni, dedka ni doma, ker je moral na preged v bolnico, oče pa je v službi...jaz pa imam alergijo!Lahko kaj storim sama? hvala lepa za pomoč... :presenecena:

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 48575Odgovor cebelar_novinec
Če Maj 19, 2011 11:11 am

Pokličite kakega bližnjega čebelarja, sosedom pa recite naj se umirijo. Rojenje čebel je čisto nekaj normalnega. Napišite od kje ste, mogoče vam kdo pride pomagat. Lahko pa počakate, da dedek ali oče prideta. Čebele bodo tam vsaj nekaj časa.

Ax
PrispevkovCOLON 110
PridruženCOLON Ne Maj 24, 2009 11:31 am
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48578Odgovor Ax
Če Maj 19, 2011 1:09 pm

Če imaš alergijo raje ne stikaj okrog čebel, sploh če si sama doma. Da ne bi bilo kaj hujšega pa ne bi bilo nikogar zraven. Res je da ponavadi roj ne pika vendar ni zmeraj tako. Zakaj bi izzivala?
Kar lahko brez nevarnosti narediš je, kar je že novinec omenil. Lepo pojdi do sosedov in se zmeni z njimi, da jih nima kaj skrbeti. Tudi če vam roj uide je bolje kot, da se tebi kaj zgodi. Sploh pa bo verjetno danes ostal kjer je.

daisybee
PrispevkovCOLON 2
PridruženCOLON Če Maj 19, 2011 11:00 am

OdgovorCOLON # 48590Odgovor daisybee
Pe Maj 20, 2011 10:28 am

pozdrav, hvala za pomoč, nekaj sem sicer skušala sama, vendar sem obupala-beri bežala ;) sem jim samo škatlo nastavila spodaj (pod roj)- preživela brez pikov :D pa so tako zbežale čez čas... neprijeten dogodek, sosedje pa te gledajo izza vogala in se ti smejijo...žalostno... vglavnem,še enkrat hvala, čebelce so spet v svojem domu, lp

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov